یکشنبه، خرداد ۱۵، ۱۳۹۰

هموطن مسلمانم، اگر دین تو حقیقت است، پس چرا از نقد آن وحشت داری ؟! باور کن اگر خدایی باشد، آنقدر شخصیت دارد که از تفکر منطقی درباره حرفش، دلخور نشود !

هموطن مسلمانم، اگر دین تو حقیقت است، پس چرا از نقد آن وحشت داری ؟! چرا از فکر کردن به آن می هراسی ؟! باور کن اگر خدایی باشد، آنقدر شخصیت دارد که از تفکر منطقی درباره حرفش، دلخور نشود !

هموطن مسلمانم ،
باور کن که هیچ روش محترمانه ای وجود ندارد که من بتوانم بگویم اسلام دین وحشی گری است و تو ناراحت نشوی، قبول دارم که انتقاد من از اسلام ، به هر شکلی (چه در محترمانه ترین حالتش) باعث دلخوری تو می شود.
اما چند نکته را نیز در نظر داشته باش:

ü      طبق اصل آزادی اندیشه تو حق داری هر آیینی را بر گزینی ، این آزادی اندیشه خوانده می شود.
ü      طبق اصل آزادی بیان من نیز حق دارم هر اندیشه ای را به باد انتقاد بگیرم و به نقد آن برخیزم.
ü      بر اساس آیینی که تو به آن اعتقاد داری ، کشور ما به خرابه ای بد نام تبدیل شده است، حق من است که از اندیشه تو انتقاد کنم.
ü      باور کن که هیچ روشی نیست تا بتوانم به صورتی این حقیقت را بگویم که دلخوری تو را به همراه نداشته باشد، بی شک وقتی به کسی می گویم تمام اعتقاد او بر اساس و بنیادی غلط و گمراه بنا نهاده شده است، آن شخص ناراحت می شود.
اما این حق تو است، این حق تو است که تو را ناراحت کنم و به تو بگویم هموطنم، به بیراه می روی، اساس و بنیاد اعتقاد تو ، بر پایه ای غلط و اشتباه بنا نهاده شده است.

باور کن که انتقاد از اسلام، هم حق اخلاقی من است (چه آنکه کشورم بر اساس این اعتقاد غلط بر باد فنا رفته است) و هم حق اخلاقی تو است، چه آنکه تو حق داری که بدانی تا چه حد در اشتباه به سر می بری.

چرا تو ناراحت می شوی ؟!
دلیلش خیلی ساده است، اصولا ادیان به شکلی مضحک ، چون توان بحث منطقی را نداشته اند و مبلغین و مبدعین ادیان می دانسته اند اگر هر بحث منطقی صورت گیرد، آنها بازنده آن بحث خواهند بود، به روشی غیر اخلاقی روی آورده اند، مبدعین دین از همان ابتدا اجازه انتقاد و به چالش کشیدن دین خود را از منتقدین می گیرند و از پیروان خود می خواهند به بهانه بی احترامی به ادیان، با منتقدین به بدترین وجهی برخورد صورت گیرد.

نتیجه این بنیان غلط و غیر منطقی این شده است که تو هر گونه انتقاد از ادیان را بی احترامی به خودت می دانی و اجازه به چالش کشیده شدن دینت را نمی دهی.

هموطن مسلمانم، اگر دین تو حقیقت است، پس چرا از نقد آن وحشت داری ؟! چرا از فکر کردن به آن می هراسی ؟! باور کن اگر خدایی باشد، آنقدر شخصیت دارد که از تفکر منطقی درباره حرفش، دلخور نشود !

لینک این مطلب در بالاترین-------آزادگی----------فرندفید


۵۰ نظر:

 1. ببینید جناب گمنامیان البته من احساس می کنم از این سبک نوشتن شما خانم هستید شاید هم تو اشتباه باشم من یک مسلمان هستم به بخشهایی از اسلام اعتقاد دارم بخش هایی اش را هم قبول ندارم ولی اعتقاد دارم هم نقد دین خوبه ولی شما را به خدا میشه فعلا که به تضاهرات ها مونده این دعواها را پیش نیاورید بمونه واسه ی بعدا؟
  شما حتی به وجود خدا اعتقادی نداری ولی من یک به عنوان یک نفر که تو انگلیس پزشکی می خوانه دلایل خودم را دارم چون یک هوا پیما 4000 قطعه داره یکی از سلول های بدن شما 40000 قطعه داره اگه یک هواپیما بتوانه در اثر تصادف بوجود بیاد انسان و کائنات هم می توانه این از این
  راستی طلفا به وبلاگ من سر بزنید.

  پاسخحذف
 2. دقیقا. مسلمان، اگر خدایی وجود داشته باشه پس این عقل رو برای چی‌ به ما داده؟ که بدون فکر و سوال از یک مذهب کثیفی مثل اسلام پیروی کنیم؟ از یک شخصی‌ که خودش را رسول خدا می‌دونه و به زنان تجاوز کرده، آدم کشته و بچه باز بوده و اموال مردم رو غارت میکرده بدون هیچ فکری اطاعت و پیروی کنیم؟ پس فرق تو با اون الاغی که فکر میکنه خامنه‌ای واقعا نایب امام زمان هستش چیه؟ شما‌ها با هم هیچ فرقی‌ ندارین. جفتتون عین گوساله دنبال یک مذهب یا خرافات یا شخصی‌ وحشی افتادین و حاضر هستین بخاطر اعتقادتون آدم بکشین یا تجاوز بکنین یا بقیه رو کافر و نجس بخونین.....

