سه‌شنبه، خرداد ۱۷، ۱۳۹۰

یا رسول الله، ما کفار که حرفی نداریم ، اما جدا صفت مکاری شایسته آفریدگار است؟!


یا رسول الله ، 
 من که چیزی بهت نمی گویم ، اما خجالت نکشیدی در قرآن ، به الله خودت صفت مکارترین گول زننده ها را داده ای ؟! 

النفال 30:
"...وَيَمْكُرُ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ"
ترجمه :
".... و آنان مكر مى‏ورزيدند و خداوند هم مكر مى‏ورزيد و خداوند بهترين مكرانگيزان است‏"

باور کن حیله گری و مکاری ، صفت خوبی نیستند؛ شایسته نیست یک مبصر کلاس را به این صفت موصوف کنید، چه برسد به الله خودتان !

توضیح تکمیلی :

آیه قرانی : 
وَإِذْ يَمْكُرُ بِكَ الَّذِينَ كَفَرُواْ لِيُثْبِتُوكَ أَوْ يَقْتُلُوكَ أَوْ يُخْرِجُوكَ وَيَمْكُرُونَ وَيَمْكُرُ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ ﴿۳۰
ترجمه خرمشاهی:
و ياد كن كه كافران در حق تو بدسگالى مى‏كردند تا تو را در بند كشند يا بكشند يا آواره كنند، و آنان مكر مى‏ورزيدند و خداوند هم مكر مى‏ورزيد و خداوند بهترين مكرانگيزان است‏


قران می گوید به یاد بیاور که کافران می خواستند مکر کنند ، یعنی تو را به بند کشند و یا بکشند، 
در اینجا مکر کردن مساوی با کار بد در نظر گرفته شده است، مثل کشتن محمد در شبیخون شبانه.
بعد در قسمت جمله بعدی ، قرآن برای خدا صفتی که برای کافران در نظر گرفته را برای الله متصور می شود و می گوید کافران مکار بوده اند، اما الله مکارتر است. 
حال شما به من بگویید،
در اینجا مکار بودن الله ، به معنای بد سگالی او هست یا نیست؟!

لینک این مطلب در بالاترین ----------آزادگی ----------فرندفید


۳۱ نظر:

 1. اعوذ بالله من الشیطان العین الرجیم
  بسم الله الرحمن الرحيم
  سوره انفال ایه 30
  [به خاطر بياور] هنگامى را كه كافران نقشه مى‏كشيدند كه تو را به زندان بيفكنند، يا به قتل برسانند، و يا [از مكّه‏] خارج سازند؛ آنها چاره مى‏انديشيدند [و نقشه مى‏كشيدند]، و خداوند هم تدبير مى‏كرد؛ و خدا بهترين چاره جويان و تدبيركنندگان است.‏
  ابله اول اینکه خدا به پیامبر گفته نه پیامبر!!!
  دوما خو در مقابله مکر کافرا خدا به رسولش گفته اونا مکر کنند تو ناراحت نباش منم به اونا مکر میکنم.
  کامل بنویس ایه های قران رو.

  پاسخحذف
 2. ناشناس آخری ،
  مگر من چه نوشته ام ؟!
  من هم گفته ام که محمد می گوید الله مکار است !!

  پاسخحذف
 3. این قرآن از اول تا آخرش چرنده. محمد یک آدم مریضی بیش نبوده که برای رسیدن به اهداف کثیفش از قول الله آیه نازل میکرده. بعدش هم که عرب‌ها حمله کردن به ایران و سر بریدن و تجاوز کردن و غارت کردن. حالا هم یه سری گوساله که تاریخ ایران و اسلام رو نمیدونند و از زندگی‌ این رسول کثیف خبری ندارند شدن کاسه داغتر از آش. همین افراد گوساله نمیدونن که عرب‌ها جدّ و آباد خودشون رو قتل عام کردن و به زنان ایرانی‌ تجاوز کردن و اون‌ها را در بازار‌های عربستان فروختن. به چه حقی‌ و چه علتی؟ چون ایرانیان کافر بودند؟ کافر بودن چه اشکالی‌ داره؟ باید سر هر چی‌ کافر هستش رو برئد؟ تًف به این مذهب کثیف.

