یکشنبه، مرداد ۱۶، ۱۳۹۰

مشکل فقر در کشورهای فقیر را چگونه باید حل کرد ؟ امدادرسانان بین المللی تا چه حد در کار خود موفق هستند ؟ترجمه این ویدیو را برای سایت تد بازبینی کرده ام، در اینجا می توانید آنرا ملاحظه بفرمایید.

کاهشِ فقر تا به حال، بیشتر کارِ حدسی بوده تا کارِ علمی، و عدم وجود داده های مربوط به تاثیرِ امداد،  سؤالهایی را درباره نحوه کمک رسانی بوجود می آورد. اما اِستر دوفلو (Esther Duflo)، برنده مدالِ کلارک، می گوید: این امکان وجود دارد که  بدانیم کدام یک از تلاشهای توسعه ای کمک رسانی موثر، و کدام زيان آور بوده اند ، توسطِ آزمایشِ این تلاشها با "کارآزمایی تصادفی کنترل شده" 


لینک این مطلب در بالاترین------آزادگی---------ریشه

مطالب قبلی :
۳ نظر:

 1. توی مزدور بهتره از ظلمی که به زنان مسلمان در فرانسه میرود بنویسی که چگونه دولت جنایتکار فرانسه آزادی عقیده و پوشش
  را گوه کشیدند.این فقر بدبختی هم از جنایات همین حکومت هایی مثل فرانسه مسببش هستند بنابراین این قدر گوز گوز نکن و گوه کشور های سرمایه داری را نخور!

  پاسخحذف
 2. آزادی پوشش وجود دارد،
  اما وقتی زنی صورتش را می پوشاند، دیگران نمی دانند چه کسی زیر آن چادر است، یک زن یا یک تروریست !!
  در ضمن، چرا آن زن باید بتواند بقیه را ببیند، اما بقیه حق دیدن او را نداشته باشند ؟!
  در دانشگاه ها و مدارس حجاب ممنوع است، چون تبلیغ هر گونه دینی در آنجا ممنوع است، اگر مسلمان با چادرش بیاید، فردا آن مسیحی هم با صلیب شش متری می خواهد بیاید!!

  پاسخحذف
 3. مادر و پدر درست و حساب که نداشتی معلوم نیست بابا و ننه گمنامت کی بودند ولی بدجور عقده اسپرم داری .
  توله سگ گمنام اسپرمها سر کس ننه ات دراوردی اینقدر تعجب نکن بلاخره توهم از اسپرم سگ بدنیا امدی زیاد ناراحت نباش یه جورایی تو هم اسپرمزاده هستی حالا بابات شاه نبوده لابد حمال بازار بوده زیاد غصه نخور شاید بابات دلاک حمام شاه بوده
  تو کس ننه گمنامت تو شهر نو اسپرم سگ ریختند که اینقدر عقده اسپرم همایونی داری .

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.