پنجشنبه، شهریور ۱۷، ۱۳۹۰

پرفسور ریچارد داوکینز در مناظره با یک مسلمان: اسلام صلح آمیز؟ چه جوکی...!

در این ویدیو ، می بینید که منطق یک مسلمان در چه حدی است و چگونه با پدیده نقد ادیان  و یا شوخی با ادیان برخورد می کند. 

لازم به ذکر است که این ترجمه دقیق نیست و ترجمه ای آزاد این ویدیو است. 

شرکت سونی ، در یکی از بازی های خود، در پس زمینه آهنگ از یک آیه قرانی استفاده کرده بوده و این باعث ایجاد تنش شده بود، شرکت سونی معذرت خواسته و آهنگ را عوض کرده است. یک مسلمانان به نام سرافراز با پرفسور داوکینز در برنامه تلوزیون به مناظره می پردازد.

سرفراز در پاسخ به سوال مجری که می پرسد چرا شما این اهانت آمیز می دانید، می گوید:
قران آخرین کتاب آسمانی است و اسلام بنا شده بر آن است، حتی یک بچه پنج یا ده ساله مسلمان این کار را اهانت آمیز می داند و این وظیفه ما است که از آن دفاع کنیم. اسلام دینی صلح آمیز است اگر شما به قران مراجعه کنید می بینید که هیچ جای قران، چیزی را نگفته که باعث ایجاد مشکل در دنیا شود.

پرفسور داوکینز:
اسلام دین صلح آمیز است؟ چه جوکی!! آیا این درست است که اگر یک مسلمان از دین خود بازگردد و آتیست شود یا مسیحی شود، این کار  طبق دستور اسلام مجازات کشته شدن را خواهد داشت. آیا شما این کار را  صلح آمیز می دانید؟
سرفراز : من برای اولین بار این را از شما می دانم! ما مسلمانان او را به الله واگذار می کنیم!

پرفسور داوکینز: من متعجیم که شما نشنیده اید!! چرا مسلمان باید این از این حق برخوردار باشند که اگر از چیزی رنجیده شدند، آن چیز باید از بین برود ؟!

سرفراز: ما مسلمانان هیچ وقت مسیح یا مریم یا کلیسا را مسخره نمی کنیم ، شما نیز نباید چنین کنید. البته شما حتی به کلیسا هم معتقد نیستی.

داوکینز: سیاستمداران و یا هنرپیشه ها به صورت کاملا مستمری ، در تلوزیون و یا جاهای دیگر مورد شوخی و یا تمسخر قرار می گیرند،اما ادیان(خصوصا اسلام) باید مصون از نقد یا تمسخر باشد؟

سرفراز: سیاستمداران موجودات زمینی هستند ، مانند من و شما هستند. قران و پیامبر و الله کاملا موجودات متفاوتی هستند. خدا ما را به وجود آورده است، ما باید به الله احترام بگذاریم و قران نیز سخن خدا است، ما باید به آن نیز احترام بگذاریم، شما اگر فکر می کنید می توانید مانند جورج بوش یا تونی بلر با الله یا پیامبر نیز شوخی کنید، شما مطالعه کافی نداشته اید، باید بروید و مطالعه کنید!

لینک این مطلب در بالاترین------------آزادگی--------ریشه ها


نوشته دیگر امروز من : 
۲۱ نظر:

 1. eslam =kesafat
  wa mosalmanan magzhashon wirosi shode wa karisham nemishe kard.magze ensan ke alode shod digar ya bayad saresh ro joda kard ya ferestadesh wasate biyabon tanha zendegi kone wa bemire wagarna baraye digaran joz mozahemat chizi nemiyare.
  mazhab=wirose hiv
  harkas dare noshe joonesh

  پاسخحذف
 2. خدا اگر می خواست واسطه ای بفرستد تا مردم هدایت شوند به راه درست چرا راه درست رو در مغز ما کار نگذاشت یا چرا فرشته ای مقرر نکرد و چرا این همه عظمت باید برای این موجود احمق صرف این شود که راه درست را پی می گیرد یا نه - نه دوستان خدای 400 میلیارد کهکشان آنهم در کائناتی که محدود است ودر حال گسترش که این بمعنا وجود شاید بی نهایت کائنات دیگر می تواند با نمی تونه اینقدر احمق و شبیه به آدم دوران جهالت باشد چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید پیامبران بزرگترین دزدان تاریخنند آنها نه تنها مالتان بلکه شعور و عقلتان را ربائیده اند بالخص این آخرینشان بیایید دوباره متولد شوییم.