  پاسخحذف
 4. نه محمد پیامبر بوده و نه الله خدا است.

  پاسخحذف
 5. بخش عظیمی‌ از قرآن صرف داستان‌هایی‌ شده که محمد در مورد داستان‌های انجیل و تورات شنیده بوده و از قول خودش نقل کرده. این داستان‌ها رو که بذارین کنار دیگه از قرآن چیزی بجز چرندیات و افکار یک آدم بیمار نمی‌مونه.

  پاسخحذف
 6. تمام احکام قران بر اساس آنچه که در کتاب ”عرب قبل از اسلام“ نوشته ”عبدالعزيز سالم نويسنده مصري“ بر اساس احکامي است که در بين قبايل عرب رسم بوده است و با اندکي تغيير آنرا از طرف خدا دانسته.

  نمونه اش خمص است که در قبايل عرب رسم بوده که وقتي در جنگ ها پيروز مي شدند يک چهارم غنايم را به رئيس قبيله ببخشند و بقيه را بين خودشان تقسيم کنند ولي با آمدن اسلام مترقي!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  اين يک چهارم به يک پنجم تقليل يافت که همه پي به عظمت و عدالت نهفته در اسلام ببرند.

  جل الخالق.
  عجب عظمتي است اين اسلام.
  يک چهارم جاهليت را کرده يک پنجم و نامش را گذاشته عدالت الهي.

  پاسخحذف
 7. ناشناس اولی! تو که میگی آیات رو کامل بخونین بهتره اول همین سوره ی انفال رو نگاه کنی که میگه همه ی ثروتهای عمومی و ملی متعلق به خدا و رسولش است و براساس بعضی آیات دیگر، این مالکیت قابل انتقال به جانشین رسول یعنی ولی فقیه است.
  فقط یه خورده عقلتو به کار بنداز ببین آیا الله باید منتظر بمونه تا یه نفر بیاد این ثروتها رو کشف کنه و بعد الله و رسول ،ادعای مالکیت کنن؟ این خدای اعراب که ادعا میکنه از همه ی مخازن و گنجهای زمین باخبره، چطور پیامبرش برای برآوردن نیاز اقتصادی مجبور به راهزنی میشه؟ اصلن کسی که ادعای آفرینش جهان رو داره چرا باید به یک فلز خاص مثل طلا که مخلوق خودشه اینقدر علاقه داشته باشه چرا به فلز کمیابی مثل تیتانیوم علاقه نداره؟
  این الله ،درسته که شخص باهوشیه، ولی دایره ی معلوماتش در حد کسیه که در عربستان زندگی کرده و چندین سفر تجاری هم به شام داشته.

  پاسخحذف
 8. به نام یزدان بخشاینده بخشا
  آقای گرامی
  شما برداشت نادرستی از این آیه قرآن کریم کرده اید
  منظور از این که یزدان مکار است به این معنا نیست که او روبه صفت است!
  بلکه منظور این است که اگر شیطان و دیوصفتان مکر و نیرنگ می کنند
  خداوند از آنها هم زرنگتر و خردورزتر است
  لطفا سعی کنید این را که گفتم, بفهمید
  با خرد و عقل خود اندیشه کنید نه با احساس و دریافت ظاهری
  لطفا اگر پاسخی دادی در وبلاگم GreatReforms.com در نظرات به من بگو
  با سپاس و بدرود