  پاسخحذف
 3. ۱) رامین جان چطور می‌شه به یه بخشهای از اسلام اعتقاد داشت و به یه بخشهایی نداشت؟ شما شاید باید دنبال یک دین دیگری بروید که اینقدر ضدّ و نقیص نباشه و پیامبرش هم مثل محمد شارلاتان نبوده باشه.

  ۲) اگر کسانی‌ مثل گمنام به خاطر امکان تفرقه مجبور باشن سکوت بکنن من فکر می‌کنم این جنبش به هدف اصلیش یعنی‌ آزادی نخواهد رسید. همه باید از همین الان اجازه داشته باشن حرف خودشون رو بزنن. من شخصاً آزادی می‌خوام و دنبال میر حسین و آخوند‌های اصلاح طلب نیستم. و در اولین فرصت می‌خوام که جنایت کاران این دوران اسلامی بخاطر شرکت در قتل‌ام زندانیان سیاسی و غیره محاکمه‌ بشوند.

  ۳) شما و دیگران که خودتان را جنبش سبزی مینامید باید از همین الان از حق اقلیت‌های سیاسی، فکری و مذهبی‌ حمایت بکنین و نه اینکه به اون‌ها بگین که شما لطفا فعلا خفه خون بگیرین تا ما اول پیروز بشیم. همین قول رو که خمینی (مادر قحبه) هم به ما ملت ایران داد.

  ۴) تعداد سلول بدن و نداشتن جواب اثبات خدا نمی‌شه. این خدای پرقدرت خونه خودشو (مکّه) نتونسته از سیل و خرابی نجات بده. مکّه اگر بدونید چندین بار باز سازی شده.

  پاسخحذف
 4. اين کتاب را در مي توانيد در اينترنت پيدا کنيد

  کتاب: تاريخ عرب قبل از اسلام
  نويسنده: عبدالعزيز سالم
  مترجم: باقر صدري نيا
  چاپ نخست: 1380
  شمارگان: 500 نسخه


  بخش پنجم از اين کتاب (اوضاع اجتماعي و ديني) در مورد مناسبات اجتماعي و فرهنگي اعراب قبل از اسلام است که بسيار پيشرفته مي باشد البته نسبت به وضع امروز ما! و زنان آن جامعه داراي ارزش و احترام بوده اند و پا بپاي مردان در عرصه هاي اجتماعي حضور داشتند حجاب هم در آن دوره اجباري نبود. البته زنان باحجاب هم بودند.
  زنده بگور کردن دختر ها هم فقط در بين مردمان بسيار فقير رواج داشته البته نه در بين همه قبايل عرب؛ بلکه تعداد بسيار معدودي که قريش يکي از آنها بود.

  تجارت و بازرگاني و کشاورزي و دامداري شغل مردم آن عصر بوده و هيچ ديني خود را به اديان ديگر تحميل نمي کرد.
  مردم عرب با توجه به مناسبات و شرايط آن زمان زندگي مي کردند.
  و ارزشهاي اجتماعي براي خودشان داشتند نظير (سخاوت، شجاعت، عفت و پاکدامني، و وفاداري)

  بسياري از قوانين فقهي اسلام امروز هم از آن دوره گرفته شده و تغيير ناپذير شده نظير :

  1 - جزيه (برگرفته از فديه)
  2 - قصاص
  3 - ديه

  بررسي شکل به ارث برده شدن قوانين اسلام از قوانين حاکم بر قبيله قريش بسيار جاي تامل دارد

  پاسخحذف
 5. man pezeshk hastam!!!
  in javabe comente avale ramine ke to englis dare pezeshki mikhone.....
  kheyli zesht va taasof angize ke ye dr hanooz be afarineshe badan va selolha eteghad dashte bashe.....
  lotfan kami motale konid.....
  ketabhaye richard dawkins ro tosie mikonam beheton ....

  پاسخحذف
 6. اسلام یا کلا ادیان برای زمانی بود که مردم آنقدر درک و فهم نداشتند که خوب را از بد تشخیص بدهند و تنها راه این بود که با یک سری دستورات و احکام، بدون هیچ دلیل منطقی، مردم را به انجام کارهای خوب وادار کنند.
  مثلا تنها راهی که میشد اون عرب جاهل را از ارتکاب اعمال بد واداشت این بود که از جهنم و عذاب و قیر و قیف و .. بترسونیش.
  در صورتی که اکنون همان دستورات و احکام غیر منطقی ابزاری شده بر دست کثیف سیاستمدارن که بدون توضیح، من و تو را از کاری که او دوست ندارد، باز دارند.
  من فکر میکنم اگر ده بار دیگر هم حکومت عوض شود، باز این تفکر ماست که سایه ستمگر را بر سرمان فرا می خواند.