  پاسخحذف
 3. آخرین حرف هر دینداری به هنگام بحث با یک بی دین اینه که " مطالعه شما کمه! برو بیشتر مطالعه کن!"

  پاسخحذف
 4. يک کسي بايد اين آيات را به آقاي داوکينز برسونه
  که به مسلموناي احمق نشون بده ببينه بازم جرات دارند بگن اسلام دين رحمته.
  مثل اينه که بگن هيتلر ارحم الراحمينه.

  1 – بايد کشته شوند (ايه 123 سوره توبه)
  2 – با حقارت و ذلت جزيه بپردازند (سوره توبه آيه 29)
  3 – گردنشان بريده شود يا اسير شوند (سوره محمد آيه 4)
  4 – با آنها نبرد کنيد تا ديگر فتنه اي نباشد و همه به دين خدا درآيند(سوره انفال آيه 39)
  5 – دستگير شوند و به سختي کشته شوند (سوره احزاب آيه 61)
  6 – دست و پايشان برخلاف يکديگر بريده شود (سوره مائده آيه 33)
  7 – نجس هستند (يعني با مدفوع و ادرار برابر هستند) (سوره توبه آيه 28)
  8 – انگشتانشان را قطع کنيد و گردنهايشان را بزنيد (سوره انفال آيه 12)
  9 - ماه هاي حرام که به سر آمد مشرکان را هرجا که يافتيد به قتل برسانيد از هر سو در کمين آنها باشيد اگر توبه کردند و نماز بپا داشتند و زکات دادند از آنها دست بداريد(توبه آيه 5)

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. میشه متن کامل آیات رو و آیات قبل و بعدشو بیان کنید تا من احمق بفهمم به چه دینی گرویدم ؟؟ چرا ناقصه پس آیاتتون :D

   حذف
 5. احمق تویی که گاوی مثل داوکینز بیسواد نفهم هر گهی خورد برای تو وحی منزل است !!

  یک ک کتاب تاریخ اسلام را فقط ورق بزن تا بفهمی ,البته به شرط امکان ! ,پیامبر با ابو سفیان رییس دشمنان اسلام پس از فتح مکه چطور رفتار کرد تا ببینی رافت اسلامی چیست و اینکه از اسلام وقرآن هیچ نفهمیده ای .

  پاسخحذف
 6. عزیز جان ،
  محمد زمان فتح مکه ، به دلیل علاقه اش برای گسترش اسلام ، این سیاست را پی گرفت، وگرنه بدون جنگ نمی توانست مکه را فتح کند و ممکن بود شکست بخورد.
  برای اینکه رفتار پیامبرت را ببینی ، برو و ببین که با قبیله بنی قریظه چطور رفتار کرد ، تمام مردان را کشت، زنان و کودکان را نیز به عنوان برده فروخت!!

  پاسخحذف
 7. نمونه اي از رحمت پيامبر اسلام:
  مردی بنام “عتبه” که بخاطر عدم پخش مساوی غنایم بین لشکریان اسلام به صورت محمد تف کرده بود بوسیله علی سر بریده شد. (تاریخ طبری . جلد 5 .صفحه 1103)

  پاسخحذف
 8. پيامبر اسلام (پيامبر رحمت):
  علی و زبیر بن عوام پس از پیروزی بر قبیله” بنی قریظه” تعداد ۹۰۰ نفر از مردان قبیله را در مقابل گو دالهایی که از پیش کنده بودند سر بریدند. (تاریخ طبری. جلد ۳)پیامبر بگفت تا در زمین گودالها بکندند و ” علی” و” زبیر” در حضور پیامبر گردن انها را زدند. (تاریخ طبری .جلد ۳٫ صفحه ۱۰۹۳)

  پاسخحذف
 9. پيامبر رحمت و محبت:
  شاعری بنام” حویرث بن نقیذ” شتر دختران محمد “فاطمه” و “ام کلثوم” را رم داده بود به فرمان حضرت محمد و توسط علی در جریان یک
  تو طئه به قتل رسید. (سیره ابن هشام .جلد 2. صفحه 273)

  پاسخحذف
 10. پيامبر رحمت:
  رسول خدا ما را فرمان داد به کشتن سگان و ما دستور وی را تاجایی انجام دادیم که حتی سگی که همراه زنی از صحرا می آمد را نیز کشتیم. سپس پیامبر خدا ما را از کشتنشان منع نمود. وی فرمود: این وظیفه ی شماست که سگان تماماً سیاه رنگی که دو خال(بر روی چشم) دارند را بکشید زیرا(چنین سگی) شیطان است.
  صحیح مسلم، جلد 10، شماره 281

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. والا تو رساله ی مرجع من که همچین چیزی نیست .........

