شنبه، شهریور ۰۵، ۱۳۹۰

برخی از جنایات دیکتاتورها، سمبل پلیدی آنها می شود، از کشتن مختاری و ندا گرفته تا حمله با تانک به مردم یا شکستن انگشتان کارتونیست هنرمند سوری


در اخبار آمده بود که مزدوران  بشار اسد انگشتان کارتونیست مشهور سوریه را شکانیده اند.(گزارش گاردین در اینباره)، در این گزارش می خوانیم که : 

"علی فرزات شصت ساله ، یکی از مشهورترین چهره های فرهنگی جهان عرب است، حمله به او بعد از آن به وقوع پیوست که رییس جمهور ایران، محمود احمدی نژاد از مخالفین اسد و بشار اسد ، خواست که با گفتگو به اصلاحات بپردازند.
او که سابقه طولانی در انتقاد از بورکراسی و فساد در دولت سوریه دارد، بارها تهدید به مرگ شده بود، صدام حسین رهبر پیشین عراق نیز او را تهید به مرگ گرده بود.
مهاجمین هر دو دست او را شکسته اند و گفته اند این تنها یک اخطار است
بسیاری از فعالین جنبش آزادی خواهی سوریه در فیسبوک ، چهره خود را به فرزات تغییر داده اند "

مزدوران بشار اسد ، کم جنایت نکرده اند، آنچنان بشار اسد به خونخواری مردم زجر کشیده سوریه روی آورده است، که اسمش کنار صدام و هیتلر و استالین، جاودانه خواهد شد.

برخی از کارهای دیکتاتورها، سمبل پلیدای آنها می شود ، مثلا کشتن محمد مختاری یا پوینده ، به جرم ترجمه یا نوشتن کتاب های مربوط به حقوق بشر، یا مثلا کشتن ندا آقا سلطان در وسط خیابان.

بشار اسد نیز از این قسم جنایات، بسیار در پرونده کثیف خود دارد، از کشتن کودکان سوری گرفته تا حمله با تانک به مردم آزادی خواه، اما همانطوری که تصویر کودک کشته شده ، جلوی چشم ما تا ابد خواهد بود، تصویر انگشتان شکسته شده این هنرمند نیز با در ذهن ما باقی خواهد ماند...


البته که کشتن انسان های دیگر ، از شکستن انگشت این مرد ، بسیار جنایتکارانه تر است، اما مساله بی حرمتی آشکار و بی پروا به حقوق مردم یک کشور است، زمانی که اینچنین بی شرمانه ، انگشتان هنرمند سرشناس بین المللی را می شکنند ، با مخالفینی که سرشناس نیستند، چه می کنند ؟ و البته که این هنرمند ، پاسخی شایسته به دیکتاتور بدنام سوریه داده است، این کارتون  پاسخ او است: 


-لینک این مطلب در ریشه ها-------آزادگی--------بالاترین 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.