پنجشنبه، آبان ۱۹، ۱۳۹۰

مردم لیبی مباد که تیغ تیز حکومت کشورشما در دست زنگی مست بیافتد و اسلامگرایان حاکم بر سرنوشت شما شوند...!

این نوشته بنا به درخواست اندیشه عزیزم نوشته شده است.

و اما بازی وبلاگی...!

روشنفکران لیبی، لطفا شما خیانتی که روشنفکران ایرانی سی سال پیش به جامعه خود کردند را در حق مردم زجر کشیده لیبی تکرار نکنید...!

زمزمه هایی از تشکیل حکومت اسلامی و اجرای قوانین اسلام از جانب انقلابیون لیبی به گوش می رسد، این زمزمه ها بیش از همه برای مردم ایران ترسناک است.

مردم ایران سی سال است با خون و گوشت خود، دارند تقاص خیانت روشنفکران جامعه خود را می دهند، چه آنکه در سی سال پیش و قبل از انقلاب، اگر روشنفکران جامعه به وظیفه خود عمل کرده بودند و در مورد اسلام و حکومت اسلامی روشنگری کرده بودند، هیچگاه مردم ایران حاضر نمی شدند به دیو بیابانی چون خمینی سواری بدهند. 

بی هیچ پرده پوشی باید گفت که رژیم اسلامی در سایه کم کاری روشنفکران ایرانی در سی سال پیش شکل گرفته است، ای کاش روشنفکران لیبی چنین خیانتی را در حق مردم مظلوم لیبی مرتکب نشوند. 

ای کاش روشنفکران و مردم لیبی بدانند که دیوی خطرناک تر از قذافی در پشت در، به کمین آنها نشسته است، دیوی که چون از چراغ جادو بیرون آید، نابود کردنش خیلی خیلی سخت است. 

ای کاش مردم لیبی بدانند که اجرای قوانین سنسگار، بریدن دست و شکنجه و دیگر قوانین وحشیانه اسلامی، برای آنها عاقبتی را رقم خواهد زد که روزی صد بار آرزوی حکومت قذافی را کنند.

ای کاش مردم لیبی عاقبت مردم ایران را ببینند که چطور حکومتی صد مرتبه فاسد تر از دیکتاتور پیشین بر گرده آنها سوار است، ای کاش ببینید که چطور در سایه این حکومت وحشی گری و اسلامی، جوانان وطن به اعتیاد روی می آورند و چطور در سایه قوانین اسلام، جواب معترضین تجاوز و شکنجه است. 

ای کاش روشنفکران لیبی به وظیفه خود عمل کنند و به مردم لیبی بفهمانند که جای دین، در کنج خانه است، نه در هیات دولت و دادگاه ...!

لینک این مطلب در بالاترین---------------آزادگی 
 نوشته مرتبط: ۲ نظر:

 1. 1. چشمها را وا کن
  پشت این پرده در نیست به نور
  چاهی از عمق تنفر پیداست
  دستت الوده به خون
  دامن الوده به ننگ
  شدی از چاله برون
  چشمها را وا کن
  تا نبلعیده تو را
  چاه غفلت در خویش
  راه تو باز به بی راهه رود!
  تو که دیروز منی
  تو به من نیک نگر
  من کنون اینه ی روشن فردای توام!!
  به شریعت سوگند
  که شریعت این نیست
  که شریعت همه در بند زنی دیگر نیست!
  بنگرجای پای تو کنون در ره کیست؟!!
  گفتمت صبر سحر نزدیک است
  ولی صبر نبود
  وتو شام سیهت در
  به اتش زدن خانه فروزان کردی
  دودش اما همه در چشم تو بود !
  گفتمت :ظلم وستم را به ستم پایان نیست
  گفتمت :
  خانه ای را به ستم سامان نیست
  نشنیدی
  نشنیدی هرگز
  ماشه را باز تپاندیو خلاص
  وکشیدی نفس راحت و
  من نکشیدم جز آه ه ه

  پاسخحذف
 2. اون ها 1 فرق با ایرانی ها دارند و اون اینکه سنی هستند. چند درصد مردم عربستان ناراضی هستند از وضعیتشون؟! امارات هم تا حدودی قوانین اسلامی داره. پاکستان هم همینطور،...
  ولی مثل اینکه خودشون دارند حال میکنند! شاید هم حکومتشون که تشکیل بشه مثل بقیشون راضی باشند!
  ممکنه اگر 1 عربستانی این مطلب رو بگه، حرفش رو بخرند. نه شما

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.