چهارشنبه، تیر ۲۲، ۱۳۹۰

چرا باید بی هیچ تردیدی درباره گروه تروریستی مجاهدین خلق ، روشنگری کرد ؟ چون خطر رویش یک دیکتاتوری از دل یک دیکتاتوری دیگر زیاد است.

چند نوشته اخیرا در وبلاگستان دیده ام که در آن سعی شده است انتقاد و روشنگری از جنایات مجاهدین را منسوب به وزارت اطلاعات ایران کنند. اصولا چنین افرادی از وابسته گان به این گروه تروریستی هستند و چون می دانند اگر عقیده و مرام خود را فاش سازند، کسی به نوشته آنها توجه نمی کند، معمولا در ابتدای نوشته خود می نویسند که عضو مجاهدین خلق نیستند!

ابتدای به ساکن باید به چنین اشخاصی گفت اگر از اسم مجاهدین خلق اینقدر شرمگینی ، غلط می کنی که از آن دفاع می کنی ! این رفتار مسخره را در باره افرادی که خود را غیر مسلمان جا می زنند و بعد سعی در دفاع از این دین وحشی گری دارند، به کرار دیده ایم.

مهمترین دلیل این اشخاص این است که نقد مجاهدین باعث می شود از مبارزه با رژیم غافل شویم! باید در جواب این بهانه احمقانه گفت چرا به شعور مخاطب و خودتان توهین می کنید؟!

آیا مغز انسان ناتوان از فکر کردن درباره چند موضوع همزمان است؟! آیا مغز انسان نمی تواند همزمان بر روی چند موضوع مختلف فکر کند ؟! (پی نوشت یک)

همیشه  احتمال قدرت گیری یک نظام دیکتاتوری جدید، از خاکستر نظام های دیکتاتوری قبلی وجود دارد و علت آن نیز کاملا مشخص است، چون رقیب های آن دیکتاور قبلی ، به دلیل اختناق ، هیچگاه نقد نشده اند. نمونه بارز آن نیز خمینی است، به دلیل وجود اختناق در زمان شاه، هیچگاه این جنایتکار نقد نشده بود و تا زمان به قدرت رسیدن ، تصور همه این بود که این موجود پلید، یک قدیس است.

اکنون در پی اختناق رژیم اسلامی در داخل ایران، متاسفانه برای عامه مردم جنایت مجاهدین خلق ، آنطور که باید و شاید مشخص نیست. اگر زبان در کام گیریم و این فرقه تروریستی را نقد نکنیم ، خطر این وجود دارد که از خاکستر رژیم اسلامی ، این گروه جنایتکار ، دیکتاتوری دیگری در ایران به پا کند.

آیا با وجود تجربه خمینی ، باید سر در برف فرو کنیم و چشمان خود را ببندیم و نگذاریم مجاهدین نقد شوند ؟!


نکته در اینجاست، درست است که مجاهدین توسط صدا و سیمای رژیم مورد حمله قرار می گیرند، اما ، 
اولا مردم ایران از بس دروغ از صدا و سیما شنیده اند، فکر می کنند هر چه صدا و سیما می گوید بد است، در نهایت ممکن است خوب باشد و از آن مهمتر ، فرق است بین نقد منصفانه در یک محیط آزاد با نقد احمقانه در یک محیط مانند صدا و سیمای ایران !

پی نوشت یک :
این استدلال احمقانه در هنگام نقد اسلام نیز مطرح است و تا مطلبی در نقد اسلام می نویسیم ، مسلمانان تند رویی که حاضر به فکر کردن نیستند و از طرفی ، جوابی برای حرف منطقی منتقد اسلام ندارند، فورا می گویند طرح این مطالب، باعث منحرف شدن اذهان از مثلا تظاهرات شش ماه آینده می شود ! در حالی که اگر به دقت نگاه کنیم، می بینم این رژیم اسلامی بر اساس همان اسلام مشغول جنایت است و صد البته با نقد آن است که ما ریشه جنایت را می زنیم.

