یکشنبه، مهر ۱۰، ۱۳۹۰

هموطن مسلمانم، می دانی چرا کتاب قرآن مقدس نیست؟ چون در آن اجازه تجاوز مرد به زن داده شده است...!

هموطن مسلمان و عزیزم،
از فکر کردن نترس،
باور کن اگر خدایی باشد، از تو به دلیل اینکه لحظه ای از مغزت استفاده کرده ای، انتقام نخواهد گرفت....!

با خودت لحظه ای بیاندیش که آیا ممکن است یک کتاب مقدس، اجازه تجاوز به یک زن را صادر کند؟ فراموش نکن که تجاوز، نه تنها جسم قربانی را آزار می دهد، بلکه روان قربانی را نیز متلاشی می کند. باور کن قربانی تجاوز، آرزو می کند که بمیرد، اما مورد تجاوز قرار نگیرد.

باور کنید که تجاوز به یک زن، نهایت بی عدالتی، بی اخلاقی و دور بودن از انسانیت است.

حال به من بگو آیا ممکن است کتابی که در آن اجازه تجاوز مرد به زن داده شده است، کتابی مقدس باشد؟!

آیات زیر را ببین، معنای آنها را بخوان، آیا این آیات، دستور به تجاوز به زنان نیست؟

مثال شماره یک:
در آیه بیست و چهار سوره نسا، به صراحت قران اجازه می دهد به زنانی که اسیر می شوند ، حتی اگر شوهر نیز داشته باشند، تجاوز صورت گیرد، آیه را بخوانید:   


وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاء إِلاَّ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ كِتَابَ اللّهِ عَلَيْكُمْ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاء ذَلِكُمْ أَن تَبْتَغُواْ بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ ﴿۲۴ النسا﴾

ترجمه:  و [همچنين‏ بر شما حرام شده است] زنان شوهردار، مگر ملك يمين [كنيز]تان، اين فريضه الهى است كه بر شما مقرر گرديده است..... ﴿۲۴ النسا﴾


در این ایه، پیامبر و الله و کتاب مقدس شما، اجازه می دهد مرد مسمان به کنیز خود، حتی اگر شوهر نیز داشته باشد، تجاوز کند. کاملا مشخص است که یک زن، تمایلی ندارد با مردی که او را برده خود کرده و او را به مالکیت خود درآورده است، همبستر شود، خصوصا وقتی که آن زن شوهر نیز دارد...!

یک سوال از شما دارم، آیا این اخلاقی است؟ جواب من آری یا نه است.

مثال شماره دو:

در سوره بقره آیه ۲۲۳ ، قرآن به صراحت زنان را ملک و کشتزار مردان معرفی می کند، آیه و ترجمه آنرا ببینید:

سوره بقره آیه ۲۲۳:   نِسَآؤُكُمْ حَرْثٌ لَّكُمْ فَأْتُواْ حَرْثَكُمْ أَنَّى شِئْتُمْ وَقَدِّمُواْ لأَنفُسِكُمْ وَاتَّقُواْ اللّهَ وَاعْلَمُواْ أَنَّكُم مُّلاَقُوهُ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِينَ.

ترجمه : زنانتان کشتزار شما هستند. هرجا که خواهید به کشتزار خود درآیید. و برای خویش از پیش چیزی فرستید و از خدا بترسید و بدانید که به نزد او خواهید شد. و مومنات را بشارت ده. 


وقتی قران از زنان به عنوان کشتزار یاد می کند در حقیقت می گوید که شما مردان اجازه دارید به هر طریقی که می خواهید با آن زن بخوابید و اصولا رضایت او دیگر ملاک عمل نخواهد بود. به صورت مشخص، کسی برای ورود به زمین خودش ، از زمین اجازه نمی گیرد...!

همانطوری که می دانید طبق اصل اسلامی، زن موظف به (تمکین) از شوهرش است و موظف است هر گاه که شوهرش بخواهد، با او رابطه جنسی برقرار کند.

اینکه رابطه ازدواج بین زن و مرد برقرار باشد، دلیل نمی شود که زن گونی پیاز تلقی شود و مرد هر موقع که خواست سراغش برود! برای یک رابطه جنسی، اگر موافقت یکی از طرفین وجود نداشته باشد، آن رابطه جنسی تجاوز است. اینکه مرد نیز شوهر آن زن است، چیزی از زشتی این کار و تجاوز بودنش کم نمی کند.

البته به صورت مشخص هیچ کسی برای وارد شدن به زمین و ملک خود ، از مزرعه خود اجازه نمی گیرد! این آیه غیر انسانی یعنی مجوز رسمی تجاوز به همسر. 