  پاسخحذف
 7. جناب پزشک از انگلیس که به بخشهایی اعتقاد دارین لطفا کتاب "پندار خدا" "God Delusion" نوشته Richard Dawkins رو مطالعه بفرمایید. من یه بیسوادم، شما که سواد دارید این کتاب خیلی کمکتون میکنه (ترجمه فارسی تو اینترنت هست) که بدونید آلرناتیو برای آفریدگار تصادف نیست بلکه انتخاب طبیعیه. اتفاقا مثال هواپیما رو هم داره تو کتاب. با احترام به ایران من که هنوز نمیتونم باور کنم اما شمای پزشک شاید بتونید و دیگه اطلاعات غلط ندید

  پاسخحذف
 8. ( کمونیست = مسلمان = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = ضد انتخابات آزاد = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی )

  گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند. « کورش فردوسی»

  پاسخحذف
 9. بابا این ریچارد داوکینز بدبخت اولا زیست شناس نیست رشته ی اصلی اش روان شناسی هست دوما این تبلیغ ها را واسه شما داخل ایران می کنند من چند جا دیدم سوال پیچش بکنند نتوانه جواب بده این ویدئورا نگاه کن یا رو از ریچارد داوکینز می پرسه که شما می توانید مثال هایی از جهش را برای ما بیاورید که باعث افزایش اطلاعت درون سلول بشه بعد از 5 دقیقه سکوت شروع می کنه به مغلطه کردن و پاسخ های بی ربط دادن
  http://www.youtube.com/watch?v=zaKryi3605g
  تو ببین عقلت چی میگه اگه قطعات یک هواپیما را از 12 میلیارد سال قبل توی یک کره ای بگذاری در اثر باد این قطعات بتوانند به هم متصل بشوند و بعد میلیارد ها سال یک هواپیما را بوجود بیاورند سلول هم می تواند تصادفی بوجود بیایید بیشتر استادهای ما اصلا این تئوری را قبول ندارند ولی چون حرکی بخواهد در این مورد حرفی بزنه می اندازنش بیرون کمتر در موردش حرف می زنند.
  تناقضات تئوری داروین بخش اول

  http://mmosadegh.blogspot.com/2011/05/blog-post_28.html
  تناقضات تئوری داروین بخش دوم
  http://mmosadegh.blogspot.com/2010/10/blog-post_24.html


  تناقضات تئور داروین بخش اول

  پاسخحذف
 10. ناشناس گفت...
  اسلام یا کلا ادیان برای زمانی بود که مردم آنقدر درک و فهم نداشتند که خوب را از بد تشخیص بدهند و تنها راه این بود که با یک سری دستورات و احکام، بدون هیچ دلیل منطقی، مردم را به انجام کارهای خوب وادار کنند.
  ================================================
  لطفا اسلام را با ادیان دیگر قاطی‌ نکنید. این بی‌احترامی به ادیان دیگر هستش. اسلام به مسلمانان فرمان کشتن غارتگری و به بردگی کشیدن زنان و دختران رو میده. اسلام بلعکس مسیحیّت یا ادیان دیگر هیچ چیز خوبی‌ نداره. قسمت‌های خوب قرآن در واقع از انجیل و تورات بصورت غلط و غلوط کپی شده است.

  پاسخحذف
 11. اما این حق تو است، این حق تو است که تو را ناراحت کنم و به تو بگویم هموطنم، به بیراه می روی!!!

  jeddi???!!!! to ghalat mikoni ....

  khoob amr e be maroof o nahi az monkar ro amookhtin!!!

  basiji haie atheist e mozakhraf!!

  پاسخحذف
 12. من با شناختی که از اسلام بدست آوردم و تطبیق آن با جوامع امروزی به عینه دارم می بینم عمل به آیین اسلام بیشتر در جوامع غربی داره اتفاق می افته تا جوامع اسلامی.

  پاسخحذف
 13. تو احمق بی شرفی بیش
  نیستی ,تو آدمکش جنایتکاری
  همه چیزی که بلدی تکرار کنی ,همین فحش دادن هاست ! به اسم نقد.اگر تو این طرز فحش دادن را نقد میدانی ,دلیلی دیگر برای فهم شعور نازلت ارائه میکنی . اول بفهم نقد یعنی چه بعد شرع کن به نقادی.
  نوشته هایت بدرد عد ه ای احمق عقده ای بی سواد درسایت بالاترین میخورد و بس

  پاسخحذف
 14. راستی چند سوال :من لینکی واسش پیدا نکردم اگه دنیا فقط مادیه که فرضا باشه مثل هر چیز مادی باید ابعادی داشته باشه پس از حد نهایی این جهان بعد اون چی باید باشه ؟جهان از کی بوده و فرضا زمانی شروع شده قبل اون چی بوده ؟باید معترف بشیم یه دنیای متفاوت با دنیای ما هست یا نه؟

