سه‌شنبه، مرداد ۱۸، ۱۳۹۰

تنها در یک کشور دیکتاتوری است که یک چنین فاجعه ای می تواند رخ دهد ... !

به خانواده هایی فکر می کنم که عید سال هشتاد و چهار را با با چشمانی اشکبار به سر برند، و آنقدر نگون بخت بوده اند که حتی هموطنان آنها نیز از مصیبت آنها خبر دار نشده اند تا با آنها همدردی کنند.

بعد قریب شش سال ، یک ویدیو منتشر شده که نشان می دهد سد کارون چهار، در سال 83 و در خالی که نیمه ساز بوده است، در اثر سیلاب و طراحی غلط فرو ریخته است و جان عده ای از هموطنان ما را نیز گرفته است.

خود فاجعه و اینکه چرا باید مدیریت غلط و الله اکبر رژیم منجر به چنین فاجعه ای شود، یک طرف است و طرف دیگر ماجرا این است که رژیم اجازه پخش خبر این فاجعه را نداده است و ما بعد از شش سال تازه با یک افشاگری اینچنینی مواجه می شویم.

بی شک تنها در یک رژیم دیکتاتوری است که می توان چنین فجایعی را شاهد بود ، اینکه ساخت سد در ایران کاری اشتباه است، و نه تنها مقرون به صرفه نیست، بلکه خسارات بسیار به جا می گذارد ، بحثی جداگانه است.

نکته اینجاست که چرا باید مدیریت کشور ، دست  چنین اشخاص سفله ای باشد که چنین خرابکاری به بار بیاورند و بعد حتی اجازه ندهند مردم از آن با خبر شوند.


۴ نظر:

 1. http://balatarin.com/permlink/2011/8/9/2657202

  مصدق یک فرد کاملا اسلام گرا بود.

  پاسخحذف
 2. بررسی تحصیل محمد مصدق در اروپا!!!

  http://mojazza.blogspot.com/2011/07/blog-post_24.html

  پاسخحذف
 3. مصدق‌السلطنه از آغاز کار به سمت مستوفی خراسان، در درازای ده سال یعنی تا پایان سلطنت مظفرالدین شاه، خالصجاتی را خریده بود در اوایل مشروطیت در ردیف یکی از بزرگ فئودالهای کشور در آمده و شخصا در ردیف مادرش نجم السلطنه و دایی اش فرمانفرما قرار گرفته بود. در فهرستی که در آن زمان به چاپ رسید، ۹۳ مالک بزرگ یا فئودال ایران را نام برده بود که از جمله نامهای نامی آن زمان به چشم می‌خورد: حضرت اقدس والا آقای عضد السلطان (شوهر خواهر مصدق)؛ حضرت مستطابه علیه عالیه حضرت علیا دامت شوکتها (خاله مصدق)؛ حضرت والا آقای عبدالحسین میرزا فرمانفرما (دایی مصدق)؛ جناب آقای امام جمعه (برادر زن مصدق)؛ جناب حاجی ناصرالسلطنه (برادر شوهر مادر مصدق)؛ جناب مستطاب اجل آقای وزیر دفتر (میرزا حسین برادر مصدق)؛ حاجیه نجم السلطنه (مادر مصدق)؛ جناب آقای ظهیرالاسلام (برادر زن مصدق)؛ جناب وکیل الملک (شوهر مادر مصدق) و جناب مصدق السلطنه[۱۵].

  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF_%D9%85%D8%B5%D8%AF%D9%82#.D8.A2.D8.BA.D8.A7.D8.B2_.D8.B2.D9.86.D8.AF.DA.AF.DB.8C_.D9.88_.D8.AC.D9.88.D8.A7.D9.86.DB.8C

  پاسخحذف
 4. شرح تحصیلات محمد مصدق در ایران!!!

  http://mojazza.blogspot.com/2011/07/blog-post_14.html

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.