باز سوالم  را از شما تکرار می کنم، آیا چنین کتابی، کتاب مقدسی تلقی می شود؟

-----------------------لینک این مطلب در بالاترین--------------آزادگی---------------------------------


۳۱ نظر:

 1. سلام به گمنامیان. نقد شما بر قرآن و سیره پیامبر قابل توجه است، اما قضاوت شما بر اساس معیارهای عصر حاضر است که موضوع حقوق بشر و رضایت از رابطه جنسی که یکی از این حقوق است مطرح می شود. شما دوره ای را به نقد کشیده اید که این امور برای آن ها بسیار طبیعی بود. مثلاً زدن زن یک امر کاملا عادی بود و هر مردی حق داشت زن خود را حتی تا سرحد مرگ کتک بزند و جامعه چندان ایرادی از او نمی گرفت و اگر کتک زدن منجر به مرگ می شد پولی را به عنوان دیه به پدر زن خود می پرداخت. در این اوضاع قرآن گفته که اول زن خود را نزنید و دو مرحله قبل از آن قرار داده تا کمی خشم مرد را فرونشاند. اشکال از جایی وارد می شود که طرفداران قرآن ادعا می کنند که این کتاب و دستورات آن (مانند قتل دگراندیشان یا به قول قرآن کافران) تا ابد ساری و جاری است. این جاست که هر انسان آزاده ای بر می آشوبد و علیه این حرف کیفر خواست صادر می کند. شما ببینید خامنه ای در سخنرانی خود برای مهمانانی که از کشورهای دیگر دعوت کرده به موضوع اجرای احکام شریعت اشاره می کند که باب طبع آن هاست.یعنی رگ خواب مسلمانان این است که به آن ها بگویی ما می خواهیم احکام شریعت را اجرا کنیم و بلافاصله آن ها را جذب خود کنی. در این جا دیگر موضوع حقوق بشر مطرح نیست و اصل بر اجرای احکام منور شریعت است. می خواهم نتیجه بگیرم که ایراد شما هنگامی وارد است که مدعی شویم قرآن و احکام آن برای همه زمان ها صادق است. در هرحالی که اگر چنین مدعای نباشد و مردم قرآن را در مجالس ختم بخوانند و سرقبر مرده هایشان مشکلی با آن نخواهیم داشت. به هر حال از این که این بحث ها را موجب می شوی متشکرم.

  پاسخحذف
 2. عزیز جان،
  قران و سنت به صراحت می گوید اسلام برای همه زمان ها است.
  جوهره اسلام بر تشکیل حکومت اسلامی است.
  لذا،
  نمی توان آنرا منوط به تلاوت بر قبر مرده کرد.
  در مورد اینکه قران برای آن زمان بوده نیز، باید توجه داشت که این پیامبر، مدعی است که نماینده خدا است.
  چطور پیامبر و الله ی است که عقلش نمی رسیده برده داری بد است؟!
  یک-
  چطور پیامبر شما می توانست برود بت ها را بشکند و تغییر به این عظیمی به وجود آورد، شراب و قمار را ممنوع کند، اما نمی توانست برده داری ممنوع کند؟!
  یعنی دستور به عدم برده داری، از تغییر خدا سخت تر بوده است؟!
  دو-
  ببینم، برده داری بد تر است یا شراب خوردن؟!
  سه-
  چرا خود محمد حداقل برای خودش، برده داری را ممنوع نکرده است و نگفته "بقیه این کار را می خواهند بکنند، اما من نمی کنم؟"
  چطور خود محمد در کار خرید فروش برده بوده است؟!
  چهار-
  چرا حداقل برای برده ها این دین وحشی گری اینقدری شخصیت قایل نشده که بگوید به آنها تجاوز نکنید؟ چطور خود محمد به آنها تجاوز کرده است؟!( ماجرای صفیه)
  چرا می گوید می توانید به کنیز اسیر شما، حتی اگر شوهر داشته باشد، تجاوز کنید؟!
  پنج-
  چرا این پیامبر بچه باز شما، یک حدیث نگفته که در سال 2011 برده داری نکنید و این آیه فقط مال الان (صدر اسلام) است؟!
  چرا یک کلام در قران گفته نشده است برده داری کار بدی است!؟
  چطور الله می توانست درباره اینکه محمد کدام شب، با کدام زنش سکس داشته باشد، آیه صادر کرده(51 احزاب) اما یک کلام یک آیه آورده نشده که لاااقل بگوید در آینده برده داری کار بدی است؟!
  چرا محمد از قوزک پای زنان و ربط آن با فرج زن، حدیث صادر کرده اما یک کلام نگفته بعدا لااقل برده داری نکنید؟!

  پاسخحذف
 3. etehadsabz33
  هستم بابت کلمه تایید در بالاترین
  نمیدونم پیامم رسید یا نه مجاهدین زیرآبمو زدن حسابم مسدود شده لطف میکنی برام دعوت نامه بفرستی. ممنون میشم.
  zgodo99@gmail.com

  پاسخحذف
 4. اتحاد سبز عزیز
  واقعا شرمنده ام که الان دعوتنامه ندارم.
  می دانی که ماهی یک عدد بیشتر به هر کاربر نمی رسد.
  من واقعا شرمنده ام.

