سه‌شنبه، آذر ۲۲، ۱۳۹۰

چرا برخی از مردان پاکستانی الاصل در بریتانیا، دختران سفید پوست نوجوان را قربانی آزار جنسی خود می کنند؟!

چیزی که بدیهی است و بی نیاز از تکرار است، این است که  مجرم بودن نژاد و نوع نمی شناسد، مجرم در هر جامعه ای و در هر نژادی وجود دارد. 

چند شب پیش بی بی سی  برنامه مستندی داشت، درباره اینکه چگونه گروهی از مسلمانان پاکستانی دختران کودک و نوجوان سفیدپوست انگلیسی را شکار می کنند و به آنها تجاوز می کند.

داستان برای خود من از آنجا آغاز شد که جک استرا یکی از سیاستمداران نسبتا خوشنام انگلیسی که وزیر کابیته بریتانیا است، حدود یک سال پیش مدعی شد که برخی از مردان با ریشه پاکستانی، دختران سفید پوست را به شکل (گوشت تازه easy meat) می بینند و به هدف قرار دادن آنها، به صورت نظام یافته به آنها تجاوز می کنند. جک استرا گفت که در برخی از مناطق پاکستانی نشین، این جرم به صورت مشخص وجود دارد. او مدعی شد که برخی از مردان پاکستانی، دختران جوان و آسیب پذیر سفید پوست را قربانی می کنند.

جک استرا این سخنان را بعد از این گفت که دو جوان پاکستانی به حبس نامعلوم ndeterminate  محکوم شدند، چیزی شبیه حبس ابد. جرم این دو جوان، آزار جنسی و تجاوز به دختران دوازده تا هیجده ساله بوده است.

این برنامه که توسط یک مجری جوان پاکستانی تهیه شده بود، به شکلی محافظه کارانه به این موضوع پرداخت. ابتدا به بررسی آمار تجاوز در بریتانیا پرداخت، آماری که نشان می داد عموم متجاوزین جنسی، بیشتر از سفیدپوستان هستند، اما چیزی که این وسط بسیار عجیب بود، آمار تجاوز و بهره کشی جنسی از دختران کم سن و سال بود. جرم بسیار بزرگی که به آن child grooming  گفته می شود. شاید ترجمه فارسی صحیح این عبارت، بهره کشی جنسی از کودکان باشد.

در آمار فوق و در کشور بریتانیا، قریب هشتاد درصد از کسانی که در این جرم، محکوم شده اند، پاکستانی الاصل بودند.

با دختر انگلیسی مصاحبه می کرد شخصی به نام طارق، به مدت طولانی او را مورد ازار جنسی قرار داده بود و بعد او را به شکلی بسیار زننده به تمام دوستانش قرض می داد.

طارق از زمانی که این دختر دوازده ساله بوده، با او دوست شده بود، ابتدا حدود یک سال بر روی او کار کرده بود تا این دختر ارتباطش را با تمام دوستانش قطع کند و بعد آزار جنسی او را آغاز کرده بود.
  
این زنگ خطری بود که آن مجری، به صحبت با بسیاری از اشخاص در اینباره پرداخت.

بدون هیچ شکی نمی توان این عمل کثیف را مرتبط با تمام جامعه پاکستان دانست، وجود درصد کمی از مجرمین در یک جامعه، نشان از بیمار بودن کل آن جامعه نیست.

اما اینکه درصد اصلی مجرمین آزار جنسی کودکان، از میان جوانان مسلمان پاکستانی هستند، نیز یک واقعیت است که نمی توان منکر آن شد.

با توجه به شناختی که از جامعه پاکستان دارم، سر خط این اشکال را به شکل زیر می دانم:

-         در جامعه پاکستانی، هیچ جوانی مجاز به داشتن دوست دختر نیست، داشتن دوست دختر، به مانند جامعه سنتی ایران، گناه نابخشودنی محسوب می شود. لذا نیاز جنسی  جوانان پاکستانی تحت تعالیم اسلام، به شدت سرکوب می شود.
-         تکفر غلط و زشتی که باعث این جنایت است، این است که از نظر جوانان مذهبی پاکستانی، دختری که به کلاب می رود، مشروب می خورد یا آزادانه با دوست پسرش سکس دارد، موجود کثیفی محسوب می شود. از نظر آنها تجاوز به این موجود کثیف، کاملا مجاز است.
-         این جرم فقط در شهرستان های بریتانیا رخ داده است، چرا چنین است؟! چون به دلیل بزرگ بودن لندن، جوانان پاکستانی می توانند دور از چشم خانواده دوست دختر داشته باشند، اما در شهرهای کوچک چنین نیست و براحتی خانواده آنها با خبر می شوند.
-         طبق تعالیم اسلامی، رابطه جنسی با یک دختر نه ساله، آزاد و مشروع است، لذا از نظر این جوانان، رابطه جنسی با یک دختر نوجوان انگلیسی، علی رغم اینکه زیر سن قانونی است، هیچ اشکالی ندارد.
سوال اینجاست، براستی آیا بهتر نیست به این جوانان اجازه داده شود رابطه جنسی معقولی (مانند دوست دختر) داشته باشند تا دست به چنین جنایاتی نزنند؟

هدف من از این نوشته، نه بی حرمتی به مردم پاکستان است، بلکه صرفا قصدم جلب توجه شما هم میهن گرامی به این نکته است که چنین جنایاتی می تواند در جامعه ما نیز رخ دهد، چرا که طبق همان تعالیم اسلام، در ایران نیز رابطه جوانان منع شده است...!

