دوشنبه، آبان ۲۳، ۱۳۹۰

آیا پای اسرائیل در انفجارهای دیروز در اطراف تهران، در میان است؟ مشابه حمله اسراییل به مرکز اتمی سوریه...؟!

روزنامه تایم از قول یک منبع اطلاعاتی غربی نوشته است این انفجارها در مراکز نظامی تهران، صرفا یک تصادف نبوده است! (منبع)

چند سال پیش، اسراییل حمله ناگهانی به مرکز اتمی سوریه انجام داد و این مرکز را با خاک یکسان کرد، اما دو طرف ترجیح دادند که سکوت کنند.

در طی این عملیات که اورچارد خوانده می شود، هواپیماهای اف پانزده و اف شانزده اسراییلی، مرکز اتمی سوریه را بشدت بمباران کردند، دولت سوریه ابتدا منکر چنین حمله ای و وجود چنین مرکز اتمی شد، اما کارشناسان سازمان انرژی اتمی، بعد از نمونه برداری از آن منطقه بعدا اعلام کردند که آثار اورانیم در آن منطقه وجود داشته است.

تا مدتها هر دو طرف ترجیح می دادند که سکوت کنند، اسراییلی ها به خاک یک کشور دیگر حمله کرده بودند، سکوت را بهتر می دانستند و از طرفی نیز دولت سوریه ترجیح می داد هیچ سخنی از این حمله به میان نیاید. چرا که بدون نظارت آژانس اتمی، برنامه پنهانی هسته ای داشته است و این برای سوریه می توانست خیلی گران تمام شود و از طرف دیگر چون جرات مقابله به مثل با اسراییل را نداشت، فاش شدن این ماجرا می توانست به اعتبار سوریه در جهان عرب لطمه بسیار بزند.
مرکزاتمی سوریه قبل و بعد از حمله اسرائیل 

دو انفجار دیروز در مراکز نظامی ایران، عجیب شباهتی دارد به حمله اسرائیل به مرکز اتمی سوریه در سال درهزار و هفت. در آن حمله نیز تا مدتها مطبوعات دنیا بی خبر بودند و هم کشور مهاجم و هم کشور هدف، ترجیح می دادند که سکوت کنند.

سوالات بسیاری در باره انفجار دیروز وجود دارد که پاسخی به آن داده نشده است، مانند این سوال ها:

-         چرا سپاه از ورود آمبولانس و ماشین های آتش نشانی به این مراکز جلوگیری می کرده است؟
-         دود سفید و بوی بسیار بدی که منطقه را فرا گرفته، ناشی از چه بوده است؟
-         چرا این انفجار در شرق تهران نیز احساس شده است!؟ اینگونه به نظر می رسد که غیر از غرب تهران، انفجار همزمانی نیز در شرق تهران رخ داده است. همزمانی دو انفجار در غرب و شرق تهران، را نمی توان تصادفی خواند و نمی توان گفت در اثر یک اشتباه برای جابه جایی مهمات رخ داده است!
-         گفته می شود در پی این انفجار، مرکز نگه داری موشک های شهاب نابود شده است.
با کنار هم گذاشتن این نکات بالا، می توان این احتمال را مد نظر قرار داد که شاید پای اسرائیل در میان است.

می دانیم که موشک های Jericho اسراییل تا یازده هزار کیلومتر برد دارند و براحتی می توانند مراکز نظامی ایران را هدف قرار دهند. دور از ذهن نیست که اسرائیل اقدام به حمله پیشگیرانه کرده باشد و خواسته باشد مراکز موشکی ایران را نابود کند.

البته الزامی ندارد که حتما اسراییل حمله موشکی به مراکز موشکی ایران انجام داده باشد، بلکه می تواند با استفاده از جاسوسان خود در داخل ایران اقدام به خرابکاری کرده باشد.

اما اگر چنین اتفاقی رخ داده باشد، طبیعی است که هم دولت ایران و هم دولت اسراییل آنرا به سکوت برگزار کنند. 

چون دولت اسراییل از افزایش قیمت نفت و فشار کشورهای غربی هراس دارد و دولت ایران نیز به هیچ وجه مایل نیست این خبر به بیرون درز کند، چرا که تایید این خبر، تنها نشان می دهد دولت ایران چقدر در مقابل حمله خارجی ضعیف است و اثر این خبر (چه در ابعاد داخلی و چه خارجی) برای رژیم ایران یک فاجعه است.


