سه‌شنبه، تیر ۱۴، ۱۳۹۰

چرا ایدئولوژی مجاهدین خلق، پلیدی دوچندان است؟! چون همزمان بنا شده بر مارکسیسم و اسلام است.چرا ایدئولوژی مجاهدین خلق، پلیدی دوچندان است؟! چون همزمان  بنا شده بر مارکسیسم و اسلام است.

می دانیم که ایدئولوژی و آبشخور فکری مجاهدین خلق ، بنا شده بر ملغمه ای از اسلام و مارکسیسم است.

مارکسیسم، تفکر احمقانه ای است که به کمونیسم و نابودی زندگی صدها میلیون انسان در طی چند دهه در بلوک شرق انجامید.

به خوبی به یاد داریم در شوروی کمونیستی ، چگونه این اندیشه، زندگی و تفکر مردم را نابود کرد و چه جنایاتی را رقم زد.

و اما  اسلام، درباره پلیدی اسلام، نیاز به توضیح زیادی نیست، چون رژیم آخوندی ، به شفافیت هر چه تمام تر ، نشان داده است که این دین (خصوصا وقتی در قدرت قرار می گیرد)، چه قدر غیر انسانی و وحشیانه است.

حال ، لحظه ای بیاندیشید و ببینید ایدولوژی مجاهدین خلق ، بنا شده بر ملغمه ای از این دو پلیدی است، یعنی به دیگر عبارت، ایدولوژی مجاهدین خلق کثافت و پلیدی دوچندان است.

نتیجه این تفکر احقمانه، شکل گیری گروهی تروریستی می شود که تنها به قداست رهبران خود، مریم رجوی و مسعود رجوی، (بخوانید لجنی!) می اندیشد و در پی دستور آنها ، حاضر به کشتن و ترور هموطنان خود است، در پی اعتقاد به این تفکر احمقانه است که مجاهدین خلق ، به شکل چماق داران و مزدوران صدام، به سرکوب عراقیان شیعه فلک زده در جنوب و کردهای ستم کشیده در شمال عراق می پردازند. 

بر اساس این تفکر وحشیانه است که مجاهدین خلق ،از آزار و ترور منتقدین خود در قلب اروپا نیز ابایی ندارند. بی شک ، نام مجاهدین خلق ، آغشته به ننگ بی شماری است ، از ترویج خشونت در جامعه ایران گرفته ، تا خیانت به مردم ایران و همکاری با صدام حسین. 

لینک این مطلب در بالاترین-------آزادگی

پی نوشت ها:

دو- در این لینک می توانید ببیند که چگونه این گروه دروغگو و تروریست، با پولی که از صدام و عربستان سعودی و کثافت کاری های دیگرش (چون پول شویی) دریافت کرده است، جوانان بی خبر لهستانی و ... را به تجمع های احمقانه خود دعوت می کند تا برای خود مشروعیت بخرد.

سه - از اینکه حال شما از دیدن اسم مجاهدین بد شده است، پوزش می طلبم. اما ناچارم درباره این گروه تروریستی بیشتر بنویسم ، مبادا جوانان خسته از ظلم و جور رژیم ، گرفتار این جنایتکاران جنگی بشوند.


تصویر از وبلاگ دودوزه عزیز

مطلب مشابه قبلی: ۳۹ نظر:

 1. یک مشت کمونیست تروریست مادر جنده اجنبی و یک مشت مسلمان تروریست مادرقحبه بیگانه ریخته اند توی مملکت زندگی همه رو خراب کرده اند. تازه به هم اید ئولوژی ضد امپریالیستی هم یاد میدهند و به هم خط میدهند و بعضی وقتها با هم ائتلاف میکنند و سازمان مشترک تشکیل میدهند. کس مادر محمد و مارکس ، کون لق خمینی و کاسترو و کیم جونگ ایل . گمشید برید عربستان و کره شمالی و کوبا. یا اگه کونشو دارید برید مستقیما با آمریکا مبارزه مثلا ضد امپریالیستی بکنید که خواهر و مادرتون رو مستقیما بگاد. میخواهید حکومت جهانی اسلامی یا حکومت جهانی کمونیستی درست کنید، خیر سرتون برید یه جای دیگه درست کنید. از این به بعد تا وقتی اینجا باشید و دهنتون رو باز کنید فحش خواهر و مادر میخورید. یک نفرتون به اندازه هزار نفر سرو صدا میکنه . میخواهید زندگی ما رو خراب کنید ما هم تو اید ئولوژی و دین تون می شاشیم. ریدیم تو اسلام و کمونیسم تروریست.
  ما کشورمان را میخواهیم و همین امروز هم میخواهیم.

  پاسخحذف
 2. ریدم به ریش پیامبر اکرم محمد بن عبدالله صلّی الله علیه و آله

  پاسخحذف
 3. اوستا ایرانیان
  جقدر ملت ایران باید بدبخت و ذلیل شده باشد که شما روش ان فکرانش شده باشید .
  جقدر باید عقب افتاده باشید که هنوز مجاهدین خلق ایران این نیروی پیشروی مبارزه بر علیه سید علی قاتل ایران و ایرانی را هنوز مارکسیست اسلامی معرفی کنید این دیگر نهایت عقب افتاده فکری و بیشعوری سیاسی است .
  حداقل با سید علی و وزارت اطلاعات مصلحی هماهنگی کنید و
  آخرین دستور العمل ها را هم از آنجا بگیرید که عقب از نظام نیافتید .
  ما اعضا و هواداران سازمان پر افتخار مجاهدین خلق ایران
  منافق , محارب ,
  هستیم و به این منافق و محاربی هم افتخار میکنیم ,
  حالا که فهمیدید برین ساندیساتون را نوش جان کنید که از
  دربار سید علی دست خالی برنگردید.

  پاسخحذف
 4. عزیز جان ،
  همه منابع معتبر ، ایدئولوژی مجاهدین را بنا شده بر مارکسیسم و اسلام می دانند.
  مثلا گزارش وزارت امورخارجه آمریکا !
  حالا اگر شما معتقدی وزارت امور خارجه آمریکا نیز مزدور رژیم است، بحثی است جدا !!

  پاسخحذف
 5. ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت گمنامیان گرامی!

  بنده به شخصه منش سیاسی این گروه سیاسی را نمی‌پسندم اما در مورد مطالبی که در مورد آنها ابراز می‌دارید سوالاتی داشتم گه اگر فرصت داشته باشید راهنمایی بفرمایید خوشحال می‌شوم.