  پاسخحذف
 5. آيه مورد نظر شما مربوط است به شرايط زماني و مكاني جامعه قبيله اي ۱۴۰۰ سال قبل با مناسبات ويژه خود .در آن دوران متجاوزيني را كه براي كشتن افراد و غارت قبيله اي حمله ميكردند ، مرد يا زن ، مي كشتند يا براي مبادله با اسيران خود اسير ميگرفتند و اگر كسي براي پرداخت حق اسارت او مراجعه نميكرد نگه ميداشتند. معتقد بودند اگر آنها را رها سازند بر تهاجم و تجاوزشان ادامه ميدهند . به نظر آنها اسير كردن كسي كه براي كشتن شما و خانواده تان آمده لطفي به او تلقي ميشده كه بجاي گرفتن جانش با او ازدواج ميكني . در اينصورت براي پيمان زناشوئي سابق يك متجاوز احترامي قائل نميشدند اما امروز خوشبختانه نه صربها به زنان مسلمان بوسني هرزگوين تجاوز ميكنند ! و نه قبلا فرانسوي هاي متمدن به زنان الجزائري تجاوز ميكردند ! ونه درهيچ كجاي دنياي متمدن امروزچنين اتفاقاتي مي افتد !! هيچكس زندانين عراقي ر در ابوغریب و گوانتانام لخت و برهنه نميكند و هيچ زن متجاوزي آرزو نميكند بجاي قتل با و ازدواج كنند !!؟ واقعا كه وضع بهتر شده است !!؟ "به نقل از وب سایت آقای مهندس عبدالعلی بازرگان"
  www.bazargan.com/abdolali
  رضا

  پاسخحذف
 6. قرض دادن كنيزان و به فحشا كشاندن آنان صريحا در قرآن نهي شده است ، اما كنيز در جنگها و در برخورد با دشمنان در روزگار گذشته امري جاري بوده است كه در اسلام نه بصورت بخشنامه اي بلكه بصورت تدريجي و طبق برنامه مدت دار( همچون هر كاري كه ريشه تاريخي دارد و جنبه دفاعي در مقابل دشمن محسوب ميشود) با آن برخورد شده است . هر مسئله اي را بايد در شرايط زماني و مكاني ( كانتكست) خود ارزيابي كرد . در نسل قبلي ما اكثر خانواده هاي تهراني كلفت و بعضا نوكر داشتند و روستائيان فقير و محروم آن زمان با جان و دل از اين كار استقبال ميكردند و اگر دولت با هجرت آنان از روستا مخالفت ميكرد شورش ميكردند ! اما امروز به نظر ما اين كار خلاف حقوق بشر ممكن است تلقي گردد !؟

  پاسخحذف
 7. ba dorod bar shoma .ai gofty.in hame ciarand be ma rafteh...marg bar asle velayat vaghieh...

  پاسخحذف
 8. يا زن كشت زار مـرد است؟

  مي‌گويند قرآن زن را بازيچه و وسيله هوسراني و اطفاء شهوت مرد قرار داده و با اين تبعيض جنسي و نديده گرفتن نيمي از انسانها، به مرد اجازه داده است هر وقت هوس كرد با همسر شهمبستري كند !...ادعا مي‌كنند چنين نگرش يكطرفه‌اي با نظامات حقوق بشر در جهان امروز و عرف اجتماعي دنياي پيشرفته كه آمادگي و رضايت دو طرف را مورد تأكيد قرار مي‌دهد مغايرت دارد.

  متن مورد استناد مخالفين آيه ۲۲۳ سوره بقره به شرح ذيل است:

  نِسَآؤُكُمْ حَرْثٌ لَّكُمْ فَأْتُواْ حَرْثَكُمْ أَنَّى شِئْتُمْ وَقَدِّمُواْ لأَنفُسِكُمْ وَاتَّقُواْ اللّهَ وَاعْلَمُواْ أَنَّكُم مُّلاَقُوهُ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِينَ

  "زنان شما (همچون) كشتزار شما هستند، پس هر زمان خواستيد به كشتزار خويش در آييد و اثر نيكي براي خود، از پيش بفرستيد! و از خدا پروا كنيد و بدانيد كه به لقاي او نايل خواهيد شد؛ و اهل ايمان را (براي آن ملاقات) بشارت داده".

  اگر ذهن خود را از پيشداوري‌هاي ناشي از تبليغات مخالفين پاك كنيم و بي‌طرفانه و محققانه به متن فوق توجه نمائيم، مي‌بينيم قضيه درست برعكس است، يعني نه تنها مجوزي براي هوسبازي، در هر وقت و به هر شكل! به مرد نمي‌دهد، بلكه اين ارتباط را با هدف توليد مثل موجه مي‌ شناسد. به توضيحات ذيل توجه فرمائيد:

  ۱- تشبيه زن به كشتزار (حرث)، مقايسه‌اي است با توليد مثل در عالم گل و گياه و اشاره به هدف بذرافشاني كه چيزي جز برداشت ميوه و محصول نيست.

