جمعه، مرداد ۲۱، ۱۳۹۰

بختیار علیه فاشیست های نازی جنگیده است، مگر می شود با صدام دست دوستی بدهد ؟!برای متهم کردن بختیار ، یک جمله معتبر و مستقیم ارایه کنید.


چندین و چند گزارش از سایت های مرتبط با بنی صدر لینک می شود که در آن ، شاپور بختیار به همکاری و ترغیب صدام به حمله به ایران متهم شده است.

اینکه نظر شخصی فلان مدیر وزارت امورخارجه در باره بختیار چسیت، اصلا قابل استناد نیست، چه آنکه در آن زمان صدام به نوعی در بلوک شرق قرار داشت و اصولا رابطه چندان حسنه ای با بریتانیا نداشته است  که بتوان گفت اطلاعات آنها دقیق و مستند است، لذا اظهار نظر شخصی فلان مدیر وزارت امورخارجه بریتانیا ، قابل استناد نیست. 

شاید تنها یک یا دو جمله از این گزارش ها وجود داشته باشد که در آن ، یک مدیر وزارت امور خارجه بریتانیا ، معتقد به چنین چیزی بوده است، هیچ جمله مستقیمی وجود ندارد، هیچ  سندی نیز دیده نمی شود.

اینکه بدون هیچ سندی و صرفا با استناد به اظهار نظر یک مدیر وزارت امور خارجه بریتانیا ، بخواهند انسان بزرگی چون دکتر بختیار را به همکاری با صدام متهم کنند، دروغی شاخدار است که مرغ پخته را به خنده می اندازد. 

شاید برای من بهترین سند برای پاکی بختیار ، این باشد که بعد از سقوط صدام ، علی رغم اینکه دولت روی کار آمده در عراق  ، ارتباط بسیار صمیمی با رژیم ایران داشته است، هیچ سندی مبنی بر این همکاری یا ترغیب از میان اسناد رژیم سابق عراق منتشر نشده است!

یادمان بیاید که حتی فیلم های جلسه های بسیار محرمانه مجاهدین خلق و استخبارات عراق، به دولت ایران داده شد تا علیه مجاهدین از شبکه های تلوزیونی پخش شود، اما هیچ سند و مدرکی علیه بختیار تا کنون منتشر نشده است.

بختیار انسان بزرگی بود که زمان جنگ جهانی دوم، علیه فاشیست های نازی جنگیده است، بسیار بعید است که این انسان بزرگ ، با یک دیکتاتور جنایتکار ، چون صدام حسین دست دوستی بدهد و با او همکاری کند!

جدای از اینکه این همکاری ، بسیار دور از ذهن می نماید ، بایسته و شایسته است که مدعیان  یک مدرک محکم و قابل بررسی ارایه کنند، وگرنه نظر یک مدیر وزارت امور خارجه نمی تواند به عنوان سند علیه بختیار عنوان شود.

سند تعریف مشخصی دارد، این اظهار نظر شخصی ، سند محسوب نمی شود ، ده ها اظهار نظر مدیران وزارت امور خارجه در موارد مختلف (مثلا انقلاب ایران، خمینی و ...) وجود دارد که آنها اشتباه از آب درآمده اند ! 

دیگر چیزی که مخالفین بختیار به آن استناد می کنند، مطبوعات فرانسه در آن زمان است که چنین ادعایی را مطرح کرده اند و طبق این لینک ، روزنامه لوموند، در دادگاه به انتشار خبر دروغ محکوم شده و مجبور شده جوابیه قاطع دکتر بختیار را نیز به این اتهام چاپ کند. (این منبع) 

اگر به این لینک مراجع فرمایید، سخنان محکم دکتر بختیار را می بینید که حمله به ایران را محکوم می داند و صد البته که دکتر بختیار با آخوند جماعت تفاوت بسیار داشته و این مرد آزاده ، اهل دروغ نبوده است. 

جالب اینجاست که برخی از کسانی که این اتهامات مسخره را مطرح می کنند (مانند بنی صدر) که در پرونده خود ، دستبوسی خمینی را دارند !