  پاسخحذف
 9. Akheh gosaleyeh nafahm agar ba in hokomate haramzadeh moshkel dari chera Islam ra moredeh hamleh ghara dadi ?
  Hamin amsale toyeh kesafat nagozashtand ke ta behal chehreyeh in bisharaf tar az to ashekar besheh! Mardome mosalamn az tarse amsle toyeh kesafat tar az saraane jomhoryeh dorogheen eslami sedashoon dar nemyad !
  Hameh fekr mikonand ke agar in jomhoryeh dorogheen bereh yek gohi mesle to mikhad beyad sare kar be hamin khater sedashon dar nemyad!
  Man az mokhalefane in rejeeme zaleme doroghgo hastam amma behet begam agar be eslam tohin koni, dahane tor ham service mikonam .. kesafate Sahyonist!

  پاسخحذف
 10. doostan aziz lotfan ba agahi harf bezanid
  zamani ke ke yeki makr va hile mikone khodavand ham hamoon makro be khodeshoon bar migardoone va da vaghe az rasoolesh hemayat mikone
  badesham yek bar ghorano kamel bekhoonin va jaee ro ke nafahmidin berin az kasi beporsin
  ghoran kheili ba manie
  badesham khaheshan in eslamo ba eslame maskhare keshavre ma moghayese nakonin
  din hazer to keshvare ma eslam niiiiiiiis

  پاسخحذف
 11. ناشناس آخری ،
  وَإِذْ يَمْكُرُ بِكَ الَّذِينَ كَفَرُواْ لِيُثْبِتُوكَ أَوْ يَقْتُلُوكَ أَوْ يُخْرِجُوكَ وَيَمْكُرُونَ وَيَمْكُرُ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ ﴿۳۰﴾

  عزیز جان ،
  ماست مالی هم اندازه دارد،
  قران می گوید به یاد بیاور که کافران می خواستند مکر کنند ، یعنی تو را به بند کشند و یا بکشند،
  در اینجا مکر کردن مساوی با کار بد در نظر گرفته شده است، مثل کشتن محمد در شبیخون شبانه.
  بعد در قسمت جمله بعدی ، قرآن برای خدا صفتی که برای کافران در نظر گرفته را برای الله متصور می شود و می گوید کافران مکار بوده اند، اما الله مکارتر است.
  حال شما به من بگو،
  آیا این به معنی بد سگالی هست یا نیست؟!
  ضمنا؛
  شما ترجمه خرمشاهی را قبول ندارید؟!
  بفرمایید شما قرآن را ترجمه کنید ببینم این آیه را چگونه ترجمه می کنید؟!

  پاسخحذف
 12. ناشناس اولی،
  تو که نوشته ای خدا چاره می اندیشیده ( طبق گفته های قرآن ) که در مقابل مکر کفار که می خواستند محمد را از مکه بیرون کنند راه حلی پیدا کند. خوب آخر که محمد را از مکه بیرون کردند . پس خدا در کتابش ( البته اگر کتابش باشد، یا اصلا خدایی وجود داشته باشد، . . . )که گفته خدا بهترین مکاران است دروغ گفته چون حداقل در این مورد کفار مکارتر بوده اند و محمد را از مکه بیرون کردند.

  پاسخحذف
 13. در ضمن این خدایی که این قدر مکار است و از پس کفار و مشرکان بر می آید، نمی توانسته به علی و حسن و حسین و باقی 12 امام شیعه هم کمک کند و قدری مکر به کار برد و آنها را یاری دهد تا بر معاویه و یزید و دیگر سرکرده های دشمن پیروز شوند؟ شاید هم خدا مکر به کار برده که یزید و معاویه و . . . را بر ایشان ( 12 امام شیعه ) پیروز کرده!؟! یعنی اصولا خدا بیشتر با معاویه و یزید هم پیمان بوده و مکر خود را به نفع ایشان به کار برده است.

