چهارشنبه، شهریور ۱۶، ۱۳۹۰

سخت ترین کار دنیا چیست؟فهماندن اینکه مسعود رجوی سایه خدا نیست، خاتمی به آزادی و دمکراسی معتقد نیست،

نمی دانم چرا نشان دادن برخی از واقعیت ها به بعضی، گاهی اوقات  اینقدر سخت می شود، مثلا:

-         به مجاهدین: فهماندن اینکه مسعود رجوی سایه خدا روی زمین نیست و ابدا موجود مقدسی نیست. هیچ وظیفه تاریخی بر دوش مجاهدین نیست که بخواهند عقیده مارکسیستی-اسلامی خود را بر ایران مستولی کنند.
نمی دانم چرا اینها نمی فهمند که رسالت تاریخی آنها این نیست که زن خود را طلاق دهند و آن را به مسعود رجوی واگذار کنند!
-          به شاه اللهی ها : فهماندن اینکه در سال 2011 ، انسان ها گوسفند نیستند و نیازی به یک چوپان به نام شاه ندارند. اینکه در تاریخچه  خاندان پهلوی و در زمان پهلوی اول و دوم، به شکلی غیر قابل بخشش به نقض حقوق بشر صورت گرفته است.

-         فهماندن این نکته به سبزاللهی ها که میرحسین موسوی یک بت نیست، او شایسته تقدیر است که از رای مردم حمایت کرده است، اما اشتباهات بسیاری (چون سکوت در مقابل جنایت کشار 67) مرتکب شده است. این نکته که کدیور و عبدالعلی بازرگان و اشکوری و مهاجرانی ، نسخه کراواتی خمینی و خامنه ای هستند. اینکه خاتمی به دمکراسی و آزادی بیان معتقد نیست.

-         فهماندن این نکته به مسلمین عزیز که اگر الله ی وجود داشته باشد، یک آدم منحرف بچه باز را نماینده و پیامبر خودش نخواهد کرد.

-         اینکه حضرت مریم (ع)، فقط از ترس اینکه به مردم آن روزگار بگویند  بدون شوهر بچه دار شده، ادعا کرده که خدا او را باردار کرده است...!


لینک این مطلب در بالاترین------------آزادگی--------ریشه ها

۱۳ نظر:

 1. mehdi:سلام با نظرات شما راجع به اینکه مقدس مآبی باعث تمام مصائب ماست و شکستن این تابو خیلی سخته کانلا موافقم.ولی به نظر من احترام به عقاید دیگران باعث می شه که دیگران هم به عقاید شما احترام بگذارند.اطمینان داشته باش که محمد,عیسی,موسی,مریم,...انسان های بزرگی بودند به هزاران دلیل که فقط یکی از آنها این است که شما بعد از حداقل 1400 سال داری سعی می کنی در موردش تحریف کنی.

  پاسخحذف
 2. جناب گمنامیان درود
  این دوستمون چه دلیل منطقی برای مثبت نشان دادن این حضرات آوردند

  پاسخحذف
 3. ناشنس اولی
  شما لطف کن با گفتن حقایقی اگر وجود داره ، از تحریف دین جلوگیری بفرمایید

  پاسخحذف
 4. به هزاران دلیل که فقط یکی از آنها این است که شما بعد از حداقل 1400 سال داری سعی می کنی در موردش تحریف کنی.
  ---------------------------
  اگر در زمان عيسي يا موسي يا مريم يا محمد و ... اينترنت و دوربين فيلم برداري و فيلتر شکن مي بود هيچکدام اين دروغگوها نمي توانستند مردم را گول بزنند.

  پاسخحذف
 5. گمنامان عزیز شما واقعیات را کاملا مختصر و مفید به قلم آوردید. آنچه را که راجع به الله و پیامبر و حضرت مریم نوشتید اصولا قبول ندارم، زیرا همانگونه که برای اثبات خلاف گفته های شما مدرک و سندی نمیتوان ارائه داد، برای اثبات نظرات شما هم نمیتوان مدرک و سندی محکمه پسند ارائه داد.

  اما من از موضع فردی که دین را بخشی از هویت و تکیه گاه معنوی و اخلاقی خود میداند، وقتی به جریانات دین سازی و شخصیت سازی در ۳۲ سال گذشته نگاه میکنم که برای مثال چگونه افرادی که با پائینترین سطح شعور اجتماعی و علمی و با حیله و نیرنگ القاب امام خمینی و امام خامنه ای را از آن خود کرده اند و در تاریخ ایران و اسلام در حال ثبت شدن میباشند، و همه میدانیم که تاریخ را حکومتها مینویسند، به خودم اجازه اعتراض به شما و امثال شما نمیدهم، زیرا در دنیای ما انسانها هیچ چیز غیرممکن نیست.

  پاسخحذف
 6. مقایسه کردن محمد با مسیح و مریم صحیح نیست. این مثل مقایسه هیتلر و استالین با گاندی میمونه. محمد خودش شخصا آدم کشت، تجاوز کرد و فرمان شکنجه و کشتار و به بردگی گرفتن هزاران انسان را داد. محمد بچه باز بود. دزد بود. حیله گر بود. مسیح و مریم آدم نکشتند. مسیح صلح، محبت و بخشش را ترویج داد.

  پاسخحذف
 7. ....ولی به نظر من احترام به عقاید دیگران باعث می شه که دیگران هم به عقاید شما احترام بگذارند.
  ==========================================
  چطور می‌شه به مذهبی‌ که غیر مسلمان‌ها رو نجس می‌دونه و خونشون رو حلال می‌دونه احترام گذاشت؟ شما مثل اینکه مغز خر خوردین!؟!؟؟!

  پاسخحذف
 8. یک انسان اگر مطالعه کند و با چشم باز تفکر کند هرگز احتیاجی به تعصب و کوته فکری ندارد. این عقاید فقط ناشی از احساسات کوری است که ناشی از شستشوی مغزی است.

  پاسخحذف
 9. گمناميان عزيز
  باز هم زدي به خال.
  درود فراوان

  پاسخحذف
 10. گمنام جان بچه دار شدن بدون شوهر فساداخلاقی نیست دروغگویی مریم قبول ولی فساد اخلاقی نمیشود بهش گفت .

  پاسخحذف
 11. منظور من مردم جامعه آن روز است و لاغیر، وگرنه من هم بچه دار شدن بدون شوهر هم فساد نمی دانم.

  پاسخحذف
 12. بندگان خدای رحمان کسانی هستند که روی زمین سبک و آرام راه میروند همیشه شاد هستند از هیچ گزندی نمی هراسند پیوسته به کارهای نیک میپردازند میترا

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.