یکشنبه، مرداد ۳۰، ۱۳۹۰

نقدی بر نوشته خانم بقراط/ تا زمانی که مجاهدین خلق، به اقدامات تروریستی گذشته خود افتخار می کند، چطور می شود آنها را تروریست ندانست ؟!نویسدنده خوشنام ، خانم الاهه بقراط، با قلمی شیرین، مقاله ای قلمی کرده اند با این عنوان که :  تروریست ماندن مجاهدین به سود کیست؟

نکات مهم مقاله را اینجا می گذارم و انتقادات خودم را نیز بیان می کنم.
"...هیچ گروه سیاسی در ایران وجود ندارد که اشتباه، آن هم گاه از نوع مرگبار و جبران‌ناپذیر نکرده باشد. نشنیدن «صدای اصلاح» شاه هنگامی که وی «صدای انقلاب» مردم را شنیده بود، مهم‌ترین آنهاست...
.... پس از آنکه خمینی مجاهدین را بر خلاف انتظارشان نه تنها به فرزندی نپذیرفت بلکه آنها را چون «مول» (جفتی که در زهدان به طور غیرطببیعی رشد کرده باشد) از پیکر انقلاب اسلامی و جمهوری‌اش جدا کرد  و از دست «پدر طالقانی» نیز برای نجات این «مول» کاری بر نیامد، راه پرخطای مجاهدین نه در مقاومت، که درست بود، بلکه در ترور، پی گرفته شد...
.... در این میان، هزاران کشته و قربانی مجاهد که در میان آنها از نوجوان تا سالخورده دیده می شود، هیچ حقانیتی به راهی نمی‌بخشد که مسیر آنها را به سوی خطای بزرگتر هموار ساخت تا گُل ترور را به سبزه وابستگی نیز آراسته سازند: روی آوردن به بیگانه!....."

هیچ انسانی مصون از نقد نیست، گروه های سیاسی نیز به هکذا! هیچ گروه سیاسی را نمی توان یافت که فاقد اشتباه باشد، اما اشتباهات مجاهدین ، بسیار وحشتناک است، که رئوس آن به شرح ذیل است:

-         اقدامات تروریستی (بنا به تایید خود سازمان مجاهدین!)
-         نقض حقوق بشر درباره اعضا مجاهدین خلق (ر.ک. گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر)
-         مشارکت با یک جنایتکار جنگی به نام صدام حسین
-         مشارکت با صدام در سرکوب شیعه ها و کردهای عراق

هر شخص منصفی با در نظر گرفتن جمع این چهارشاهکار مجاهدین، آنها را تروریست و سرکوب گر خواهند دانست، اما حتی باز نیز می توان اینگونه تصور کرد که سازمان مجاهدین خلق، ترور را کنار گذاشته اند و قصد دارند به شکل یک گروه سیاسی فعالیت کنند، اما یک شرط خیلی خیلی ساده وجود دارد.
مجاهدین خلق خود به ترورهایی که کرده اند، اعتراف کرده و آنرا مایه افتخار خود می دانند. حداقل خواسته ای که در این بین وجود دارد، این است که مجاهدین خلق، اقدامات تروریستی گذشته خودش را اشتباه بداند!
تا زمانی که مجاهدین خلق، به اقدامات تروریستی گذشته خود افتخار می کند، چطور می شود آنها را تروریست ندانست ؟!

قرار نیست  کسی مجاهدین را صرفا به دلیل اشتباهات گذشته اش ، تروریست بخواند، اما این گروه اگر معتقد است که شایسته لیست تروریستی نیست، بایسته و شایسته است که از ترورهایی که کرده ، ابراز پشیمانی کند.

".... چرا نباید پذیرفت که مجاهدین دیگر نمی‌خواهند تروریست باشند؟ مگر این پدیده عجیب و غریب است؟ خود ایرانیان که در این زمینه به اندازه کافی تجربه دارند! حتا وابستگان و مقامات این رژیم که از آن فاصله می‌گیرند، به درستی، با آغوش باز پذیرفته می‌شوند. آیا کسانی که برای باقی ماندن این سازمان در آن لیست کذایی تلاش می‌کنند، میل دارند مجاهدین تروریست بمانند؟!..."

