جمعه، شهریور ۰۴، ۱۳۹۰

پای قطع شده این کودک ، نتیجه تکریم اسلام و انتقاد نکردن از قوانین وحشیانه اش (مانند قصاص) است


افسوس که دیدن و شنیدن این جنایات، آنقدر برای مردم ما عادی شده که دیگر با شنیدن اخبار چنین جنایت هایی، حاضر نیستند فکر کنند که مشکل کار از کجاست! 

در اخبار آمده است که پسر یک نوجوان سیزده ساله را چند نفر ، به عنوان قصاص قطع می کنند :

"روزنامه روزگار روز شنبه در گزارشی از قطع پای یك كودك خبر داد كه در پی اختلافات خانوادگی در یكی از روستاهای دهدشت كهگیلویه و بویر احمد رخ می دهد / پای این نوجوان را وسط روستا با یك ساطور قطع می كنند و پس از دوازده ساعت عمل برای پیوند پا، بدن پا را پس می زند و پیوند با موفقیت انجام نمی شود.  / پس از آنكه در درگیری پیشین در سال گذشته، پای یكی از اهالی قبیله مقابل تیر خورده و در اثر در نیاوردن گلوله، پای آن شخص عفونت كرده و در نهایت قطع می شود، سه برادر و یك پسر عموی آن شخص با هدف انتقام جویی، دست به قطع پای این كودك زده اند. "

بی شک وقتی اسلام را محترم بدانید، قوانین وحشیانه آن ، چون قصاص نیز محترم شمرده می شود و نتیجه احترام گذاشتن به قانون توحش ، روی دادن توحش در جامعه است.

آیا جز وحشیگری اسم دیگری می توان بر قطع کردن پای یک کودک نهاد ؟ آیا کسانی که مخالف نقد اسلام هستند ، از دیدن عکس پای این کودک بیچاره ، ذره ای عذاب وجدان پیدا می کنند ؟


پی نوشت: 
آمدن این عکس را به این نوشته اضافه کنم، عجیب دلم گرفت ! به کودکی فکر می کنم دیگر از نوجوانی و جوانی نمی تواند لذت ببرد. برای لحظه ای به روش خودن در نقد اسلام اندیشیدم ، عزمم صد مرتبه جزم شد. 
------------لینک این مطلب در ---------بالاترین----------آزادگی--------------ریشه ها-----------

نوشته های پیشین: 

۴۲ نظر:

 1. in mellet iran moshti vahshi bi farhangand aslan

  پاسخحذف
 2. تعصب همیشه هست و ربطی به دین نداره!!!

  پاسخحذف
 3. divaneh shodam vahshat baram dasht daram divoneh misham mikham dad bezanam akhe in chie inche karie nemidonam che kar konam

  پاسخحذف
 4. واقعا باید به فکر فرورفت.ننگ و لعنت بر دین سیاه و اهریمنی اسلام

  پاسخحذف
 5. این حماقت قبیله ای چه ربطی به دین داشت؟!!!!

  پاسخحذف
 6. بعضی ها در ربطی دادن حرفای بی ربط استادند.

  پاسخحذف
 7. ناشناس آخری ،
  گرامی ،
  قانون قصاص انجام شده است ،
  آنوقت شما می گویی بی ربط ؟!

  پاسخحذف
 8. 'ناشناس گفت...
  تعصب همیشه هست و ربطی به دین نداره!!!'
  همه ی مذاهب متعصب دارند. ولی ٱیا متعصب های مذاهبی مانند مذهب هندو ﴿مذهبی که
  حتی مخالف ریختن خون حیوانات است﴾ همچین کاری می کنند? حقیقت این است که در قران قصاص جز احکام الهی است. حالا اگر برداشت شخصی شما از اسلام چیز دیگری است, تغییری در اصل موضوع نمیکند.