  پاسخحذف
 14. گرامی ! شما و دوستانتان در سایت تفریحی بالاترین مریض تشریف دارین ! و خداوند چه لطفی کرد سال 88 را به جایی نبردین ! گرچه اونایی که با زیرکی قضیه رو میدیدن صفت امثال شما را دیدن و از همان ابتدا کاری به کارتان نداشتن مثل مردم آذربایجان ! اما دوست سادیسمی من این آیه اینگونه است :
  هنگامى را كه كافران نقشه مى‏كشيدند كه تو را به زندان بيفكنند، يا به قتل برسانند، و يا [از مكّه‏] خارج سازند؛ آنها چاره مى‏انديشيدند ، و خداوند هم تدبير مى‏كرد؛ و خدا بهترين چاره جويان و تدبيركنندگان است.‏

  دوست سادیسمی من میدونم که این نظر رو نمیزاری اما واقعا برای چه تحریف میکنی ؟ میخواهی دین ملتی را عوض کنی ؟ یا کلا دین ستیزی میکنی ؟
  خوشحالم که امثال تو زیاد نداریم در مملکت

  پاسخحذف
 15. به جای انرژی هدر دادن در تحریف آیات قرانی انرژی تان را در تصحیح اخلاق و رفتارتون بزارین بسیار بهتر نتیجه خواهید گرفت . یاد بگیرین اسلام چه بد باشه به نظرتون چه خوب باشه دین 1 میلیارد انسان هست و تحریف قران و تمسخر مسلمانان عین نادانی و بی عقلی هست :)

  پاسخحذف
 16. ناشناس آخری،
  ببم جان،
  من کجا آیه قرآن را تحریف کرده ام؟!
  ضمنا،
  اینکه اسلام عقیده فلان قدر آدم است، دلیل درستیش نمی شود، خود مسیحیت هم دو میلیارد پیرو دارد، پس آن درست تر است؟!

  پاسخحذف
 17. در ضمن اگر به دینی ایمان داری ... خداوند تو جان هر جنبنده ای را می تواند بگیرد یا خیر ؟ این کار همان قتل هست ! پس حتما خداوند تو قاتل بزرگی است ! نه ؟ با این اراجیف راه به جایی نمیبری ! البته که خداوند در مقابل مکار های کم عقلی مانند تو که فکر میکنی میتونی خدارو ناچیز نشون بدی بزرگترین مکار هست . تو اولین نیستی آخرین هم نخواهی بود !

  پاسخحذف
 18. جناب صاحب سایت ! بله تحریف است ! چون میخواهی برداشت غلط خودت را به دیگران تحمیل کنی ! معنی این آیه کاملا واضح است : اگه تو زرنگی خدا از تو زرنگ تره .
  شما گویا اصلا فارسی بلد نیستی بخونی گرامی ! من گفتم چه خوب باشه چه بد بالا خره دین 1 میلیارد آدمه !!! و احترام به عقاید 1 میلیارد آدم واجب ! نیازی نیست قبول کنی این دین رو اما حق تمسخر نداری ! اوباما با اون عظمتش با اینکه 60 بار تا حالا گفته مسلمان نیست اما به رسم ادب و احترام به 1 میلیارد آدم حتی عید های مسلمانان رو تبریک میگه

  پاسخحذف
 19. "به جای انرژی هدر دادن در تحریف آیات قرانی انرژی تان را در تصحیح اخلاق و رفتارتون بزارین"

  گام اول این است که کتاب توهین و فحش قرآن را پاک نمود تا همان یک میلیارد مسلمانی که میگویید اخلاق خود را تصحیح کنند.

  اینجا را ببینید:

  توهینها و فحشها در قرآن:
  http://mamnoe.wordpress.com/%d9%81%d8%ad%d8%a7%d8%b4%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86/

  پاسخحذف
 20. آدم مریض تو که خایه نداری حتی نظرات منو کامل بزاری ادعای دشمنی با خدا داری الحق که خدا راست گفته . آنها ترسو و نادانند .