حدود یک سال پیش نوشته بودم:
لینک این مطلب در بالاترین--------آزادگی۲۰ نظر:

 1. ابتدا باید استبداد زدگی را از مغز و روان خود پاک کنید که متاسفانه هنوز نکرده اید و متاسفانه تر از آن اینکه خودتان را کارشناس و صاحب نظر هم میدانید و البته قیم مردم ایران که این هم خود نوعی خصلت استبداد گرایانه است!

  مگر قرار است که به شما همیشه قلاده ای یا افساری آویزان باشد و یک سر آن به کسی یا گروهی برسد که اینقدر در هراسید اگر این دیکتاتور برود آن دیکتاتور می آید!!

  یعنی شما هنوز نمی توانید خودتان و البته مردم ایران را صاحب درک و فهم بدانید که فکر میکنید مردم از زیر یوغ یک دیکتاتوری به زیر یوغ یک دیکتاتوری دیگر خواهند رفت؟

  بر پا کردن دیکتاتوری نیازمند افراد کوچکی است مثل شما با ذهنی کوچک و روانی پریشان که نمیتواند در باور خود، مردم را دارای حق انتخاب و صاحب شعور بداند.

  اینکه مجاهدین چه کرده اند را باید در ترازوئی منصفانه قرار داد و به دور از برچسبهائی که همواره و در تمام این سی سال از طرف این رژیم و وابستگانش مطرح میشود، نقد کرد.

  چه خوشتان بیاید و چه بدتان بیاید این یک واقعیت است که شما و تمام افرادی که به اصطلاح با جانفشانی تمام در حال روشنگری بر علیه مجاهدین هستید که مبادا مردم کم عقل و کم شعور به دام آنها بیفتند، با خمینی و مزدوران این رژیم پلید و جنایتکار، "دقیقا هم نظر هستید"! دقت کنید: "دقیقا هم نظر هستید"!

  شما که ادعای مبارزه با این حکومت پلید را دارید در یک جا با همان حکومتی که مثلا با آن در حال مبارزه هستید، به هم میرسید!! این عجیب نیست؟؟

  مجاهدین مانند هر اپوزیسیونی که شعارش "مرگ بر اصل ولایت فقیه" است محترم است ولی این دلیل بر منزه بودن از خطا نیست و قطعا لازم است که پاسخگوی برخی تصمیمات خود باشند.

  اما نه شما و نه رژیمی که سی سال است که با تمام قوا و امکاناتی که دارد بر علیه این سازمان در یک نبرد تمام عیار است، نه توانسته اید و نه میتوانید مجاهدین را از بین ببرید!

  مجاهدین در تاریخ سیاسی آزادی خواهی مردم ایران، خط زدنی نیستند که اگر بودند تا به حال از طرف رژیم آخوندی که با شما در این مورد هم نظر و هم پیمان است، خط خورده بودند!

  دوست عزیز! اگر واقعا مزدور این رژیم نیستی، اینگونه به اصطلاح روشنگریها به نفع مبارزه با رژیم نیست، آنکه از کوبیدن مجاهدین بیشترین نفع را میبرد این رژیم فاشیستی، آخوندهای مفسد و برادران جنایتکار اطلاعاتی هستند!!

  اگر هم مزدور هستی که به وظیفه خود کما فی السابق ادامه بده اما بعید میدانم موفقیتی داشته باشی که اگر داشتی تا به حال به نتیجه رسیده بودی!!


  در خانه اگر کس است یک حرف بس است!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. آقای عزیز ، ممکن است مجاهدین ذاتا مثل همه ی ما دغدغه ی انسان بودن و دفاع از حقوق انسانی را داشته باشند، ولی به عقیده ی من بت کردن رجوی ها عامل مرگ هرنوع تفکر و تعقل (اگر وجود داشت) در این گروه است. در ضمن استدلال شما بسیار خنده دار است. شما می گویید چون مخالف رژیم اسلامی هستید، هرآلترانتیو مخالفی رو باید بپذیرید. از نظر من اشکالی ندارد اگرحتی از جمهوری اسلامی چیز مثبتی (اگر دارد) برداشت کنیم. عزیز جان هیچ کدوم از این گروهها صددرصد پاک یا صددرصد شیطانی نیستند. شما عینا دارید می گویید هدف وسیله را نوجیه می کند. تفکر در مجاهدین مثل سلطنت طلبان و خیلی گروههای دیگر مرده است.