   حذف
 11. پيامبر رحمت و محبت:
  پس از شکست” ائیل” محمد به علی دستور داد که “نضر” پسر” حارث” را سر ببرد.همینطور در منطقه ای دیگر بنام “الظیه” از میان اسرا “عتبه” پسر” ابی معیظ ” بدستور محمد و بدست علی سر بریده شد. (منتهی الامال . جلد 1.صفحه 57)

  پاسخحذف
 12. پيامبر رحمت و محبت:
  پیر مردی بنام “مغیره” که پس از فتح مکه از ترس محمد گریخته بود بوسیله علی دستگیر و سر بریده شد. (زنان پیغمبر . صفحه 316)

  پاسخحذف
 13. اسلام دين رحمت و محبت:
  اعراب بسیاری که همچون ایرانیان با ارعاب و زور شمشیر مسلمان شده بودند مرگ محمد را جشن گرفتند و زنانشان دست خود را حنا بسته بودند، مسلمانان به شدت به سرکوب و قتل عام این افراد و قبایل پرداختند به این جنگها جنگهای ردّه گفته می‌شود. علی این افراد را زنده زنده سوزاند. (کامل ابن اثیر، پوشینه دوم صفحات 37، 83، 88)

  پاسخحذف
 14. اسلام شناس...
  محمد، بر اساس کدام ایه قران در سن 54 سالگی عایشه 8 ساله را برای خود عقد کرد!؟ بر اساس کدام عرف انسانی محمد 52 زن گرفته!! 4 زن رسسمی و غیره غیر رسمی که نام همه ی ان زنها و طوائف انها در تاریخ اسلامی درج شده!!؟ اسلام مردم کدام کشور را با صلح و دوستی به اسلام بدون لشکر کشی و خون ریزی دعوت کرد!؟ جهاد در اسلام عرفی بوده که مسلمانان به یک منطقه غیر مسلمان حمله می کردند! و غنایم و زن یا همان به قول خودشان کنیز به غنامت می گرفتند!! در زمان صدر اسلام شغل مسلمانان به جز جهاد رفتن چه بوده!!!؟؟؟ این خدای مسلمانان کیست که کشتن را با زجر به مصلحت می داند! مثل سنگسار، گردن زدن، دار زدن، کور کردن و قطع کردن دست و پا!!؟؟؟ بر چه اساسی عقل زن ناقص است!؟ بر چه اساسی باید از زن نازا ترسید!؟ بر چه اساسی دو جنسه ها نفرین شده های خداوند هستند!!؟و خیلی مسائل دیگر که فاقد هر گونه عرف انسانی است!!!!!

  پاسخحذف
 15. سلام بر همگی
  در اسلام دو نوع جهاد داریم،جهاد دفاعی و جهاد ابتدایی،طبق نقل مستند تاریخ،اکثر جنگ های پیامبر در صدر اسلام،جنگ های دفاعی بوده،یعنی کفار برای نابودی مسلمین به آنها حمله کرده اند و مسلمین در صدد دفاع از خود برآمدند. از شما آقایان به اصطلاح روشن اندیش می پرسم،اگر کسی به خانه ی شما تجاوز کند و خواهر و مادر شما را خواست بکشد،شما مثل بز دست روی دست می گذارید،یا نه تا پای جان از آنها دفاع می کنید؟این کجاست غیر اخلاقی است؟؟؟
  علی علیه اسلام فرموده «العقل،حفظ التجارب» یعنی عقل ما مستقیما وابسته به تجربیات ما در زندگی است،معلوم است که در 1400 سال پیش که زنها پاشونو از خونه بیرون نمی گذاشتند،و هیچ تجربه ی سیاسی-حکومتی-اداری نداشتند،عقلشان در برابر مردان آن دوره ناقص می شود،این کجاش تناقض است؟؟؟
  ببینم شما که انقدر همراه مرشدتان داوکینز از این حرف می زنید،که چقدر انسان ها به خاطر مذهب کشته شدند،آیا تاکنون از خود پرسیده اید؛صدها میلیون آدمی که طی جنگ جهانی اول و دوم توسط نازی ها و کمونیست ها و لیبرال های خوک صفت کشته شدند،چه ربطی به ادیان داشتند؟؟؟
  من از وقتی که در 17 سالگی مسلمان شدم،و به مطالعه ی این دین روی آوردم،روز به روز بر ایمان و اعتقادم بر این مذهب حقه افزوده شد،و شبهه ای نبود که با تعمق در دین و فلسفه ی اسلامی آن را نیافته باشم،به شما هم پیشنهاد می کنم بدون حب و بغض کتاب مطهری،جوادی،طباطبایی را بخوانید!!!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. گرانقدر،