  ۲- جمله: قدّموا لانفسكم (براي خويش اثر نيكي از پيش بفرستيد)، صريحاً نشان مي‌دهد كه هدف اصلي ارتباطِ زناشوئي، توليد و پرورش فرزندان شايسته است كه دستاورد مفيد و محصول طبيعي هر ازدواجي است. هر چند همبستري به قصد غير توليد مثل هم ممنوع نشده‌است.

  ۳- تأكيد آيه فوق به رعايت پرواي الهي (اتقوالله)، كه معناي آن كنترل خويشتن و مهار نفس در غلبه شهوات و هوسهاي مخالفِ حق مي‌باشد، همچنين هشداري كه در انتهاي آيه به يادآوري ملاقات خدا (در روز حساب) داده تا غافلان را به خود آورد، همگي نشان مي‌دهد كه نه تنها به زن به عنوان كالاي بهره‌برداري مرد نگاه نكرده، بلكه يكسره مردان را هشدار داده است تا به اين موضوع به چشم بذرافشاني و پرورش گل در بوستان بشريت نگاه ‌كنند . (۲) همچنانكه لذت از خوردنيها و حس ذائقه و تشخيص طعم و مزه را نه براي شكم‌پرستي و زياده‌روي در خوردن، بلكه براي كسب انرژي و زنده ماندن و تلاش و تكاپو در مسير رشد و كمال قرار داده است.

  ۴- آيه فوق، كه دقيقاً به دنبال آيه‌ي مربوط به "عادت ماهانه"ي زنان آمده‌است، ظاهراً براي رفع توهمات تاريخي و بدبيني به اين امر و ناپاك و نجس شمردن زن در اين مدت (ناشي از عقايد يهوديان و زرتشتيان) مي‌باشد. اين آيه تأكيد مي‌كند كه "عادت ماهانه" زنان فقط يك ناراحتي (اذي) است كه در اين مدت بايد از آميزش جنسي خودداري كرد. و پس از آن، همچون كشتزاري كه براي كشت و زرع به آن مي‌روند، مي‌توان به باغ و بوستان پرورش نسل در آمد.

  ۵- بشارت انتهاي آيه بر مؤمنين (و بشّر المؤمنين) مردان مؤمن را به حسن رفتار و سلوك پسنديده با زنان تشويق مي‌نمايد. آيا در هيچيك از كلمات آيه فوق (۲۲۳ سوره بقره) كوچكترين اشاره‌اي به مالكيت مرد نسبت به زن و حق هوسراني يكطرفه به او (كه اينهمه قرآن را به آن متهم مي‌كنند) ديده مي‌شود؟

  www.bazargan.com/abdolali
  علی

  پاسخحذف
 9. با سلام
  بنده این مطلب رو از وب لاگ دیگری خوندم. به نظر من این مطلب وقتی سایر آیاتی که در قرآن قرار گرفته، خونده بشه صحیح هست. دوست دارم نظر شما رو هم در این زمینه بدونم. ممنون
  بهتر است آیه 24 سوره مبارکه نساء را مروری داشته باشیم:

  وَ الْمُحْصَناتُ مِنَ النِّساءِ إِلاَّ ما مَلَكَتْ أَيْمانُكُمْ كِتابَ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَ أُحِلَّ لَكُمْ ما وَراءَ ذلِكُمْ أَنْ تَبْتَغُوا بِأَمْوالِكُمْ مُحْصِنِينَ غَيْرَ مُسافِحِينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً وَ لا جُناحَ عَلَيْكُمْ فِيما تَراضَيْتُمْ بِهِ مِنْ بَعْدِ الْفَرِيضَةِ إِنَّ اللَّهَ كانَ عَلِيماً حَكِيماً.  و زنان شوهردار (بر شما حرام است) مگر آنها را كه مالك شده‏ ايد (در جنگ به تصرف شما در آمده اند)، اينها احكامي است كه خداوند بر شما مقرر داشته و زنان ديگر غير از اينها (كه گفته شد) براي شما حلال است، كه با اموال خود آنها را اختيار كنيد در حالي كه پاكدامن باشيد و از زنا خودداري نماييد، و زناني را كه متعه مي‏كنيد مهر آنها را، واجب است بپردازيد و گناهي بر شما نيست نسبت به آنچه با يكديگر توافق كرده‏ايد بعد از تعيين مهر، خداوند دانا و حكيم است

  همانطور که از ظاهر آیه فوق پیداست قرآن مسلمانان را از زنا نهی میکند.حتی ما در آیاتی دیگر از قرآن چنین می خوانیم:

  باید شما مومنان هر یک زنان و مردان زناکار را بصد تازیانه مجازات کنیدو هرگز درباره آنان در دین خدا رافت و ترحم روا مدارید

  مرد زناکار جز با زن زناکار و مشرک نکاح نمی کند و زن زناکار هم جز با مرد زانی و مشرک نکاح نخواهد نکرد.

