دوشنبه، آذر ۰۷، ۱۳۹۰

دزدی چهارصد میلیارد دلاری خامنه ای، چهارصد هزار برابر فساد کل نمایندگان پارلمان کشور ثروتمند بریتانیا است که کشورشان را به لرزه درآورد!

این روزها ماجرای دزدی سه هزار میلیارد تومانی از بانک صادرات، بشدت جلب توجه کرده است، اما گویا فراموش کرده ایم که خامنه ای دزدی صد برابر بزرگتر مرتکب شده است و چین به کمک خامنه ای مشغول به یغما بردن کشور هستند. 

طبق این گزارش، در ماه آپریل قراردادی بین خامنه ای و شرکت های چینی منعقد شده است که طبق آن و به بهانه وجود تحریم های بین المللی، بخش عمده ای از نفت و گاز کشور، تقدیم شرکت های چینی شده است. 

ماجرای فساد مالی نمایندگان مجلس بریتانیا را شنیده اید، خلاصه اش را برای شما اینجا نقل می کنم:

در سال2009 ، روزنامه تلگراف طی یک گزارش جنجالی به افشای یک فساد مالی در بین نمایندگان پارلمان پرداخت.
طبق قانون، دولت موظف است که هزینه های زندگی نمایندگان را تامین کند، در حقیقت برای جلوگیری از فساد مالی، گفته شده است آنها هر خرجی می کنند، با آوردن صورت حساب (فاکتور)؛ پول مربوطه را دریافت کنند.

اما برخی از نمایندگان از این قانون سو استفاده کردند و برای هزینه هایی که شامل این قانون نمی شد، درخواست بازپرداخت کردند.

لیست برخی از سو استفاده ها به قرار زیر است:

-         برخی از نمایندگان در حالی که خانه داشته اند، خانه جدیدی را اجاره کرده اند و از دولت می خواسته اند آن اجاره را پرداخت کند.
-         خانه خود را به صورت غیر لازم، تغییر دکور داده و یا بازسازی کرده بودند.
-         درخواست پرداخت پول غذا، بیش از آنچه هزینه کرده اند.
در نهایت هفت نماینده از مجلس اعیان و عوام اخراج شدند و البته که در دادگاه  به زندان محکوم شدند، همچنین دادگاه به آنها دستور داد تمام هزینه های اضافی را بازگرداندند.

در این لینک، لیست پول هایی که نمایندگان به صورت غیر قانونی گرفته اند را ملاحظه می کنید، شاید سر جمع آن به یک میلیون دلار (معادل یک میلیارد تومان) هم نرسد. نکته مهم نیز این است که فساد مالی شامل ده ها نماینده بوده است و در نهایت نیز باعث بی آبرویی برای بسیاری از نمایندگان شد و آنها مجدد به نمایندگی برگزیده نشدند و هفت نفر از آنها نیز با مجازات تعلیق و زندان روبرو شدند.


روزنامه تلگراف نیز به دلیل افشای این فساد مالی، جایزه روزنامه سال بریتانیا را از آن خود کرد.(منیع)


این بی آبرویی، مهمترین بی آبرویی برای نظام سیاسی بریتانیا در چند دهه اخیر بوده است و کار به جایی رسید که دو حزب اصلی، آسیب بسیار دیدند و مجبور به بررسی عملکرد خود شدند.


در کشور بریتانیا که مجازات ها در پایین ترین حد ممکن قرار دارد و مثلا برای جوانانی که به حمله به مغازه ها اقدام کرده اند، مجازاتی در حد جریمه های پنجاه یا شصت پوندی در نظر گرفته شده است، به دلیل چنین فسادی، نماینده های مجلس به دادگاه رفتند و هم اکنون چند نماینده مجلس سابق در زندان به سر می برند!