  پاسخحذف
 15. در پاسخ به fakhredin عرض مي کنم که وجود دنيايي ماورايي مجوزي براي محمد(لعنت ا... عليه) بي سواد (طبق گفته خودش) نبايد بشود که ديگراني که به اين موضوع اعتقاد ندارند را کافر(مدفوع، شاش، گوه) يعني در حد سواد خودش بداند.
  سواد محمد(لعنت ا... عليه) بيشتر از اين نبود که بفهمد بايد به انديشه بشر احترام بگذارد. البته انتظاري هم از يک بي سواد غارتگر نمي رفت.
  برو تاريخ بخون ببين اين بدبخت ملعون يعني محمد(لعنت ا... عليه) چطور با شمشير مردم مکه رو قتل عام کرد تا مسلمون (تسليم) شدن. از يک بي سواد بيشتر از اين انتظار هم نمي رفت.
  شما حجرالاسود پرست هستين نه خداپرست.
  لعنت خدا بر متجاوزين به انسانها که اولينشان محمد(لعنت ا... عليه) بود.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. میگم اقای بی ادب راستی توجه کردی که برای توهین به پیامبر اسلام ونفی ایشان از الفاظی که با دین ایشان اومده استفاده میکنی؟(لعنت الله علیه!)جالبه نه؟
   شماها جدی جدی مخالفین یا ملت رو فیلم کردین؟
   بهرحال شما احوال تشکیل خودت رو از مادر نسبتا محترمتون!حتما بپرس و پیگیری کن!
   از این رِنج خشونت کلام شما معلومه به نتایج خوبی میرسی!!

   حذف
 16. (طبق اصل آزادی اندیشه تو حق داری هر آیینی را بر گزینی ، این آزادی اندیشه خوانده می شود)قران هم میگه:لا اکراه فی الدین.در دین اجباری نیست.
  به باد انتقاد میتونی بگری از روی منطق!!!
  کشور من به خرابه تبدیل شده؟؟؟؟؟؟؟؟(این رو تو تایین میکنی؟؟؟؟؟)به بیراهه میریم ما؟؟؟؟؟تو کی هستی که اینارو تحمیل میکنی به ما؟؟؟؟؟؟اینا نقده؟یا تحمیله؟؟؟
  توهین تو کارت نباشه هیچم ناراحت نمیشیم!!!
  حرفتو با مدرک و منطق بزن جوابتو بدم.هنوز فرق نقد و تحمیلو توهینو نمیدونی شما!!
  شما ناراحتی از اسلام که میشینی مثلا نقدش میکنی.
  دین نداری لاقل ازاده باش.

  پاسخحذف
 17. میتونی یه نگاهی به نظرات دوستات بندازی ببینی چقدر منطق حالیشونه جز توهین و فحش چیزه دیگه ای ننوشتن!!!!
  مثل تو منطقی هستن!!!!
  اعوذ بالله من الشیطان العین الرجیم
  بسم الله الرحمن الرحيم
  نسا ایه 56
  كسانى كه به آيات ما كافر شدند، بزودى آنها را در آتشى وارد مى‏كنيم كه هرگاه پوستهاى تنشان [در آن‏] بريان گردد [و بسوزد]، پوستهاى ديگرى به جاى آن قرار مى‏دهيم‏، تا كيفر [الهى‏] را بچشند. خداوند، توانا و حكيم است [و روى حساب‏، كيفر مى‏دهد].

  پاسخحذف
 18. اعوذ بالله من الشیطان العین الرجیم
  بسم الله الرحمن الرحيم
  سوره کافرون
  بگو: اى كافران‏! «1» آنچه را شما مى‏پرستيد من نمى‏پرستم‏! «2» و نه شما آنچه را من مى‏پرستم مى‏پرستيد، «3» و نه من هرگز آنچه را شما پرستش كرده‏ايد مى‏پرستم‏، «4» و نه شما آنچه را كه من مى‏پرستم پرستش مى‏كنيد؛ «5» [حال كه چنين است‏] آيين شما براى خودتان‏، و آيين من براى خودم‏

  پاسخحذف
 19. این آیه ۵۶ نشون میده که این الله (در واقع رسول الله) چقدر وحشی و عقده‌ای هستش. این الله از زجر و شکنجه کافران چه لذتی میبره که پوست‌های تنشون رو میسوزونه و باز یه پوت جدید تنشون میکنه که دوباره بتونه اون پوست رو بسوزونه. آخه احمقی که به این مزخرفات اعتقاد داری، این هم شد خدا؟ این حیوانی که اسمش الله هستش با شیطون چه فرقی‌ میکنه؟

  پاسخحذف
 20. اصلا همچین چیزی نیس
  فقط یه چیزایی که برای شما درسته و شاید برای عده ای دیگه!!!

  پاسخحذف
 21. به روباه گفتن شاهدت کيه گفت دمم.
  اين برادران براي اثبات وحي بودن قران مي گويند قران گفته اين پيام خداست!!!

  پاسخحذف
 22. با سلام

  حکم جالبي در قران وجود دارد به نام حکم تکفير!

  کافر از نظر اسلام بر اساس سوره توبه آيه 29 به کساني گفته مي شود که عضو يکي از گروه زير باشند:

  يا به خدا ايمان نداشته باشند.

  يا پيرو راه خويش باشند حتي اگر کتاب داشته باشند.