   حذف
 2. آیا برای این سخنتان مدرک سفت و محکمی هم دارید یا تنها میخواهید عقده گشایی کنید؟ و آب در اسیاب این ارتش سایبری رژیم آخوندی میریزید؟
  در میان سکولار ها و بی خدایان گاهی آشکارا فاشیست و حقارت خود کم بینی برای بیشتر بودن دینداران و دگر اندیشان از هر دسته و گروهی دیده میشود.
  شما یا سیاست را درست نمیشناسید یا خودتان را به روی خودتان نمی آورید
  که سیاست چیست، ولی بدانید که کسی که خواب باشد را میتوان بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده باشد را نمیتوان به این آسانی بیدار کرد.
  ای کاش که همه بجای فرافکنی کردن
  و سفسطه کاری سخنان سنجید ه و سبک و سنگین شده تری میگفتیم تا اذهان مردم را مشوش نکنیم و زمینه تشویش اذهان عموم مردم را فراهم نکنیم.
  خوب بود که اگر درباره ی چیزی نمیدانیم سخن نگیم، من نخستین بار که وبلاگتان را دیدم ناگهان احساس خوف بهم دست داد (برای برخی از مطالب بی پایه و اساس
  و بی مدک محکمه پسند و مستعجن و مبتضل و بدون محتوا ارزشمند) با خودم گفتم شاید از طرف وزارت اطلاعات و ارتش سایبری رژیم جرم
  و جنایت آخوندی باشد ولی بعدش با خودم گفتم که کار ما از اغفال و ترسیدن گذشته آب چه یک وجب چه 10 وجب بالاتر از بینی مرگ هستش
  2 سال پیش در یک اقدام جهادی بپا خواستیم (که پاسداران رژیم هم بهش اذعان کردن) باز کسانی بودند
  که شعار خمینی سردادند از دوران طلاییش گفتن این خیزش بزرگ و دشمن شکن را مصاده به مطلوب کردن آرزوهای
  مردم را ویران کردن ولی همین حکومت آخوندی به نوچه های خمینی منافقان کوردل رحم نکردند و زندانیشون کردند که البته حقشون بیشتر از این هاست ولی
  خوب بنا بر بند های اعلامیه ی جهانی حقوق بشر سازمان ملل باید با همه آنها درست و قانونی برابر با موازین حقوق بشر در دادگاه صالح برخورد بشود.
  اگر توانش را داشتید جواب درست و منطقی و با سند مدرک درست و آشکار بدید وگرنه حمل به مغلطه کاری و سفسطه و سواستفاده
  و 100 البته جو گیر شدن ( بخوانید حسادت و عقده حقارت داشتن) از دیدن بی شمار بودن مردم آزادی خواه مقاوم ایران خواهد شد.
  از بنیادی ترین اصول دموکراسی آزادی گفتار (البته فارغ از ناسزاگویی و مغلطه و سفسطه کاری و تهمت زدن بیجا و بی پایه و اساس) آزادی احزاب و گروه ها
  و آزادی روزنامه و رسانه گان و 100 البته آزادی انتخابات و آزادی دین و کیش و
  عقیده و مرام هرکس که شوربختانه خمینی و همپالگیهایش همچون اصلاحطلبان خمینی دزدیدنش و انقلاب بدست همین ها ربوده شد.
  جاوید ایران، آزاد ایران، زنده باد مردم همیشه در صحنه و مقاوم ایران
  سبز سبزیم چون ریشه ژرفی به بلندای کوه دماوند و تاریخ ایران داریم، پیروزی نزدیک است