  پاسخحذف
 9. مرگ بر جمهوری اسلامی ، مرگ بر خامنه ای

  پاسخحذف
 10. ای آدم عوضی که این وبلاگ رو راه انداختی و صبح تا شب در حال ایراد گرفتن از اسلام هستی. آخه کار یک عده احمق از جمله آخوندهای احمق چه ربطی به دین داره. تو هزار مزیت اسلام رو ول کردی و همش از این مسایل ایراد میگیری. آخه تو و امثال تو چه عددی هستین. هر حکمی در اسلام کلی شرایط داره. نگاه نکن که این آخوندهای دیوس این احکام رو کیلویی اجرا میکنن. برو برای خودت کاری دست و پا کن تا از سر بیکاری به چرند پردازی رو نیاری. دست بردارین از این غرغر کردناتون. با ضدیت با دین به هیچ جا نمی رسین. فکر نان کنید که خربزه آبه. راست میگین راهی درست برای بزیر کشیدن آخوند پیدا کنید که دین هم قربانی مافیای آخوندیست.

  پاسخحذف
 11. شخصا خود خود من ریدم به اسلام. ریدم به محمد. ریدم به قرآن...

  فقط منصف باشید. این اتفاقات (بله قطع عضو!) در آمریکا و اروپا هم اتفاق می افته. این یک مورد نه به فرهنگ ایران کاری داره و نه به اسلام کثیف (بله از نظر من اسلام قلابی کثیف و دروغ هست)

  پاسخحذف
 12. hemaghat monhaser be eslam nist vali joze mohemi az ono tashkil mide

  پاسخحذف
 13. kasani ke inkaro kardan heivan hastand na ensan.eslam ro shakhsi nakonim mohammad ham ensani chon ma boode.pas jayez ol khatast.eslam ham mesle masihiat va baghie adian khob o bad darad.ghesas marboot be 1400 sale pish va dar morede arabaye soosmar khor laze o ejra bood.amma akhondaye kesafat alan ham ejrash mikonan.az nazare man din yani ehteram be khalegh.hamin o bas.

  پاسخحذف
 14. اینهاهمه در بی ارادگی و بی تکلیفی مردم شریف ایران هست چون هنوز تکلیف خود با اسلام.رهبری.انتخابات.احمدی نژاد.یارانه.بهشت.جهنم و هزاران مسائل اینچنینی نمی دانند.به نظر من اینها بازتاب خواسته های ملت شهید پرور ایران هست.برای تحول و پیشرفت هنوز راه زیاد است.

  پاسخحذف
 15. اي بابا
  هر كي هر جا دعوا و مرافه میکنه به اسم اسلام تمومش میکنن
  اینا سه تا ارازل خودشون رفتن پای طرف را تو دعوا بریدن انداختین گردن اسلام
  اصلا کاری با تعصب و یا اسلام ندارم
  لااقل یه چیزمنطقی بزار
  اگه آخوندهای دیوانه چنین حکمی میدادن یه چیز
  خودشون بریدن و دوختن
  گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدن گردن مسگری

  پاسخحذف
 16. هر خشونت در هر کشوری به حکومتش مربوطه درباره ایران جون حکومت اسلامی است به اسلام مربوطه قبایل طبق قوانین اسلام قصاص می کنند وگرنه چرا باید پای یه کودک را قطع کنند ؟؟
  با تشکر از وبلاگ خوب گمنامیان

  پاسخحذف
 17. kasani ke eslam ra moghasere midanand aya hich fekr kardehand ke vaghti mamlekate azizemoon padeshahi bood aya baz az eslam chenin migoftand eslam hamoon eslame dine ma avaz nashodeh hamoon ast
  in ensanha hastand ke avaz shodand.
  va hala in molaha dar arze bishtar az 30 mamlekat va eslam ra be naboodi keshandand.lotfan eshtebah nakonid

  پاسخحذف
 18. چه ربطی به اسلام داره؟؟؟؟؟یارو زده یکی رو ناکار کرده اونم رفته زده اونو ناکار کرده اسلام حضرت محمد گفت برو بزن؟؟؟
  بحث انتقام با قصاص فرق داره.قصاص اجرای کامل عدالته.قصاص نکنی عدالت رو زیر پا گذاشتی.یکی بزنه یکی رو بکشه اگه قصاص نشه در مورد نفر اول عدالت اجرا نشده.
  اسلام میگه عدالت.اولا بیخود میکنی یکی رو میزنی حالا زدی باید بخوری.عدالت یعنی این.