  خوب تا اينجا مشکلي نيست ولي نحوه برخورد اسلام با اين افراد جالب است:

  1 – بايد کشته شوند (ايه 123 سوره توبه)

  2 – با حقارت و ذلت جزيه بپردازند (سوره توبه آيه 29)

  3 – گردنشان بريده شود يا اسير شوند (سوره محمد آيه 4)

  4 – با آنها نبرد کنيد تا ديگر فتنه اي نباشد و همه به دين خدا درآيند(سوره انفال آيه 39)

  5 – دستگير شوند و به سختي کشته شوند (سوره احزاب آيه 61)

  6 – دست و پايشان برخلاف يکديگر بريده شود (سوره مائده آيه 33)

  7 – نجس هستند (يعني با شاش و گوه برابر هستند) (سوره توبه آيه 28)

  8 – انگشتانشان را قطع کنيد و گردنهايشان را بزنيد (سوره انفال آيه 12)

  9 - ماه هاي حرام که به سر آمد مشرکان را هرجا که يافتيد به قتل برسانيد از هر سو در کمين آنها باشيد اگر توبه کردند و نماز بپا داشتند و زکات دادند از آنها دست بداريد(توبه آيه 5)

  اين اسلام مترقي است! مسلمانان به خود مي بالند بابت اين اسلام مترقي! قيافه و ژست عاقل اندر صفيه مي گيرند با اين اسلام مترقي! احساس پاکي مي کنند با اين اسلام مترقي! احساس باتقوايي مي کنند با اين اسلام مترقي! حس نزديکي به خدا مي کنند با اين اسلام مترقي!

  اينها يعني چه؟ يعني اگر اسلام بخواهد بر اساس قران پياده شود بايد(ژاپني ها ، کره اي ها، آمريکايي ها، فرانسوي ها، آلماني ها، و ... همه کساني که اينهمه تکنولوژي و برق و داروسازي و فضا و ماهواره و اتومبيل و هواپيما و بخاري و کولر و ... ساختند و باعث خدمت براي انسانها شده اند را با آنها بجنگيم تا به خدا ايمان بياورند و نماز بخوانند و زکات بدهند و روسري بگذارند و توسري بخورند در آنصورت رستگار مي شوند!!!

  واقعا که جاي بسي تعجب دارد که چگونه چنين چيزي 1400 سال دوام آورده است!!!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. به خودت زیاد فشارنیار مشمات سوراخ میشه!اخه در حد درک تونیست که بفهمی که چیشد که 1400سال دوام اورد!
   خیلی خوب قبول،اسلام بد. تو الان روی"چیز"امریکاییا وژاپنیای بی دین مترقی نشستی،الان خیلی بهت خوش میگذره؟
   همونجا بمون خوش بگذرون با بقیه هم کار نداشته باش!
   نوش جونت تا بیخش!!!

   حذف
 23. ناشناس آخری: مرسی‌ از آیات رفتار با کافران. لطفا این‌ها را جاهای دیگر هم پخش کن. من هم با اجازهٔ شما از این‌ها استفاده خواهم کرد.

  پاسخحذف
 24. ضمن تشکر از اینکه چنین فضای بحثی ایجاد کرده ایدبه نظر من : دین یک بستر اعتقادی مشخص بین همه افراد با سطوح فکری مختلف است که جامعه را به سمت صلح ودوستی پیش میبرد ودین اسلام هم مانند سایر ادیان اصول مشخصی دارد که اعتقاد ورعایت آنها فرد وجامعه را به سمت کمال سوق میدهد وآمیختگی این دین با فرهنگ متحجر عرب به این شکل خشونت بار درآمده .لازم به یادآوری میدانم که این حکومت اسلامی که خرافه پرستی وخشونت و... را موجب شده واین سوءاستفاده کثیف انسانهای دیکتاتور از دین است بنابراین نوک پیکان تمام روشنفکرانی که به آزادی مردم ایران فکر میکنند باید به سوی حکومت اسلامی باشد نه دین ومذهب افراد !!هرچند در مسائل اخیر ایران حتی بین علما دین هم اختلاف نظر وجود دارد...

  پاسخحذف
 25. ناشناس آخری ؛
  عزیز جان،
  دینی که در آن برده داری و دستور به کتک زدن زنان وجود دارد، چگونه می تواند باعث کمال شود ؟!

  پاسخحذف
 26. اولا قران رو باید از همه جهات برسی کرد!تورات انجیل.تفسیر!!
  اینکه مکررا تاکید شده گردن بزنید منظور همون جنگ با کافرانه نه گردن زدنشئن چون:بديهى است هنگامى كه انسان با دشمنى خونخوار در ميدان نبردروبرو مى‏شود اگر با قاطعيت هر چه بيشتر حملات سخت و ضربات كوبنده بر دشمن وارد نكند خودش نابود خواهد شد ، و اين دستور يك دستور كاملا منطقى است.(نزنی میخوری)
  خود کفار با مسلمونا چیکار میکردن؟نازشون میکردن؟؟؟؟
  خوب اینکارارو کردن که دستور به مقابله داده خدا.

  پاسخحذف
 27. به بي چاره اي که مي گويد قران را بايد از همه جهات بررسي کردعرض مي کنم دکان داران دين چنين مي گويند.
  آنهايي که با تفسير قران براي خود دکان ساختند در حالي که قرآن پر از تناقض است و همين ثابت مي ند که کلام خدا نيست.

