جمعه، مهر ۰۱، ۱۳۹۰

ویدیو با زیرنویس فارسی/ای وای که فرزندان دختر و پسر ما از اول مهر، برای قبول تبعیض و جدایی بین زن و مرد، آموزش می بینند...!

آقای پهلوی مطلبی را نوشته اند در باره اول مهر و یک جمله آن عجیب مرا به فکر فرو برد. رضا پهلوی با ذکر خاطری از از دوران دبستان خود نوشته است:

"بهترین لحظه آغاز سال نو تحصیلی، آهنگ خنده ها و فریادهای شاد دخترها و پسرها که حیاط مدرسه را پر می کرد بود"

البته که ایشان سی سال است خارج از ایران به سر می برد و طبیعی است جدایی کودکان دختر و پسر را به چشم ندیده باشد، اما همه ما دیده ایم که چگونه سیستم احمقانه آموزش و پرورش اسلامی ما، کودکان دختر و پسر را چون دو دشمن خونی، از هم جدا می کند و ارتباط آنها را با هم ممنوع می شمرد.

اگر لختی به این موضوع بیاندیشیم، می بینیم که روز اول مهر در کلاس اول ابتدایی، جدایی و تبعیض را به کودکان می آموزند. در سیستم درست و مدرن آموزشی، کودکان را در کنار هم می نشانند تا با تفاوت بین زن و مرد آشنا شوند و یا بگیرند که این تفاوت نباید منجر به تبعیض شود.

کودکان پسر باید از همان ابتدا بدانند که دختران یک موجود فضایی و غریبه نیستند، باید یاد بگیرند که می توان با دختران نیز دوست بود، می توان رابطه ای مبتنی بر دوست داشتن (ونه مبتنی بر رابطه جنسی) با زنان داشت. باید پسران یاد بگیرند که دوست داشتن یک زن و یا دوست بودن با یک زن، افتخار است و دوستی با یکی از اعضای دشمن محسوب نمی شود. پسران باید بیاموزند که زنان در این کشور، مهمان یا یک چیز اضافه نیستند، آنها نیز چون پسران انسان هستند و از حقوق برابری برخوردار هستند.

این شیوه غلط جداسازی کودکان، منجر به اینچنین فاصله ای بین زنان و مردان در جامعه می شود، فاصله ای که دست آورد آن، بی حرمتی و درجه دو دانستن زنان این سرزمین است.

شاید بد نباشد این ویدیو را نیز در انتهای این نوشته ببینید، ترجمه این سخنرانی را برای تد  بازبینی کرده ام و سخنرانی این مرد را بسیار جذاب و دیدنی یافتم.او می گوید بسیار مهم است که مردان آینده بیاموزند که زنان، انسان های درجه دو نیستند.

و البته که سوال مهمی است،  مگر در انسان بودن زنان شک داریم که آنان را باید درجه بندی کنیم و زنان را موجودات درجه دو بدانیم؟! مگر نه آنکه اصل زندگی که همانا زایش است، از زنان شکل می گیرد؟! مگر نه آنکه کلمه زندگی از کلمه زن نشات می گیرد؟


چرا مهم است که برای دختران کنونی، مادران و همسران فردا، محیطی انسانی و برابر فراهم کنیم ؟ البته که خیلی دلیل ساده است، میزان پیشرفت هر جامعه ای، رشد دموکراسی در هر جامعه ای بستگی به موقعیت زنان آن جامعه دارد.


باید دست به دست هم دهیم و به پسران کنونی جامعه یاد دهیم که: احساس دوست داشتن نسبت به زنان ، برابر بودن با زنان، احترام گذاشتن به زنان بد نیست، زشت نیست، مایه خجالت هم نیست.

پی نوشت: ببخشید که مطلب روز اول مهر من، اینچنین دل آزار است، چه کنم که بعضی درد ها را نمی شود یادآوری نکرد.


لینک این نوشته در سایت بالاترین------------در سایت آزادگی

نوشته های دیروز من: ویدیوهایی دیگر با زیرنویس فارسی درباره حقوق زنان: 


۲ نظر:

 1. نابودباد حکومت فاشیستی ضد بشری جمهوری اسلامیشنبه, مهر ۰۲, ۱۳۹۰ ۱۲:۲۲:۰۰ بعدازظهر

  گمنامیان جان ببخشید که نظر غیر مرتبط میگذارم. ترا به جان مادرت به هرکسی که می پرستی شما که ارتباطاتت بهتر است بررسی کن و ببین این ویدئو راست است؟ یعنی جمهوری اسلامی دارد واقعا به یک عده پول می دهد که بلاهت گری و ابله بازی در بیاورند تا جنبش اعتراضی و اپوزیسیون را به لجن بکشند.یعنی واقعا دست اندرکاران شبکه باسابقه ای مثل پارس اینقدر شعور ندارند که بازیچه سیاستهای تبلیغاتی ج.ا میشوند.
  http://www.youtube.com/watch?v=F87o7-p4JOg&feature=player_detailpage
  (در ویدئوی بالا یکنفر در بخش نظرات نوشته که تیمسار روحانی ناخواسته به ارتباط با وزارت اطلاعات ایران اعتراف می کند).
  ویدئوی زیر را هم به تازگی حرامزاده های جمهوری اسلامی برای مسخره کردن اپوزیسیون ساخته اند که حقیقتا اپوزیسیون خارج نشین را افرادی بسیار احمق و کودن جلوه می دهد.
  http://www.youtube.com/watch?feature=&hl=fa&hl=fa&v=nkXfM2xPCvY

  *** از شما خواهش می کنم که به خصوص درمورد ویدئوی اولی اگر چیزی می دانید بنویسید یا اینکه بطور کلی مطلبی ویژه در این خصوص بنویسید.

  پاسخحذف
 2. عزیز جان
  سپاس از کامنت شما،
  اول باید توجه کنیم که صدها مصلحی می تواند وجود داشته باشد.
  اسم معلم کلاس اول من مصلحی بود!!
  ضمنا،
  یادمان باشد که چنین برنامه های مسخره ای، صرفا برای مضحکه کردن اپوزسیون به نمایش در می ایند ، این آقای خلبان هم دانسته یا ندانسته مضحکه دست رژیم است.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.