جمعه، تیر ۲۴، ۱۳۹۰

آقای واحدی، شتر سواری دولا دولا نمی شد،یا تعلق خاطر به خمینی داشته باشید یا ادعا کنید در پی دمکراسی هستید!


آقای واحدی، مصاحبه شما را نصفه و نیمه دیدم، برای شخص شما احترام قایل هستم، اما با کسی تعارف ندارم و حرفم را رک می زنم. درباره مصاحبه شما با مهدی یحیی نژآد، نکات ذیل عجیب مرا آزار می دهد:

-         فرموده ای در صدر اسلام حجاب و اجبار به حجاب نبوده است، آقای واحدی ، به سوال من شفاف پاسخ دهید، بر فرض محال که حجاب نبوده است، آیا شلاق برای خورن مشروب ، و یا سنگسار یا کشتن همجنس گرایان نیز نبوده است ؟!
نظر شما در موارد بالا چیست؟! سوال من را به این شکل جواب دهید که آیا موافق اجرای قوانین اسلام هستید یا نه ؟! زرنگ بازی نداریم! سعی نکنید بگویید فلان دستور در صدر اسلام نبوده و اجرای وحشیانه آنرا به گردن شخص خامنه ای بیاندازید.

-         فرموده اید :
" .......آقای کروبی و آقای موسوی  به آیت الله خمینی تعلق خاطر دارند ، این مورد شخصی است..."
آقای واحدی ، شتر سواری دولا دولا نمی شود، اگر آقای کروبی به خمینی تعلق خاطر دارند، دیگر به دمکراسی نمی توانند اعتقاد داشته باشند.
فرموده اید احترام به خمینی مساله شخصی است و باید به نظر آقایان موسوی و کروبی و تعلق خاطر آنان به خمینی احترام گذاشت!

-         فرموده اید تعلق خاطر آقای کروبی و موسوی به خمینی مساله ای شخصی است.

آقای واحدی ، باور کنید این مساله شخصی نیست، مساله احترام گذاشتن به کسی است که فقط با یک دستورش ، بیش از پنج هزار انسان بی دفاع را در زندان سلاخی کردند، مساله بسیار ساده است، ایا موسوی و کروبی در پی دمکراسی و حقوق بشر در ایران هستند یا نه !؟ اگر در پی این دو امر مهم نیستند ، ما را با آنها کاری نیست، ما را به خیر تو امیدی نیست!
اگر که انها در پی آزادی بیان و دمکراسی هستند، نمی توانند ادعا کنند ما هم در پی اعتلای حقوق بشرهستیم ولی همزمان به خمینی نیز احترام می گذاریم و تعلق خاطر داریم. مانند این است که کسی بگوید مدافع حقوق اقلیت ها است، اما به هیتلر هم احترام می گذارد. شتر سواری دولا دولا نمی شد آقا جان ، یا تعلق خاطر به خمینی داشته باشید یا در پی دمکراسی باشید. باور کنید کسی که تعلق خاطر به خمینی داشته باشد، در پی دمکراسی برای مردم نیست. باور کنید سلاخی کردن چند هزار انسان ، مساله شخصی نیست

-         فرموده اید باید برایند کار موسوی و کروبی را ببینم،
آقای واحدی، یک سال اول بعد از تقلب در انتخابات، مردم ایران حاضر به هر گونه هزینه کردنی بودند، جان خود را در کف دست گرفتند به خیابان آمدند. یک سال اول بعد از انتخابات ، مردم حاضر به هر گونه هزینه ای بودند و اصلاح طلبان این پتانسیل عظیم را نابود کردند

-         آقای واحدی ، شما ترمز جنبش آزادی خواهی ملت ایران هستید، می دانید چرا ؟! دلیل ساده است، خود را در نقش رهبر جا زده اید  جنبش را به بیراهه می برید. چه بخواهید و چه نخواهید ، جایگاه بسیار مهمی را بعد از انتخابات ، در اخیتار گرفته اید، نمی توانید بگوید مسلویت انرا قبول نکی کنیم ، شما مسول هستید ، تنها در صورتی اصلاح طلبان می توانند بگویند ما چنین مسولیتی نداریم که به صراحت بگویید ما دخالتی در جنبش آزادی خواهی نداریم.
شما مسند و صندلی رهبری جنبش را پر کرده اید، جنبش را به بیراه می برید و بعد می گویید به ما ربطی ندارد ، در صورتی می توانید چنین ادعایی کنید که بدون دولا دولا سوار شتر شدن ، بگویید ما هیچ نقشی در تصمیم گیری این جنبش نداریم.
از طرفی شورای راه سبز راه می اندازید که اعضا آن حتی خودشان را معرفی نمی کنند، سعی در رهبری جنبش دارید،  از طرفی اتاق فکر تشکیل می دهید و بعد می گویید ما کاره ای نیستم؟!