   محمد به خاطر این به مدینه نقل مکان کرد که سر راه کاوران های تجاری باشد و بتواند راهزنی کند،
   اصولا جنگ بدر از آنجا آغاز شد که در ماه حرام، اصحاب محمد به کاروان تجاری قریش حمله کردند!

   حمله محمد به دیگر قبایل عرب و دیگر جوامع و شهرها نیز هیچ کدام دفاعی نبوده و در همه آنها محمد و مسلمین آغاز گر جنگ بوده اند.
   به قران و مثلا آیه 29 توجه کنید که می گوید غیر مسلمین باید یا مسلمان شوند، یا کشته شوند...!
   ایا ایاتی مثل این آیات دفاعی است ؟!

   ضمنا،
   نازی و هیتلر هم دیندار بوده است.


   آیا این آیه، دستور دفاع است؟! یا دستور حمله؟!
   ---------------------
   سوره انفال آیه 39
   وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لاَ تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ كُلُّهُ لِلّه فَإِنِ انتَهَوْاْ فَإِنَّ اللّهَ بِمَا يَعْمَلُونَ بَصِيرٌ .
   با آنان نبرد کنيد تا ديگر فتنه ای نباشد و دين همه دين خدا گردد پس اگر باز ايستادند ، خدا کردارشان را می بيند.
   ---------------------
   سورهُ توبه آیه 5
   فَإِذَا انسَلَخَ الأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُواْ الْمُشْرِكِينَ حَيْثُ وَجَدتُّمُوهُمْ وَخُذُوهُمْ وَاحْصُرُوهُمْ وَاقْعُدُواْ لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍ فَإِن تَابُواْ وَأَقَامُواْ الصَّلاَةَ وَآتَوُاْ الزَّكَاةَ فَخَلُّواْ سَبِيلَهُمْ إِنَّ اللّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ.
   پس چون ماههاي حرام به سر آمد آنگاه مشركان را هر جا يافتيد به قتل رسانيد. و آنها را دستگير و محاصره كنيد .
   -----------------------
   اینها را بخوانید:
   http://gomnamian.blogspot.com/2010/10/blog-post_16.html

