پنجشنبه، مهر ۰۷، ۱۳۹۰

زادروز کسروی فرخنده باد/همانقدری که خمینی و شریعتی در تیره روزی کنونی ایران مسول هستند،کسروی در آینده روشن نقش سازنده دارد!


کسروی اولین قربانی ترور اندیشمندان توسط رژیم اسلامی.

کسروی اندیشمند بزرگی بود که نقش بی مانندی را در جامعه روشنفکری ایران بازی می کند، او برای اولین بار در تاریخ معاصر، بی هیچ پروایی به گفتن حقیقت پرداخت و خرافه موجود در اسلام را بر همگان آشکار ساخت. او به مبارزه با خرافه اسلامی قد علم کرد و بی هیچ پروایی حماقت های موجود در اسلام را عیان کرد.

نقش اسلام در عدم رشد دمکراسی و بدبختی

بنا به تجربه سی ساله رژیم اسلامی، نیاز چندانی به یادآوری نیست، اسلام در تقابل آشاکرا با دمکراسی و حقوق بشر و آزادی بیان قرار دارد. دینی که در آن به صراحت  دستور به برده داری، کتک زدن زنان، کشتن مخالفین داده شده است، چون سدی در مقابل دمکراسی ایستاده است.

در جامعه ای که اکثریت مردم مسلمان هستند، برای رسیدن به دمکراسی ابتدا باید بی هیچ پروایی دین اسلام را نقد کرد تا بستر رشد دمکراسی فراهم شود.

همانطوری که همه ما شاهد هستیم، در سال پنجاه و هفت، بعد از سالها تلاش، دیکتاتور وقت قبول کرد که قدرت راه به مردم واگذار کند، اما افسوس که خمینی  به راحتی و به استفاده از اسلام، بر گرده مردم ایران سوار شد و دمکراسی نو ظهور ایران را به یکی از سیاه ترین دیکتاتوری های معاصر تبدیل کرد.

کسروی با دیدگاه عمیق خود، بدرستی چهل سال قبل از وقوع این فاجعه، آنرا پیش بینی کرده بود و گفته بود:" مردم ایران یک حکومت را به ملاها بدهکار هستند، تا اسلام از این جامعه رخت بر بندد!" (نقل به مضمون)

نقش کسروی در جریان روشنفکری و منتقدین اسلام

بی هیچ شکی کسروی پدر معنوی جامعه منتقدین اسلام در دوران معاصر است، او بی هیچ ترس و بی هیچ پروایی به نقد دین اسلام پرداخت واین مسیر را بنیان نهاد.

غیر از اینکه برای اولین بار او بود که توجه قشر فرهیخته جامعه را به آن جلب کرد، هنوز مطالعات عمیق او بی مانند است.

سخن گزافه ای نیست اگر تمامی منتقدین اسلام را مدیون اندیشه کسروی بدانیم.

چرا قتل کسروی بدست اسلام گرایان اینقدر مهم است؟

قتل نواب صفوی را باید اولین قتل رژیم جمهوری اسلامی (قبل از تولد رژیم) دانست.

درباره اینکه طرفداران خمینی و یا مجاهدین خلق در قبل از پیروزی انقلاب دست به جنایات بسیار زده اند، هیچ شکی نیست. مثال واضح آن خاطرات محسن رفیقدوست است که به صراحت به قتل یک نفر افتخار می کند، و یا قتل عام در سینما رکس آبادان. (منبع)

ولی قاتل کسروی، نواب صفوی شخصیتی بسیار نمادین در میان اسلام گرایان ایران است. درباره  او  حرف و سخن بسیار است، نقشی که او دیگر اعضای گروه فداییان خلق در انقلاب ایران داشته اند، غیر قابل انکار است، خامنه ای او را اولین نویسنده قانون اساسی جمهوری اسلامی می خواند.

شاگردان نواب صفوی( چون مهدی عراقی) نقش بسیار بسیار مهمی را در پیروزی انقلاب و قدرت گیری روحانیون بازی کردند.

قتل کسروی به دست گروه نواب صفوی را باید اولین قتل اندیمشندان منتقد اسلام، توسط رژیم اسلامی لقب نهاد.

آینده روشن ایران را مدیون کسروی هستیم.

بی هیچ شکی، برای رسیده به اسلام، باید که ابتدا اسلام را به گوشه مساجد راند و جامعه را از خطرات این دین بدوی، آگاه ساخت.

این مسیری پر خطر است، مسیری است که کسروی با از جان گذشتی، آنرا آغاز کرد و اکنون شاگردان او، ادامه دهنده این راه هستند.

سخن گزافه ای نیست اگر بگوییم سنگ بنای دمکراسی برای آینده ایران، بنا شده بر شجاعت کسروی است که این راه را آغاز کرد.

پی نوشت:
یک- من خودم چند جا به کسروی انتقاد های جدی دارم، اما در کل نقش و رفتار و منش او را ستایش می کنم، آتئیست جماعت در پی بت سازی از هیچ کسی نیست.
دو-برای نقش خطرناک شریعتی در تاریخ معاصر به این نوشته من مراجعه بفرمایید:
/-------/ چه شد که مردم ایران تن به رژیم ولایت فقیه دادند؟ / چگونه دکتر علی شریعتی پایه و اساس رژیم ولایت فقیه را بنا نهاده است؟

نوشته های  پیشین: 


لینک این نوشته در بالاترین-------دنباله--------------آزادگی 


۶ نظر:

 1. خوشحالم که ایران امثال تو را دارد دوست نادیده ام.
  متاسفم ولی ایران ما همیشه آدمهای بزرگ را در زمانهای نابه جا داشته است.کسروی بزرگ هم یکی از انهاست

  پاسخحذف
 2. بقدری بیسواد احمقی که حتی نمیدانی ,کسروی خودش را مسلمان معرفی میکرد وهیچوقت مثل تو بیسواد عقده ای از اسلام بد گویی نکرد. بی شرافت دروغگو از چیزی که نمیشناسی ونمیفهمی حرف نزن.
  استاد محمود الاغ !

  پاسخحذف
 3. جناب گمنامیان عزیز
  مثل همیشه به کمک شما نیاز دارم.
  http://ayehayezamini.wordpress.com/2011/09/30/%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D9%86%D8%B3-%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AD%D8%AA/

  پیروز باشید.

  پاسخحذف
 4. احمق کسروی به معنی کامل کلمه احمق و خودفروخته ای بود که در راستای پیشبرد سیاستهای تورک ستیزانه ملعون پهلوی در خدمت حکومت فارس و فاشیست ایران قرار گرفت. او با اختراع واژه های جعلی مانند قوم آذری و زبان آذری تلاش کرد توک های آزربایجان جنوبی را به نژاد جعلی آریایی وصله بزند.
  http://southaz.wordpress.com/

  پاسخحذف
 5. میترا... آنانی که به دینیمعتقد نیستند ولی به اصول انسانیت معتقدند احترام قایلم و عاشقانه دوستشان دارم برای انسان و انسانیت احترام و ارزش قایلم برایم فرقی نمی کند آن انسان دارای چه عقیده و دینی است در جواب پاسخ ناشناس...این همه فحش و ناسزا و بی احترامی تا کنون چه نتیجه ای در بر داشته؟

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.