  نور 2 و 3

  و لا تقربوالزنی انه کان فاحشة و ساء سبیلا

  و هرگز به عمل زنا نزدیک نشوید که کاری بسیار زشت و راهی بسیار ناپسند است

  اسرا آیه 32

  در سوره نور آیه 33 می خوانیم:

  آنانکه وسیله نکاح ندارند باید عفت نفس پیشه کنند....

  و همچنین در سوره فرقان آیه 68 با به کار بردن عبارت و لا یزنون از این عمل زشت نهی فرموده است.

  حال مگر میشود خداوندی که این عمل زشت را شدیدا از آن نهی فرموده بیاید و چنین دستوری دهد..؟!

  با توجه به اینکه در خود آیه مزبور هم فرموده اند :از زنا خود داری کنید.

  و مراد از استمتعتم در آیه فوق منظور ازدواج موقت است(خواندن صیغه عقد)و تصدیق این سخن آنجاست که می فرماید مهر آنان را بپردازید.چون پرداختن مهر از شروط ازدواج(موقت و دائم) می باشد و برای عمل زشت زنا مهری وجود ندارد.

  http://majidfazilat.blogfa.com/8906.aspx

  پاسخحذف
 10. ناشناس عزیز،
  شما مسئله اجازه در قرآن به آنچه با معیارهای عقلانی و انسانی تجاوز خوانده می شود، را با زنا قاطی کردید.
  در همان آیه هایی که آوردید داریم:
  "و زنان شوهردار (بر شما حرام است) مگر آنها را كه مالك شده‏ ايد (در جنگ به تصرف شما در آمده اند)، اينها احكامي است كه خداوند بر شما مقرر داشته و زنان ديگر ..."
  چطور از سر اجازه به رابطه ناخواسته برای زنانی که در جنگ تصرف!! شده، به راحتی عبور می کنید، آیات قرآن در اینجا به صراحت این اجازه را می دهد که به جنگ روید و زنان و دختران را مانند کالاهای دیگر به قنیمت گرفته، آنها را خرید و فروش کنید و هرگونه که خواستید با آنها رفتار کنید. بر طبق این آیات زنان و دختران مانند کالا هستند، با اموالتان می توانید آنها را اختیار کنید، در جنگ به قنیمت بگیرید و یا حتی در کودکی آنها را پدرشان بخرید.
  کمی به معنی آیاتی می خوانید فکر کنید، آیا اینها آزادی بخش و باعث رستگاری هستند؟

  پاسخحذف
 11. جفنگیات محض داری میگی یارو تو جز دسته ای هستی که خدا میگی بر دهان و چشمان و گوش های ان ها مهر خاموشی زدیم خیلی بد بختی اصلا ارزش نداره در مورد متنت نظر بدم

  پاسخحذف
 12. ((ناشناس گفت...
  قرض دادن كنيزان و به فحشا كشاندن آنان صريحا در قرآن نهي شده است ، اما كنيز در جنگها و در برخورد با دشمنان در روزگار گذشته امري جاري بوده است كه در اسلام نه بصورت بخشنامه اي بلكه بصورت تدريجي و طبق برنامه مدت دار( همچون هر كاري كه ريشه تاريخي دارد و جنبه دفاعي در مقابل دشمن محسوب ميشود) با آن برخورد شده است . هر مسئله اي را بايد در شرايط زماني و مكاني ( كانتكست) خود ارزيابي كرد . در نسل قبلي ما اكثر خانواده هاي تهراني كلفت و بعضا نوكر داشتند و روستائيان فقير و محروم آن زمان با جان و دل از اين كار استقبال ميكردند و اگر دولت با هجرت آنان از روستا مخالفت ميكرد شورش ميكردند ! اما امروز به نظر ما اين كار خلاف حقوق بشر ممكن است تلقي گردد !؟))
  ================================================
  خیر،
  هر مساله را نباید در شرایط خودش مطرح کرد!
  محمد ادعا کرده پیامبر الله است، الله هم همه چیز را می داند.
  می شود توضیح بدهی که این چطور پیامبر احمقی است که عقلش نمی رسیده و الله هم به نگفته برده داری کار زشتی است؟!
  چرا حداقل برای برده ها این دین وحشی گری اینقدری شخصیت قایل نشده که بگوید به آنها تجاوز نکنید؟ چطور خود محمد به آنها تجاوز کرده است؟!( ماجرای صفیه)
  چرا می گوید می توانید به کنیز اسیر شما، حتی اگر شوهر داشته باشد، تجاوز کنید؟!