   حذف
  2. شما آیات قبل و بعد و تفسیر شو بخون می فهمی دستور دفاع است یا حمله :D

   حذف
 16. با سلام
  بی نام هستم
  بگوييد به خداوند و به آنچه بر ما نازل كرده و به آنچه بر ابراهيم و اسماعيل و اسحاق و يعقوب و فرزندان (او) نازل كرده و به آنچه كه به موسي و عيسي و پيامبران از سوي پروردگارشان (الله) داده شده ايمان آورديم. هيچ فرقي بين هيچ يك از آنها نمي گذارييم و بر او (الله) تسليم هستيم. (بقره:136)
  (ذات)خداوند مبري از آنچه است كه توصيفش مي­نماييد (صافات :159)
  هيچ چيزي مانند خداوند نيست(شوري:11)
  پس براي خداوند مثالي نزنيد (نمل :74)
  (اي پيامبر) بگو، او(الله) خدايي واحد است. الله بي نياز است (داراي ضعف و نقص نيست). نه زاييده شده است ونه هرگز فرزندي خواهد داشت . و براي او هيچ همتا (همانندي) نيست. (اخلاص :4-1)
  هيچ چيزي مانند خداوند نيست (شوري:11)
  لله (خداوندي است) كه هيچ خدايي جز او كه زنده و پايدار است، وجود ندارد. هرگز كسالت و خواب او را فرا نمي گيرد. براي اوست آنچه در آسمانها و زمين است … (بقره :255)
  و توكل كن به(خداوند) زنده اي كه هرگز نمي ميرد و(پس) به پرستش او تسبيح گوي (فرقان :58)
  سرها همه در برابر آن زنده پاينده به تواضع فرود آمده است، اما بيچاره آن كس كه با خود ستمي همراه آورد (طه :111)
  همانا خداوند بر نهان آسمانها و زمين آگاهي (كامل) دارد و همانا او بر درون سينه ها (نيز) آگاه مي باشد (فاطر :38)
  بر خدا هيچ چيز پوشيده نيست، نه در زمين، نه در آسمان. (آل عمران :5)و كليد هاي غيب نزد او (الله) است، (کسي) جزء او(خداوند) آن (غيب) را نمي داند و آنچه در خشكي و دريا هست او مي داند، و هيچ برگي فرو نمي افتد مگر او بر آن آگاه است، و هيچ دانه اي در ظلمت هاي (زير) زمين نيست (كه او بر آن آگاه نباشد) و هيچ تر و خشكي نيست مگر اينكه در كتاب روشنگر (مكتون الهي) نباشد.(انعام :59)
  همانا خداوند بر نهان آسمانها و زمين آگاهي (كامل) دارد و خداوند بر اعمال شما بينا است. (حجرات :18)
  يا نمي دانند كه خداوند (آنان) را مي بيند؟! (علق :14)
  همانا اگر دانه خردلي در درون صخره اي باشد، چه در آسمان ها، يا در زمين باشد، خداوند آن را (در محاسبه) خواهد آورد. همانا خداوند بسيار لطف كننده و آگاه است. (لقمان :16)
  هيچ برگي فرو نمي افتد مگر آنكه خدا بر آن آگاه است. (انعام :59)
  (خداوند) به انسان آنچه هرگز نمي دانست، آموخت. (علق :5)
  (ملائكه)گفتند تو(اي خداوند) پاك و منزّهي، براي ما هيچ علمي وجود ندارد مگر آنچه تو ما را به آن علم دادي. همانا تو بسيار دانا و حكيم هستي (بقره :32) ه شما علمي داده نشده مگر بسيار كم (و جزيي). (اسراء :85)
  همانا علم (فقط) نزد خداوند است (احقاف : 23)
  و (خلق) به چيزي از علم او (خداوند) احاطه نخواهد يافت مگر به آنچه او بخواهد (بقره 255)
  ملك آسمانها و زمين و آنچه در آن است متعلق به خداوند است و او بر همه چيز توانا است. (مائده :20)
  همانا امر او (خداوند)، هر گاه چيزي را اراده كند، مي گويد بشو، مي شود. (يس :82)
  اي موجودات (و مردم) همة شما به سوي خداوند نيازمنديد و خدا بي نياز ستوده شده است. (فاطر:15)
  تو (اي خداي من) بهترين «رزق دهنده» هستي (مائده :114)
  (خداوند) بهترين «سرپرست» و بهترين «ياور» است. (انفال :40)
  همانا او (خداوند) آمرزنده «فزوني بخش» است (فاطر :30)
  · او بسيار «لطف كننده» و «آگاه» است (انعام : 103)
  · او بهترين «حاكم» (حكم كننده) است (اعراف :87)
  · خداوند به بندگانش «رئوف» است. (بقره :207)

  · همانا او (خداوند) «توبه پذير» و بسيار مهربان است (بقره 37)
  دست خداوند ما فوق تمام دست هاست (فتح :10)خداوند نور آسمانها و زمين است. (نور :35)

  (ذات) خداوند از آنچه توصيفش مي كنيد مبري است (صافات :159)

  · خداوند از آنچه براي او شريك مي پنداريد منزه است (حشر :23)
  اوست آن خداي يكتايي كه جز او خدايي نيست، او (خدائيست) كه آگاه به آشكار و نهان است، اوست كه رحمان و رحيم است. اوست آن خداي يكتايي كه جز او خدايي نيست، (او) سلطان مقتدر عالم است. و از هر نقصي سالم است. (او بر هستي) ايمني بخش است. (او) نگهبان جهان و جهانيان است. (او) قاهر با جبروت و عظيم بزرگوار، و منزه است. خداوند از هر آنچه براي او شريك پنداريد منزه است. اوست خداي آفريننده عالم و پديد آورندة جهان و جهانيان است. (اوست) نگارنده صورت مخلوقات، او را نام هاي نيكو بسيار است. (حشر :24-22)

  پاسخحذف
 17. ههههه چقد مسخره بود دفاع ایشون از مبحث ارتداد و جواب دادنش به این سوالای مسخره ... بابا بدبختا من جواب تموم این سوالا رو با منطق کامل از استاد اندیشه مون گرفتم طوری که همه تو کلاس دهنشون بسته شد ... واقعا متاسفم که مردمو اینطور خر می کنید تا از دین بیان بیرون ...

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.