  1. پیشتر در آزادگی در مورد مطلب قبلی که در مورد مجاهدین نوشته بودید بنده سوالی مطرح کرده بودم که شما بی‌پاسخ گذاشته بودید و در اینجا مجددا مطرح می‌کنم:

  فرموده بودید:
  "این جمله رجوی بسیار مشهور است که گفته است: گلوله های خود را برای پاسداران نگه دارید، از روی کردها با تانک رد شوید."

  لطف می‌کنید منبع این حرف رجوی را به بنده نشان دهید.

  http://www.azadegi.com/link/2011/06/19/69808#c-113152

  2. در این مطلب اخیر فرموده‌اید:

  "در پی اعتقاد به این تفکر احمقانه است که مجاهدین خلق ، به شکل چماق داران و مزدوران صدام، به سرکوب عراقیان شیعه فلک زده در جنوب و کردهای ستم کشیده در شمال عراق می پردازند."

  بنده این مورد را هم بی‌اطلاع بودم و رفرنس معتبری برای این ادعا هم پیدا نمی‌کنم. لطف می‌کنید بنده را در این مورد راهنمایی فرمایید.

  3. و باز فرموده‌اید که:

  "بر اساس این تفکر وحشیانه است که مجاهدین خلق ،از آزار و ترور منتقدین خود در قلب اروپا نیز ابایی ندارند."

  لطف می‌کنید بفرمایید این مطلب را چه کسی اظهار داشته است و نمونه تروری که این گروه انجام داده چه بود است؟

  با سپاس فراوان

  پاسخحذف
 6. ناشناس آخری ،
  سپاس از کامنت شما،
  فکر کنم در آزادگی جواب شما را داده بودم، اما به هر حال ، در پستی جداگانه فردا به ارایه رفرنس های لازم خواهم پرداخت .
  درود

  پاسخحذف
 7. مریم و مسعود رجوی حسابی‌ ریدن به این سازمان مجاهدین. این مریم پرستی‌ و مسعود پرستی‌ مجاهدین با رهبر پرستی‌ در رژیم‌های دیکتاتوری هیچ فرقی‌ نمیکند.

  پاسخحذف
 8. دردرجه اول ايده ئولوژي خودتان راارائه دهيد بطوريكه توانسته باشيد مانند مجاهدين يك پايگاه زده باشيد نه اينكه رفته ايد عشق وحال بعدازعمري حالا پس ازشراب خواري وسكس بيدروپيكر معلوم است كه نميتوانيد انضباط ايشان رابپذيريد معلوم است كه اين حرفهارابايد نثارشان كنيد ولي من فقط يك كلمه ازايشان را بشما يادميدهم وآن اينكه يك ماده آلي خيلي زودفاسد ميشود واين ازنظرعلمي هم درست است وشما چون فاسد شده ايد ونمازنميخوانيد نميتوانيد ايشان رادرك كنيددرحال حاضر وزارت اطلاعات فهميده كه ممكن است مردم بروند دنبال مسعود رجوي واين يعني خطر سقوط بنابراين بايد هرطورشده اينهارا لجن مال كنيم
  واين كلمه ماركسيست اسلامي ساخته شده ساواك است اما هرگزنتوانستند اين موضوع را ثابت كنند

  پاسخحذف
 9. متاسفم که سایت بالاترین جولانگاه اراذل و اوباش دستگاه اطلاعاتی ادم خواران خامنه ای شده است .اگر انتقادی موجود باشد باید با دلیل و مدرک معتبر بیان شود . اینگونه نوشتار بی پایه و بی اساس با این فرهنگ لمپبنی فقط از عهده جیره خواران بت اعظم بر می اید

  پاسخحذف
 10. حکومت جمهوری اسلامی، برخلاف نامش، هیچ ربطی به اسلام ندارد.

  پاسخحذف
 11. از قدیم گفته اند به مرده که رو بدهی به کفنش میریند.
  ما از روی انسانیت با حمله به اشرف مخالفت کردیم، حالا این تروریستها مثل مارهایی که نور آفتاب بهشان خورده از خواب بیدار شده اند و شروع به انتشار آیین تروریستی خودشان کرده اند. اگر کسانی میخواسته اند از این آیین تروریستی جدا شوند تا حالا جدا شده اند و بقیه تروریستهایی هستند که باید در جایی مثل گوانتانامو زندانی شوند تا بمیرند.

  پاسخحذف
 12. آقای گمنامیان من در مورد آقای محترمی که در مورد مجاهدین سؤالاتی کرده اند چند تا مطلب ساده عرض میکنم که شاید کمی به حل موضوع کمک کند.
  در تاریخ طبری است که امام حسین به شمال ایران حمله کرده و صد ها تن از مردم ایران را کشته و در مازندران زخم هم برداشته و لی آخوند ها به اجداد ما طوری وانمود کرده اند که مردم ایران سالهای ساله به حسین ، دشمن اصلی خودشان، شل زرد درست میکنند. بطور خلاصه اینکه این روز ها رسوایی محمد پیغمبر دروغین اسلام و حسن و حسین و علی ...و دیگر اعراب که باعث بد بختی مردم ما شده اند ، برای خیلی از مردم ایران روشن و آشکار شده ولی مجاهدین هنوز هم که هنوزه ، سنگ حسین را به سینه میزنند .
  خیلی سؤالات ایشان در کتاب شرح و حال و زندگی محمد به نوشته دکتر مسعود انصاری به تفضیل به نگارش در آمده. ایشان اگر مایل باشند میتوانند حیلی مطالب از این قبیل را در همان کتاب پیدا کنند ولی متاسفانه دشمنان ایران در نزد مجاهدین مقدس شمرده میشود.

  پاسخحذف
 13. Gomnamian aziz, Doorood bar shoma. merci babate mozoi ke neveshti. in link motasefane kar nemikone. http://balatarin.com/permlink/2011/7/5/2604562.
  -----
  nashenasi ke goft:جقدر ملت ایران باید بدبخت و ذلیل شده باشد که شما روش ان فکرانش شده باشید .

  avaln man tahal nadidam Gomnamian edeaye roshanfekri kone. Dovoman, cheghadr mardom iIran bayad badbakht,zalil va aghab oftade bashan ke fergheye Mojahedin ra "Alternative" bedoonan. Fergheyi ke agar Khomeini jalad az sahneye siyasi bareshoon nadashte bood alan dashtan ba velayate faghih sakht o pakht mikardan. Jamesh koni in javafngiyato. abreooye harchi irani bordin. Tooye Europe , ba oon kaseye gedaiytoon, ba onn hejab ashghaletoon. Ba oon khod zsoozoondanetoon. Az shomaha efrati tar va dogm tar khodetoonin. Delam baratoon misooze.