تصور می کنم کمتر کسی مایل باشد مجاهدین تروریست باقی بمانند! نمی توان پذیرفت مجاهدین نمی خواهند تروریست باشند، چون هنوز یک کلان از زبان آنها نشنیده ایم که بگویند (این لیست ترورهایی را که قبلا ارتکاب به آنها را  پذیرفته ایم ، کاری اشتباه بوده است !)

آیا یک کلام ، پذیرش اشتباه گذشته ، کاری سخت است ؟!

".... وقتی پای استدلال اینان در حد «قسم حضرت عباس» باشد که مجاهدین چون امکانش را ندارند ترور نمی‌کنند، دُم خروس نیز به آسانی  پیدا می‌شود زیرا بلافاصله می‌توان پرسید چرا پس همین‌ها  برای گفتگو و برقراری روابط حسنه جهان آزاد با آن رژیم که در ایران هم امکانات تروریستی‌اش را دارد و هم جلوی چشم همه نه تنها در ایران بلکه در منطقه ترور می‌کند، این همه از «جان» مایه می‌گذارند؟!..."

خانم بقراط ،شما تصور می کنید تنها کسانی مجاهدین را تروریست می دانند که مایل به خارج کردن رژیم ایران از لیست تروریستی هستند، در صورتی که چنین نیست !

رژیم ایران باید در لیست تروریستی بماند، چون همه می دانیم که تروریست هستند، مجاهدین خلق نیز به هکذا!

تعریف تروریست ، تعریف مشخصی است، کسی که به ترور دست یازیده  و هنوز نیز آنرا اشتباه نمی داند،یک تروریست است!

 نوشته های پیشین این وبلاگ : لینک این نوشته در سایت بالاترین (هنوز ارسال نشده)-----آزادگی----ریشه ها۳ نظر:

 1. از مخالفان پادشاهی که در زیر خایه ( ببخشید سایه) ملکه ها و پادشاهان انگلستان٬ هلند٬ بلژیک٬ سوئد٬ نروژ٬ کانادا٬ استرالیا٬ ژاپن و سایر کشورهای پادشاهی نشسته اند و بر ضد پادشاهی مقاله می نویسند خواهشمند است حداقل با خود و مردم ایران صادق باشند و به کشوری بروند که جمهوری یا مخالف پادشاهی است. و اگر زندگی در کشور پادشاهی خوب است حداقل بگذارند مردم کشورشان هم از این نعمت در چهار روز زندگی خود استفاده کنند. همچنین کمونیستهایی که در کشورهای امپریالیستی مثل امریکا و اروپا زندگی می کنند به کشورهای کمونیستی رفیق خود بروند. و نیز مسلمانان به کشورهای اسلامی دوست و برادر خود بروند.
  اگر من یک کمونیست یا مسلمان یا جمهوری خواه واقعی بودم ترجیح میدادم خودکشی کنم یا بمیرم ولی به یک کشور امپریالیستی یا پادشاهی نروم. این کار جز دو رویی و فرصت طلبی و خودخواهی چیز دیگری نیست.

  پاسخحذف
 2. اولاً که با نظر دوست بالایی کاملاً موافقم .
  در مورد شما هم با نوشته شما کاملاً موافقم و معتقدم حتی با اظهار ندامت هم باز نباید اونها رو از لیست خارج کرد . کلاً این تشکیلات تروریستی باید منحل بشه و تمام فعالیتهاش تموم بشه و اون بیچاره ها رو آزاد کنن که برن دنبال زندگی شون . دیگه گذشته زمانه این کارها .  با درود و سپاس فراوان : شهرام

  پاسخحذف
 3. ضمناً جای شگفتی است که با وجودی که تبلیغ خرابکاری و فعالیت های تروریستی در مرامنامه بالاترین تخلف محسوب می شود، هنوز با گروهک تروریستی مجاهدین! در این خصوص برخورد مقتضی صورت نگرفته است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.