  پاسخحذف
 28. به همان زبان که من به تو میگویم : تو یک بی سواد بی منطق عقده ای هستی و بس !
  اول بفهم که از چی حرف میزنی تا بعد به نقد برسی.بیسواد عقده ای !
  از داوکینز بیسواد احمق که مرتب نقل قول میکنی , پیداست که فهم و تشخیصت در چه حد نازلی است.برو بفهم که از چی حرف میزنی .

  پاسخحذف
 29. احمد جان بیچاره شمایید که نوکریه شیطان رو میکنید!!
  قران واسه تو تناقض داره چون هیچ مطالعه تحقیقی نداشتی خودت.و فقط به گفته این و اون به به و اه اه گفتی!!
  خدا بهت عقل داده خودت برو دنبالش.البته اگه اربابتون(شیطان) بذاره!!!!!!!
  یکی از معجزاته قران اینه که منکران خدا و قران وقتی ایاته الهی رو میشنون خشمگین میشن!!
  اعوذبالله من الشیطان العین الرجیم
  بسم الله الرحمن الرحیم
  قل هو الله احد(بگو او خدای یکتاست)

  پاسخحذف
 30. در پاسخ به بي ادبي که من رو نوکر شيطان مي دونه به خودم زحمت دادم و مطالبي که از مدتها پيش جمع آوري کردم رو بطور خلاصه در زير بياورم.

  تناقضات قران:
  1 - سوره احزاب آيه 52 آيه 50 را نسخ مي کند البته داستان آن در مورد زنبارگي محمد (لعنت ا... عليه) بوده که بخاطر اعتراض عايشه مجبور شده اين آيه 52 رو بيان کنه.

  2 - آيه 34 سوره بقره (مدني) شيطان به عنوان فرشته عاصي نام برده شده در حالي که آيه 50 سوره کهف (مکي)شيطان را جن معرفي مي کند.

  3 - آيه 265 سوره بقره مي گويد
  در دين اجباري نيست و هدايت از گمراهي مشخص شده است همچنين آيه 109 بقره مي گويد
  با کافران مدارا و آنها را عفو کنيد
  اما
  آيه 89 و 91 سوره نسا و 61 سوره احزاب مي گويد
  هر کجا که افراد کافر را يافتيد آنها را با بي رحمي به قتل برسانيد

  ادامه دارد...

  پاسخحذف
 31. آیه های 52 و 53 سوره حج و نیز آیه های 73 و 74 سوره الاسراء چنین میگویند:

  و پیش از تو هیچ رسول و نبیی نفرستادیم مگر آنکه شیطان می خواست بیفکند در در کلامشان آیات باطل و الله باطل می کند آنچه را که شیطان افکنده سپس آیات خود را حکم کند و الله علیم و حکیم است.

  اين آيه به صراحت دارد اعلام مي کند که پيامبر از گزند شيطان در امان نبوده و آيات ناسخ و منسوخ هم آياتي هستند که از شيطان به پيامبر رسيده.

  آيه 82 سوره نسا مي فرمايد
  وَلوْكانَ مِنْ عِنْدِغَيرِاللَّهِ لَوَجَدُوا فيه اختلافاً كثيراً
  نسخ آيات قران موجب ترديد در اعتبار آن است

  در پايان يک تناقض که بسيار هم ديده مي شود اين است که در پايان آياتي که مربوط به عذاب انسانها در جهنم مي گويد ”و خداوند بخشنده و مهربان است“ اين چه بخشندگي و مهرباني است!!!

  پاسخحذف
 32. اقای نوکر شیطان
  احمد جون نمیخواد زحمت بکشی ایه در بیاری از این ایه ها خیلی از سایتا گذاشتن.خودشونم میدونن رو هوا دارن حرف میزنن.نقد و بررسی این این ایه ها خیلی خوبه و من همشو رفتم و تحقیق کردم.در اینکه ایاته خدارو الانم کسی نمیتونه تفسیر کنه شکی نیست.اونوقت همه یه کتاب مینوشتن(همونطور که یهودیا توراتو تحریف کردن به نفع خودشون)ولی خدا خودش تو قران گفته خودم از کتاب قران محافظت میکنم.هرکی شک داره به ایه های قران بره دنبالش خدا عقل به انسان داده.به حرف من یا حرف دیگران اعتباری نیست.
  البته عمر کوتاهه جواب خواهیم داد.حالا هرکی میتونه نذاره اجل سراغش بیاد!!!!!!

  پاسخحذف
 33. ”خدا خودش تو قرآن گفته از قران محافظت مي کنم.“

  تو بيچاره از کجا مي دوني اين حرف خدا بوده

  پاسخحذف
 34. ”البته عمر کوتاهه جواب خواهیم داد.حالا هرکی میتونه نذاره اجل سراغش بیاد!!!!!!“

  مسئله اين نيست که اجل به سراغ همه مياد
  من حاضرم بميرم ولي اسير چرنديات جاهلانه اسلام نباشم.
  اينا که حکومت تشکيل دادن و با احکام جاهلي شون به ما حکم غذا خوردن و پوشيدن و نوشيدن مي دن در حالي که اينکارشون فضولي هست.
  به حريم خصوصي انسانها تجاوز مي کنند.
  براي انديشه ديگران ارزش قائل نيستند و به اونها توهين مي کنند و اونها رو کافر يعني نجس مي دونن.