  پاسخحذف
 19. این چه ربطی به اسلام داره؟
  اسلام میگه فقط قصاص در مورد کسی باید انجام بشه که پای اون فرد اول رو قطع کرده. اگر در این مورد حکم اسلام بخواد اجرا بشه باید اونایی که پای این بچه رو قطع کردن قصاص بشن

  پاسخحذف
 20. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
 21. بی سواد.. . کجای این اسمش قصاصه؟اولا اسلام برای قطع عضو کسی از طرف کسی..حکم قطع عضو طرف مقابل رو نمیده ونداده..بی سواد ....این جنگ طایفه یه...هر کی هر کی رو گیر بیاره میزنه پدرش رو در میاره..

  پاسخحذف
 22. ((ناشناس گفت...
  بی سواد.. . کجای این اسمش قصاصه؟اولا اسلام برای قطع عضو کسی از طرف کسی..حکم قطع عضو طرف مقابل رو نمیده ونداده..بی سواد ....این جنگ طایفه یه...هر کی هر کی رو گیر بیاره میزنه پدرش رو در میاره..))
  ==================================================
  مگر اسلام برای دزدی دستور به قطع دست نمی دهد ،
  مگر برای کور کردن ، دستور به درآوردن چشم نمی دهد ؟!
  شما از کدام اسلام سخن می گویی که ما نمی شناسیمش ؟!

  پاسخحذف
 23. ((ناشناس گفت...
  این چه ربطی به اسلام داره؟
  اسلام میگه فقط قصاص در مورد کسی باید انجام بشه که پای اون فرد اول رو قطع کرده. اگر در این مورد حکم اسلام بخواد اجرا بشه باید اونایی که پای این بچه رو قطع کردن قصاص بشن))
  ==========================================
  عزیز من
  مساله این است که اسام ، قباحت قطع کردن دست و پا را شکسته است !
  فرض کن این بچه خودش پای طرف را ناقص کرده بود، آیا اجرای حکم اسلام و قطع کردن پای یک کودک ، کار درستی است ؟!
  مساله نهادینه کردن خشونت در جامعه ، بنا به اجرای دستورات اسلامی است ...!

  پاسخحذف
 24. مگر کسی که اسید میپاشد چه کرده که باید قصاص شود؟
  چرا زندان نرود و چرا متنبه نگردد؟
  خشونت تا کی؟
  این عمل خود خشونت میافریند.

  پاسخحذف
 25. دلم برات كبابه. چون برام حتميه كه برادراي مسلمون بردن جاييت گذاشتن و پولتو ندادن كه اينجوري كينشونو بدل گرفتي. اما عيبي نداره نوش جونشون . تو هم از سر كون سوزي هر چي خواستي بگو

  پاسخحذف
 26. ببینید ابتدا باید تحول از درون دین خود مردم آغاز شود با فحش و ناسزا هیچ مشکلی حل نمیشه که بماند مشکلی هم بر موضوع می افزاید باید ابتدا دنبال یک بدیل وجانشین فعلا موقت برای حکومت ولایت فقیه باشیم در یک حکومت دموکراتیک راحت میشه قوانین رو بر اساس حقوق بشر منطبق کرد پس فعلا باید اراده کنیم حکومت رو تا جای ممکن بدون خشونت به زیر بکشیم

  پاسخحذف
 27. مگر کسی که اسید میپاشد چه کرده که باید قصاص شود؟
  ===============================================
  چه کرده؟!!!! جالبه.شما تشریف بیار من اسید بپاشم روت بعد شما رضایت بده بگو اسلام نباید قصاص کنه باید ببخشه.شعار نده اینجا اگه یکی بیاد اسید بشاشه روت تا پدرشو در نیاری ولش نمیکنی.اینجا شعار نده اول خودتو بذار جایه اونی که زیبایی و چشماشو از دست داده بعد بیا بگو قصاص چیه!!راضی هستی بیا اسید بپاشم توهم نشون بده که انسان خوش قلبی هستی رضایت بده به من!!!!!

