دوشنبه، خرداد ۳۰، ۱۳۹۰

بیداد که چه خاک ایران بایر و دیر کشت و ناباور است برای آزادی ، خون (ندا) بر این زمین ریخته شد و نهال آزادی هنوز گل نداده است


بیداد که چه خاک ایران بایر و دیر کشت است برای آزادی ، خون (ندا) بر این زمین ریخته شد و نهال آزادی هنوز  گل نداده است.

بیداد از این خاک لم یزرع، بی داد از این خاک دیر کشت ، کدام کشور را سراغ دارید که چنین مظلومانه دخترکی زیبا، بی هیچ فریادی برای آزادی و دموکراسی بمیرد ، بعد از دو سال هنوز در حسرت جوانه ای هستیم از این نهال آزادی.

یکصد و اندی سال است که برای دموکراسی خون می دهیم، از فرخی یزدی گرفته ، تا ندا آقا سلطان، از محمد مختاری گرفته تا جعفر پوینده ، از سهراب اعرابی گرفته تا شاهپور بختیار.

خون بهترین فرزندان این کشور را به پایت ریخته ایم، بلکه شاهد درخت آزادی باشیم، بلکه در سایه دمکراسی، این کشور مصیب زده روی شادی ببیند.

دو سال پیش ، گلوله جهل و نادانی و ولایت مداری ، سینه دخترکی به نام ندا را شکافت، بلکه سکوت ندا، فریادی باشد از مظلومیت مردم فلاکت زده ایران، اما هنوز نادانی در قامت ولایت مشغول حکمرانی است و ما اندر خم یک کوچه ایم.

ای خاک دیر کشت، دریایی از خون داریم، هزاران ندا و سهراب و پوینده هر روز در این خاک زاده می شوند.

مباد که یاس بر ما چیره شود، آنقدر خون می دهیم و تلاش می کنیم، بلکه به آزادی دست یابیم، و این راه ندا است، مبادا که خون ندا را بی حرمت کنیم و راهش را نیمه کاره بگذاریم. 

لینک این مطلب در بالاترین -------آزادگی

۲ نظر:

  1. اسلام دين دروغگويي و ترويج کثافت است

    http://www.youtube.com/watch?v=mtSoiviFE-o&feature=related

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.