  چرا این پیامبر بچه باز شما، یک حدیث نگفته که در سال 2011 برده داری نکنید و این آیه فقط مال الان (صدر اسلام) است؟!
  چرا یک کلام در قران گفته نشده است برده داری کار بدی است!؟
  چطور الله می توانست درباره اینکه محمد کدام شب، با کدام زنش سکس داشته باشد، آیه صادر کرده(51 احزاب) اما یک کلام یک آیه آورده نشده که لاااقل بگوید در آینده برده داری کار بدی است؟!
  چرا محمد از قوزک پای زنان و ربط آن با فرج زن، حدیث صادر کرده اما یک کلام نگفته بعدا لااقل برده داری نکنید؟!

  پاسخحذف
 13. ((...........۱- تشبيه زن به كشتزار (حرث)، مقايسه‌اي است با توليد مثل در عالم گل و گياه و اشاره به هدف بذرافشاني كه چيزي جز برداشت ميوه و محصول نيست.............))
  ============================================
  پیامبر می گوید آدم بکشید، این ماله کش ها می گویند گفته بروید باغچه آبیاری کنید، می گوید زنان کشتزار شما هستند، هر جوری می خواهید به آن وارد شوید، می گوید منظورش این است که زنان گل و گیاه هستند!!
  ببم جان،
  اگر الله شما می خواست بگوید گل و گیاه، خبر مرگش ، خودش مستقیم می گفت گل و گیاه!!
  اگر این الله شما عرضه ندارد به صورت مستقیم و به روشنی حرفش را بزند، پس این قران دیگر چطور معجزه آبکی است؟!
  مگر الله شما نمی گوید این کتاب مبین است؟!
  مگر گفته نمی شود آسان پند است؟!

  این را بخوان:
  ماله کش عزیزم! اگر معتقدی قرآن کلام خدا است، بیجا می کنی قرآن را تغییر می دهی و ترجمه آن را انگولک می کنی!

  http://gomnamian.blogspot.com/2011/08/blog-post_31.html

  پاسخحذف
 14. در مورد آیه 223 بقره: اشاره ای بکنم در مورد مسئله ای که به صورت ثانویه مشکل ساز شده، ولی اهمیتی کمتر از آنچه اشاره کرده اید ندارد.
  این تصور که زنان کشتزار مردان باشند، از نوع نگرش راوی به مسئله تولید مثل هم پرده برداشته. قرآن این تصور را دارد که مرد مانند کشاورزی که در زمین دانه می کارد، نطفه خود را در رحم زن قرار می دهد! یعنی همانطور که زمین در بارور شدن دانه سهمی ندارد برای زن نیز در بارور شدن نطفه مرد نقشی متصور نیست. تنها سهمی که میبرد از بابت فراهم کردن شرایط رشد جنین است، و نتیجه اینکه حضانت فرزند با پدرش خواهد بود.

  پاسخحذف
 15. ba salam va khaste nabashid be dooste gerami.
  mikhastam az shoma ejazeye enteshare matalebetouno toye bloge khodam ro begiram.age emkan dare javab bedin.mamnoon.

  پاسخحذف
 16. ناشناس آخری،
  سلام و درود
  در نقل مطالب این وبلاگ، کاملا آزاد هستید.
  بهترین آرزوها
  سپاس

  پاسخحذف
 17. چقدر عجیب! قران، تاریخ و احادیث به روشنی همه چیز را بیان کرده اند. یک نفر ترجمه و کمی توضیح می آورد یک عده دلیل های خنده دار می آورند و قضیه را پیچیده می کنند تفصیرهای عجیب می آورند که بگویند نه این منظورش یه چیز دیگه بوده بعد هم می گویند دین ستیزان منطق سرشان نمی شود! می گویند اسلام دین همه دوره هاست وقتی قران و ترجمه اش را برایشان می آوری و به عقلشان جور نمی آید می گویند نه این ماله ۱۴۰۰ سال پیش است شما با حال مقایسه نکنید! جالب اینجاست که هیچوقت فکر نمی کنند شاید این اسلام همینه و بجای گشتن دنبال تحلیل های عجیب باید قبول کنند حقیقت را. من هربار با کسانی که کل عمرشان را صرف اسلام کردند بحث منطقی کردم و همه دلایلشان را نقض، آخر با بی منطقی گفتند دیگر نمی خواهند بشنوند من راه خویش تو راه خویش. من همیشه گفته ام اگر شما مرا قانع کنید درجا اسلام را می پذیرم.
  البته این مشکلات مخصوص ایران هاست زیرا فرهنگ و هنجارهایشان با اسلام منتاقض است اما بدون باز کردن و تحلیل سعی در خاموش نگه داشتن آنرا دارند وگرنه در کشورهایی که اسلام از آنجاست و از فرهنگشان، اسلام کاملا جا افتاده و از باز کردن این گونه بحث ها ترسی ندارند.