  پاسخحذف
 28. فرض کن این بچه خودش پای طرف را ناقص کرده بود، آیا اجرای حکم اسلام و قطع کردن پای یک کودک ، کار درستی است
  ===============================================
  گمنامیان اسلام نگفته کودک یا زن یا بچه!!
  اولا یه کودک این کار رو نمیکنه!حالا فرض کنیم کرده اونم بطور عمد عدالت میگه قصاص.اسلام با کودک یا بزرگ بودنش کار نداره شخص خطاکار باید قصاص بشه.
  چرا همیشه طرف دوم قضیه رو شما مطرح میکنی؟؟چرا نمیگی اون گور بگوری که میاد میزنه پایه یکی رو قطع میکنه ادم نیست وحشیه.
  قصاص یعنی عدالت.حکم به غیر از قصاص یعنی زیر پا گذاشتن عدالته.

  پاسخحذف
 29. @ گمنامیان:
  مگر برای کور کردن ، دستور به درآوردن چشم نمی دهد ؟! کجا همچین دستوری داده؟
  ببین من عقاید خودم رو در لینک آقای واحدی گفتم و میدونی طرفدار حکومت لاییک هستم. اما از این به بعد دیگه وبلاگت رو نخواهم خوند چون واقعا گودرز رو به شقایق ربط میدی...
  سعی کن اگه میخواهی اسلام رو نقد کنی یا حتی بکوبی مثل کسروی یا حد اقل در حد بهرام مشیری اینکارو بکنی تا چهار نفر تحصیل کرده و کتاب خونده هم به تفکر وادار بشن....برای نقد اول کینه رو از اسلام بذر کنار بعد نقد کن ببین نقد منصفانه چقدر بیشتر به دل میشینه.

  پاسخحذف
 30. رضا جان ،
  متاسفم که ناراحت شده ای و می گویی دیگر وبلاگم را نمی خوانی !
  ------------
  همیشه مشکل من با کسانی است که از قران دفاغ می کنند، اما به خودشان زحمت نمی دهند قران را بخوانند !!
  عزیز من ،
  قوانین قصاص ، دراوردن چشم و ....، به صورت کاملا مشخصی در اسلان آورده شده است.

  پاسخحذف
 31. چرا به جای اعتراض به تعصبات و غلط مردم اسمش را اسلام می گذارید؟اولا قصاص در مورد کودک تابه سن قانونی نرسیده اجرا نمی شود.دوما قصاص در اسلام باید عینا انجام شود یعنی دقیقا از همان قسمت از از عضو و به همان فشار و به همان عمق و اندازه و... انجام بشود و چون عملا این مساوات و عینا ها غیر ممکن است پس قصاص در اسلام جای خود را به دیه می بخشد.این وحشی گریها را اسلام تلقی نکنید

  پاسخحذف
 32. ببین اقای گمنامیان: از دیدگاه دینی همونطور که اسیب رسوندن به یک انسان بیگناه گناه نابخشونی هست، مجازات نکردن یه خطاکار هم یک گناه نابخشودنیه- شما دقت نکردی که اگه واقعا تو این مملکت حکم قصاص اجرا میشد هیچوقت این سه برادر و پسر عمو جرات نمیکردن دست به همچین کاری بزنن- با خودشون گفتن که کسی که باعث معلولیت فامیل ما شده به مجازات واقعی نرسیده- تا اینجا شاید حق با اونا بوده-ولی بعد با خودشون گفتن ما هم میریم پای یه جوون از اونا رو قطع میکنیم و فوقش هم یه زندان مختصر و جریمه نقدی میشیم چون چهار نفر بودیم هم مجازاتمون کمتر میشه- و به همین علت دست به این کار زشت زدن- اگه میدونستن با اینکارشون همین بلا سر خودشون میاد عمرا به ذهنشون هم خطور نمیکرد که اینکارو بکنن- این که میگی اسلام قبح اینکارو برداشته هم اشتباهه-قبح این کارا رو اونا برداشتن که برای قاتل نروژی تقاضای 20 سال زندان کردن- اونا حیثیت انسان رو خدشه دار کردن- در حالی که اسلام با قرار دادن مجازاتی برابر برای انسان حرمت قایل شده-

  پاسخحذف
 33. عزیز جان ،
  فرمایشی می کنید !!
  مگر الله شما کرم دارد که شرایط سخت بگذارد برای قصاص، بعد بگوید شما نمی توانید آنرا انجام دهید ،پس به دیه بسنده کنید !!
  خوب ،
  خبر مرگش ، همان اول خوب بگوید دیه بگیرید...!!

