چهارشنبه، تیر ۱۵، ۱۳۹۰

چرا دولت آمریکا ، مجاهدین خلق را تروریست می داند ؟ / ترجمه گزارش رسمی دولت آمریکا

معرفی مجاهدین خلق توسط دولت آمریکا :

دولت آمریکا ، در یک لیست شامل بیست و دو گروه، مجاهدین خلق را کنار القاعده ، گروه تروریستی معرفی کرده است.در این آدرس ، این گزارش را می توانید ببینید.  (صفحه 154)

در تعریفی که آمریکا از این گروه معرفی کرده است ، چنین می خوانیم:

مجاهدین خلق ایران: (ارتش آزادی بخش ملی ایران) :
توضیح:

ایدولوژی مجاهدین خلق تلفیقی از مارکسیسم و اسلام است، این گروه در سال 1960 شکل گرفته است، و چندی بعد از انقلاب 1979 ، در تبعید به سر می برد و حمایت بسیاری از رژیم قبلی عراق ، صدام حسین دریافت کرده است و قبل از انقلاب اسلامی ایران، سیاست ضد غربی داشته اند. بعد از آن انقلاب ، به روش ترور  علیه رژیم ملایان ایران در داخل و خارج روی اورده است.

مجاهدین خلق خواستار براندازی رژیم کنونی ایران و جایگزینی سران این رژیم با رهبران خودش است.

فعالیت های این سازمان:

این گروه به تبلیغ علیه رژیم ایران ، پافشاری بر تبلیغات خود و برخی از اوقات به ترور روی می آورد. طی دهه 1970، گروه مجاهدین خلق ، پرسنل نظامی آمریکایی و غیر نظامیان آمریکا را که بر بروی پروژه نظامی در ایران کار می کردند، ترور کرده و کشته است.

در سال 1981 ، مجاهدین خلق در دفتر حزب جمهوری اسلامی بمب گذاری کرد و هفتاد مقام رسمی و رده بالای ایرانی ، شامل محمد بهشتی (رییس قوه قضاییه) و رییس جمهور رجایی و نخست وزیر باهنر را کشت. در طی جنگ در سالهلی 1980 تا 1989 ، دولت بغداد(صدام) مجاهدین را مسلح می کرد و آنها را برای جنگ با نیروهای ایرانی روانه می کرد. در سال 1991 ، مجاهدین خلق به همکاری با رژیم عراق ، در سرکوب شیعیان در جنوب و کردها در شمال عراق پرداختند.

در آپریل 1992، مجاهدین خلق اقدام به حمله همزمان به سیزده سفارت ایران در کشورهای مختلف کردند تا نشان دهند که در ابعاد گسترده در خارج نیز توانا هستند. در آپریل 1999 ، مجاهدین خلق به کشتن جانشین فرمانده نیروهای مسلح ایران اقدام کردند. در آپریل سال 2000، مجاهدین خلق تلاش کردند تا فرماندهی نصر در تهران را به قتل برسانند (که مسول سیاستگذاری در عراق است).

در فوریه 2000، این گروه تعدادی حلمه به ایران را تدارک دید، که شامل حمله با خمپاره می شد، یکی از این حمله ها، حمله به محل سکونت رهبر و ریاست جمهور ایران بودهاست. در طی سالهای 2000 و 2001 ، گروه مجاهدین خلق به صورت متناوبی اقدام به حمله خمپاره ای در نزدیکی مرزهای ایران ، به ساختمان های نظامی و اداری و دولتی می کرده است.

بعد از حمله نظامی متحدین برای آزادسازی عراق، اردوگاه مجاهدین بمبارن شد، اما فرمانده مجاهدین به اعضا گروه خود دستور داد تا در مقابل نیروی آمریکا و متحدینش ، مقاومت نکنند و پیمان آتش بس در ماه می 2003 ، بین طرفین بسته شد.

قدرت  و توانایی ها :
بیش از سه هزار عضو مجاهدین خلق ، اکنون در این اردوگاه ،در شمال عراق  محبوس هستند  و تحت پیمان پناهندگان ژنو، زیر نظارت متحدین قرار دارند. طبق قرارداد آتش بس، این گروه اسلحه های سنگین خود، شامل تانک ها و خودروهای نظامی  و اسلحه های سنگین را تحویل داده است،. تعداد قابل توجهی از اعضا گروه مجاهدین خلق، از اشرف جدا شده و به ایران بازگشته اند.

کمک های خارجی:
قبل از عملیات آزادسازی عراق، گروه مجاهدین خلق کمک های مالی زیادی را از رژیم قبلی عراق (صدام) دریافت می کرده اند.
همچنین این گروه، از گروه های خود در خارج ، برای دریافت کمک از ایرانیان تبعیدی بهره می برد.