  پاسخحذف
 3. + - رأی ۴ گزارش kamyiran ۱ روز قبل گفت:
  هموطن فریب باند رجوی را نخوریم و بدانیم اینان هزاران هزار بار خطرناکتر از رژیم کنونی هستند و در واقع رژیم حاکم و باند رجوی هر دو حاصل نطفه یک شیطان هستند با این تفاوت که سخنان و لباسشان کمی با هم فرق داشته وفریبنده است! و اکنون که رژیم میداند در حال سرنگونی و میباشد با زیرکی خاصی و با هماهنگی مستقیم با سران این باند و قدرتهای خارجی که منافعشان با بودن و ماندن این رژیم تضمین خواهد شد سعی در برجسته کردن باند رجوی در سایتهای بالاترین را دارد تا ملت را فریب داده و چنین القا نماید که تنها راه نجات اصلاح طلبان داخلی هستند و نباید امید به اپوزیسیون دیگری داشت ! هموطن این یک توطئه بزرگ و جدید است و رژیم حاکم بر ایران و قدرتهای منفعت طلب از اصلاح طلبان سوپاپ تخلیه فشار در داخل و از مجاهدین نیز بعنوان سوپاپ تخلیه فشار و فریب کاری در خارج از کشور بهره میبرند ! مجاهدین مستقیم و درست مانند اصلاح طلبان با رژیم ارتباط مستقیم داشته و بیشترین مبالغ برای حمایت و پشتبانی این گروه تروریستی توسط رژیم حاکم بر ایران تاکنون واگذار شده است .
  در این شگرد جدید چون رژیم حاکم بر ایران و سران قدرتهای بزرگ بخوبی با تنفر ملت ایران از این باند آگاه هستند سعی میکنند و خواهند کرد این باند را آلترناتیو دیگری برای رژیم معرفی نمی نمایند و وبخوبی آگاه هستند که به دلیل اینکه ملت ایران دل خوشی از باورها و رفتارهای این باند ندارند دوباره به سراغ اصلاح طلبان حکومتی بر خواهند گشت و از خیر انقلابی ریشه ای خواهند گذشت !
  هموطن هدف چرخاندن ملت ایران در دور تسلسلی بیهوده است و در این میان سازمان مجاهدین خلق و اصلاح طلبان آتشی هستند که دور ملت کشیده میشوند تا ملت نتوانند از مرزهای آن آتش عبور کنند!

  پاسخحذف
 4. گمنامیان عزیز طبق معمول عالی و زیبا نوشتی.به دوستان مجاهد توصیه می شود آرمان گرایی را فراموش کنند و واقعیات را ببینند.

  پاسخحذف
 5. ( کمونیست = مسلمان = ضد انتخابات آزاد = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی )

  گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند. « کورش فردوسی»

  پاسخحذف
 6. ”در این شگرد جدید چون رژیم حاکم بر ایران و سران قدرتهای بزرگ بخوبی با تنفر ملت ایران از این باند آگاه هستند سعی میکنند و خواهند کرد این باند را آلترناتیو دیگری برای رژیم معرفی نمی نمایند ...“

  ++++++++++++++++++++++++++
  تحليل عالي بود. رژيم براي اينکه خود را موجه جلوه دهد اين ها را شاخ و برگ مي دهد حتي اجازه فعاليت تروريستي به اينها مي دهد تا مردم بگويند جمهوري اسلامي را بچسبيم که اگر اينها نباشند مجاهدين برسرکار مي آيند!!!

  پاسخحذف
 7. جناب گمنامیان با هزار درود و ارادت-
  جنابعالی که امکان طراحی گرافیکی رنگی را دارید لطفا این شکل را طراحی کنید.
  طیف گروههایی که مانع تغییر جمهوری تروریستی اسلامی و رسیدن مردم ایران به انتخابات آزاد و حقوق انسانی در تعیین سرنوشت خود می باشند.