دکتر بختیار در این مصاحبه می گوید : نداشتن دمکراسی مردم را وادار کرد که به شیادی مثل خمینی گوش فرادهند !

اگر به مردم ایران آزادی حداقل داده بودند، مردم به شیادی به خمینی گوش فرا نمی دهند !

البته دلیل اینکه بنی صدر تلاش می کند انسان بزرگی چون بختیار را با این اتهام دروغ و احمقانه، لجن مال کند، مشخص است، اولین سوالی که در باره عملکرد بنی صدر وجود دارد، این است که چرا او علیه دولت دمکراتیک و آزادی خواه بختیار، مقاومت کرد و به همکاری خمینی، آنرا سرنگون کردند و نظام جمهوری اسلامی تشکیل دادند! 

لینک این مطلب در بالاترین------آزادگی -----ریشه ها۲۱ نظر:

 1. فعلا که معلوم شده او اين کاره بوده، شما خودت را ناراحت نکن. بختيار و بني صدر و شاه شاهان هنوز مانده تا گندهاشون را يکي يکي بشماريم. شما عمر ما قد ندهد.

  پاسخحذف
 2. ها ها ها ... حال کردم از وطن پرستي بختيار

  پاسخحذف
 3. اگه خيانت کرد، مرگ درخور خيانتش هم نصيبش شد. باز رحمت به بني صدر که به اعتراف شمخاني از فرماندهان بلندپايه نظامي ايران، هيچ خيانتي نکرد.

  پاسخحذف
 4. در جواب آرش بايد گفت که درسته که خيانتهايي کرد اما کشتنش به اون شيوه کار درستي نبود. مثل بني صدر زنده ميماند، اينها ديگر بردي نداشتند که نياز باشه که حذف بشوند.

  پاسخحذف
 5. با سلام
  در ابتدا از شما ممنون میشوم که اسم خود را پایین نوشته خود بنویسید.
  همچنین اسناد دولت انگلیس که باد از ۳۰ سال از درجه محرمانه بودن خارج شده به وضوح نشان میدهد که شخص بخت یار از کودتای نوژه خبر داشته و یکی از سازمان دهندگان ان بوده. این همان کودتایی است که ارتش را به مرحله انحطاط رساند و کار را برای حمله صدام فراهم ساخت. میدانید دیگر چه کسی جزو این کودتا بود؟ برادر صدام. این را که نمیتوانید انکار کنید.
  در آخر باید بگویم که شخص بختیار چه در زمان نخست وزیری در مقابل تمام نخبگان جامعه از جمله نهضت آزادی و ملی گراها قرار گرفت و هم در مقابل مردم. باد از ان هم رای اکثریت مردم در ان زمان به جمهوری اسلامی را نادیده گرفت. این امر از او یک دیکتاتور میسازد. عملکرد اشتباه امروز جمهوری اسلامی دلیل بر عملکرد درست ایشان نمیشود.

  پاسخحذف
 6. اين هم يک نوع آيين وطن پرستيه ديگه، براي مخالفت با حاکمان يه سري هموطن کارگر و بيچاره را به کشتن بدي که ميخوام کشورم را آزاد کنم و خودم بر مسند قدرت بنشينم. براي اينها آزادي يعني اينکه آزادي در دست منه، همين و بس. شاپوره ديگه، چي کارش ميشه کرد ...

  پاسخحذف
 7. اگر خوب نگاه کنيم، علت قبول نخست وزيري شاه توسط بختيار خيالاتي بود که او در سر داشت و سعي در خيانت به شاه داشت، البته خيانت آن موقع داخلي بود يعني خيانت به شاه، کاري که مبارزان ملي ديگر آن را نکوهش کردند، او رفته بود تا ارتش را بگيرد و شاه را از قدرت ساقط کند. حالا کارش درست يا غلط از روي نيرنگ بود. در مواجهه با جمهوري اسلامي هم او با نيرنگ و خيانت داشت پيش ميرفت. او و بني صدر (البته بني صدر خيانت با همکاري خارجي ها نکرد) در پي راهيابي به ارتش و به کمک ارتش به دنبال سرنگوني بودند اما موفق نشدند، بني صدر بر عقيده اش مبني بر سرنگوني از داخل کماکان ماند، اما بختيار دست به دامان عراق شد.