لینک این مطلب در بالاترین ------آزادگی
مطلب مشابه قبلی: 
۱۴ نظر:

 1. از قدیم گفته اند به مرده که رو بدهی به کفنش میریند.
  ما از روی انسانیت با حمله به اشرف مخالفت کردیم، حالا این تروریستها مثل مارهایی که نور آفتاب بهشان خورده از خواب بیدار شده اند و شروع به انتشار آیین تروریستی خودشان کرده اند. اگر کسانی میخواسته اند از این آیین تروریستی جدا شوند تا حالا جدا شده اند و بقیه تروریستهایی هستند که باید در جایی مثل گوانتانامو زندانی شوند تا بمیرند.

  پاسخحذف
 2. یک مشت کمونیست تروریست مادر جنده اجنبی و یک مشت مسلمان تروریست مادرقحبه بیگانه ریخته اند توی مملکت زندگی همه رو خراب کرده اند. تازه به هم اید ئولوژی ضد امپریالیستی هم یاد میدهند و به هم خط میدهند و بعضی وقتها با هم ائتلاف میکنند و سازمان مشترک تشکیل میدهند. کس مادر محمد و مارکس ، کون لق خمینی و کاسترو و کیم جونگ ایل . گمشید برید عربستان و کره شمالی و کوبا. یا اگه کونشو دارید برید مستقیما با آمریکا مبارزه مثلا ضد امپریالیستی بکنید که خواهر و مادرتون رو مستقیما بگاد. میخواهید حکومت جهانی اسلامی یا حکومت جهانی کمونیستی درست کنید، خیر سرتون برید یه جای دیگه درست کنید. از این به بعد تا وقتی اینجا باشید و دهنتون رو باز کنید فحش خواهر و مادر میخورید. یک نفرتون به اندازه هزار نفر سرو صدا میکنه . میخواهید زندگی ما رو خراب کنید ما هم تو اید ئولوژی و دین تون می شاشیم. ریدیم تو اسلام و کمونیسم تروریست.
  ما کشورمان را میخواهیم و همین امروز هم میخواهیم.

  پاسخحذف
 3. تروریسم غیر قانونی است، گروه های تروریستی غیرقانونی اند و حق تبلیغ ندارند. همین! میشه بگید چه فرقی بین این سازمان، گروه ریگی، طالبان و ..... است!؟

  آقای بالاترین!
  لطفا سیستمی بگذارید که هر لینکی که تبلیغ کننده این سازمان است بدلیل غیرقانونی بودن بلافاصله حذف شده و با متخلف برخورد شود.

  پاسخحذف
 4. جناب گمنامیان- با عرض احترام لطفاً این متن را که با استفاده از مطالب شما و سایر دوستان تهیه شده بصورت یک لینک در سایت بالاترین قرار گیرد. و در صورت لزوم هر تغییری که لازم است در آن بدهید تا هموطنان ما از خطرات همکاری با سازمانها و گروههای تروریستی آگاه گردند.

  تروریسم غیر قانونی است و گروه های تروریستی غیرقانونی اند و حق تبلیغ ندارند. سازمان تروریستی مجاهدین خلق بهمراه سازمان القاعده و حزب الله و ... در لیست سازمانهای تروریستی دولتهای امریکا و کانادا قرار دارد و کلیه افرادی و شرکتها و سایتهایی که به آنها کمک مالی (تحت نام انساندوستانه یا هر عنوان دیگری ) و یا تبلیغی و یا عملی نمایند٬ نامشان در لیست افراد مظنون به همکاری با تروریسم قرار می گیرد و در زمان مناسب دستگیر٬ محاکمه و مجازات خواهند شد.
  http://www.state.gov/documents/organization/45323.pdf

  آقای بالاترین!
  لطفا سیستمی بگذارید که هر لینکی که تبلیغ کننده این سازمان تروریستی است بدلیل غیرقانونی بودن بلافاصله حذف شده و با متخلف برخورد شود.

  پاسخحذف
 5. ضمن تشکر صمیمانه از پاسخ شما گمنامیان عزیز به درخواست بنده جهت ارائه رفرنس، چند مورد را خواستم یاد‌آوری کنم:

  1. مطلب مربوط به مجاهدین در گزارش ارائه شده توسط دولت ایالات متحده در صفحه 105 گزارش آمده است که در متن شما به اشتباه 154 ذکر شده است.

  2. گزارش تحلیلی مستند و بسیار جالبی است که در بحث با دوستان هوادار گروه می‌تواند کاربرد فراوان داشته باشد. به نکات بسیاری فهرست‌وار اشاره شده است که جای تامل دارد.

  3. بنده در این کامنت:
  http://gomnamian.blogspot.com/2011/07/blog-post_05.html?showComment=1309910141033#c3902050339771903395
  3 سوال مطرح کرده بودم ضمن تشکر فراوان بابت پاسخ به مورد دوم و سوم وارائه رفرنس، مورد اول را کماکان بی‌پاسخ وانهادید.

  فرموده بودید:
  "این جمله رجوی بسیار مشهور است که گفته است: گلوله های خود را برای پاسداران نگه دارید، از روی کردها با تانک رد شوید."

  لطف می‌کنید منبع این حرف رجوی را به بنده نشان دهید.