  در مرکز جمهوری تروریستی اسلامی.
  حلقه اول - اصلاح طلبان داخلی.
  حلقه دوم - ملی-مذهبی ها
  حلقه سوم- اصلاح طلبان مقیم خارج
  حلقه چهارم- حکومت اسلامی طلبان خارج مثل بنی صدر
  حلقه پنجم- سازمان تروریستی مجاهدین خلق
  حلقه ششم- گروههای تروریستی کمونیستی چپ همپیمانان سابق جمهوری اسلامی و تجزیه طلب

  لازمه هر موفقیتی ابتدا محو حلقه های محافظ و آلترناتیو های تروریست جمهوری تروریستی اسلامی است. در آن صورت رژیم مشروعیت کاذب خود را که به بهانه مقابله با گروههای تروریست تر از خودش بدست آورده از دست می دهد و نیز در صورت نبودن آلترناتیو های بدتر و تروریست تر٬ مردم راحت تر در مورد تغییرجمهوری تروریستی اسلامی تصمیم گیری و همکاری خواهند کرد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سلطنت طلبان مفت خور و جنایتکار را فراموش کردید

   حذف
 8. shokat کمتر از ۱ دقیقه قبل گفت:
  مجاهدین خلق یه سری روانی به معنی واقعی کلمه هستند که در همکاری با روانیهای دیگری مانند کمونیست ها و مارکسیست ها ایران ما رو که در سال 1979 مرفه ترین کشور خاورمیانه بود و زندگی در آن آرزوی هر عرب منطقه به این روز رساندند. ای نننگ و مرگ و شرم و تف و لعنت بر شما که بعد از 50 سال خیانت و جنایت هنوز از رو نرفتین. اون مریم روانی لچک بسر و اون مسعود دیوانه زنجیری که هر کیلو از وزن 120 کیلویی بدن کثيفش با خون ايران و ایرانی تغذیه شده. نور به قبر محمد رضا شاه فقید که 50 سال پیش ارتجاع سرخ و سیاه رو شناخته بود. درود بر روانش که اگر فرصت می یافت ایران ما امروز پیشرفته ترین کشور آسیا بود. امیدوارم که تک تک مجاهدین خلق هر جا که هستند به درک واصل بشوند و دولت عراق همه اینها رو مثل سگ در اشرف بکشه که لیاقتشوت بیشتر از این هم نیست. تف بر شما پست فطرتهای جنایتکار ایران سوز.

  پاسخحذف
 9. یک مشت کمونیست تروریست مادر جنده اجنبی و یک مشت مسلمان تروریست مادرقحبه بیگانه ریخته اند توی مملکت زندگی همه رو خراب کرده اند. تازه به هم اید ئولوژی ضد امپریالیستی هم یاد میدهند و به هم خط میدهند و بعضی وقتها با هم ائتلاف میکنند و سازمان مشترک تشکیل میدهند. کس مادر محمد و مارکس ، کون لق خمینی و کاسترو و کیم جونگ ایل . گمشید برید عربستان و کره شمالی و کوبا. یا اگه کونشو دارید برید مستقیما با آمریکا مبارزه مثلا ضد امپریالیستی بکنید که خواهر و مادرتون رو مستقیما بگاد. میخواهید حکومت جهانی اسلامی یا حکومت جهانی کمونیستی درست کنید، خیر سرتون برید یه جای دیگه درست کنید. از این به بعد تا وقتی اینجا باشید و دهنتون رو باز کنید فحش خواهر و مادر میخورید. یک نفرتون به اندازه هزار نفر سرو صدا میکنه . میخواهید زندگی ما رو خراب کنید ما هم تو اید ئولوژی و دین تون می شاشیم. ریدیم تو اسلام و کمونیسم تروریست.
  ما کشورمان را میخواهیم و همین امروز هم میخواهیم.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. عزیز جان شما از مارکس چیزی نمی دانید. در کوبا مردم بهداشت و آموزش رایگان دارند، تنها 1% مردم کوبا زیر خط فقر زندگی می کنند و بی سواد وجود ندارد. بروید و هر منبعی را دوست دارید نگاه کنید. مردم کوبا بیمه ندارند و همه رایگان درمان می شوند. غذای بسسیار ارزان دریافت می کنند. در امریکا 30 میلیون بی سواد و 12% زیر خط فقر وجود دارد. پس لطفا قبل از اظهار نظر جهت عقده گشایی اول مطالعه کنید. البته تروریسم کوبا در مقایسه با آمریکا صفر در مقابل 100 است. امریکا با وجود خفه کردن و به جان هم انداختن کشورها در خاورمیانه و افریقا نتوانسته شکم 12% از مردم خود را سیر کند. اینجا راجع به درصد و نه تعداد صحبت می کنیم. شما از سوسیالیسم چیزی نمی دانید که اگر می دانستید اینگونه سخن نمی گفتید. گرچه کوبا نارسایی هایی در آزادی بیان دارد ولی حداقل دستش به خون نصف مردم جهان آلوده نیست. سوسیالیسم واقعی به همراه آزادی بیان ، برابری انسانها را به دنبال دارد. شما از کمونیسم فقط توده و مائو رو می شناسید. ولی جهان سرمایه داری را که با نام دموکراسی و حقوق بشر عامل جنگهای جهانی و جنگ ویتنام و افریقا و سوریه و عراق و افغانستان و افریقا بوده به یاد نمی آورید. شما در نادانی غرق شده اید. حتی به خود زحمت مطالعه آثار مارکس را نداده اید.