  پاسخحذف
 21. اعوذ بالله من الشیطان العین الرجیم
  بسم الله الرحمن الرحيم
  سوره انعام ایه 7:
  [حتّى‏] اگر ما نامه‏اى روى صفحه‏اى بر تو نازل كنيم‏، و [علاوه بر ديدن و خواندن‏،] آن را با دستهاى خود لمس كنند، باز كافران مى‏گويند: (اين‏، چيزى جز يك سحر آشكار نيست‏)!

  پاسخحذف
 22. اعوذ بالله من الشیطان العین الرجیم
  بسم الله الرحمن الرحيم
  سوره نسا ایه 118-119-120-121
  خدا او را از رحمت خويش دور ساخته‏؛ و او گفته است‏: (از بندگان تو، سهم معيّنى خواهم گرفت‏!
  و آنها را گمراه مى‏كنم‏! و به آرزوها سرگرم مى‏سازم‏! و به آنان دستور مى‏دهم كه [اعمال خرافى انجام دهند، و] گوش چهارپايان را بشكافند، و آفرينشِ پاك خدايى را تغيير دهند! [و فطرت توحيد را به شرك بيالايند!]) و هر كس‏، شيطان را به جاى خدا ولّىِ خود برگزيند، زيانِ آشكارى كرده است‏.
  شيطان به آنها وعده‏ها[ى دروغين‏] مى‏دهد؛ و به آرزوها، سرگرم مى‏سازد؛ در حالى كه جز فريب و نيرنگ‏، به آنها وعده نمى‏دهد.
  آنها [= پيروان شيطان‏] جايگاهشان جهنم است‏؛ و هيچ راه فرارى ندارند

  پاسخحذف
 23. در پاسخ به اون بيچاره اي که مي گه اسلام دين 1 ميليارد آدمه بايد عرض کنم که 6 ميليارد آدم هم در اين دنيا غير مسلمان هستند.
  شما بايد بي ادبي را کنار بگذاري و به آنها توهين نکني و آنها را کافر(نجس) نداني.
  البته تقصير تو بيچاره نيست تقصير بزرگترين حقه باز عالم بشريت يعني محمد (لعنت ا... عليه) است

  پاسخحذف
 24. ..وَيَمْكُرُ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ

  واقعا اين کلمات به درستي محمد(لعنت ا... عليه) را توصيف مي کند او خود را در جاي الله مي گذاشت و از زبان او سخن مي گفت.
  آري محمد از همه حيله گران حيله گرتر بود
  محمد انتقام خودش را از دشمنان خودش به اسم الله مي گرفت.
  محمد جواب همه کساني که 13 سال به سخنان او گوش ندادند را با شمشير و قتل عام داد.
  او را بشناسيد.
  لعنت بر کساني که کورکورانه قران را بدون اينکه به صدق و صحت آن ترديد کنند مي پذيرند.

  پاسخحذف
 25. آفرین احمد خان. به وب بلگتان هم سر زدم. من هم فکر می‌کنم که بسیاری از هموطنان ما فکر میکنند الله همون خدایی هستش که دیگر ادیان بهش اعتقاد دارند. اگر قرآن و تاریخ اسلام رو درست میشناختند میدونستند که این الله خونخوار هیچوقت نمی‌تونه خدا باشه و محمد ابن عبدالله دزد و قاتل هیچ گاه پیامبر نمیتونسته باشه.

  پاسخحذف
 26. دوستان نمی دونم دقت کرده اید که حتی خدایی که محمد ارائه می دهد هم جزء اعتقادات اعراب قبل از خودش بوده و دلیلش هم این است که نام پدر محمد " عبدالله " بوده یعنی " بنده الله " و اصولا بیش از 95% اسلام همان اعتقادات اعراب قبل از اسلام است که مسلمین آنها را اعراب جاهل می خوانند. واقعا مسخره است، 95% اعتقادات و اعمال مسلمین مربوط به همان افرادی است که به گفته خود مسلمین جاهل ( نادان ) بوده اند.