پی نوشت: 
روزنامه گاردین دقایقی پیش گزارشی منتشر کرد و نوشته است: مطبوعات اسراییل مطالبی منتشر کرده اند که نشان می دهد سازمان موساد در این انفجارها دست داشته است.

نوشته های دیگر امروز من:

۱۷ نظر:

 1. سلام خدمت گمنامیان
  یکی از احتمالاتی که خیلی میتونه به واقعیت نزدیک باشه اونجا یک انبار موشک های تولیدی سپاه باشه - چون در خبر های رسمی اومده که یک انبار "جهاد خودکفایه سپاه" منفجر شده و جهاد خود کفایه سپاه وظیفه ی اصلیش تولید موشک های دوربرد و... است. این احتمال هست که موشک های شیمیایی یا موشک هایی مثل شهاب 3 با قدرت تخریب بالا در اونجا نگهداری میشده.
  فرزاد

  پاسخحذف
 2. ما در غرب تهرانیم و لرزشی احساس نکردیم. در صورتی که لرزش شرق تهران درست باشد و از یک کلاغ چهل کلاغ مردم در مورد انفجار ملارد سرچشمه نگرفته باشد، حتمن انفجار دیگری هم در شرق روی داده است.

  تحلیل خوبی بود و اقدام اسراییل میتواند درست باشد:
  1) سر و صدای غرب در مورد حمله به حکومت اسلامی براه می افتد تا وضعیت سنجیده شود
  2) انفجار یا انفجارهایی روی میدهد
  3) حکومت اسلامی بر خلاف عادت آنرا تکذیب نمیکند یا ابعاد آنرا خیلی کوچک جلوه نمیدهد و زیاد دروغ نمیگوید (مثلا نسبت دادن آن به انفجارهای معدنی و امثالهم). صریح آنرا به انفجار انبار مهمات نسبت میدهد (از سوریه درس گرفته که نه تکذیب خوب است و نه تایید کامل اقدام اسراییل، چون در آن صورت باید پاسخ اسراییل را بدهد ولی نمیتواند)

  پاسخحذف
 3. اسراییل که خیلی کوچیکه از اسراییل گنده تراشم چپ نمیتونن نگاه کنن به ایران.
  اگه امریکا یه لحظه فکر میکرد که مقابل ایران شکست نمیخوره مطمین باشید یک دقیقه هم صبر نمیکرد و حملشو شروع میکرد.
  ولی خودشم میدونه حملش با شکسته واسه همون فقط میتونه تهدید یا تحریم کنه همین.

  پاسخحذف
 4. تنها دلیل حمله نکردن اسراییل توی این مدت به ایران به خاطر تنگه هرمزه وگرنه از نظر نظامی براحتی میتونند رژیم روسرنگون کنند ولی جلوی حملات چریکی رو نمیتونند بگیرند در صورت حمله ایران براحتی می تونه کشتی های نفت کش رو هدف قرار بده و برای این برنامه دارند خامنه ای رو احمق فرض نکنید اینا نمی یان با دست خودشون خودشون رو نابود کنند حتما برنامه یی برای جنگ دارند که این طور با اعتماد به نفس بالا از جنگ استقبال میکنند و نمی ترسند 80 درصد نفت از تنگه هرمز خارج میشه در ضمن سپر دفاع ضدموشکی اسراییل برای موشک های دوربرد هست جلوی موشکهای کوتاه برد حزب الله رو نمی تونه بگیره واگر همزمان چندین هزار موشک به طرف اسراییل شلیک بشه این سامانه دفاعی نمی تونه کارایی داشته باشه زدن کشتی های نفتی با جنگ نا منظم و چریکی برای سپاه کاری نداره اگر جنگ بشه اقتصاد امریکا و اروپا که الان صدای مردمشون هم دراومده بد تر میشه واسه همین بعیده همچین حماقتی بکنند تاسیسات اتمی ایران زیر کوه قرار داره با بمباران که کوه و تاسیسات از بین نمیره!!واسه همین حمله نظامی فایده نداره و بعید به نظر میرسه و گرنه از مدت ها قبل حمله کرده بودند