  پاسخحذف
 8. لر هیجگاه باج به شغال نمیدهد.اگرکسی از بین شما بختیاری باشد میداند که از بختیاری میهنپرست تر در جهان هم کسی نیست.اگربختیار به صدام گفته تد به ابران حمله کن وپس اون بختیاری نبوده.حتمن اشتباه نام بختیار بر خود گزاشته.

  پاسخحذف
 9. اصلن خصلت بختیاری چه باسواد چه بیسواد در تعصب بی چون وچرا به ایران وجنگیدن برای ایران است. درجواب انگلیس باید گفت خر خودتی.حالا تو سند رو میکنی اگر راست میگی اسناد حمایت از خمینی را رو کن.و چپاندن خمینی به ایرانیان مادر مرده .خمینی که نه ایرانی بود نه بلد بود فارسی 2 جمله درست حسابی بگه. نه حسی برای ایران داشت ومعلومات او از حد نجاسات و بول غایت و غسل جنابت و حیض و سکس با عمه در زیر اوار زلزله فراتر نمیرفت را به نام یک دموکرات با کمک بنیصدر به عنوان مترجم و مفسر به مردم قالب امیکردی.اگر خمینی میگفت ولایت فقیه و کسی میپرسید یعنی جی بنیصدر میگفت منظور همان دموکراسی به شیوه فرانسه است.بنیصدر بسیار بدتر از صدام و خمینی است و نقش مهمی هم در حرفهی نسنجیده زمان خمینی و جنگ داشت و خود یکی از تحریک کنندگان صدام بود برای خوش امدن خمینی هر چاپلوسی انجام میداد .

  پاسخحذف
 10. بخشی از سند انگلیس دلسوز ایران>بر اساس گزارش های تازه آزاد شده درباره نخستين روزهای آغاز جنگ ايران و عراق، در اين دوره، شماری از کشورهای عربی و اپوزيسيون ايرانی خارج از کشور، به خصوص اويسی و بختيار، بر اين باور بودند که با حمله عراق به ايران ظرف يک هفته ارتش ايران شکست خواهد خورد و در طول يک ماه حکومت اسلامی سرنگون شده و دولت جديد تحت حمايت عراق در تهران، يا دست کم مناطق اشغالی مستقر خواهد شد.
  ایا اگر بگویند امریکا قرار است به ایران حمله کند وبرای مثال رضا پهلوی مصابحه کند که بله اگر به ایران حمله بشه ایران با توجه به نارضایتی مردم و..... در ظرف یک هفته سقوط میکند این میشه سند همکاری. پس هیچکس نباید چیزی بگه که فردا انگلیس براش سند سازی نکنه.

  پاسخحذف
 11. چرا دروغ !؟
  این اسناد را ما همه خوانده ایم!
  جمله ای که چنین می گوید را برای ما اینجا با ذکر منبع بنویسید

  پاسخحذف
 12. من تعصب ندارم اما قبلن هم یه مستند دیدم که در ان یک مقام موساد می گفت بخیتار به کرات از ما خواست طرح ترور خمینی را قبل از ورود به ایران بررسی کنیم ضمن اینکه اری میشود یکی علیه نازی بجتگد و با دشمنمملکتش پیمان ببندد نمونه اش همین سپاه یها یخودمان که با عراق جنگیدند و در انتخباات خون هموزن ریختند