  پاسخحذف
 27. در پاسخ به ABC عرض مي کنم که بله درست است اما آنچه که در زمان جاهليت رواج داشته بت پرستي بوده و البته عده اي بودند که به آيين حنيف اعتقاد داشتند يعني اعتقاد به خداي يگانه داشتند و در غارها به عبادت مي پرداختند و محمد هم در ابتدا خودش را پيروآيين حنيف معرفي کرد تا اعتباري براي خود کسب کند ولي بخاطر تناقضات در حرف هايش يهوديان او را مسخره مي کردند و او از دست يهوديان بسيار خشمگين بود
  آيه غيرالمغضوب عليهم که در نماز هر روز توسط ما بزور مسلمان شده ها 10 بار خوانده مي شد مقصود يهوديان مکه بودند!!!.

  پاسخحذف
 28. "معنی این آیه کاملا واضح است : اگه تو زرنگی خدا از تو زرنگ تره ."

  کاملا واضح است چون گفته "مکار" نه زرنگ یا خردمند. واژه مکر را به کار برده و نه زرنگی، خردمندی، تدبیر یا از این جمله.

  پاسخحذف
 29. خواهش مي کنم از صاحب اين سايت که سخنان تکراري را تاييد نکند. من مطمئن هستم اين آقاي ناشناس داره به ما مي خنده از اينکه مارو با الفاظ درگير مي کنه

  معني کلمه از فرهنگ لغات عربي به فارسي نبراس

  مکر= حيله , مکر , دستان و تزوير , تلبيس , روباه صفتي , خيانت , دورويي

  روباه صفتي خيلي به الله محمد مياد.

  پاسخحذف
 30. در پاسخ به AHMAD ،
  آنچه شما گفتید بیشتر تکمله ای به گفته های من بود.
  اما من با این قسمت از گفته شما موافق نیستم که: اعراب قبل از اسلام بت پرست بودند و اعراب پس از اسلام الله پرست. خوب وقتی الله خود جزئی از اعتقادات بت پرستان بوده چگونه پس از محمد دیگر الله جنبه های بت گونه اش را از دست می دهد؟ در ثانی چه تفاوتی دارد که ما چه اسمی را برای چیزی ( مثلا این که الله را بت بنامیم یا چیز دیگری ) انتخاب کنیم در حالی که یک ماهیت آن چیز ثابت است؟ الله قبل از محمد همان الله پس از محمد است. به نظر می رسد محمد ( تقریبا تمام ادیان ابراهیمی ) بیشتر نیاز به یک دستاویز داشته که توسط آن به مطامع خود برسد و الله را از بقیه بتان دستاویز بهتری دیده است. البته به نظر می رسد در این راه افرادی مثل سلمان فارسی هم به محمد بسیار کمک کرده اند.

  پاسخحذف
 31. در پاسخ به ABC عرض مي کنم که کاملا با شما موافق هستم
  من جاهليت را شايسته تر مي دانم که به بعد از مسلمان شدن اعراب نسبت دهيم چون جنگ و کشتار هاي قبيله اي در اين زمان شدت آن چند برابر شد و زنان عرب پس از جاهليت جز در سالهاي ابتدايي از صحنه اجتماعي حذف شدند تا امروز که بايد براي حق راي خودشان تلاش کنند.

  الله به معني معبود است يعني هر چيزي که شايسته پرستش باشد در واقع در زمان قديم عرب، هر چه که مي پرستيد الله مي گفت ولي الله بعد از اسلام در ظاهر در آسمان بود ولي در باطن بتي بود که از سنگ ساخته شده بود و همان کعبه بود.

  و اين فريبکاري محمد بود چون تا قبل از اينکه از مکه فرار کند قبله مسلمان ها کعبه نبود بعد از فتح مکه او چون علاقه بسياري به حجرالاسود داشت قبله را به کعبه تغيير داد.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.