  پاسخحذف
 14. گمنامیان عزیز
  میتوانم از شما خواهش کنم که قبل از آنکه صحبتی بکنید و آنرا روی سایتتان قلمی کرده و آنرا پست کنید تا عالم و آدم ببینند، کمی فقط کمی راجع به ان مطالعه نموده و فکر کنید.
  ۱- مارکسیست اسلامی دقیقا یعنی چه؟ تعریف دقیق آنرا بفرمایید و وجه تمایز آنرا با اسلام و مارکسیسم بگویید؟ اگر مارکسیست است که به عنوان یک آتیست نمیتواند مسلمان باشد و غیره.
  ۲- دقیقا چطور امتزاج اسلام و مارکسیسم راه به جنایت میبرد. آیا مارکسیسم یا اسلام یا مسیحیت یا لیبرالیسم و نو لیبرالیسم به تنهایی راه به جنایت و پلیدی نمیبرند؟ مثال از هر یک از آنها
  بسیار است که از حوصله این کامنت خارج است.
  ۳- مجاهدین مکتب اسلام و احکامش را با استفاده از روش ماتریالیسم دیالکتیک، که صرفا روشی برای تحلیل است، تفسیر میکنند، همانطور که فقه سنتی، قوانین و احکام و آیات اسلام را با روش منطق و فلسفه عقب مانده ارسطویی تجزیه و تحلیل میکند. آیا شما فقه سنتی را اسلام ارسطویی یا اسلام یونانی مینامید؟
  ۵- همینجا این را بگویم که من اساسا به عنوان یک مارکسیست نه به اسلام اعتقاد دارم و نه آنرا در قرن بیستم عملی میدانم منتهی آنرا امری مربوط به خانه ها و قلب مردم مؤمن میدانم. از ان گذشته از دید من هیچ اشکالی ندارد که اسلام را با مارکسیسم یا با مسیحیت یا با یهودیت یا با هر چیز مخلوط کنند، مذهب، مذهب است و بستگی به سلیقه مؤمن دارد که دوست دارد چه را با چه چیز مخلوط کند. خلاصه آنکه تا زمانی که کار به تحمیل مذهب کسی بر کس دیگر نکشیده، ان مذهب محترم است.
  ۴- آیا ما در طول تاریخ مذاهب را با هم مخلوط نکرده ایم؟ آیا عرفان شرقی مخلوطی از اسلام و مسیحیت و هندوئیسم و بودایسم نیست؟ آیا هر کدام از این مذاهب سابقه جنایات وحشیانه را ندارند؟ آیا عرفان بر خلاف آنکه مخلوطی از این مذاهب با ان سوابق وحشتناک است، خود مروج تسامح و مدارا جویی و ستیزعلیه بنیاد گرایی نیست؟

  پاسخحذف
 15. ((ناشناس گفت...
  دردرجه اول ايده ئولوژي خودتان راارائه دهيد بطوريكه توانسته باشيد مانند مجاهدين يك پايگاه زده باشيد نه اينكه رفته ايد عشق وحال بعدازعمري حالا پس ازشراب خواري وسكس بيدروپيكر معلوم است كه نميتوانيد انضباط ايشان رابپذيريد معلوم است كه اين حرفهارابايد نثارشان كنيد ولي من فقط يك كلمه ازايشان را بشما يادميدهم وآن اينكه يك ماده آلي خيلي زودفاسد ميشود واين ازنظرعلمي هم درست است وشما چون فاسد شده ايد ونمازنميخوانيد نميتوانيد ايشان رادرك كنيددرحال حاضر وزارت اطلاعات فهميده كه ممكن است مردم بروند دنبال مسعود رجوي واين يعني خطر سقوط بنابراين بايد هرطورشده اينهارا لجن مال كنيم
  واين كلمه ماركسيست اسلامي ساخته شده ساواك است اما هرگزنتوانستند اين موضوع را ثابت كنند))
  =========================================
  یک-
  عزیز جان،
  ایدولوژی من خردگرایی و آزادی و احترام به حقوق بشر است.
  دو-
  احداث پادگان توسط مجاهدین هم هیچ افتخاری ندارد، بلکه باعث ننگ و شرمساری مجاهدین تا ابد خواهد بود، چرا تصور می کنید نوکری و چماق بدستی صدام و احداث پادگان در زیر سایه صدام ، افتخار است ؟!
  سه-
  در مورد مارکسیسم نیز ، پست بعدی این وبلاگ را بخوانید، منبع من گزارش رسمی دولت آمریکا است.
  چهار-
  من عمری بدنبال سکس و شراب خواری نبوده ام، هر چیز به اندازه و تعادلش دنبال کرده ام.
  اگر بحث مبارزه است، من زندان رفته و شکنجه شده رژیم ایران هستم.

  پاسخحذف
 16. منبع من در مورد اینکه تفکر مجاهدین ، بنا شده بر اسلام و مارکسیسم است، گزارش رسمی دولت آمریکا درباره مجاهدین خلق است،
  ترجمه این گزارش را در اینجا ملاحظه بفرمایید:
  http://gomnamian.blogspot.com/2011/07/blog-post_1606.html

  در گزارش دولت آمریکا می خوانیم:
  Mujahedin-e Khalq Organization (MEK)
  a.k.a. The National Liberation Army of Iran, The
  People’s Mujahedin Organization of Iran (PMOI),
  National Council of Resistance (NCR), The National
  Council of Resistance of Iran (NCRI), Muslim Iranian Students’ Society
  Description
  The MEK philosophy mixes Marxism and Islam. Formed
  in the 1960s, the organization was expelled from Iran
  after the Islamic Revolution in 1979, and its primary support came from the former Iraqi regime of Saddam Hussein
  starting in the late 1980s. The MEK conducted anti-Western attacks prior to the Islamic Revolution

  پاسخحذف
 17. جناب گمنامیان :
  فرموده اید که :
  "احداث پادگان توسط مجاهدین هم هیچ افتخاری ندارد، بلکه باعث ننگ و شرمساری مجاهدین تا ابد خواهد بود، چرا تصور می کنید نوکری و چماق بدستی صدام و احداث پادگان در زیر سایه صدام ، افتخار است "
  البته احداث پایگاه، بخودی خود نه اسباب ننگ است و نه اسباب افتخار. بستگی به این دارد که پایگاه به چه منظوری احداث شده است؟ آیا برای یک هدف دموکرتیک احداث شده، مثل پایگاه ژنرال دوگل در جنگ جهانی دوم و با هدف آزاد سازی کشور از اشغال نازیها، یا برای یک هدف غیر دموکراتیک و تمامیت خواهانه احداث شده باشد.
  ضمنا این نظر شماست که مجاهدین را نوکر صدام میخوانید که به هیچ وجه با واقعیت همخوانی ندارد. صدام و مجاهدین در جهت هدف مشخصی حرکت میکردند که ان پایان دادن به ادامه خمینی خواسته جنگ بود. این هدف تا آنجا که من میدانم به نفع مردم ایران هم بود و اگر نبود مقاومت مجاهدین، خمینی چه بسا این جنگ را، همانطور که خودش گفته بود تا ۲۰ سال هم ادامه میداد.

