یکشنبه، مرداد ۰۲، ۱۳۹۰

ویدیو با زیونویس فارسی/ در این چند ساله اخیر، تقریبا فقط از طرف دینداران تندرو شاهد اعمال تروریستی بوده ایم،البته اکثریت از طرف بنیادگراهای مسلمان بوده است


چند لحظه پیش ، وکیل متهم به قتل عام نروژ اخیر نروژ با صدور اعلامیه اعلام کرد که موکل او گفته عمل او لازم بوده است و او روز  دوشنبه در دادگاه از خود دفاع خواهد کرد.


درباره قاتل و تروریست مربوطه هنوز با قاطعیت نمی توان چیزی گفت ، تنها اخباری که خبرگزاری های معتبر نقل کرده اند ، این است که او مخالف سیاست های نخست وزیر بوده است و به گروه بنیادگرای مسیحی نیز وابستگی داشته است.


Even police confessed to not knowing much about the suspect, but details trickled out about him all day: He had ties to a right-leaning political party, he posted on Christian fundamentalist websites

باید تا روز دوشنبه صبر کرد و دید آیا عمل این جنایتکار بر اساس تفکر دینی و بنیادگرایی مسیحی او بنا شده یا بیماری روانی عامل این جنایت است.

اما بی هیچ شکی می توان گفت که در این ده سال اخیر، به مدد اینترنت ، فرهنگ و انسان دوستی در دنیا رشد بسیار داشته است، اما متاسفانه باید اعتراف کرد که هنوز اعمال جنایت آمیزی چون اعمال تروریستی وجود دارد و تقریبا متاسفانه تنها از جانب دینداران شاهد این اعمال هستیم .

کریستوفر هینچز در یکی از سخنرانی های جذابش که در زیر با زیرنویس فارسی گذاشته ام، می گوید تنها ادیان می توانند یک انسان معمولی را به جنایات علیه مثلا کودکان وادار کند. تنها یک دین است که یک انسان را آنچنان بی خود می کند که مثلا راضی به ختنه کردن و ناقص کردن دختر خود شود.

براستی دنیا به کدام سمت می رود ، در اخبار دیروز جنایت این تروریست را در به رگبار بستن نوجوانان خواندیم  و یا امروز در اخبار خواندیم که طالبان کودکی هشت ساله را به دار آویخته است (توضحیات بیشتر اینجا).

براستی،
کی دنیا از شر ادیان خلاص خواهد شد ؟

در این ویدیو پانزده دقیقه ای که آنرا ترجمه کرده و زیرنویس فارسی بر روی آن قرار داده ام، خواهید دید که چگونه کریستوفر هیچنز ، دانشمند و بی خدای معروف؛ ادیان و اعتقاد به خدا را به چالش می کشد. بی شک کمتر انسان متفکری می توان یافت که سخنان صریح و منطقی او را بشنود و لااقل برای لحظه ای به فکر فرو نرود. 

او از ادیان ، به عنوان ادیان سازمان یافته (بر وزن جرایم سازمان یافته!) نام می برد و می گوید ادیان باعث  فساد در همه چیز شده اند. او ختنه را مثال می زند و می گوید تنها سم مهلکی به اسم  دین می تواند یک انسان معمولی را مجبور کند چاقو بردارد و عضو جنسی یک نوزاد تازه متولد شده را ناقص کند


لینک این مطلب در بالاترین---------آزادگی


مطلب قبلی که به نوعی مرتبط هستند:

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.