پنجشنبه، آذر ۲۴، ۱۳۹۰

قبح جنایت فرو ریخته!/خامنه ای در پی گزارش جنایت توسط زنی که خود و کودکانش مورد آزار شوهر هستند، می گوید به زجر کشیدن ادامه دهید...!

داستان جوزف فریتزل در اتریش را همه به یاد داریم، مرد سنگدلی که بیش از بیست سال دختر خود را زیرزمین خانه اش زندانی کرده بود و به او هزاران بار تجاوز کرده و کودک او را نیز کشته بود. (منبع)

هنگامی که پلیس اتریش به اعمال جوزف فریتزل پی برد، نه تنها کشور اتریش، بلکه تمام اروپا غرق حیرت شد، همه انگشت تعجب و تاسف بر دهان گزیدند و بحثی جدی در غرب به وجود آمد که چطور باید از تکرار این فجایع جلوگیری کرد. بسیاری از مردم اتریش، پلیس این کشور و شبکه تامین اجتماعی کشور را بشدت مورد انتقاد قرار دادند که چرا زودتر به این فاجعه پی نبرده اند.

چنین اتفاقاتی هر چند که قلب را به درد می اورند و اشک بر چشمان انسان  می نشانند، اما اتفاقاتی گریز ناپذیرند، چه آنکه هر چقدر پلیس قدرتمند و منظم باشد، باز جنایتکارانی در گوشه و کنار پیدا می شوند که این چنین دست به جنایت بزنند. صد البته که تعداد چنین انسان هایی بسیار اندک است و چنین رفتارهای تنها از بیماران روانی سر می زند.

اینکه چنین اتفاقاتی در غرب بسیار به ندرت رخ می دهد، اما اگر کسی با همسر و یا فرزندان خود با خشونت برخورد می کند و آنها را از حقوق انسانی خود محروم می کند، با واکنش قاطع پلیس و دادگاه روبرو خواهد شد.

حال ببینید که خامنه ای در جواب استفتا (سوال) یک زن زجرکشیده، چگونه فتوا (پاسخ) می دهد(منبع):

سوال این زن بیچاره: "سلام عليكم، حضور محترم مقام معظم رهبری حضرت آيت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله)، احتراماً به اطلاع می رسانم كه اينجانب ... مدت 19 سال است كه ازدواج كرده‌ام. ...دو بچه دارم (دختر 8 ساله و پسر 1/5 ساله). شوهرم محيط مدارس را سالم نمی‌داند و مانع تحصيل دخترم می‌باشد ... ايشان وجود هر كتابی را برای بچه ها ... ممنوع می‌داند. تماشای تلويزيون، چه درمنزل و چه در مهمانی، برای من و دخترم ممنوع است. ... كفش و لباس برای من و بچه ها نمی خرد(می گويد ندارم) بسيار سختگير است و انتظار دارد در منزل اجاره‌ای آپارتمانی، شخصاً نان بپزم. برای آينده بچه‌ها نگرانم. مرا راهنمايی بفرماييد و در صورت جدايی،آيا حق حضانت بچه ها را به من می‌دهند يا نه؟"
پاسخ خامنه ای به این زن زجر کشیده:"بسمه تعالی؛ تحصيل كودكان در مدارس لازم است و مراقبت و تربيت بر عهده‌ی والدين است.گزينش برنامه‌های سالمرسانه‌ها برای كودكان نيز وظيفه‌ی ديگر آنهاست. بچه‌ها را به كتابخوانی عادت دهيد و كتابهای مفيد مناسب سن آنها تهيه كنيد.زن و شوهر بايد با مهربانی و مدارا زندگی كنند. مرد تا حد امكان بر عيال خود توسعه دهد و زن توقعات را تا ممكن است. كم كند. كار در داخل خانه، جزو وظايف حتمی زن نيست. زندگی مشترك را قدر بدانيد و فكر جدايی نكنيد.خداوند به هر دوی شما كمك كند.سيد علی خامنه‌ای"
به یاد بیاوریم که خامنه ای کسی است که نظر و رای او بالاتر از قانون است، از طرفی به عنوان مرجع تقلید، نظر اسلام را بیان می کند.

دلیل اینکه چرا این زن مفلوک، در حالی که جوانیش را در آن خانه هدر کرده است و اکنون جانش به لب رسیده و در پی طلاق است، اظهر من الشمس است و نیازی به توضیح ندارد.

هر انسان منصفی به این زن حق می دهد که از این مرد جدا شود. صد البته که این مرد صلاحیت نگه داری از کودکان را نیز ندارد. حاضر به تامین مایحتاج آنها نیست و از همه مهمتر با آنها چون برده رفتار می کند و مدرسه و کتاب را برای آنها ممنوع دانسته است.

در این دستور به صراحت خامنه ای، حق طلاق را برای این زن مفلوک به رسمیت نمی شناسد، می دانیم که از نظر اسلام، حضانت کودکان پسر بالای دو سال و دختران بالای هفت سال نیز با پدر است.
در صورتی که این زن موفق شود که طلاق بگیرد، حضانت کودکان خود را از دست خواهد داد و دیگر نخواهد توانست کودکان خود را ببیند.

این سوال و جواب، آینه تمام نمای موقعیت زنان و کودکان مفلوک جامعه ایران است، در این سوال و جواب می توان به راحتی دید که نگاه مراجع تقلید و حکومت اسلامی به زنان و کودکان  صرفا نگاهی است که به یک کالا دارند.

زن مجبور به اطلاعت از مرد است، زن حق طلاق ندارد، مرد می تواند زن را کتک بزند، خشونت به خرج دهد، می تواند کودکان را از ساده ترین حقوق انسانی چون آموزش محروم کند.


چنین نامه ای از طرف زن، در حکم گزارش یک جنایت است، اما خامنه ای به عنوان بالاترین مقام دولتی کشور،  دستور به ادامه زجر کشیدن می دهد...!


براستی، چقدر تفاوت بین رفتار جوزف فریتزل و خامنه ای وجود دارد؟ البته خامنه ای خشونت کمتری از فریتزل دارد و تا کنون اجازه تجاوز پدر به دختر را صادر نکرده است، اما جز این است که جوزف فریتزل، با یک نفر بد رفتاری کرد، اما خامنه ای با قریب چهل میلیون زن در ایران چنین می کند؟! 


در ضمن، به یاد داشته باشید در صورتی که پدر کودکش را بکشد، کسی طبق قانون اسلام با او کاری ندارد...!


پی نوشت:

اگر کسی در بسیاری از کشورهای غربی (چون بریتانیا) فرزند خود را به مدرسه نفرستد، با مجازات زندان روبرو خواهد شد، آنهم در کشوری که بسیاری از جرایم، تنها چند ساعت کار اجباری در بخش خدمات عمومی مجازات دارند...!


نوشته مرتبط: نوشته پیشین: 

زنیکه فلان، ساندویچ اشتباه برایم درست کرده بود...!

۱ نظر:

 1. درود گمنامیان عزیز
  در کشوری که از واژه فمینیسم برای توهین به یکدیگر استفاده می کنند نباید انتظار برخورد بهتری با زنان داشت

  باید این رو قبول داشته باشیم که جدا از فشار های احکام کثیف اسلامی که زنان رو تحت فشار میذاره
  مردان ایران(البته اگر بشه بهشون گفت مرد)کاسه داغ تر از آش شدن و از این موقعیت سو استفده می کنند.ننگ بر اون مردی که چنین بلاهایی رو بر سر زنش میاره
  به امید برابریه حقوق مرد و زن در کشور
  با تشکر آتسز

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.