  فرموده اید که:
  "در مورد مارکسیسم نیز ، پست بعدی این وبلاگ را بخوانید، منبع من گزارش رسمی دولت آمریکا است."
  اگر شما دارید از یک مرجع مثل گزارش رسمی آمریکا نقل قول میکنید، اخلاقا باید جمله خود را به صورت نقل قول بنویسید، با ذکر دقیق مرجع و منبع و نه به صورت خبری. به این کار میگویند دزدی و سرقت علمی که نوعی فریبکاری است. خواننده را هم به این نتیجه گمراه کننده میاندازد که جمله شما جمله ای خبری است و واقعیت مسلم.
  ضمنا من اگر جای شما بودم برای اثبات مارکسیستی بودن یک گروه به گزارش های رسمی اشاره نمیکردم، چه علاوه بر این که این گزارشها، جهت دار بودن خود را در گذشته بارها به نمایش گذاشته اند، مثل گزارش تسلیحات کشتار جمعی عراق معلوم شد تنها به کار توجیه حمله به عراق میخورد، بلکه به این دلیل هم که اساسا آمریکاییها اطلاعات زیادی از گروه ها ندارند و اساسا یکی از علل انقلاب ایران و غافلگیری آمریکا در مقابل انهم، عدم شناخت آمریکا بود از گروه های ایرانی. بعضا آمریکا برای نوشتن اینگونه گزارشها به منابع خارجی و از جمله ایرانی استناد میکند. از جمله به همین دلیل هم شما میبایست منبع خبر را ذکر میکردید تا خواننده ببیند که آیا این حرف دلایل منطقی و علمی دارد یا به نقل از منبعی و مرجعی دیگر گفته شده است.
  اما از ان گذشته بارها دیده شده است که مقامات غربی به هر کسی که چپ و یا عدالت خواه باشد، گشاده دستانه لقب کمونیست یا مارکسیست میدهند، بدون آنکه فرق اینها را هم بعضا بدانند. به عنوان مثال در اواخر دهه ۹۰ یکی از مقامات غربی، آمریکایی یا کانادایی، مطمئن نیستم، نلسون ماندلا رهبر مبارزه ضد آپارتاید آفریقای جنوبی را "تروریست - کمونیست" نامید، در حالیکه ایشان نه تروریست بود و نه کمونیست.

  پاسخحذف
 18. تروریسم غیر قانونی است، گروه های تروریستی غیرقانونی اند و حق تبلیغ ندارند. همین! میشه بگید چه فرقی بین این سازمان، گروه ریگی، طالبان و ..... است!؟

  آقای بالاترین!
  لطفا سیستمی بگذارید که هر لینکی که تبلیغ کننده این سازمان است بدلیل غیرقانونی بودن بلافاصله حذف شده و با متخلف برخورد شود.

  پاسخحذف
 19. جناب گمنامیان- با عرض احترام لطفاً این متن را که با استفاده از مطالب شما و سایر دوستان تهیه شده بصورت یک لینک در سایت بالاترین قرار گیرد. و در صورت لزوم هر تغییری که لازم است در آن بدهید تا هموطنان ما از خطرات همکاری با سازمانها و گروههای تروریستی آگاه گردند.

  تروریسم غیر قانونی است و گروه های تروریستی غیرقانونی اند و حق تبلیغ ندارند. سازمان تروریستی مجاهدین خلق بهمراه سازمان القاعده و حزب الله و ... در لیست سازمانهای تروریستی دولتهای امریکا و کانادا قرار دارد و کلیه افرادی و شرکتها و سایتهایی که به آنها کمک مالی (تحت نام انساندوستانه یا هر عنوان دیگری ) و یا تبلیغی و یا عملی نمایند٬ نامشان در لیست افراد مظنون به همکاری با تروریسم قرار می گیرد و در زمان مناسب دستگیر٬ محاکمه و مجازات خواهند شد.
  http://www.state.gov/documents/organization/45323.pdf

  آقای بالاترین!
  لطفا سیستمی بگذارید که هر لینکی که تبلیغ کننده این سازمان تروریستی است بدلیل غیرقانونی بودن بلافاصله حذف شده و با متخلف برخورد شود.

  پاسخحذف
 20. در پاسخ به نامردي که گفته هدف مجاهدين پايان دادن به ادامه جنگ بود بايد عرض کنم تاريخ چيز ديگري مي گويد:

  تنها بعد از گذشت چند روز از پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت سازمان ملل متحد از سوی ایران در 27 تیرماه 1367، رهبر مجاهدين فرمانی را مبنی بر آماده باش کلیه نیروها و قطع تمام مسافرتها و ترورها صادر کرد و این پیام از جانب وی برای تمامی نیروها قرائت شد:

  «طلسم جنگ در حال شکستن است...رژیم شل شده ... باید ضربه کاری را بزنیم».

  پاسخحذف
 21. حتي جنايتکاري مثل خميني هم موافق عمليات مسلحانه براي مبارزه با شاه نبود.
  ايران يک کشور متمدن است و مردم ايران از هرگونه خشونت بيزار هستند ما از طريق نهادهاي دموکراسي و مدني خواسته هايمان را دنبال مي کنيم.

  پاسخحذف
 22. در پاسخ به آدم با شعوری که جمله زیر را نوشته:
  "در پاسخ به نامردي که گفته هدف مجاهدين پايان دادن به ادامه جنگ بود بايد عرض کنم تاريخ چيز ديگري مي گويد:

  تنها بعد از گذشت چند روز از پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت سازمان ملل متحد از سوی ایران در 27 تیرماه 1367، رهبر مجاهدين فرمانی را مبنی بر آماده باش کلیه نیروها و قطع تمام مسافرتها و ترورها صادر کرد و این پیام از جانب وی برای تمامی نیروها قرائت شد:

  «طلسم جنگ در حال شکستن است...رژیم شل شده ... باید ضربه کاری را بزنیم». "
  آخه آدم باشعور، به قول هموطنان آذریمان، "هچ دخلین وار". آخر گوز به شقیقه چه ربطی داره. مثلا دلیل آوردی!؟ جنگ ایران و عراق چه ربطی به جنگ مجاهدین بارژیم داره؟ جنگ ایران و عراق تمام شده بود، مجاهدین میخواستند کار رژیم را بعد از ان تمام کنند. گر چه این کار را نتونستند بکنند، اما بطور حتم و یقین جام زهر آتش بس را به حلقوم خمینی ریختند. منهم همین را گفتم. گفتم جنگ را به پایان رساندند. حتی اگر معنی جمله هایی را که نوشتی درست میفهمیدی، همین مطلب آنجا عنوان شده.