  پاسخحذف
 13. اینها همش سند سازی بر اساس گفته های دیگران است. ولی واقعن اگر بختیار از اسراییل خواست خمینی را بکشد من بهش افرین میگویم که در ایران ان روز که بفول بختیار دچار جنون دسته جمعی شده بود. کسی جرات این فکر را داشت .باید به بختیار دست مریزاد گفت که میخواست شر این خمینی را به هر نحو شده از ایران کم کنه. و البته که اسراییل با امریکا و انگلیس اگر مشورت کرده انها مخالفت کردند. ولی ما چه شانس بزرگی را از دست دادیم. جه میشد اگر اسراییل قبول میکرد یا هرکسی حتا صدام که این بختک به مدت 33 سال روی مردم نمیافتاد. بختیار وقتی دید که دیکتاتوری با لباس ایرانی بهتر از دیکتاتوری با لباس ملانصرالدین است برای اینکه کشور بر باد نره به هر دری زد.حتا با سفارتهای امریکا و انگلیس هم تماس گرفت ولی انها نظرشان بر حمایت ازملانصرالدین بود.ما باختیم و اه و فغان هم کاری نمیکند تنها باید هشیار بود که بار دیگر با طناب اسلام رحمانی چاه به چاه نشیم.اسلام احمدینژاد با اسلام سروش و شریعتی و خاتمی بازرگان وموسوی و کروبی و رجوی و بنیصدر یکی است. باز اسلام احمدینژاد بهتر گند اسلام را به جهان نشان میدهد. باقی همه شان سعی بر فریبکاری و ماله کشی و نشان دادن چهره انسانی از زیر احکام 1400 ساله هستند. باید راه بختیار که همان لاییسیته است را ادامه داد.

  پاسخحذف
 14. به چه دلیل میگویی بختیار مقابل نازی ها جنگید ? خودت کنارش بودی ?!!

  پاسخحذف
 15. عزیز جان ، اسناد تاریخی چنین می گویند

  پاسخحذف
 16. چگونه اسلام دستور کشتن بیش از دو میلیارد انسان را صادر کرده است؟
  How Islam has issued orders to kill more than two billion people?
  * هموطنی که نماز می خوانی و روزه می گیری لطفاً این را حتماً بخوان!
  ترجمه تحريرالوسيله خمينى جلد چهارم

  تتمه اى در مورد احكام اهل ذمه
  (گفتار در كسى كه از او جزيه مى گيرند)
  مساله۱ – از يهود و نصارى كه اهل كتاب هستند و هر ملتى كه شبهه داشتن كتاب در آنها هست نظير مجوسيان جزيه يعنى ماليات سرانه گرفته مى شود، و در اين حكم فرقى نيست بين مذاهب مختلفه آنان نظير كاتوليك و پروتستان و غير اينها هر چند كه در فروع و بعضى از اصول مختلف باشند بعد از آنكه همه نصارى يا يهود يا مجوس خوانده مى شوند.
  مساله ۲ – حكومت اسلامى جزيه را از ساير فرقه هاى كفار يعنى مشركين مانند بت پرستان و ستاره پرستان و غير اينها نمى پذيرد، چه عرب و چه عجم ، چه اينكه خود را بصاحب كتابى مثل ابراهيم و داود و انبيائى ديگر منسوب كنند و چه نكنند، بنابراين از غير يهود و نصارى و مجوس غير از اسلام آوردن و يا كشته شدن پذيرفته نيست ، و همچنين از كسانيكه در اصل يكى از اين سه كيش را نداشته اند و جديدا يعنى بعد از نسخ شرايع سه گانه بوسيله اسلام به اين كيش ها در آمده اند جزيه پذيرفته نيست و كافر جربى شناخته مى شوند كه يا به اسلام در مى آيند يا كشته مى شوند، چه اينكه قبلا مشرك بوده باشند و چه از فرقه هاى باطل ديگر باشند.

