پنجشنبه، تیر ۲۳، ۱۳۹۰

یک مرد اتریشی آتئیست، اجازه یافت به دلیل اعتقادات مذهبی(!)،در عکس گواهینامه خود یک (آبکش) بر سر بگذارد!

مترو چاپ لندن : 


مرد اتریشی (نیکو آلم) این حق را بدست آورد که در عکس گواهینامه رانندگیش ، یک (آبکش) بر سر بگذارد، چرا که اعتقاد مذهبی او چنین حکم می کند!

این مرد آتیست ، خود را عضو گروه مذهبی هیولای اسپاگیتی پرنده دانست که خود را پاستافاریان می نامند.

بعد از آنکه او دریافت پوشش سر به دلیل مسایل مذهبی در عکس گواهینامه مجاز است، آلم تصمیم گرفت که یک آبکش اسپاگینی را به عنوان پوشش مذهبی بر سر بگذارد.ابتدا مقامات دولتی با درخواست او برای صدور گواهینامه با این عکس ، مخالفت می کردند و از او خواستند که برای تست سلامت روانی ، به دکتر مراجعه کند تا آنها مطمین شوند او سلامت روانی برای رانندگی دارد.

اما سه سال بعد، او بالاخره گواهینامه جدید خود را از پست با عکس مذکور دریافت کرد.

قدم بعدی این آتیست، درخواست برای به رسمیت شناختن مذهب پاستافاریانیسم در اتریش است!

و اما مذهب هیولادی اسپاگیتی پرنده چیست ؟ به نقل از ویکی
بابی هندرسن در سال ۲۰۰۵ در اعتراض به تصمیم انجمن ایالتی امور آموزشی در ایالت کانزاس، نامه‌ای هجو گونه به آن انجمن فرستاد. انجمن نامبرده پیش از آن، قانونی را مبنی بر اجازه تدریس طراحی هوشمند در مدارس عمومی، به عنوان دیدگاهی متفاوت و چالشی در مقابل فرگشت به تصویب رسانده بود. هندرسن در نامه سرگشاده خود، با اشاره به این نکته که او به موجودی مافوق طبیعی با ظاهری شبیه اسپاگتی و کوفته قلقلی ایمان دارد، تصمیم انجمن امور آموزشی ایالت کانزاس را به گونه‌ای طنز آمیز به باد انتقاد گرفت. او با توضیح این نکته که در نظریه طراحی هوشمند، طراح هوشمند می‌تواند هر چیز قابل تصوری باشد، به معرفی طراح هوشمند خود که همان هیولای اسپاگتی پرنده‌ است پرداخت. او در نامه خود نوشت: «من و بسیاری دیگر در سراسر دنیا به شدت معتقد به آفرینش جهان توسط هیولای اسپاگتی پرنده هستیم. او کسی است که هر آن چه ما می‌بینیم و حس می‌کنیم را آفریده‌ است. ما معتقدیم که شواهد بسیار فراوان علمی که اشاره به فرایند فرگشت دارند تنها به دلیل تصادف وجود دارند و هیولای اسپاگتی پرنده همگی این شواهد را به وجود آورده‌ است.» او سپس با اشاره به این که اگر انجمن نظریه طراحی هوشمند را نظریه‌ای علمی بشناسد ناگزیر باید نظریه وی را نیز علمی تلقی کند، خواهان اجازه تدریس پاستافاریانیسم در مدارس عمومی شد. (پاستافاریانیسم نامی ساختگی است که هندرسن برای اشاره به اعتقاد به هیولای اسپاگتی پرنده به کار می‌برد. این نام از ترکیب «پاستا» و «راستافاریانیسم» (نام حرکتی مذهبی در جامائیکا که باب مارلییکی از اعضایش بود) به وجود آمده‌ است.)
وی سپس به گونه‌ای طنزآمیز به توضیح برخی مشکلات علمی بر پایه دیدگاه پاستافاریانیسم می‌پردازد. برای نمونه او نتایج تحقیقات علمی درباره تعیین سن اجسام بر پایه نیمه عمر کربن رادیواکتیو را به دلیل دخالت و دست کاری مستقیم هیولای اسپاگتی می‌داند. هیولای پرنده می‌خواهد با دست کاری نتایج به وسیله زواید رشته رشته خود، سن زمین را بیش از آن چه که هست نشان دهد (هجو معتقدان به آفرینش اخیر جهان). وی گرم شدن تدریجی زمین را از سال ۱۸۰۰ میلادی به بعد در ارتباط مستقیم با کاهش همزمان تعداد دزدان دریایی دانسته‌است و برای آن که به آن ظاهری علمی دهد، در نامه اش آن را به صورت یک نمودار نمایش داده‌ است. او سرانجام پیشنهاد می‌دهد که یک سوم زمان کلاس‌های علوم به آموزش طراحی هوشمند، یک سوم به پاستافاریانیسم و یک سوم باقی مانده به گمانه‌های منطقی بر پایه مدارک قابل ارزیابی فراوان علمی اختصاص یابد.


لینک این مطلب در سایت بالاترین ----سایت آزادگی

نوشته  پیشین این وبلاگ

ویدیو با زیرنویس فارسی/چرا راه رسیدن به دمکراسی و آزادی بیان، از جاده قدرت بخشی به زنان و برسمیت شناختن برابری زن با مرد می گذرد؟

اصل خبر فوق : 
The atheist says he belongs to the Church of the Flying Spaghetti Monster, with followers labelling themselves ‘Pastafarians’. 
After discovering headgear was allowed in official pictures for ‘confessional’ reasons, Alm decided a pasta strainer would be a suitable representation of his faith.
He promptly sent off his driving licence application form along with some photos of himself sporting a colander headpiece.


Read more:
Initially authorities were unconvinced by the application, asking the eccentric entrepreneur to be assessed by a doctor to see if he was mentally fit to drive. 
But, three years later, they have come round to his way of thinking, with Alm being sent his brand new driving licence in the post. 
But after this victory, Niko has a new campaign in his sights - he now wants to get Pastafarianism to become an officially recognised faith in Austria.۱ نظر:

  1. خيلي جالب بود .خوشم اومد .واقعا مذهب ادم رو به كاراي احمقانه اي وادار مي كنه ...

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.