سه‌شنبه، تیر ۱۴، ۱۳۹۰

مدیریت احمقانه رژیم و بازی با زندگی میلیونها ایرانی و نسل آینده ... ! / یک جنایت تمام عیار


حفظ محیط زیست، حق بهره بری از محیط زیست برای نسل آینده و صد البته داشتن محیطی پاک برای نسل حاضر، جزی از حقوق بشر محسوب می شود.

متاسفانه در اثر مدیریت جمعی نادان و احمق بر نظام جنایتکار اسلامی، ما در همه ابعاد شاهد نابودی منابع هستیم، بارزترین آن شاید محیط زیست باشد.

سالهاست که روند ساخت سد در دنیا، به شدت کاهش یافته است، مضرات سد ها بر منافع آنها آن می چربد، شاید مهمترین ضرر ساخت سد، تغییر اکوسیستم محل ساخت آن باشد. این واقعیتی است که متاسفانه در ایران و در این سی سال اخیر نادیده گرفته شده است، شاید مهمترین دلایل آن این باشد:

یک-منافع مالی بسیار که در پروژه های ساخت سد برای مدیران جمهوری اسلامی در قالب رشوه نهفته است.

دو- سد یک شی بزرگ است که رژیم ایران برای تبلیغات خود ، براحتی از آن استفاده می کند.

سه- دولت ایران، به شکلی احمقانه برای تولید محصول کشاورزی ، ارزش فوق العاده ای قایل بوده است، در این نوشته به تفضیل توضیح داده ام:

"دولت‌های ایران در دو دهه اخیر عملا با احداث ۳۵ سد بر روی رودخانه‌های ۲۱ گانه که جریان آنها به دریاچه ارومیه منتهی می‌شد، حدود ۵ و نیم میلیون متر مکعب آب آن را در بالادست به مصارف کشاورزی اختصاص دادند. حدود نیم میلیون متر مکعب نیز از طریق چشمه‌ها و جریان‌های آبی وارد دریاچه ارومیه می‌شد که به گفته مقام‌های دولتی به دلیل عدم استفاده اصولی، این منابع آبی دیگر آب دریاچه ارومیه را تامین نمی‌کند."

و حاصل این عمل احمقانه ، این بوده است که ، بی بی سی:

"حسن عباسی نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفته است که ۵۳ درصد از مساحت دریاچه ارومیه خشک و به شوره زار تبدیل شده و غلظت نمک آن نیز به بیش از ۴۰۰ گرم در لیتر رسیده است. / به گزارش خبرگزاری مهر، سطح آب دریاچه در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته ۴۰ سانتی متر کاهش یافته است. به دلیل وضعیت بحرانی این دریاچه جمعیت آرتمیا در دریاچه ارومیه نسبت به سالهای ۷۵ و ۷۶ نیز تا ۴۰ برابر کاهش یافته است."

براساس گزارش ها ، با خشک شدن دریاچه ارومیه ، بیش از ده میلیارد تن نمک در سطح استان آذربایجان پخش خواهد شد، این به معنای یک فاجعه تمام عیار خواهد بود. فاجعه ای که شاید برای چند نسل، گریبان ساکنین آن منطقه را بگیرد.

برای اینکه عمق فاجعه را دریابیم، کافیست به این فکر کنیم که دولت ایران ، تنها برای تولید مقداری محصول کشاورزی  ، دست به احداث این سد ها زده است و این فاجعه را به وجود اورده است.

آیا بهتر این نبود که دولت ایران، اجازه سرمایه گذاری و صنعتی شدن کشور را می داد، به جای اقدامات تروریستی ، به جای اینکه پول کشور را خرج تروریست های حماس و حزب الله کند، پول مردم صرف تولید و سرمایه گذاری صنعتی می شد و محصولات کشاورزی لازمه، از خارج وارد می شد ؟!


ضمنا، 
یادمان باشد که معترضین به خشک شدن دریاچه ارومیه، به دلیل اعتراض به شلاق محکوم شده اند.

لینک این مطلب در بالاترین--------آزادگی۷ نظر:

 1. تًف به این رژیم کثیف اسلامی

  پاسخحذف
 2. نتیجهٔ اینکه کشور دست آخوند احمق افتاده همینه دیگه. چه انتظاری میشه داشت؟ در این کشور فقط مهم اینه که اگه هنگام روزه تا ختنه گاه کردین توش روزتون باطله یا نه! اگه حیوون کردین گوشتش حلاله یا حرام؟ گور پدر محیط زیست و حیوانات و انسان ها.

  پاسخحذف
 3. گمنام جان من خودم توي اين کارهام.
  به جرات ميگم بيس از ۵۰% اين سدها سر کل کل نماينده هاي شهرستانهاي اطراف درياچه ساخته شده و توجيه فني اقتصادي نداره

  پاسخحذف
 4. تروریسم غیر قانونی است و گروه های تروریستی غیرقانونی اند و حق تبلیغ ندارند. سازمان تروریستی مجاهدین خلق بهمراه سازمان القاعده و حزب الله و ... در لیست سازمانهای تروریستی دولتهای امریکا و کانادا قرار دارد و کلیه افرادی و شرکتها و سایتهایی که به آنها کمک مالی (تحت نام انساندوستانه یا هر عنوان دیگری ) و یا تبلیغی و یا عملی نمایند٬ نامشان در لیست افراد مظنون به همکاری با تروریسم قرار می گیرد و در زمان مناسب دستگیر٬ محاکمه و مجازات خواهند شد.
  http://www.state.gov/documents/organization/45323.pdf

  مدیریت محترم سایت بالاترین٬
  لطفا سیستمی بگذارید که هر لینکی که تبلیغ کننده این سازمان تروریستی است بدلیل غیرقانونی بودن بلافاصله حذف شده و با متخلف برخورد شود.

  پاسخحذف
 5. دارم می رم ارومیه برای آخرین بار ببینمش.

  پاسخحذف
 6. مرسی از روشن گری هات... به کارت ادامه بده و بدون که ما همیشه نوشته هاتو می خونیم...

  پاسخحذف
 7. در ضمن، شما نباید به قرآن توهین کنی...
  این کار زشتیه و بسیار هم ناپسند هست...

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.