  پاسخحذف
 5. این انفجار کار خود سپاه بود برای از بین بردن نیروهای محسن رضایی در درون سپاه انبار مهمات موشکی اینقدر بی درو پیکر از نظر امنیتی نیست که اسراییل بخواد از داخل منفجرش کنه محال ممکنه اسراییل بتونه به مهمترین پایگاه نظامی نفوذ کنه !! به فرض کار اسراییل بوده باشه روش انفجار وخرابکاری به چه شکلی بوده؟! ازدو حال خارج نیست یا از بیرون موشک یا خمپاره بندازن که تابلوست همه متوجه میشن خمپاره انداز هم بعید به نظر میرسه چون تا چندین کیلوکتری اطراف پادگان دوربین و تحت نظارت امنیتی است یا اینکه یه سوپرمن اسراییلی نفوذ کرده در پادگان و با عملیات انتحاری موشک ها رو منفجر کرده که این هم بعید به نظر میرسه احتمال تصادفی بودن انفجار هم بعید به نظر میرسه چون در جابه جایی موشک غیر فعال و اکتیو نیست موقعی که در سکوی پرتاپ قرار میگیره فعال میشه اگر در زیر موشک غیر فعال آتیش هم روشن کنی انفجاری صورت نمی یگیره تنها احتمال باقی مانده این هست که خود سپاه ترتیب این انفجار رو داده است چون اکثر کشته شده ها از نزدیکان محسن رضایی بوده اند همزمان هم پسرش رو کشتند

  پاسخحذف
 6. ما ایرانیها اینقد بی غیرت نیستیم که اسرائیل هر غلطی دلش میخواد بکنه به ناموس زهرا اگه اراده کنیم با خاک یکیشون میکنیم ومطمئن باشید که این انفجار اتفاقی بوده چون اگه کاراون حروم زاده هاباشه طی روزهای اینده جوابش را خواهیم دادبه امید ایرانی ازاد و اباد ......

  پاسخحذف
 7. نکته های خوبی رو اشاره کردین . خوشحالم که می بینم مردم به غیر از صحنه های تصادف در خیابان کارشناسی مشکلات کشور خودشان را هم می کنند.


  من هم با این نظر موافقم که ایران با جنگ مشکلی ندارد . تجربه 8 ساله و تجریه جنگ 33 روزه لبنان به وضوح نمایانگر این است ایران آماده برای جنگ چریکی است . تنگه هرمز گلوی امریکا است .
  دست ایران همیشه روی این گلوگاه بوده . جنگی در کار نخواهد بود .

  پاسخحذف
 8. سلام
  یک اثری از داونیچی هست که تا به امروز پخش نشده بود . خواستم در بالاترین بگذارم که متاسفانه امکان ارسال لینک نداشتم و نمی دونم اروری بود .
  اگر خواستید در وبلاگ یا بالاترین ارسال بفرمایید
  http://i41.tinypic.com/2yl2tt4.jpg
  یوزر بنده در بالاترین mehrann میباشد
  پوزش فراوان بابت بی ربط بودن کامنت بنده به مطلب شما

  پاسخحذف
 9. درسته که همه مردم ایرن نمیخواهند کشورشون دست بیگانه بیفته اما الان صحبت بین مستعمره خامنه ای شدن و مستعمره آمریکا شدنه. واقعا فکر میکنید بسیجی و سپاهی الان هم مثل جوون های زمان شاه هستند؟ نیروهای امروز که پول گرفتن و مردم بیدفاع و بیگناه رو تو خیابون زدند و شکنجه و تجاوز کردن، اونقدر شرف دارن که جونشون رو در راه رهبرشون بزارن!؟ یا مردم بعد از این همه ظلمی که از یزید زمان دیدن هنوز هم حاضرن بخاطرش جون بدهند؟ که چی بشه؟ خامنه ای پررو تر؟ یعنی ایرانی ها اینقدر اسکولن؟ حالا شما ها بگید: اما حسین و یارانش مظلوم تر بودن یا جنبش سبز ایران؟ اگه خدای عادلی که بهش معتقدیم وجود داشته باشه, به خدا ما مظلوم تریم. اما محسین اجازه و قدرت دفاع داشت اما ما فقط فریاد داشتیم و هیچ

  پاسخحذف
 10. اسرائیل هیچ
  غلطی نمیتونه بکنه .........

