شنبه، مرداد ۱۵، ۱۳۹۰

گزارش نیویورک تایمز از جنایت گروه اسلامی الشباب در جنوب سومالی و جلوگیری از کمک بین المللی غربی به مردم قحطی زده

براستی چه می شود که گروهی تحت تعلیمات دینی ، دست به چنین جنایاتی بزنند ؟! چطور جان کودکان در دیدگاه آنها اینگونه بی ارزش است، چرا باید در سال 2011 ، کودکی به اسم دین ، اجازه دریافت واکسن را نیابد و بعد از گرسنگی بمیرد، ننگ بر چنین دینی که جز بدبختی چیزی را برای مردم به ارمغان نیاورده است.
براستی چه چیزی جز دین ، می تواند گروهی انسان را قانع کند که دست به چنین جنایاتی بزنند ؟!


یاد سخنرانی یکی از امامان جمعه در زمان زلزله شمال ایران افتادم که در آن هزاران نفر مرده بودند و صدها هزار نفر بی خانمان شده بودند، آمریکا قصد کمک داشت، اما آن امام جمعه (فکر کنم اردبیلی بود) گفته بود اگر صدها هزار نفر از مردم هم بمیرند ، ما کمک آمریکا را قبول نمی کنیم ! یعنی در جای گرم و نرم خودش ، پیش چند زن صیغه و غیر صیغه خود نشسته بود و از طرف بی خانمان های گرسنه که اعضا خانواده خود را از دست داده بودند، حکم صادر می کرد. 

این نوشته ، ترجمه خلاصه ای است از مقاله نیویورک تامیز در اینباره: گزارش نیویورک تایمز از سومالی ،
گروه مبارزین اسلامی الشباب ، که کنترل بخش اعظمی از جنوب سومالی را کنترل دارد، جلوی خروج مردم گرسنه از سومالی را گرفته است و کمپ های نگهبانی به این منظور بر پا کرده است تا جلوی حرکت مردم گرسنه را که قصد خروج از کشور را دارند ، بگیرد.
این گروه اسلامی بشدت مورد انتقاد است ، چرا که با اخراج کمک رسانان بین المللی باعث وقوع قحطی وحشتناکی در کشور اسلامی شتده است، ده ها هزار نفر تا کنون از گرسنگی مرده اند و بیش از پانصد هزار کودک در خطر مرگ از بی غذایی هستند.
هر روز صبح ، شماری از والدین که از گرسنگی بسیار بسیار لاغر شده اند و سو تغذیه دارند ، به همراه کودکانی که استخوانشان از شدت گرسنگی نمایان است، به بیمارستان باندیر می روند ، بیمارستانی که کف آن پر از گازوییل است ، چرا که گازوییل تنها چیزی است که پرستاران برای مبارزه با حشرات دارند،کودکان به دلیل نبود وسایل پزشکی و دارو  می میرند، آنها با سرم های بزرگسالان مورد معالجه قرار می گیرند، چرا که سرم کودکان نایاب است.
رییس گروه پزشکی کودکان ، می گوید این واقعه از سال 1992 بسیار بدتر است، چرا که ما در ان موقع لااقل کمی کمک خارجی داشتیم.
گروه های کمک رسان بین المللی تلاش می کنند کمک خود را افزایش دهند، سازمان ملل پروازهای غذای اظزراری را افزایش داده است، اما بسیاری از گروهای کمک رسان بین المللی با لحنی ناامید سخن می گویند ، چرا که این فاجعه در یکی از بدترین نقاط کره زمین روی می دهد که امنیتی وجود ندارد.
از نظر کمیته پناهندگان دولت آمریکا ، سومالی خطرناک تر از عراق و افغانستان و هایتی است.
میلیونها نفر در شرایطی بسیار خطرناک در جنوب سومالی باقی مانده اند، انها یا باید به کشورهای همسایه بروند (که در انجا کمک های بین المللی وجود دارد) یا اینکه از دولت مرکزی تقاضای کمک کنند.
در منطقه جنوب سومالی تحت کنترل گروه اسلامی الشباب،  گروه اسلامی تلاش می کند منطقه را از تمام مظاهر غربی پاک کند، از موسیقی غربی ، فرهنگ غربی و حتی کمک های بین المللی غربی.
بسیاری از کشورهای شاخ آفریقا، از قحطی که ناشی از سخت ترین خشکسالی در این شصت ساله است، رنج می برند، اما تنها جنوب سومالی که تحت کنترل الشباب است، از نظر سازمان ملل  ، به علت مرگ و میر بسیار ناشی از گرسنگی به عنوان بخش قحطی زده عنوان شده است.
مردمی که از بخش های تحت کنترل الشباب به مگادیشو آمده اند، می گویند گروه الشباب دسترسی مردم را به رودخانه ها ممنوع کرده اند و آب را به زمین های کشاورزانی می دهند که به آنها پول می دهند، آنها مردمی را که قصد فرار از منطقه تحت کنترل خود دارند، به کمپ ها منتقل می کنند، و به آنها مقدار بسیار کمی غذا می دهند.
گروه الشباب مردمی که قصد فرارر دارند را تهدید به مرگ می کنند، و آنهایی که موفق به فرار می شوند، شبانه و خارج از جاده اصلی راه را طی می کنند.از چند سال قبل، گروه اسلامی الشباب، جلوی واکسینه کردن کودکان توسط سازمان های بین المللی را گرفته اند و می گویند گروه های غربی قصد کشتن کودکان آنها را دارند. اکنون تعداد بیشماری از کودکان ، از بیماری های قابل پیشگیری می میرند.
شیخ یونس ، سخنگوی شباب در پاسخ به اتهامات مطرح شده گفته است که درباره قحطی ، اغراق شده است و قحطی به این شکل وجود ندارد.
گروه الشباب تا کنون ده ها کارمند گروه های امداد رسان بین المللی را کشته است و آمریکا نیز آنها را در لیست گروه های تروریست جا داده است. 
 لینک این مطلب در سایت بالاترین ------------آزادگی