  پاسخحذف
 18. گمنامیان جان شما با این طرز حرف زدنت راجع به اعتقادات دیگران نه تنها نتیجه ای کسب نمیکنی
  بلکه نتیجه ی عکس میگیری. در نتیجه اربابت که تورو اجیر کرده این اراجیف رو تحویل ما ها بدی از دستت ناراحت میشه .

  پاسخحذف
 19. اگه به ادعای خودت منطق داری پس به حرفم گوش بده ببین چی میگم. بر فرض که اسلام هم همینطور که شما و دیگر همکارات میگین منفور و غلط باشه . برای ساختن این وبلاگ تنها 2 دلیل میشه پیدا کرد(البته با فرض سلامت عقلی شما): یا شما میخوای شبهاتی که واسه خودت تو اسلام و قران پیش اومده رو برطرف کنی . یا اینکه جیره خوار مخالفین اسلامی .

  اگه حالت اول هست که باید بهت بگم جای شبهه انداختن تو این مکان عمومی نیست.برو شبهاتت رو با یه عالم دینی مطرح کن یا قانع میشی یا نمیشی. دیگه وبلاگ درست کردن نداره.اونم واسه یه مشت جوون که به خاطر ظلم این حکومت به ظاهر اسلامی از اسلام زده شدن. یا حالت دوم هست. که باید بگم بشین با خودت خلوت کن ببین واقعا تو ظالم تری که به خاطر پولو غیره داری با اعتقادات مردم بازی میکنی.یا همین اسلامی که میگی ظالمه.

  در هر صورت با عقل جور در نمیاد که شما وبلاگ داشته باشی.

  سعی کن با عصبانیت جواب ندی چون تاثیر بدی رو مشتری هات میذاره یا حق

  پاسخحذف
 20. مرتضی خان،
  منشه امیر و اسراییل به من پول می دهند تا علیه اسلام شبهه ایجاد کنم.
  حالا شما اگر جوابی برای حرف های من دارید، جواب بدهید.
  ضمنا،
  عالم های دینی اگر جوابی برای من داشته باشند، به من همین جا جواب می توانند بدهند یا حتی با ایمیل مطالبشان را بفرستند، من رسما اینجا منتشر می کنم.

  پاسخحذف
 21. انگار منظور کامنت من رو متوجه نشدی. مهم نیست.

  در ضمن اسلام انقدر عظمت داره که نیازی به نشر گفته های عالمان دینی توسط شما نداشته باشه.

  دوباره کامنتم رو بخون . اگه منطق دشاته باشی میبینی که دلیلی واسه وجود این وبلاگ وجود نداره. البته من با اکثر مطالبی که راجع به این حکومت مینویسی خیلی حال میکنم . راست هم هست. می دونم که همین حکومت باعث این نفرت شما از اسلام شده. خدا نبخشدشون. یا حق

  پاسخحذف
 22. آقای مرتضی
  توی مسیر درستی قرار گرفتی همین که به این وبلاگ اومدی و این مطلب رو خوندی نشان میده که کمی به سوی تفکر اومدی....
  ازت میخوام بدونه هیچ تعصبی روی این مسئله فکر کنی... قرآن رو بردار و متن فارسیه اون رو کامل بخون.. اگر حق با تو باشه و این کتابی مقدس و معجزه باشه کلی ثواب کردی و اعتقادت هم بیشتر شده... اما اگه کمی شـک کردی که این حرف ها آیا واقعا از طرف یک "خدا" اومده آن وقت بهت تبریک میگم چون این جرات رو داشتی که کتابی رو که میپرستی رو برای یک بار هم که شده بخونی!
  هدف این وبلاگ آگاهی بخشیدن به کساییه که دنبال حقیقت میگردن..

  با جسارت وجود خدا را به پرسش بگير؛ چرا که اگر خدايي باشد، بايد خرد را بيش از ترس کورکورانه ارج نهد.

  امیدوارم بتونی راهه حقیقت رو پیدا کنی
  فرزاد

  پاسخحذف
 23. با سلام
  از جواب های شما کاملا روشن است که این جوابها از شما نیست بلکه متعلق به کسی است که از دین اسلام حتی الفبای آن را نمی داند چه رسد به خود شما.شما با یک اسلام شناس واقعی تاکنون برخورد نداشته اید.مخاطبین شما نیز اندکی مطالعه دارند.بعنوان نمونه به این 2 سوال پاسخ دهید:
  1)قرآن چیست؟
  2)آیا قرآن خلق است یا خالق است یا مخلوق؟"

  پاسخحذف
 24. بازم اومدی همین ایات رو گذاشتی داری روش بحث میکنی؟!!
  برای بار 1000 میگم ای مهر خورده.ای کسی که قران تشبه کرده به چهار پا.چون گوش داری ولی نمیشنوی چشم داری ولی نمیبینی عقل داری ولی استفاده نمیکنی.
  ایه 24 نسا میگه با کنیزت ازدواج کن یا همون اسیرت بعد باهاش رابطه زناشویی داشته باش.ایرادش چیه؟؟؟؟
  ازدواج بده؟؟؟داره میگه ای انسان تجاوز نکن ازدواج کن باهاش حق و حقوقشو بده باهاشم خواستی رابطه برقرار کن.نه اینکه یه اسیری که گرفتی بهش تجاوز کنی.تاکیید میکنه پاکدامنانه نه پلیدکارانه.
  کل ایه رو بنویس بعد بیا چرت و پرت بگو مهر خورده.