  پاسخحذف
 35. اگه به قدرت خدا شک نداشتی به ایه هاشم شک نداشتی.
  تویی که خلقت اسمان و زمین رو اتفاقی میدونی نبایدم ایه های قران رو قبول داشته باشی.
  انسان یا بنده خداست یا نوکره شیطان.از این دو حالت خارج نیست شک نکن.
  دین نداری لاقل ازاده باش.

  پاسخحذف
 36. شما جز برچسب زدن کاري از دستتون بر نمي آد.

  دسته بندي انسانها به بنده شيطان و بنده خدا توهين کردن به انسانها است و از تعصب و عصبيت عرب سرچشمه مي گيرد.

  هر کسي مي تواند بنده خدا باشد ولي گول شيطان را هم بخورد کما اينکه محمد هم گول شيطان را خورد او به قدرت خدا اعتقاد نداشت براي همين از مکه فرار کرد در حالي که خدا به او گفته بود که قران را حفظ مي کند و نيازي به کشتن انسانها نبود ولي او با کشتن انسانها به قدرت رسيد چون به قدرت خدا اعتقاد نداشت.

  من به خدا اعتقاد دارم ولي محمد را يک دروغگو مي دانم که سخنان خودش را لابلاي سخنان خدا جاي داد و مردم را گمراه کرد.

  و اعتقاد دارم که محمد الان در قعر جهنم در حال سوختن است.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. اره؟
   جالب شد!
   تا الان که قران مال خدا نبود!
   یه دفعه چه مصلحتی دیدند حضرات که قبول کردن نصفش مال خداست؟
   جدا" ازت ناامید شدم !البته ناامید بودم آ!بیشترشد!
   "بسم الله الرحمن الرحیم-
   سواء علیهم أ انذرتهم ام لم تنذرهم لا یومنون...)

   حذف
  2. ضمنا با این حرفت به اون خدای نصف ونیمت هم توهین کردیا!!!
   اینکه شعورش نرسید یه ادم امین رو بذاره واسه پیامبری!
   ای احمد کافر نجس پلید بی شعور بی ادب بد!!!!

   حذف
 37. گمنامیان عزیز هدفتون از راه اندازی این سایت مشخص نمیباشد .فکر میکنید با تهاجم به اعتقادات افرادبه چه نتیجه ای میتوانید برسید ؟
  مسائل اعتقادی بسیار شخصی است وطوفان فکری هیچ مشکلی را حل نمیکندوتنها به تخلیه روانی کمک میکند .مشکل این جهان دین نیست ما انسانها هستیم که همه چیز را به لجن میکشیم واگر واقعآ دیندار باشیم وبه حداوند وحضورش اعتقاد داشته باشیم دنیای بهتری خواهیم ساخت .

  پاسخحذف
 38. بر چسب زدنی در کار نیست.از اون دو حالتم خارج نیست!!
  تو با خدا باشی شیطان غلط میکنه نزدیکت بشه!!اون نفسه تو هستش که بعضی وقتها سراغت میاد چه شیطان باشه یا نباشه کارشو انجام میده!!همین که پیامبر خدارو انکار میکنی یعنی شیطان به تو نزدیکه!!
  خدا بعد از تولد حضرت محمد(ص)دیواری بین شیطان و انسان کشید که هرکس با خدا باشه شیطان نمیتونه نزدیکش بشه.خدا اینهمه پیامبر داشت چرا کتاب قران رو برا حضرت محمد(ص) فرستاد و مامورش کرد؟؟
  یه علتشو من میگم حضرت محمد(ص) تنها پیامبری بود که قوم خودش رو لعن نکرد.(میگم به قدرته خدا شک داری میگی نه!!!مگه میشه پیامبر ایه هارو عوض میکرد به نفع خودش؟؟؟؟؟؟؟خدا هم خواب بود دیگه؟؟یا حواسش نبوده؟؟این حرفا خیلی کوته فکریه.)

  پاسخحذف
 39. در پاسخ به بيچاره اي که مي گويد تهاجم به اعتقادات افراد چه نتيجه اي مي تواند داشته باشد بايد به ايشان گفت اين تهاجم را چه کسي آغاز کرد؟ مسلمانان يا غير مسلمانان. حداقل در ايران مي دانيم که مسلمانان به اسم گستراندن اسلام اين تهاجم را آغاز کردند و به ناموس ما تجاوز کردند پدران ما را به اسارت بردند و به بردگي گرفتند مگر اينکه ما بي غيرت باشيم که بخواهيم در برابر اين همه تجاوز ساکت بمانيم.

  پاسخحذف
 40. به بيجاره اي هم که مي گه تو با خدا باشي غلط مي کنه نزديکت بشه عرض مي کنم با خدا بودن چگونه ميسر است؟
  حمايت از دکانداران دين معني اش با خدا بودن است؟

  شما يکبار آيه 50 سوره احزاب را که حکم زنبارگي را به محمد (لعنت ا... عليه) مي دهد بخوان تا بفهمي کي اسير شيطان است.

  بيچاره! اگر محمد تنها پيامبري بود که قوم خود را لعن نکرد در عوض تنها پيامبري بود که قوم خود را سربريد!!!