  پاسخحذف
 11. این احمق هایی که میگویند " اگر جنگ بشود میرویم به جبهه واز کیان اسلام ولایت !!! و.... دفاع میکنیم " باید گفت الاغها درجنگ بین ایران وغرب جبهه ای وجود ندارد که بروید ودر آن ایثار!! کنید دو هفته تمام هواپیماهای بدون سرنشین واستیلت وموشکهای پرشینگ وکروز تمام پادگانهای سپاه وبسیج وارتش بینوا را شخم میزنند واگر هنوز سر روی تنتون باقی بود تازه هوانیروز و سپس تانکهای آنهارا خواهید دید وآمریکاییها سر کوچه ها سیگاربرگ میکشند ومردم هم با گل وشیرینی ازآنها پذیرایی میکنند !!!!

  پاسخحذف
 12. سلام
  شما که قلم خوبی داری لطفا برای اونهایی که درکار عملگی ظلمندوبرای نانی به هموطنشان خیانت میکنند بنویس که این دودی که دیده میشود اه آن مادری است که روزها با عکس پسرش دردست دم زندان اوین نومیدانه التماس به مامورین میکرد..........

  پاسخحذف
 13. ((ناشناس گفت...
  ما ایرانیها اینقد بی غیرت نیستیم که اسرائیل هر غلطی دلش میخواد بکنه به ناموس زهرا اگه اراده کنیم با خاک یکیشون میکنیم ومطمئن باشید که این انفجار اتفاقی بوده چون اگه کاراون حروم زاده هاباشه طی روزهای اینده جوابش را خواهیم دادبه امید ایرانی ازاد و اباد ......)))
  ==================================================
  =========================================
  حالا شما این وسط چه کار داری به عضو جنسی زهرا که آن را وسط می کشی و به آن قسم می خوری ؟!!
  دی

  پاسخحذف
 14. هيچ حمله اي در کار نبوده. قرار بود موشک جديد سوخت جامد ايران تست بشه که موشک روي سکو منفجر ميشه و باقي داستان... منتها اين موشک بيشتر از هفده تن سوخت حمل ميکنه. به همين دليل انفجار بزرگي بوجود مياد. ميتونيد در نت فيلمهاي مربوط به نقص فني و انفجار موشک هاي ساير کشور ها روي سکو ببنيد که نفجار بسيات عظيميست. فقط همين رو بگم اين موشک
  يک موشک قاره پيماست که دو هفته ديگه آزمايش خواهد, منتها برد اين موشک جالب هست تمام غرب آمريکا در برد اين موشک هست!

  پاسخحذف
 15. ببخشید میشه توضیح بدید اسرائیل چطور حمله کرده؟
  اگه با هواپیما حمله کرده که اسرائیل هواپیمای رادار گریز نداره و امریکا جدیدا موافقت کرده که بهش بفروشن و حتی هم اگه داشته باشه هواپیما بعد شلیک موشک به دلیل کم کردن ارتفاع تو رادار و همینطور توسط چشمان غیر مسلح منظورم افراد بومی ساکن روستاست باید دیده بشه
  اگه هم قصد نفوذ داشته اون منطقه به حدی امنیتش بالاست که در یه فاصله معینی هرکسی بره سربازان حفاظت از منطقه میتونن شلیک کنن

  پاسخحذف
 16. حالا اسراییل یا هرکی که اینجا رو زده این گوساله های بسیجی و پاسدار مثلا چه غلطی می خوان بکنن؟ 8 سال خمینی دجال جنگ رو ادامه داد آخرش جام زهر رو سرکشید. این که دیگه امریکاست. میگن اراده بکنیم اسراییل رو نابود میکنیم. جون ننه تون اراده کنین ببینیم چه غلطی میکنین آخه. مثل سگ بی بخار فقط پارس میکنین.

  پاسخحذف
 17. فقط همین قدر بدونید اکه اسرائیل نه توان اینکار رو داره نه وجودش رو.

  اگر اسرائیل اینقدر قدرتمند بود کل سپاه و ارتش رو میفرستاد هوا:D

  اگر اسرائیل کوچکترین حماقتی کنه ایران نابودش می کنه ما هم ضرر می بینیم اما اسرائیله که محو میشه.
  اگر غیر از این بود هزار باره به ایران حمله میکردن مثل عراق و لیبی و افغانستان
  ایران عراق و سوریه نیست که وجود و توان پاسخگویی به اسرائیل رو نداشته باشد

  زنده باد سپاه غیور و دلاور و ارتش سرافراز

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.