  پاسخحذف
 23. در پاسخ به آدم با شعوری که جمله زیر را نوشته:
  "در پاسخ به نامردي که گفته هدف مجاهدين پايان دادن به ادامه جنگ بود بايد عرض کنم تاريخ چيز ديگري مي گويد:

  تنها بعد از گذشت چند روز از پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت سازمان ملل متحد از سوی ایران در 27 تیرماه 1367، رهبر مجاهدين فرمانی را مبنی بر آماده باش کلیه نیروها و قطع تمام مسافرتها و ترورها صادر کرد و این پیام از جانب وی برای تمامی نیروها قرائت شد:

  «طلسم جنگ در حال شکستن است...رژیم شل شده ... باید ضربه کاری را بزنیم». "
  آخه آدم باشعور، به قول هموطنان آذریمان، "هچ دخلین وار". آخر گوز به شقیقه چه ربطی داره. مثلا دلیل آوردی!؟ جنگ ایران و عراق چه ربطی به جنگ مجاهدین بارژیم داره؟ جنگ ایران و عراق تمام شده بود، مجاهدین میخواستند کار رژیم را بعد از ان تمام کنند. گر چه این کار را نتونستند بکنند، اما بطور حتم و یقین جام زهر آتش بس را به حلقوم خمینی ریختند. منهم همین را گفتم. گفتم جنگ را به پایان رساندند. حتی اگر معنی جمله هایی را که نوشتی درست میفهمیدی، همین مطلب آنجا عنوان شده.

  پاسخحذف
 24. خطاب به دوستی که گفته
  "حتي جنايتکاري مثل خميني هم موافق عمليات مسلحانه براي مبارزه با شاه نبود. ايران يک کشور متمدن است و مردم ايران از هرگونه خشونت بيزار هستند ما از طريق نهادهاي دموکراسي و مدني خواسته هايمان را دنبال مي کنيم. "

  من نفهمیدم چه ارتباطی بین متمدن بودن و سلاح بدست گرفتن برای آزادی خواهی وجود دارد؟ چه کسی گفته که ملت متمدن اسلحه بدست نمیگیرد؟ آیا آمریکاییان که اسلحه بدست گرفتند و علیه اشغال انگلیس جنگیدند، متمدن نبودند؟ آیا قانون اساسی آمریکا که حق حمل اسلحه را برای شهروندان ان کشور محفوظ داشته و آنرا برای جلوگیری از سلطه یک دولت سرکوبگر لازم دانسته و سلاح در دست مردم را ضمانت دموکراسی میداند متمدن نیست؟ آنوقت ملتی که دخترانش را صادر میکنند، با جوانانش مثل گوسفند رفتار میکنند، تظاهرات آرام و مسالمت آمیزش را به گلوله می بندند و جوانش را در زندانها مورد تجاوز قرار میدهند و صد صد و هزار هزار اعدام میکنند و ....متمدن است؟ شما گویا متمدن بودن را با گوسفند بودن اشتباه گرفته اید. از ان گذشته خمینی که تضاد اساسی با شاه نداشت. تا سال ۴۲ که به عنوان یک آخوند ۲۸ مردادی با شاه همراهی هم میکرد. پس از سال ۴۲ تمام انتقادش به شاه بر سر دادن آزادی به زنان و الغا رژیم ارباب و رعیتی بود. بعد از تبعید هم تمام مدت کارش نصیحت کردن به شاه برای اجرای قوانین اسلامی - بخوانید دادن سهم به آخوند- بود. تا سال ۵۷ هم کسی کلامی از ایشان در باب مبارزه با رژیم سلطنتی و براندازی نشنید. پای ایشان را هم ابتدا ان مقاله رشیدی مطلق و سپس بی بی سی وسط کشید. تنها وقتی که باد در جهت موافق وزید و مردم همگی به خیابانها آمدند و خواهان رفتن شاه شدند، ایشان یک مرتبه ضد سلطنت شدند. بنا بر این من نمیدانم که چرا شما انتظار داشتید که ایشان بیاید و اعلام مبارزه مسلحانه علیه شاه کند. آیا این دلیل متمدن بودن ایشان است؟ فکر میکنم که گورستان خاوران و لعنت اباد و هزاران گور بی نام و نشان دیگر در جای جای ایران به اندازه کافی درجه تمدن ایشان را نشان میدهد.

  پاسخحذف
 25. "

  تروریسم غیر قانونی است، گروه های تروریستی غیرقانونی اند و حق تبلیغ ندارند. همین! میشه بگید چه فرقی بین این سازمان، گروه ریگی، طالبان و ..... است!؟

  آقای بالاترین!
  لطفا سیستمی بگذارید که هر لینکی که تبلیغ کننده این سازمان است بدلیل غیرقانونی بودن بلافاصله حذف شده و با متخلف برخورد شود. "  قربان مثل اینکه جنابعالی خیلی از اخبار عقب هستی. اولا که سازمان مجاهدین از لیست تروریستی تمام کشورهای اروپایی بیرون آمده. دادگاه استیناف آمریکا هم به دولت حکم داده که باید این سازمان را از لیست تروریستی بیرون آورد که تا کنون دولت آمریکا از این کار خودداری کرده. به عبارت بهتر این دولت آمریکاست که در مقابل قانون مقاومت میکند. در نتیجه حتی در خود آمریکا هم نمیتوانند محدودیتهای مرتبط به گروه های تروریستی را شامل حال سازمان مجاهدین کنند. حالا شما انتظار دارید که کاری را که دولت آمریکا نتوانست بکند، شماها در بالاترین انجام دهید، استناد به قانونی هم میکنید که دولت آمریکا با تمام وکلایش نتوانست رای مربوط به ان را از دادگاه آمریکا بگیرد.