  پاسخحذف
 6. خانوم شما به افشاگری علیه اسلام مشغول باش مثل اینکه تو هم مثل مموتی افسار پاره کردی ، کار دست خودت میدی ، این سوژه ها سوخته ،کارت خدایی عالیه ،ببین چقدر راندمان دستگیری به دلیل ضدیت با اسلام و مذهب بالا رقته، ضمنن چرا سایت گرداب ،وابسته به خبرگزاری ناموس را دوباره فعال نمیکنی، تو فقط به اسلام گیر بده ، خود به خود مجاهدین هم میروند زیر ضرب، خلاضه از ما گفتن ، تو که تخضض و نبوغت تو ی اسلامه روی همین کار کن تا دشمنان اسلام در داخل شناخته شوند ،فقط یادت باضه 80 % به رژیم گیر بدی و 20% به مجاهدین ،اینطور که پیش میری بالانس بهم زدی این واسه رژیم خیلی گران تمام میشه، مخاهدین که در دامان استکبار هستند ، خط اسلام خوب جواب میده مثل پرتابت به بیرون از بالاترین و برگشتت با التماس به بالاترین، خلاسه 80-20 را فراموض نکن!

  پاسخحذف
 7. بابا ترمز بکش اگه قرار بود با فحش همه چی روبراه بشه که الان دنیا بهشت بود ، راستی خانوم گمنام از آن 120000 نفری که به سایتت سر میزنند(شاید هم پا) چه خبر ؟ کجا هستند؟ من که غیر از همین 4یا5 نفری که همیشه کامنت میزارند نه دیدم و نه شنیدم که کسی اساسن بداند سایتی به نام گمنامیان وجود دارد و نه حریفی و یا حدیثی از این سایت هست، به نظر میاد در توهم بیمار گونه ای دست و پا میزنی لااقل به برنامه آقای مشیری توجه کن که خودشو گمنام هم نکرده و یا هنوز هم بیشمارانی کتابهای زنده یاد کسروی در مورد اسلام را میخوانند گمنام هم نیست، تو اگه مخاطب داشتی چرا با التماس به بالاترین برگشتی؟گمنام بودن این بدبختیها را هم دارد .

  پاسخحذف
 8. با تمام این احوال و توضیحات، دادگاه استیناف آمریکا این دلایل را مردود شمرد و به دولت آمریکا حکم کرد که باید سازمان مجاهدین را از لیست تروریستی بیرون آورد، حکمی که دولت آمریکا تا کنون از انجام ان طفره رفته است.

  پاسخحذف
 9. مجاهدین = جمهوری اسلامی = اسلام = همش یه پخه، ریدم به همشون

  پاسخحذف
 10. آی این ناشناس بالایی‌ اسم گرداب رو آورد. ما واسه گرداب خیلی‌ دلمون تنگ شده. مموشی کجایی‌؟

  پاسخحذف
 11. مرگ بر مجاهدین وطن فروش
  راستی میدونستید همشون تخم عرب هستن مسعود به زور طلاق زنهای مجاهدینو میگرفت وبه عربها میفروخت برای خرج خرید سلاح

  پاسخحذف
 12. سایت بالاترین در کشور آمریکا ثبت شده و مشمول قوانین و مقررات آمریکا است و مدیران آن نیز در آمریکا زندگی میکنند و ملزم میباشند قوانین آمریکا را رعایت کنند. از سوی دیگر سازمان تروریستی مجاهدین خلق در لیست رسمی سازمانهای تروریستی که توسط دولت آمریکا تهیه شده قرار دارد. دراین لیست نام سازمانهای تروریستی القاعده وحزب الله نیز قرار دارد و از جهت قانونی فرقی بین سازمان القاعده و سازمان مجاهدین خلق وجود ندارد و تا زمانی که در این لیست وجود دارند مشمول قوانین ضد تروریستی می باشد. همانگونه که همکاری و تبلیغ اطلاعیه های سازمان القاعده جرم می باشد انعکاس منظم و تبلیغ اطلاعیه های مجاهدین خلق نیز جرم محسوب می شود. از سوی دیگر اف بی آی و دادستانی آمریکا مسئول رسیدگی به این امور می باشند.https://tips.fbi.gov

  پاسخحذف
 13. اگر دولت امریکا پس از ۳۰ سال نام جمهوری اسلامی را از لیست کشورهای تروریست در آورد٬ نام سازمان تروریستی مجاهدین را که سگ تر از جمهوری اسلامی است را از لیست در خواهد آورد!!!!!

  پاسخحذف
 14. بابا لیست تروریستها رو بی خیال شیم.

  حالا این ایدئولوژی کیری من در آوردی مسعود لجنی (مارکسیستی - اسلامی) رو که هر کس خل عقب مونده رو مثل آهن رباجذب می کنه٬ می خواهید شاف ما بکنید یا اماله ( تنقیه) ما بکنید تا زودتر کونمون رو چرب کنیم. چون هنوز اسلام خمینی پس از ۳۰ سال تو کونمون نرفته. حتما پشم های محمد و مارکس روی هم خیلی خشکتر است ممکنه ایندفعه کونمون جر بخوره. آره بابا جون!!!

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.