   حذف
  2. لووول، خالی بندی فضایی که می گویند یعنی همین!!

   حذف
  3. شما واقعا دنبال حقیقتی یا دنبال اثبات خود؟
   http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Cuba
   http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_literacy_rate
   http://en.wikipedia.org/wiki/Healthcare_in_Cuba
   http://en.wikipedia.org/wiki/Poverty_in_the_United_States


   یه زحمت سرچ به خودت می دادی اینجوری نمی شد برادر. می بینی که چه جوری چشم ما روی حقیقت بسته است. البته اینها همه چیز نیست و نیاز به سیستم آزادی بیان هم هست ولی اینها حداقلهای یک زندگی است که همه حق دارند داشته باشند

   حذف
  4. من هر دو کشور را رفته ام، مقایسه این دو کشور، خیلی خیلی خیلی مضحک است!!


   GPD در کوبا 9900 دلار است.
   جایگاه 111 دنیا است!
   منبع: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/cu.html


   اما در آمریکا 49000 دلار است!
   جایگاه یازدهم دنیا است!
   https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/cu.html
   نرخ بیکاری هم نه درصد است

   بماند که در آمریکا همه چیز بشدت ارزان تر از کوبا است!!

   حذف
  5. آقا خنده ام می گیره از حرفت: شما درست می گی GDP اینقدر تفاوت داره. ولی بیمه در کوبا وجود نداره در حالیکه در امریکا فوق العاده گرونه. مواد غذایی به ازای 1.25 دلار چیزی بهت می دن که در امریکا با 50 دلار می تونی بخری. یک چیزی داریم به نام خط فقر . این مهم نیست که در آمد چقدره، مهم اینه که در هر کشور چند در صد زیر خط فقرند . این کجاش مضحکه که کوبا 1% و امریکا 12%.یعنی 12% حداقلها رو ندارند در امریکا. این یعنی توزیع ثروت احمقانه است نه عادلانه. امریکا از نظر سواد هم در سطح پایین تریه (لینکشو دیدی) ان شا الله. بحث من این نیست که مردم در کوبا دارند به راحتی زندگی می کنند، ولی حداقل اینجوری نیست که یکی در فرش باشه و دیگری در عرش. تازه باید در نظر داشت این امریکاست که جهان رو زیر سیطرش داره و تو کوبا هم کم خرابکاری نکرده. کوبا تنها کشور تقریبا سوسیالیست درست و حسابی دنیاست که امریکا این رو بر نمی تابه. در مورد آمارهای حیاتی هم کوبا وضعش از امریکا بهتره
   Cuba began a food rationing program in 1962 to guarantee all citizens a low-priced basket of basic foods. As of 2007, the government was spending about $1 billion annually to subsidise the food ration. The ration would cost about $50 at an average grocery store in the United States, but the Cuban citizen pays only $1.20 for it.