  پاسخحذف
 26. "تروریسم غیر قانونی است، گروه های تروریستی غیرقانونی اند و حق تبلیغ ندارند. همین! میشه بگید چه فرقی بین این سازمان، گروه ریگی، طالبان و ..... است!؟
  آقای بالاترین!
  لطفا سیستمی بگذارید که هر لینکی که تبلیغ کننده این سازمان است بدلیل غیرقانونی بودن بلافاصله حذف شده و با متخلف برخورد شود. "
  قربان مثل اینکه جنابعالی خیلی از اخبار عقب هستی. اولا که سازمان مجاهدین از لیست تروریستی تمام کشورهای اروپایی بیرون آمده. دادگاه استیناف آمریکا هم به دولت حکم داده که باید این سازمان را از لیست تروریستی بیرون آورد که تا کنون دولت آمریکا از این کار خودداری کرده. به عبارت بهتر این دولت آمریکاست که در مقابل قانون مقاومت میکند. در نتیجه حتی در خود آمریکا هم نمیتوانند محدودیتهای مرتبط به گروه های تروریستی را شامل حال سازمان مجاهدین کنند. حالا شما انتظار دارید که کاری را که دولت آمریکا نتوانست بکند، شماها در بالاترین انجام دهید، استناد به قانونی هم میکنید که دولت آمریکا با تمام وکلایش نتوانست رای مربوط به ان را از دادگاه آمریکا بگیرد.

  پاسخحذف
 27. آقای گمنامیان
  شما نوشتی که :
  "قبلا به حرمت آزادی بیان همه نظرات مستقیم منتشر می شد، اما اکنون ناچار به نظارت بر کامنت شده ام/ همه نظرات بعد از تایید نویسنده وبلاگ منتشر می شود، مگر اینکه حاوی لینک های آلوده به بد افزار باشند و یا از کلمات خیلی رکیک استفاده کرده باشند/ نظراتی که حاوی لینک از سایت های غیر مطمین باشند(مثلا صالحین)، منتشر نخواهند شد/ چرا که برخی از ساندیس خوران، با گذاشتن لینک های آلوده سعی به جاسوسی خوانندگان این وبلاگ را داشتند/ سعی می کنم ظرف چند ساعت نظر شما منتشر شود ، پیشایش از اینکه نظر شما مستفیم منتشر نمی شود ، پوزش می طلبم،"
  چرا شما اجازه نمیدهید که هر کس خواست مطالبش را منتشر کند، آنرا فورا روی سایت بیاورد و آنگاه هر از چندی به سایت خود سر بزنید و اگر دیدید که کسی در کامنتهایش به فحش

  و توهین روی آورده آنرا پاک کنید؟ اینطوری حداقل برای من نویسنده کامنت انا مشخص میشود که آیا کامنت به دست شما رسیده یا خیر.

  پاسخحذف
 28. ناشناس آخری ،
  واقعا شرمنده ام که ناچارم به کامنت ها نظارت کنم، اخر من که 24 ساعت نمی توانم پای بلاگ حضور داشته باشم،
  از طرفی نیز این مزدوران سایبری ، با گذاشتن لینک های آلوده به بد افزار ، سعی در جاسوسی دارند و نمی توانم در باره امنیت خوانندگان وبلاگ ، ریسک کنم.
  با پوزش فراوان

  پاسخحذف
 29. در پاسخ به کسي که گفت گوز به شقیقه چه ربطی داره.

  بايد عرض کنم شما حق نداري بگي مجاهدين هدفشون اين بود که جلوي جنگ بيست ساله خميني را بگيرند.

  چون بعد از قبول قطعنامه 598 از طرف ايران مجاهدين به ايران حمله کردند تا بقول شما کار مملکت را يکسره کنن البته نتونستن. ربطش هم به جنگ عراق اينه که مجاهدين از صدام پول مي گرفتن.

  پاسخحذف
 30. خطاب به کسی که گفته بود :
  "بايد عرض کنم شما حق نداري بگي مجاهدين هدفشون اين بود که جلوي جنگ بيست ساله خميني را بگيرند.

  چون بعد از قبول قطعنامه 598 از طرف ايران مجاهدين به ايران حمله کردند تا بقول شما کار مملکت را يکسره کنن البته نتونستن. ربطش هم به جنگ عراق اينه که مجاهدين از صدام پول مي گرفتن. "

  اگر منهم مثل شما فکر میکردم که آنها به مملکت حمله کردند که این صحبت را با شما نداشتم و با شما موافق بودم. آنها به مملکت حمله نکردند، آنها به رژیم حمله کردند، رژیمی که هیچ نمایندگی از طرف مردم نداشت و مشروعیتش هم با کشتارها و سرکوبها و چماقداریها از بین رفته بود.
  اما البته اینها هیچکدام ربطی به این نداره که این عملیات مجاهدین سبب شد که جنگ زودتر تمام بشه و خمینی که میخواست جنگ را تا بیست سال هم ادامه بده و بقول خودش تا زمانی که حتی یک بنای سالم در ایران وجود داره،بجنگه، جنگ را هر چه زودتر تمام کنه. خلاصه اینکه باز هم شما نتوانستید توضیحی معقول و منطقی ارائه کنید که چرا حمله به رژیم به معنای اینست که مجاهدین سبب ساز کوتاهتر شدن جنگ نشدند. این دلیل شما بیربط است.
  اگر هم مجاهدین از صدام پول میگرفتند اتفاقا باید پس از قبول آتش بس دست از حمله بر میداشتند چه صدام همانطور که بعدا هم نشان داد و دلایل منطقی هم برای ان وجود دارد، مصمم به حفظ آتش بس بود. این عمل، یعنی حمله به رژیم بر خلاف نظر و نیت صدام حسین و آتش بسی بود که وی اینهمه به دنبال ان بود.

  پاسخحذف
 31. در پاسخ به فردي که گفته:
  ” ...از ان گذشته خمینی که تضاد اساسی با شاه نداشت. تا سال ۴۲ که به عنوان یک آخوند ۲۸ مردادی با شاه همراهی هم میکرد.... ایشان یک مرتبه ضد سلطنت شدند...“

  خميني قبل از سال 42 دو بار به عنوان سفير مرجعيت وقت آيت‌الله بروجردي و نماد روحانيت شيعه، شاه را ديده و با او مذاكره كرده است. درباره محتواي اين ديدارها دو روايت وجود دارد.

  برخي از ياران امام مي‌گويند ايشان پس از اين ديدارها گفته‌اند اين شاه را مي‌توان به دليل تزلزل و جبن برانداخت.

  و برخي از بستگان امام گفته‌اند تا چندي به دليل موضع پايين و شايد تا حدودي همان جبن و تزلزل شاه كه راويان اول گفتند امام خميني اميدوار بود كه روحانيت بتواند شاه را تحت نفوذ خود بگيرد و به يك معنا او را اداره كند.

  اين سند نشان مي دهد که امام خميني قبل از سال 42 چه نقشه اي براي شاه کشيده بود.

  در ضمن خميني در سال 42 در پاسخ افرادی که می گفتند با کدام یار و یاور می خواهید پیروز شوید ، مي گفت سربازان من در گهواره ها هستند!

