پنجشنبه، آبان ۰۵، ۱۳۹۰

شباهت و تفاوت جادوگر قبیله و پیامبران را شرح دهید...!

افراد جادوگر از زمان انسان های اولیه و غارنشین وجود داشته اند، و از زمان ابتدایی یکجا نشینی انسان ها، نقش مهمتری را در جوامع به عهده گرفتند.

انسان در آن دوره، هیچ شناختی از محیط اطراف نداشته است، برای انسان های آن روزگار، بیماری و مرگ و تهدیداتی چون جانوران وحشی، بسیار بسیار ناشناخته  و ترسناک بوده اند.

در این میان جادوگران قبایل  مدعی می شده اند که با مثلا خواندن ورد ها و یا دعاهای مخصوص یا قربانی کردن می توانند محیط اطراف را به تسلط خود درآوردند، شکار را برای انسان ها راحتر کنند، ریزش باران را افزونی بخشند، بیماری های انسان یا دام را برطرف کنند و یا ده ها خطر دیگر که انسان های اولیه را تهدید می کرده است.

اکنون همه، حتی دینداران نیز می دانند که جادوگران قبیله، انسان هایی کاملا عادی بوده اند و تنها مثلا بر حسب تصادف گاهی حرف آنها درست در می آمده است.

از چند هزار سال پیش، انسان های جامعه آنقدر باهوش شده بودند که بفهمند جادوگران عموما دروغ می گویند و قدرت خاصی ندارند، لذا افراد کلاش جادوگر، به روش جدیدی متوسل شدند، آنها مدعی شدند  که در آسمان ها یک خالق برتر وجود دارد و این افراد، نماینده انحصاری آن افراد هستند...!

البته که از طرف مردم باهوش آنروزگار سوالاتی نیز پرسیده می شد که پیامبران هیچگاه به آن جواب ندادند، مثلا این سوال که اگر یک خالق برتر در آسمان است که همه انسان ها را آفریده، چرا ناتوان از صحبت کردن به صورت مستقیم با همه مردم است؟!

 براحتی می توان شباهت بسیاری بین جادوگران و پیامبران یافت، مثلا اینکه هم پیامران و هم جادوگران برای اتفاق خاصی (مثلا بارش باران یا سلامتی) دعا می کنند، برای رضایت ارواح یا خدای مربوطه قربانی می کنند، یا خود را قشر برگزیده ای می دانند.

در این میان البته که تفاوت هایی هم دارند، شاید مهمترین تفاوت آنها این باشد که جادوگر قبیله خود را نماینده ارواح می داند و پیامبران خود را نماینده خدا...!

خنده دار این است که در عصر ارتباطات و اینترنت، هنوز بسیاری از مردم به خرافه هایی چون خدا و پیامبر باور دارند.

لینک این مطلب در بالاترین----آزادگی 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.