   Life expectancy at birth in Cuba in 1955 was 63 years.[20] In 1960 it was 63.9 years.[21] To put these values in context, life expectancy at birth in some other regions and countries in 1960 were as follows (World Bank data):
   World, 50.18 years;
   Latin America and Caribbean, 56.21 years;
   high-income OECD countries, 69.01 years;
   United States, 69.77 years.[22]
   In 2007, the life expectancies at birth were as follows (World Bank data):
   Cuba, 78.26 years;
   World, 68.76 years;
   Latin America and Caribbean, 73.13 years;
   high income OECD countries, 79.66 years;
   United States, 77.99 years.[23]
   The mortality rate for children under five years old was 54 per 1000 in Cuba in 1960 (World Bank).[24] That year in Latin America and the Caribbean it was 154.66 per 1000; in the high-income OECD countries it was 43.11; in the United States, 30.2. No World datum is available for 1960, but for 1970 it was 145.67 per 1000 (all World Bank data).[23]
   The mortality rates for children under five in 2007 were as follows (World Bank):
   Cuba, 6.5;
   World, 68.01;
   Latin America and Caribbean, 26.37;
   high-income OECD, 5.71;
   United States, 7.60.[23]
   Infant mortality was 32 per 1000 live births in Cuba in 1957.[25] In 2000-2005 it was 6.1 per 1000 in Cuba; and, for comparison, 6.8 per 1000 in the United States.[26] The 2007 infant mortality rates published by the World Health Organisation in 2009 were:
   Cuba, 5;
   World, 46;
   High income countries, 6;
   United States, 6
   من پزشکم می تونم اگه روشن نیست این آخریها رو توضیح بدم.
   حالا فرض کن این کشور تحت فشار و تحریم نباشه ، اونوقت چی می شه؟
   در کوبا نرخ بیکاری کمتر از 2 درصده.
   درآمد سرانه به تنهایی مهم نیست عزیز جان. توزیع ثروت ، قیمت مواد خوراکی و بهداشتی، بیمه و هزار چیز دیگه در اون موثرند

   خلاصه می کنم بیکاری امریکا 8% کوبا زیر 2%
   بی سوادر امریکا 1% (تا 10% هم گفتند) در کوبا تقریبا صفر
   زیر خط فقر در امریکا 15%(سال 2010) در کوبا 1.5%
   بیمه در امریکا 4000 دلار در سال در کوبا کاملا رایگان
   تحصیل در کوبا کاملا رایگان (در امریکا هم تا حد زیادی)
   امریکا و کوبا کدوم یکی مدعی دموکراسین؟
   امریکا و کوبا کدوم یکی مدعی حقوق بشرن؟
   امریکا و کوبا کدوم یکی بیشتر جنگ راه انداختند؟
   دیگه از این بحث مستندتر می خوای؟

   حذف
  6. من در جواب استدلال های شما فقط می خندم!!!

   شما در کوبا ماشین های پنجاه سال قبل را می بینی که از ماشین های مدل روز دنیا هم گرانتر است!! GPD هم یک پنجم آمریکا است!
   یعنی هم کالا گرانتر است وهم درآمد کمتر !!

   آنوقت می گویی کوبا جلوتر از آمریکا و مرفه تر است؟!!؟!؟!؟!؟!!؟!؟!


   لووووووووووووووووووووووول!!
   اصلا هر چی شما بگویی، همان درست است!