حل نحوه رخ دادن این فساد و برخورد این جامعه را با فساد موجود در رژیم ایران مقایسه کنید، تنها در یک مرحله، خامنه ای یکی صنعت نفت کشور را به با دریافت پورسانت های کلان به دولت چین واگذار کرده است، جمع این معامله در راز مدت به بیش از دوهزار و پانصد میلیارد دلار می رسد و در بهترین شرایط، مردم ایران حداقل چهارصد میلیارد دلار ضرر می کنند!

فساد چهارصد میلیارد دلاری خامنه ای، چهارصد هزار برابر فساد و دزدی کل نمایندگان پارلمان بریتانیا است!

واکنش مردم ایران و واکنش مردم بریتانیا به فساد مالی اعضا پارلمان، نقشی که مطبوعات آزاد در این بین بازی کرده اند، تنها تفاوت بین دمکراسی و دیکتاتوری را نشان می دهد.


نوشته مرتبط پیشین:هموطن، چشم بگشا! ضرر حکومت خامنه ای بر جامعه ایران، چهار هزار و صد برابر بیشتر از اختلاس سه هزار میلیارد تومانی است...!

۷ نظر:

 1. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
 2. زمان آن رسیده که قسمت دوم داستان مسعود ارسال کنید. این داستان روزگار مجاهدین را سیاه کرده است.

  پاسخحذف
 3. گمنامیان

  بسته شدن حساب شما در بالانرین باعث افتخار اهل قلم است. چرا که قلم شما مزدور نیست . قلم های مزدور هیچگاه شکسته نمیشود. هزینه های بالاترین توسط رابط مجاهدین پرداخت میشود و شما ستون فقرات این جماعت را نشانه گرفته اید

  پاسخحذف
 4. امیدوارام همیشه قلمت استوار باشه. زنده باد آزادی.

  پاسخحذف
 5. قلاده ساز بالایار سابق و مجاهدیار فعلیسه‌شنبه, آذر ۰۸, ۱۳۹۰ ۱:۲۶:۰۰ قبل‌ازظهر

  گمنامیان عزیز

  چند اشتباه تاکتیکی که شما دائم مرتکب میشوید

  1- شما به سایت بالاترین احتیاج ندارید. بالاترین به شما احتیاج دارد.
  2- مقالات خود را خودتان لینک نکنید در بالاترین
  3- از نیروی عظیم کاربران طرفدار شما استفاده کنید
  4- انژری و وقت خود را با کل کل با مفعول های ابنه ای مجاهد تلف نکنید . کار شما تولید محتوا است .
  5- بالاترین که زیر آلت مچاهدین رفت و دیر یا زود و سایت های ایرانی دیگر توسط مجاهدین و اپوزسیون مزدور ولی پول دار خریده میشود. این سرنوشت ایرانی بوده و هست . مثل کشورش
  6- با این روش جدید قدرت شما صدها برابر میشود و فکر شما متمرکز تر .
  اینها چند تاکتیک مهم است که به شما کمک میکند

  پاسخحذف
 6. عزیز جان
  سپاس از نظر و راهنمایی شما

  عادت ندارم کارم را نصفه رها کنم، بلایی سر بالاترین می آورم که ننگش را بخرد و مجبور شود حساب مرا برای همیشه ببندند.

  یعنی من خودم از بالاترین نمی روم، مجبورشان می کنم حسابم را ببندند، با این کار مطمین باش خیلی های دیگر هم از بالاترین خواهند رفت.

  الان هم که حسابم را باز کند، من باز مطلب علیه مجاهدین می گذارم، تا همین جایش هم این بالاترین است که در جدال با من باخته و بی آبرویی خودش را خریده است، چرا که در سه لینک اخیر که به دلیل آنها حساب مرا بسته اند، من حتی جواب فحش های زشت بالامجاهد را نداده ام، یعنی بالاترین متحمل هزینه شده و ننگ این را پذیرفته که حساب مرا به علت ارسال مطلب علیه رجوی ها ببندند.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.