دوشنبه، شهریور ۲۸، ۱۳۹۰

بیش از نیمی از مردم کانادا، بیش از آنکه ادیان را مفید بدانند، ادیان را مضر می دانند

این دیگر پوشیده نیست که مردم کانادا کمتر از همیشه به کلیسا می روند ( بر اساس آمار بیست سال قبل)، اما چیزی که شما را متعجب خواهد کرد این است که بدانید بیش از نیمی از مردم کانادا معتقدند ادیان بیش از آنکه خوبی داشته باشند، آسیب رسانیده اند.

به نظر می رسد که ادیان نقش مهمی را در داستان های مهم چند سال اخیر بازی کرده اند، از شورش های 2005 فرانسه در اعتراض به ممنوعیت برقع گرفته تا مسیحی تند رو دست راستی که در اسلو نروژ، تعداد زیادی انسان را کشت، از آزار و تجاوز جنسی به کودکان در کلیساها گرفته تا مخالفت دینداران با ازدواج همجنس گریان و سقط جنین.

نتیجه تحقیق در کانادا نشان می دهد که بسیاری از مردم ادیان را آسیب رسان می دانند، اما بسیاری از دینداران را آسیب رسان نمی دانند.

 (اصل مقاله را اینجا بخوانید. )


نوشته های دیگر امروز من: 

/-------/اگر حضرت محمد، اشتباها دختر به دنیا می آمد...!
فرشته به خدا: پروردگارا، کد ژن انسان ها کشف شده است!
خدا: لعنت بر این هکر ها، حالا باید پسوردم را عوض کنم...!

۱ نظر:

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.