  حتما شما هم اين جمله معروف او را شنيديد. بسياري از انقلابي ها در زماني که خميني اين سخن را بيان کرده بود در گهواره بودند.

  پاسخحذف
 32. مجاهدین = جمهوری اسلامی = اسلام = همش یه پخه، ریدم به همشون

  پاسخحذف
 33. در پاسخ به فردی که گفته بود:
  "... برخي از ياران امام مي‌گويند ايشان پس از اين ديدارها گفته‌اند اين شاه را مي‌توان به دليل تزلزل و جبن برانداخت.

  و برخي از بستگان امام گفته‌اند تا چندي به دليل موضع پايين و شايد تا حدودي همان جبن و تزلزل شاه كه راويان اول گفتند امام خميني اميدوار بود كه روحانيت بتواند شاه را تحت نفوذ خود بگيرد و به يك معنا او را اداره كند."
  اولا که ما چرا باید موضع گیریهای علنی وی را رها کنیم و به "قال فلان" و "یقول بهمان" بچسبیم. این "قال فلان" و "یقول بهمان" که سند نیست. اساسا در هیچیک از اطلاعیه های خمینی تا قبل از شروع انقلاب ضد سلطنتی، خواست سرنگونی سلطنت مطرح نبوده است. تمام خواست آقای خمینی "اسلامی شدن" - بخوانید دادن قدرت بیشتر به آخوندها- بوده است. به عنوان مثال، آخوندها در زمان رضا شاه دادگستری را از دست داده بودند و همواره خواهان بازپس گیری دستگاه عدالت و راه اندازی دوباره دادگاه های شرع بودند. یکی از محصولات این دادگاه ها اجرای احکام وحشیانه قصاص بوده است. خواست خمینی هم بدست آوردن همینها بوده است.
  علاوه بر ان، شاه سال ۴۲ هم شاه متزلزلی نبود، بر عکس در اوج قدرتش بود. انقدر قدرت داشت یا خود را در قدرت میدید، که دست به سرکوب متحدین معمم ۲۸ مردادی اش زد. اصلاحات ارضی و دادن حق رای به زنان، که ارتجاع به سرکردگی خمینی با ان مخالف بودند، قدرت شاه و اعتبارش را بیشتر هم کرده بود، بطوری که اغلب ناظران معتقدند که اصلاحات ارضی عمر، رژیم شاه را اقلا ده سال بیشتر کرد.

  ضمنا همینکه به قول خودتان خمینی حاضر به کار کردن با دستگاه شاه یا بقول شما "اداره شاه" بوده نشان میدهد که خمینی اساسا تضادی اساسی با "حکومت سلطنتی" نداشته و تمام تضادش با شاه بر سر گرفتن سهم بیشتری در همان نظام سلطنتی بوده است که البته این چیز غریبی هم نیست. به لحاظ تاریخی، جنگ ارتجاع مذهبی با استبداد شاهنشاهی جنگی بر سر قدرت بوده است که ارتجاع مذهبی با سواری گرفتن از خواسته ها و مطالبات اقشار نا آگاه و متوهم جامعه، که به غلط آخوندها را در کمپ خود میدیدند، بر علیه استبداد شاهنشاهی براه میاندازد. خوب جریانی مثل ارتجاع مذهبی که خود متحد معمم شاه در ۲۸ مرداد بوده، تاریخا هم وظیفه مشروعیت دادن به شاه و سلطنت را داشته، اختلافش هم با شاه و سلطنت تنها درگرفتن سهم بیشتر از قدرت خلاصه میشده و تمام اهداف خود را هم قابل حصول در همان رژیم میداند (بقول شما خمینی فکر میکرده که میتوان شاه را اداره کرد) چه دلیلی دارد که برانداز باشد، انهم برانداز مسلح؟
  ضمنا شما باید توجه داشته باشید که وقتی آقای خمینی یا هر یک از آخوندها از کلامی استفاده میکنند که نزد مردم ابرو دارد، آنها ان کلمه را با منظور و مراد خویش بکار میبرند، و نه با ان مفهومی که آدمیزاد از ان استنباط میکند. به عبارت دیگر نوع اسلامیزه ان را مد نظر دارند. وقتی حرف از انقلابی میزنند منظورشان نه روشنفکران و آزادیخواهان، که اساسا این دو مقوله در مذهب آخوند میوه ممنوعه است- که منظورشان همین ارازل و اوباشی هستند که ۳۰ سالست به جان مردم افتاده اند اول با چماقداری به سرکوب احزاب و نیروهای آزادیخواه پرداختند، به جان زنان افتاده و با اوباشگری به صورتشان اسید میپاشیدند، به جان زندانیان میفتادند و آنها را در زندانها شکنجه میکردند، به دختران باکره قبل از اعدام تجاوز میکردند و.... امروز هم که دامنه این اوباشگریها را گسترش داده اند و دیگر علنا دست به تجاوز و قتل و غارت میزنند. بی جهت نیست که در زمان آقای خمینی این اوباشان را "سربازان امام زمان " مینامیدند. پس اینکه ایشان "سربازان" خود را در گهواره میدید، منظورشان همین ارازل و اوباش و چماقدارانی بودند که امروز به جان مردم افتاده اند. این گارد شخصی را آخوندها در زمان پیش از مشروطه داشتند. این "سپاه شرع" کارش حفظ منافع آخوند و تنبیه کسانی بود که تن به طمع آخوند نمیدادند. هر آخوندی زندان و لشکر خود را داشت. ایشان خواب برگشت به ان دوران را میدید که تا زمان قاجار و اساسا تا پیش از مشروطه برقرار بود و هر آخوندی دم و دستگاه موازی خودش را داشت. به عنوان لشکر دعا، دعاگوی ذات اقدس همایونی هم بودند. به عبارتی دیگر، این دم و دستگاه قدرت آخوندی موازی با حکومت شاهنشاهی بخشی از قدرت را بدست داشت. این چه نسبتی و نشانی از براندازی دارد؟ تازه بگذریم از اینکه حتی وقتی در هنگام انقلاب ایشان ناگهان برانداز شدند، هدف واقعی ایشان از براندازی، با هدف نیروهای مترقی از براندازی متفاوت بود. ایشان به دنبال برقراری همین توحش اسلامی ۳۰ سال حاکم بر کشور، بودند که اساسا با خواست نیروهای مترقی و انسانیت آگاه از زمین تا آسمان فاصله داشت.

  پاسخحذف
 34. آٌقاي طرفدار مجاهدين.
  سخنانتان آنقدر مغالطه آميز است که من نيازي نمي بينم به آنها پاسخ دهم.
  من حرفهاي خودم را زدم و پاسخ هاي شما را هم دريافت کردم قضاوت را به عهده خوانندگان فعلي و بعدي اين وبلاگ مي گذارم.
  با تشکر.