دوستانی که مایل به گذاشتن کامنت هستند، دقت فرمایند :
من بر بخش کامنت ها نظارتی ندارم و کامنتی را حذف نمی کنم، لذا خواهش می کنم روی هر لینکی کلیک نکنید، چون جاسوسان سایبری با گذاشتن لینک های آلوده به بد افزار ، سعی در جاسوسی شما دارند. خصوصا بر روی لینک هایی که از سایت صالحات salehat.ir می بینید کلیک نکنید.۱ نظر:

 1. چگونه اسلام دستور کشتن بیش از دو میلیارد انسان را صادر کرده است؟
  How Islam has issued orders to kill more than two billion people?
  * هموطنی که نماز می خوانی و روزه می گیری لطفاً این را حتماً بخوان!
  ترجمه تحريرالوسيله خمينى جلد چهارم

  تتمه اى در مورد احكام اهل ذمه
  (گفتار در كسى كه از او جزيه مى گيرند)
  مساله۱ – از يهود و نصارى كه اهل كتاب هستند و هر ملتى كه شبهه داشتن كتاب در آنها هست نظير مجوسيان جزيه يعنى ماليات سرانه گرفته مى شود، و در اين حكم فرقى نيست بين مذاهب مختلفه آنان نظير كاتوليك و پروتستان و غير اينها هر چند كه در فروع و بعضى از اصول مختلف باشند بعد از آنكه همه نصارى يا يهود يا مجوس خوانده مى شوند.
  مساله ۲ – حكومت اسلامى جزيه را از ساير فرقه هاى كفار يعنى مشركين مانند بت پرستان و ستاره پرستان و غير اينها نمى پذيرد، چه عرب و چه عجم ، چه اينكه خود را بصاحب كتابى مثل ابراهيم و داود و انبيائى ديگر منسوب كنند و چه نكنند، بنابراين از غير يهود و نصارى و مجوس غير از اسلام آوردن و يا كشته شدن پذيرفته نيست ، و همچنين از كسانيكه در اصل يكى از اين سه كيش را نداشته اند و جديدا يعنى بعد از نسخ شرايع سه گانه بوسيله اسلام به اين كيش ها در آمده اند جزيه پذيرفته نيست و كافر جربى شناخته مى شوند كه يا به اسلام در مى آيند يا كشته مى شوند، چه اينكه قبلا مشرك بوده باشند و چه از فرقه هاى باطل ديگر باشند.

  *( این یعنی کشتن همه هندیها و ژاپنی ها و کره ای ها و چینی ها و… یعنی کشتن بیش از دو میلیارد نفر مجاز شمرده شده و باجگیری از تمام مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان٬ یعنی اگر قدرتش را پیدا کنند حتماً این کار را انجام خواهند داد. این یعنی گفتگوی تمدنهای اسلامی!؟ این یعنی دوران طلائی خمینی !؟ این یعنی مدینه فاضله اشرف !؟ این یعنی اسلام توحیدی !؟ این یعنی اساس فلسفه اسلامی !؟ و این در رساله همه آخوندها هست و هر روز در حوزه درس داده می شود). *( این احکام را نمی توا نند نفی کنند زیرا احکام واجب اسلام را نفی کرده اند و از اسلام خارج شده اند و اگر هم تایید کنند بر تروریسم در اسلام صحه دوباره گذاشته اند).
  * هموطن اگر نماز می خوانی و روزه می گیری احکام آن در کتاب تحریر الوسیله در کنار احکام بالا است٬ آیا وجدان تو راضی به کشتن بیش از دو میلیارد انسان٬ مرد٬ زن و کودک تنها به دلیل مسلمان نبودن می شود؟ آیا می توانی مسئولیت این جنایت بزرگ ضد بشری را که با نام و پشتیبانی معنوی و مادی تو انجام شود را بپذیری؟ از سوی دیگر این افکار وحشیگرایانه بیگانه که قرنها به زبان دیگری در کنج تاریک حجره ها ادامه داشته باعث نابودی چهره صلحدوستی و نجابت ایرانیان شده و صلح و ثبات جهانی را نیز به خطر انداخته و بطور مسلم باعث جنگهای منطقه ای و بین المللی خواهد شد.

  به پندار نیک٬ گفتار نیک و کردار نیک خویش بازگردیم.
  .«کورش فردوسی»

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.