   حذف
  7. من برات عدد آوردم. ممکنه ماشین 50 سال قبل باشه، اما همه غذا دارند بخورند، همه به یک سطح از آموزش و بهداشت دسترسی دارند و آمارهای بهداشتی و بی سوادی هم این رو تایید می کنند.ولی تو امریکا این اولیه ها هم در دسترس نیست . می تونه مستند sicko رو ببینی تا بفهمی چی می گم. کثافت سرمایه داری اینجوریه آقای محترم . چشمها رو کور می کنه نسبت به طبقه ی فقیر جامعه. حکومت خوب اول شکم مردمش رو سیر می کنه بعد می ره سراغ چیزهای دیگه. باید هم بخندی، ولی این خنده عصبیه! چون توان پذیرش واقعیت رو نداری ، مثل خیلی های دیگه که میان اینجا فحش می دن.
   بعدش هم سرانه GDP وابسته به توزیع ثروت عزیزجان! وقتی تو 4000 دلار می دی که بیمه بشی در حالی که در کوبا هیچی نباید بدی و درمورد غذا هم بسیار ارزونه ، شما چطور می تونی این دوتا رو مقایسه کنی؟ GDP میزان ثروت کلی کشورها رو در مقایسه با هم نشون می ده که طبیعتا در امریکا خیلی بیشتره، اما همش در جیب یک عده ی معدوده. اگر غیر از این بود 15% مردم امریکا محتاج نون شبشون نبودند. شما هم عقلت به چشمته ، می دونی چرا؟ چون هر حکومت که برای برابری تلاش می کنه ، اول دنبال مایحتاجهای ضروریه مردمه نه دنبال ماشین مدل 2012! این استدلال قوی شماست. ممکنه چیزهای غیرضروری گرون باشه اما ضروریها یا رایگانه یا خیلی ارزون اون همه عدد هم برایت آوردم.شما هم ادعایی داری عدد بیار ولی براساس منطق. کالای ضروریتر از اینهایی که من گفتم بیار که گرون باشه.
   من نگفتم کوبا جلوتر از امریکاست اما از نظر فقر ، بهداشت و آموزش وضعیت خیلی خیلی بهتری دارد.امریکا تمام جهان رو داره می بلعه! این دیگه 2 2تا چهارتاست. آمارم بهت نشنو دادم ، مال احمدی نژاد هم نیست که بگی دروغه و اینا.

   حذف
  8. عزیز جان،

   فیدل کاسترو یکی از فاسد ترین سیاستمداران دنیا است! مبالغ افسانه ای از پول کوبا را به خارج منتقل کرده است.
   منبع:
   http://www.cosmoloan.com/international-economy/twenty-one-of-historys-most-corrupt-politicians.html

   بله، در کوبا، همه مردم عادی از یک نوع زندگی برخوردار هستند.
   اما در آمریکا، بر حسب تلاشی که می کنی، می توانی از رفاه بیشتری برخوردار باشی.

   فقیر ترین آدم در آمریکا نیز زندگی بسیار بهتری از مردم متوسط آمریکا دارد. (به چشم هر دو کشور را دیده ام)

   حال سوال اینجاست، مگر آدم ها مشنگ هستند که بیایند به سیستم کوبا کشور را اداره کنند که کشور ثروتمندی چون کوبا، به اینچنین فلاکتی بیافتد!؟

   این می شود توزیع عادلانه فقر برای همه!!!

   بماند که خود رهبران کوبا، از زندگی تجملی برخوردارند و فساد مالی آنچنانی دارند.

   حذف
 10. خامنه ای چون خواهر جنده اش ( بدری خامنه ای ) عضو سازمان تروریستی مجاهدین خلق و ساکن پادگان نظامی تروریستی اشرف بوده نمی خواهد این پادگان تروریستی را که در نزدیک مرز ایران قرار دارد و خطر عمده برای امنیت ایران بشمار میرود بسته شود زیرا میترسد رجوی عکس های لختی و سکسی خواهرش را در حال سکس با او را منتشر کند.
  هر کشوری اگر پادگان تروریستی در نزدیک مرزهایش باشد با یک اخطار ده روزه برای تخلیه یا بدون اخطار آن را بمباران میکند.
  چرا ارتش ایران و نیروی هوایی ارتش این پادگان تروریستی را که سابقه حمله به مرزهای ایران وکشتن هزاران سرباز و صدها افسرارتش ایران را دارد را بمباران نمی کنند؟ آیا باز هم منتظر قدرت گرفتن و حمله مجدد آنان به مرزهای ایران و کشتن سربازان و افسران شجاع و مردم ایران هستید؟
  ارتش ایران باید با اخطار و اولتیماتوم ۱۰ روزه این پادگان تروریستی را تعطیل کند و افراد موجود در آنرا تحویل دهد یا افراد موجود در آن همانطوری که رفته اند به دیگر کشورها فرار کنند٬ و در غیر این صورت این پادگان تروریستی را بمباران نماید.
  هیچ کشوری در جهان وجود یک پادگان تروریستی را در نزدیک مرزهایش را حتی برای یک لحظه تحمل نمیکند مگر اینکه دولت و حاکمان آن کشور با آن تروریستها روابط و منافع مشترک سری داشته باشد.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.