  پاسخحذف
 35. آقا/خانم ضد مجاهدین
  من مطمئنم که اگر شما دلیلی داشتید میفرمودید و مغلطه مرا نشان میدادید همانطور که من با اشاره به واقعیت تاریخی مغالطه های شما را نشان دادم. معذلک این حرف شما را که خوانندگان هر کس خود قضاوت میکند را صد در صد قبول دارم.

  پاسخحذف
 36. یک توضیح اضافه ای بدهم راجع به صحبتهایی که با آقا/خانم ضد مجاهدین داشتم در مورد برانداز بودن خمینی. ایشان خمینی را برانداز میدانند به صرف چند نقل قول و نقل است از آقای خمینی که گفته بود که "سربازان من در گهواره ها هستند". منهم با ذکر نمونه های تاریخی به ایشان خاطر نشان کردم که اینگونه سربازان، سربازان برانداز نیستند، که مشتی اوباشند مثل بسیجیهای امروز، که مرحوم احمد کسروی در کتاب خودش، انقلاب مشروطه آنها را "سپاه شریعت" لقب داده بود که حکم گارد شخصی و چماقدار آخوند را داشتند. مزدشان هم ازمحل خمس و زکاتی که مومنین متمول به آخوندها میدادند پرداخت میشد.
  سربازان برانداز از جنس آنها نیستند. بلکه از جنس موسی خیابانی، اشرف دهقانی، توماج، مختوم، واحدی، جرجانی، کریم سنجابی، دکتر سامی، داریوش و پروانه فروهر و دیگر روشنفکران یا چریکها بودند که البته اینها هم سرباز خمینی نمیشدند، همانطور که نشدند.
  سربازان خمینی از جنس عقب مانده ترین و کثیف ترین و ناآگاه ترین اقشار اجتماع هستند، کسانی که با فرصت طلبی پس از انقلاب ریش گذاشتند و خود را انقلابی جا زدند، کسانی که مهندس بازرگان به طعنه آنها را "انقلابیون پس از انقلاب " لقب داد. کسان از قبیل "دکتر کردان" که احیانا سابقه زندان هم داشتند، البته نه زندان سیاسی!، یا متجاوز به عنف بودند و یا پا انداز و یا قاتل و یا شرور و .....خلاصه اینکه مخلوطی بود از لمپنهای شهری به همراه اقشار متوهم مذهبی. به تدریج که این سربازان خمینی بیشتر و بیشتر درگیر چماقداریها و ادمکشیها میشدند، ان جماعتی از ان سربازان، که اعتقاداتی داشتند و به چیزی به نام شرف پایبند بودند، ریزش کردند و آخرش تنها همان گروه مزدور ماند که برای پول، بازو و چماقش را در اختیار خریدار میگذارد. اینها را در اصطلاح سیاسی "لمپن پرولتاریا" مینامند که وسیله گروه های حاکم خریداری میشوند تا در جهت سرکوب مبارزات عدالت طلبانه مورد استفاده قرار گیرند. یا چماقداران شهری اند و در خدمت سرکوب تظاهرات گروه های مبارز سیاسی یا چماقداران اعتصاب شکن و در خدمت سرکوب اعتصاب کارگران.
  امیدوارم که این توضیحات بتواند منظور مرا روشنتر نماید.

  پاسخحذف
 37. احمد کسروي تاریخنویس و پژوهشگر برجسته ايراني جمله معروفي دارد با اين مضمون که ”ايران يک حکومت به آخوندها بدهکار است.“
  اين موضوع مربوط به قبل از شروع فعاليت سياسي خميني است.
  و نشان مي دهد آخوندها دنبال حکومت بودند فلسفه شيعه گري هم همانطور که کسروي توضيح مي دهد خلافت بوده.
  بنابراين حرف کسي که بگويد خميني و اخوندها صرفا دنبال اجراي احکام بوده اند محلي از اعراب ندارد.

  پاسخحذف
 38. آقا/خانم خمینی شناس
  اگر صحبتتان را در ارتباط با مباحثه من با ناشناس دیگر طرفدار تز برانداز بودن خمینی میفرمایید که باید بگویم که اصلا صحبت در این نیست که آخوندها دنبال حکومت بودند یا نبودند، حرف اینست که خمینی حتی اگر فکر براندازی هم در سر داشته، در عمل تا زمان اوجگیری انقلاب، موضع برانداز نگرفت. به شهادت تمامی اطلاعیه ها و سخنرانی هایش وی هرگز به دنبال براندازی نبود. تنها زمانیکه دید که انقلاب مردم به چیزی کمتر از سرنگونی پهلویها رضایت نمیدهد، وی هم سوار بر موج انقلاب شد و ژست براندازی گرفت. به عبارت دیگر وی تا زمان اوج گیری قیام مردم هیچگونه قدم عملی برای براندازی برنداشت و تنها پس از مطرح شدن خواست سرنگونی و خالی شدن میدان از حریف و بقول معروف، در شرایطی که مانع مفقود و مقتضی موجود بود، فرصت طلبانه به اسم رهبر قیام ضد سلطنتی، از موقعیت بهره برداری کرد. و الا شیعه همیشه به دنبال تشکیل حکومت بوده و دعوی حکومت داشته است. در عمل هم آخوندها همیشه با حکومتها بر سرگرفتن سهم هر چه بیشتر از قدرت نزاع داشته اند. طبیعی است که اگر زورشان میرسید، به چیزی کمتر از قبضه تمام قدرت قانع نبودند. منظور کسروی هم اینست که پس از انقلاب مشروطه، که با کمک آخوندها پیروز شد و در نتیجه با مطرح شدن اسلام به عنوان یک نیروی سیاسی، روزی روزگاری یک طبقه انگل و مفتخور داخلی،مثل آخوندها و بازاریان، به تنهایی یا با کمک یک نیروی سلطه گر خارجی از این زمینه آماده استفاده خواهد کرد و اسلام سیاسی را پرچم منافع طبقاتی خود خواهد نمود. ولی این مساله نه خمینی را برانداز میکند و نه هیچ یک از آخوندهای دیگر را. اینها بیشتر آماده خورند و طرار زحمت و خون دیگران تا رهبران یک جریان برانداز.

  پاسخحذف
 39. خميني يک سياستمدار بود. بچه که نبود.
  سخن شما مثل اين است که يک آخوندي الان که حکومت مال خودشان است بيايد بگويد خامنه اي را بايد برانداخت و در اين زمينه تبليغ کند. چکارش مي کنند؟

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.