شاید دیدن این ویدیو، نیز چندان بی رابطه به این نوشته نباشد، برای آن نیز زیرنویس فارسی گذاشته ام: 

نوشته مرتبط و پیشین: 


۸ نظر:

 1. گمنامیان جان در مورد مطلب قبلی تان باید بگم من اعتقادات نسبی به اسلام دارم و با توجه به اینکه شما اعلام کردید اتئیست هستید نمی دونم منظور شما تبلیغ مسیحیت بود یا نه ولی با این وجود باید بگم در هیچ دینی نه اسلام نه مسیحیت و نه هیچ دین دیگری امکان رفورم وجود ندارد شمااز سبک نوشته هاتون معلومه که انسان باسوادی هستید ولی در همان اروپایی که هستید تاریخ نوشته دارد که هزار سال چگونه کلیسا همان بلاهایی که رژیم سر ما در این 30 سال آورد را اونها هزار سال بر سر ملت اروپا در آوردند هر دانشمندی که حرفی برای گفتن داشت اعدام می شد.امروز هم دست آخوندهای مسیحی از قدرت کوتاه است و الا جهان را به سوی نابودی به پیش می روند.
  آخوند آخوند است در هر دینی که باشد.
  همه ی ادیان هم یک ریشه واحد دارند!و همه شان از سوی خداوند آمدند!!!

  پاسخحذف
 2. رامین گرامی

  یک-
  بله، همه ادیان فاضلاب مشابهی هستند...!!

  دو-
  من منکر جنایات چند ساله کلیسا نیستم.

  سه-
  مساله این است که بعد از مدتی (هرچند طولانی) مردم اروپا قادر شدند که با محدود کردن قدرت کشیش ها، غول مسیحیت را لجام بزنند و آنرا کنترل کنند و به داخل کلیسا محدودش کنند و در حقیقت در آن رفرم اجرا کنند.

  اما این امکان برای اسلام، وجود ندارد که با محدود کردن آخوندها، بتوان در آن رفرمی اجرا کرد.
  اصولا از نظر من اسلام قابل اصلاح نیست...!

  پاسخحذف
 3. Hi Gomnamian
  The guy mentions " the north of Europe" but you translated "North of Africa"

  .

  پاسخحذف
 4. حق با شماست، درستش می کنم
  سپاس از محبت

  پاسخحذف
 5. لطفا ویدیو را در youtube هم بگذارید. درضمن این آقا در ویدیو کی‌ هستند؟

  پاسخحذف
 6. علت تضعیف مسیحیت، نقدها و حملاتی بود که در قرون ۱۸ و ۱۹ به مسیحیت شد.

  پاسخحذف
 7. شما خبر دارید که در کشور خودمان هم درصد زیادی هم از تجاوز جنسی مخصوصا به کودکان توسط اتباع خارجی عمدتا غیر مجاز صورت می گیرد؟ نمونه اش هم همین یک ماه پیش بود که 11 کارگر غیر مجاز پیر بچه 14 ساله تجاوز و به قتل رساندند. کافیست سرجی در اینترنت بکنید خدا را شکر که ما مجازات اعدام داریم

  پاسخحذف
 8. ((ناشناس گفت...
  شما خبر دارید که در کشور خودمان هم درصد زیادی هم از تجاوز جنسی مخصوصا به کودکان توسط اتباع خارجی عمدتا غیر مجاز صورت می گیرد؟ نمونه اش هم همین یک ماه پیش بود که 11 کارگر غیر مجاز پیر بچه 14 ساله تجاوز و به قتل رساندند. کافیست سرجی در اینترنت بکنید خدا را شکر که ما مجازات اعدام دار))
  -----------------------
  ===============================================
  عزیز جان،
  بر اساس آمارها،
  متوسط جرایم جامعه افغانی ساکن ایران، از خود ایرانیان کمتر است.
  یعنی افغان ها کمتر از ایرانی ها به جنایت دست می زنند.

  ضمنا،
  حل مشکلات اینچینی با اعدام ممکن نیست، می شود بفرمایید چرا با اینکه ایران بیشترین اعدام ها را در دنیا دارد، یکی از ناامن تر از کشورها است؟!

  اینجا را بخوانید:
  بازی وبلاگی/ وجود مجازات اعدام در اسلام نشان از وحشی گری و جنایت موجود در این دین است./ ننگ بر قانون مجازات اسلامی جاری در ایران
  http://gomnamian.blogspot.com/2010/10/blog-post_7951.html

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.