-         فرموده اید آقای خمینی مورد احترام قسمت عمده ای از مردم ایران بوده است، باور کنید چنین نیست آقای واحدی ، بله زمان مرگ خمینی جمعیتی برای به خاک سپاری او رفتند. اما مگر حضور چند صدهزار نفر در یک جا ، باعث مشروعیت و احترام آن شخص می شود ؟! تا زمانی که آزادی بیان و گردش آزاد اطلاعات نباشد، تصمیم گیری و رفتار جامعه ، اصولا بر اساس اطلاعات درست بنا نشده و رفتار آنها نماینده جامعه نیست. یادتان نرود صدام هم تظاهرات میلیونی متعدد راه می انداخت.

-         باور کنید دوران خمینی بدتر از دوران خامنه بوده است، شک نکنید. فراموشمان نشود خمینی این رژیم را بنا نهاده است.
پی نوشت:
البته فکر کنم کمی در این میان سو تفاهم شده باشد، چرا که به صورت مشخص ، منظور من از خطاب قرار دادن آقای واحدی، شخص ایشان نیست و در این مورد نیز به صراحت نوشته ام دوران طلایی و دروان طلایی نیز اصطلاح اقایان موسوی و کروبی است. 
لذا، اجازه بدهید تصریح کنم که مخاطب من در این جمله ، آقای واحدی به عنوان سخنگوی آقای کروبی بوده است. 

۲ نظر:

 1. واقعا من نمی فهمم چه اسراری بحث جنبش وارد خمینی و این ها بشه. خمینی جنایت کرده. ولی یک بحثی که موقعیتش الان نیست وقتی کشور مون آزاد نیست دنبال خط کشی خودی و غیر خودی بودن چه کمکی به جنبش می کنه. این کاریه که کیهان می کنه. ما دنبال دمکراسی هستیم نه که دنبال همون خط کشی های حکومت ایران. همه آزاد هستند هر اعتقادی داشته باشند این تمام خوبی جنبش که آدم هاش از همه طبقه و تفکری هستند و افرادی مثل شما دارید این وسط یار کشی می کنید. بی خیال شید. این که موسوی به خمینی اعتقاد داره به من چه. اصلا من دنبال تغییر حکومتم نه جنایت های خمینی. این گیر های شما بو داره. دنبال تقسیم کردن هستید ولی نفع این موضوع در چیه واقعا من نمی دونم. اگه اینطوری که به نام خدای که وجود نداره هر دینی کلی جنایت کرده می خواین گیر بدین بگید آقای موسوی باید خدا رو هم منکر بشه. یکم زیادی ایدالیست هستید...
  من به خدا کافرم ولی به محمد ۱۴۰۰ سال پیش گیر نمی دم که حقوق بشر رو رعایت نمی کرده.اصلا به خدای هیچ دینی گیر نمی دم. انتظار دارید یه آدم تو ۱۴۰۰ سال پیش روشنفکر باشه؟ آخه یکم منطقی باشید. نقد می کنید به زمان و مکانش هم نگاه کنید.
  دیکتاتوری دنبال اینه که مردم یکدست فکر کنند. شما هم ظاهرا همین فکر رو دارید...

  پاسخحذف
 2. خامنه ای چون خواهر جنده اش ( بدری خامنه ای ) عضو سازمان تروریستی مجاهدین خلق و ساکن پادگان نظامی تروریستی اشرف بوده نمی خواهد این پادگان تروریستی را که در نزدیک مرز ایران قرار دارد و خطر عمده برای امنیت ایران بشمار میرود بسته شود زیرا میترسد رجوی عکس های لختی و سکسی خواهرش را در حال سکس با او را منتشر کند.
  هر کشوری اگر پادگان تروریستی در نزدیک مرزهایش باشد با یک اخطار ده روزه برای تخلیه یا بدون اخطار آن را بمباران میکند.
  چرا ارتش ایران و نیروی هوایی ارتش این پادگان تروریستی را که سابقه حمله به مرزهای ایران وکشتن هزاران سرباز و صدها افسرارتش ایران را دارد را بمباران نمی کنند؟ آیا باز هم منتظر قدرت گرفتن و حمله مجدد آنان به مرزهای ایران و کشتن سربازان و افسران شجاع و مردم ایران هستید؟
  ارتش ایران باید با اخطار و اولتیماتوم ۱۰ روزه این پادگان تروریستی را تعطیل کند و افراد موجود در آنرا تحویل گیرد یا افراد موجود در آن همانطوری که رفته اند به دیگر کشورها فرار کنند٬ و در غیر این صورت این پادگان تروریستی را بمباران نماید.
  هیچ کشوری در جهان وجود یک پادگان تروریستی را در نزدیک مرزهایش را حتی برای یک لحظه تحمل نمیکند مگر اینکه دولت و حاکمان آن کشور با آن تروریستها روابط و منافع مشترک سری داشته باشد.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.