  پاسخحذف
 25. دوستان، اگر خدا ارادش بر این بوده که به مردم برنامه زندگی همیشگی (طبق ادعای قرآن) بده، نمیتوانست یه چیزی بده که وقتی همه میخوانند قانع شن. یک قرآنه و 2000 جور تفسیر. با گذشت زمان و بالارفتن سطح شعور مردم هی ماله کشی ها زیاد میشه. آخه عزیزای دل این چه پیامبری که شما دارید که 54 سالگی دختر 9 ساله میگیره، بعدم هی ماله کشی بخصوص شیعه ها. میگن این کار رو به دلیل سیاسی کرده که دلیل بدتره. یا سن عایشه رو زیاد میککن هی.
  اگر هم دقت کنید این اسلامی ها مثل این بالایی یک کلمه حرف عقلی بلد نیستند بزنند همش توهین

  پاسخحذف
 26. اعوذ بالله من الشیطان العین الرجیم
  بسم الله الرحمن الرحیم
  اعراف 179
  به يقين‏، گروه بسيارى از جن و انس را براى دوزخ آفريديم‏؛ آنها دلها [= عقلها ]يى دارند كه با آن [انديشه نمى‏كنند، و] نمى‏فهمند؛ و چشمانى كه با آن نمى‏بينند؛ و گوشهايى كه با آن نمى‏شنوند؛ آنها همچون چهارپايانند؛ بلكه گمراهتر! اينان همان غافلانند [چرا كه با داشتن همه‏گونه امكانات هدايت‏، باز هم گمراهند]!
  امثال گمنامیان و شماهارو ایات 1400 سال پیش قران قشنگ توصیف میکنه!!

  پاسخحذف
 27. نهج البلاغه قسمتی از خطبه 147
  بدانيد كه شمايان رشد و رستگاري را نشناسيد مگر كسي را بشناسيد كه آن را از دست داده، و به كتاب الهي وفادار نباشيد مگر آن كس را بشناسيد كه پيمان الهي را شكسته، و چنگ به دامن قرآن نزنيد مگر كسي را بشناسيد كه آن را رها كرده. پس رشد و وفاداري و تمسّك به قرآن را از اهلش بخواهيد، كه آنان روح دانش و مرگ ناداني‏اند
  هر چقدر امثال گمنامیان ها بیشتر باشن بیشتر خدا رو ما میشناسیم.
  تا یکی مثل گمنامیان قران رو ترک نکنه که ما نمیتونیم پی به عظمتش ببریم!!
  دست گمنامیانها گرم که ما رو به خدامون نزدیکتر میکنن.

  پاسخحذف
 28. الله و علی به من پول می دهند تا علیه قران مطلب بنویسم و شما را به الله نزدیکتر کنم....!!!

  پاسخحذف
 29. چه خدای بی ادبی دارید شما:)))))
  به کسی که قرآنش رو قبول نداشته باشه میگه چهارپا..=))) چهارپا اون پیامبره خرشه با اون حسن حسین اش که یکیشون فکر قدرت بود یکیشون فکر خانوم بازی

  پاسخحذف
 30. چه خدای بی ادبی دارید شما:)))))
  به کسی که قرآنش رو قبول نداشته باشه میگه چهارپا..=
  -----------------------------------------------
  تو چرا بهت بر میخوره اولا نگفته کسی که قران رو قبول نداره گفته اونایی که عقل دارن ولی استفاده نمیکنن چشم دارن نمیبینن و..... از قدیم گفتن فحش رو بنداز زمین صاحبش ور میداره!!!!

  الله و علی به من پول می دهند تا علیه قران مطلب بنویسم و شما را به الله نزدیکتر کنم.
  ---------------------------------------------
  حرفهای 1400 سال پیش رو واست میارم دقیقا داره تو رو توصیف میکنه .حرفهای گذشتست ولی امروزیه امروزیه!!
  ادب از که اموختی؟؟از بی ادبان
  خدا رو از کی شناختی؟؟از بیخدایان.

  پاسخحذف
 31. سلام به همه بحث کنندگان
  تقریبا همه مطالب رو خوندم
  خیلی باحال بود
  فقط اگه آیه ای میارید لطفا کامل بیارید و محکوم کنید
  چون بصورت ناقص هیچ ارزشی نداره
  با تشکرات فراوان

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.