  -----------------------------------
  ضمنا،
  ماله طلایی به شما تعلق می گیرد.

  پاسخحذف
 34. ظاهراً مسلمانان قضیه قصاص نکردن را با بخشیدن اشتباه گرفته اند! خیر؛ قاتل، اسید باش، آسیب رسان یا هر خلاف کار دیگری باید مجازات شود. مشکل این است که قصاص یک مجازات غقب افتاده و کوته بینانه است. باید تفاوت باشد بین مجازاتی که انسان در لحظه خشم به ذهنش خطور میکند، با آنچه در قانون جزایی یک کشور وارد میشود. کسی نگفته که اگر کسی پای دیگری را قطع کرد یا به صورتش اسید پاشید برود آزاد بگردد و به ریش قربانی خود بخندد. فلسفه مجازات در کشورهای پیشرفته این است که موجود پیچیده ای مانند انسان را نمیتوان به راحتی گناهکار یا بی گناه دانست. فرد خطاکار باید مجازات و در عین حال اصلاح شود. قربانی هم باید از حمایتهای قانونی به سبب نقصی که نصیبش شده برخوردار گردد. قصاص موجب میشود نفرت میان دو خانواده باقی بماند، معلولیت یک نفر دیگر بر دوش جامعه سوار شود، فرد قصاص کننده دیگر طلبی -و در نتیجه حقی اضافه- نداشته باشد، و از همه فاجعه بار تر حوادثی مانند آنچه در این خبر آمده به بار آید.

  نکته جالب دیگری که قصاص را کوته بینانه نشان میدهد مواردیست که که امکان دارد قصاصگر آسیبی بیشتر از آنچه که به او وارد شده به فرد مقابل بزند. فرض کنید که آمنه میخواست اسیدپاش را قصاص کند و اسید زیادی در چشم فرد میریخت و باعث مرگ او میشد (این احتمال به هیچ وجه دور از ذهن نیست). در این صورت ضامن بود و باید مثلاً دیه میداد یا خودش هم کشته میشد (در این مورد در احکام قصاص صراحت وجود ندارد). در ضمن در همین حکم قصاص هم آثار بدویت اسلامی به شدت موج میزند، مانند تفاوت جان اعضای زن و مرد، کافر و مسلمان، و برده و انسان آزاد (بله، درست خواندید، برای برده هم حکم داریم و با انسان آزاد تفاوت دارد. ارزش برده کمتر است!). ببینید ترکیب یک حکم بدوی با عقاید ضد بشری چه معجونی میشود!

  پاسخحذف
 35. به نام خداوند بخشایندهومهربان

  متاسفم بخاطر اینکه هنوزم دین خدای عزوجل و پیامبر بزرگوارش نبی محمد(ص)را نشناخته اید
  خیلــــی متاسفم خیلی ...
  الله یهدیکم..امین یارب

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. الله اگر می توانست کسی را هدایت کند، اول پیامبرش را هدایت می کرد که برده داری و تجاوز نکند...!!

   حذف
  2. برو بابا کونی شاشیدم بهت

   حذف
 36. کیرم به تو کس ننه این گنده های مملکت فقط همین .نمیدونم نمیدونم چی بگم به امید روزی که دیگه همچین مشکلاتی نداشته باشیم

  پاسخحذف
 37. عوض اینکه این همه حرف بزنیم بهتره کشورمون را از دست این آخوندای عرب پرست نجات بدید که مسبب این همه قتل و جنایت و بی فرهنگ شدن است. مزهب هم که طاعونی هست که به جون همه افتاده .

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.