  *( این یعنی کشتن همه هندیها و ژاپنی ها و کره ای ها و چینی ها و… یعنی کشتن بیش از دو میلیارد نفر مجاز شمرده شده و باجگیری از تمام مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان٬ یعنی اگر قدرتش را پیدا کنند حتماً این کار را انجام خواهند داد. این یعنی گفتگوی تمدنهای اسلامی!؟ این یعنی دوران طلائی خمینی !؟ این یعنی مدینه فاضله اشرف !؟ این یعنی اسلام توحیدی !؟ این یعنی اساس فلسفه اسلامی !؟ و این در رساله همه آخوندها هست و هر روز در حوزه درس داده می شود). *( این احکام را نمی توا نند نفی کنند زیرا احکام واجب اسلام را نفی کرده اند و از اسلام خارج شده اند و اگر هم تایید کنند بر تروریسم در اسلام صحه دوباره گذاشته اند).
  * هموطن اگر نماز می خوانی و روزه می گیری احکام آن در کتاب تحریر الوسیله در کنار احکام بالا است٬ آیا وجدان تو راضی به کشتن بیش از دو میلیارد انسان٬ مرد٬ زن و کودک تنها به دلیل مسلمان نبودن می شود؟ آیا می توانی مسئولیت این جنایت بزرگ ضد بشری را که با نام و پشتیبانی معنوی و مادی تو انجام شود را بپذیری؟ از سوی دیگر این افکار وحشیگرایانه بیگانه که قرنها به زبان دیگری در کنج تاریک حجره ها ادامه داشته باعث نابودی چهره صلحدوستی و نجابت ایرانیان شده و صلح و ثبات جهانی را نیز به خطر انداخته و بطور مسلم باعث جنگهای منطقه ای و بین المللی خواهد شد.

  به پندار نیک٬ گفتار نیک و کردار نیک خویش بازگردیم.
  .«کورش فردوسی»

  پاسخحذف
 17. بختیار زمانی که همۀ مردم یکصدا فریاد می زدند رهبر ما خمینی ست در مقابل او و در حقیقت در مقابل رأی مردم ایستاد این یعنی دیکتاتوری خواه بختیار خواه جمهوری اسلامی.
  2-بختیار در زمانی که مردم بعد از انقلاب می خواستند کشور را آنطور که خودشان می خواستند بسازند و اداره کنند با کثیفترین رژیم منطقه جهت حمله به این مردم بیچاره کمال همکاری را نمود. عکسهای ایشان با ژنرالهای عراقی در همان ایام مؤید این مطلب تلخ است.
  3-دکارت می گوید «عقل تنها چیزیست که بین همه به عدالت تقسیم شده است » به همین علت مردم آن زمان مثل مردم امروز بطور کامل دوست و دشمنشان را تشخیص می دادند. فقط دیکتاتورها مردم را احمق فرض می کنند خواه مردمِ حالا خواه مردمِ آنزمان ....
  مؤید باشید

  پاسخحذف
 18. بنده خدا !
  یک-
  وقتی دمکراسی معنا دارد، که گردش آزاد اطلاعات نیز باشد، اگر گردش آزاد اطلاعات می بود ، باز مردم می گفتن یا مگر یا خمینی ؟!
  دو-
  کدام عکس با صدام ؟! دروغ چرا ؟!
  زشت است اینچنین دروغ بگویید !

  پاسخحذف
 19. جناب آقا یا خانم گمنامیان
  اتفاقاً در زمان رویارویی خمینی با بختیار با توجه به اینکه کلاً در مملکت حکومتی به معنای واقعی وجود نداشت کمترین سانسور خبری بود در همان زمان بختیار خودش را کشت توانست به اندازۀ یک امجدیه طرفدار جمع کند ولی طرفداران خمینی بدون اینکه خودش حضور داشته باشد تمام خیابان انقلاب را پر کردند...اینقدر بال بال نزنید...ته حرف شما و مرحوم بختیار و حکومت فعلی ایران اینست که مردم فاقد شعورند و باید آنها را اداره کرد و به اختیار خودشان نگذاشت...و این یعنی استبداد...

  پاسخحذف
 20. گرامی،
  ملتی که سالها زیر تبعید بوده ، یک شبه با آزادی آشنا نمی شود ، ضمنا ، بختیار تعداد زیادی طرفدار داشت، متاسفانه خمینی در اثر ده ها سال استبداد شاهی ، در دل ملت جا باز کرده بود و شد انچه نباید می شد

  پاسخحذف
 21. باز هم داری صحبت از بی شعوری مردم می کنی...
  ببین دوست من
  تا زمانیکه این دیکتاتوری درونی را داریم حکومت هم عوض شود و دمکرات ترین حکومتهای دنیا شود این دیکتاتورهای درونی آنرا از بین خواهند برد...

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.