یکشنبه، شهریور ۱۳، ۱۳۹۰

پاشنه آشیل؟!/ واکنش دلیرانه مردم ایران به مساله دریاچه ارومیه نشان می دهد که چطور به دلیل نبود رهبری در جنبش در جا زده ایمتظاهرات اخیر در اعتراض به دریاچه ارومیه ، تنها نشان می دهد چه مسولیت سنگیتی بر دوش اپوزسیون ایرانی است و تا چه حد اپوزسیون ایران ، کم کاری داشته اند.

در اینکه رژیم ایران جنایتکار است و بی هیچ شرمی ، آزادی خواهان ایرانی را در خیابان می کشد، هیچ شکی نیست و نکته اینجاست که مردم ایران بیش از دیگران بر شرارت رژیم و عمال رژیم واقف هستند. اما باز می بینیم که مردم ایران ، بی هیچ ترسی ، پا پیش می گذارند

مساله دریاچه ارومیه نشان می دهد که چطور مرردم ایران حاضر هستند جان خود را به خطر بیاندازند و برای اعتراض به وضع موجود ، علی رغم خطر دستگیری و آزار ، باز به خیابان بیایند.

تنها نکته ای که ذهن را آزار می دهد این است که چرا علی رغم این پتانسیل عظیم در بین  مردم ایران، جنبش آزادی خواهانه مردم ایران ، هنوز موفق به سرنگونی رژیم ایران نشده است ؟

جواب خیلی واضح است، نبود رهبری در جنبش سبز باعث این عدم توفیق است.

کافیست تنها یک رهبری آزاد اندیش و مقبول وجود داشته باشد، با اعلام برنامه برای تظاهرات از طرف او ، مردم ایران دلیرانه به خیابان می آیند  و باز حماسه می آفرینند.

این یک واقعیت است که اپوزسیون ایران، فاقد هیچ ساختار مشخصی هستند و در میان گروه های رنگارنگ مخالف رژیم ، هیچ ارتباط برنامه ریزی شده ای وجود ندارد. این پاشه آشیل جنبش آزادی خواهانه ایران است .

راه حل چیست ؟
بی شک اگر اپوزسیون ایرانی ، یک تشکل منسجم و یک اتحادیه از مخالفین رژیم را تشکیل دهند، با انتخاب یک سخنگو می توانند در قامت یک اپوزسیون واقعی ظاهر شوند و از این پتانسیل عظیم ، استفاده کنند.

تظاهرات اخیر در اعتراض به دریاچه ارومیه ، تنها نشان می دهد چه مسولیت سنگیتی بر دوش اپوزسیون ایرانی است و تا چه حد اپوزسیون ایران ، کم کاری داشته اند.

لینک این مطلب در بالاترین-------آزادگی ----------ریشه ها۶ نظر:

 1. مشکل رهبران جنبش اینه که فکر می‌کنن مردم از مردن می‌ترسن. مردم فقط از الکی مردن می‌ترسن نه از مردن. جون مردم به لبشون رسیده. ولی اینا نمی‌فهمن.

  پاسخحذف
 2. زنده باد ایران ، زنده باد آذربایجان. مرگ بر رژیم اسلامی.

  پاسخحذف
 3. من مطمئن نیستم که این تز‌ درست باشه. مگه مردم تونس و لیبی‌ و مصر و سوریه رهبری داشتند؟ من فکر میننم اون جرقه‌ای که لازمه هنوز در ایران نیفتاده.

  پاسخحذف
 4. یکی از معزلات ما از ابتدای شکل گیری ج ا و سرکوب مخالفین، فرار به کشورهای بیگانه بود. این واکنش دارای سه اثر مخرب در اپوزیسیون ایران داشت. ۱- کمرنگی حضور اپوزیسیون در میان ملت. ۲- انحراف عناصر اپوزیسیون به قدرتهای حاکم برای بقای خود. از جمله این انحرافات حتا میتوان جاسوسی و خدمت به جمهوری اسلامی را هم نام برد. ۳- فرسایشی شدن مبارزات و مشغولیت اپوزیسیون به امور شخصی خود مانند کار و خانواده و غیره. از طرفی طبیعیست که رژیم هم با شستشوی مغزی مردم و صحنه سازیها، اپوزیسیون را همواره نیروهای خائن و وابسته به مردم معرفی کرده و در این امر موفق هم بوده.

  اما راه حل چیست؟
  ایجاد یک اپوزیسیون فعال و زیرزمینی در داخل ایران با اهداف و ابزار کاملا شفاف و اطلاع رسانی قوی. وظیفه این گروه، که در صورت لزوم آمادگی حملات مسلحانه را هم دارد، باید با تعیین یک دکتراین شفاف رژیم را وادار به پذیرفتن خواسته های خود کند و صریحا با تعیین اولتیماتوم عوامل ریز و درشت وابسته را مورد خطاب و خطر قرار دهد. برای مثال دکتر عباسی تئوریسین و موتور محرکه چماقداران و یا شکنجه گران و افراد نیروی انتظامی و یا گشتهای ارشاد. تنها در اینصورت است که مخالفین احساس یک پشتیبان حاظر در صحنه کرده و خود را به آن پیوند میزنند.

  پاسخحذف
 5. مرگ بر جمهوری کثیف اسلامی

  پاسخحذف
 6. این دین است یا مافیا؟!
  اگر عضو آن نشوی یا کشته می شوی یا باید باج بدهی.
  اگر عبادت نکنی شلاق می خوری واگر باز هم عبادت نکنی کشته می شوی. ( عبادت اجباری الله).
  «بزور مسلمان شده زاده سابق»

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.