  پاسخحذف
 41. اگر هر کس به اندازه دانش واقعی خود سخن میگفت چه سکوت سهمگینی دنیارو فرا میگرفت!!
  در مقابله کسی که پرواز رو نمیفهمه هر چقدر اوج بگیری کوچک خواهی شد.
  خوش باشید با اربابتون.
  در ضمن اگر بنده خدا بودن و با خدا بودن بیچارگیه من بیچاره ترین ادمه روی زمینم.

  پاسخحذف
 42. اعوذ بالله من الشیطان العین الرجیم.
  بسم الله الرحمن الرحيم
  سوره انعام ایه 25-26-27-28
  پاره‏اى از آنها به [سخنان‏] تو، گوش فرامى‏دهند؛ ولى بر دلهاى آنان پرده‏ها افكنده‏ايم تا آن را نفهمند؛ و در گوش آنها، سنگينى قرار داده‏ايم‏. و [آنها بقدرى لجوجند كه‏] اگر تمام نشانه‏هاى حق را ببينند، ايمان نمى‏آورند؛ تا آنجا كه وقتى به سراغ تو مى‏آيند كه با تو پرخاشگرى كنند، كافران مى‏گويند: (اينها فقط افسانه‏هاى پيشينيان است‏!)
  آنها ديگران را از آن بازمى‏دارند؛ و خود نيز از آن دورى مى‏كنند؛ آنها جز خود را هلاك نمى‏كنند، ولى نمى‏فهمند
  كاش [حال آنها را] هنگامى كه در برابر آتش [دوزخ‏] ايستاده‏اند، ببينى‏! مى‏گويند: اى كاش [بار ديگر، به دنيا] بازگردانده مى‏شديم‏، و آيات پروردگارمان را تكذيب نمى‏كرديم‏، و از مؤمنان مى‏بوديم‏
  [آنها در واقع پشيمان نيستند،] بلكه اعمال و نيّاتى را كه قبلاً پنهان مى‏كردند، در برابر آنها آشكار شده [و به وحشت افتاده‏اند]. و اگر بازگردند، به همان اعمالى كه از آن نهى شده بودند بازمى‏گردند؛ آنها دروغگويانند

  پاسخحذف
 43. در پاسخ به بي چاره اولي:
  بين توحيد (خدا پرستي واقعي) با عبادت حجرالاسود به اسم خدا، عبادت مقبره به اسم عبادت خدا زمين تا آسمان فرق است که شما فرقش را درک نکردي!!!

  و اما بيچاره دومي که براي من آيه قران مي آورد بايد عرض کنم که قران پراز تناقض است سوره انعام از سوره هاي مکي است يعني زماني که محمد هنوز به قدرت نرسيده بود حرف هاي قشنگ و دلبرانه مي زد.

  حالا به اين آيات مدني (پس از به قدرت رسيدن محمد) گوش فرا دهيد:

  يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ قَاتِلُواْ الَّذِينَ يَلُونَكُم مِّنَ الْكُفَّارِ وَلْيَجِدُواْ فِيكُمْ غِلْظَةً وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ ﴿۱۲۳﴾
  اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد با كافرانى كه مجاور شما هستند كارزار كنيد و آنان بايد در شما خشونت بيابند و بدانيد كه خدا با تقواپيشگان است (۱۲۳)

  پاسخحذف
 44. خیلی حرفات بدلم نشست هر کی هستی شیر مادت حلالت باشد .من هم با تو کاملا موافقم .اما دوست من مشکل کشور ما فقط مردمی نیستند که واقعا به مذهب اعتقاد دارند بلکه مشکل جامعه ما کسانی هستندکه ذره ای به خدا ایمان ندارند وته دلشون کاملا با تو موافقند وتنها به خاطر منافع شخصی مسلمان هستند .دوگروه ساده لوح وحیله گر وتوباید با کلام دلنشیند بری تو نخ گروه دوم چرا که همه آتیش ها از کنده آنها بلند می شود .راستی از این احمد هم خوشمان امد

  پاسخحذف
 45. آيه اي که آوردي ثابت مي کند که اين سخن خدا نيست.

  چگونه است که خدا ابتدا بر دل انسان ها پرده اي مي افکند که نفهمند و در گوششان سنگيني قرار مي دهد که نشنوند و بعد آيات را برايشان مي خواند.

  آيا نبايد در عقل چنين خدايي شک کرد؟ که البته اين عقل ناقص متعلق به محمد بوده نه خدا.

  علت آن هم اين بود که محمد مي خواست عدم موفقيت خود را توجيه کند که چطور آيات الهي که دل کوه را مي شکافند به دل انسانها نفوذ نمي کنند (پرده ها مزاحم هستند!).

  اين هم از آياتي است که دست محمد دروغگو را رو مي کند چون اگر اين آيات از طرف خدا مي بود دل انسانها که سهل بود دل کوه را هم مي شکافت ولي چنين نشد.

  چون اين آيات سراسر سفسطه و مغلطه هستند نه تنها دل کوه را نمي شکافند بلکه بر دل انسان هم بي اثر هستند(البته به استثناي متعصبين و عصبيان)

  پاسخحذف
 46. اقای احمد
  میگم راست میگیا ولی ای کاش راهی پیدامیشد تا از دست (بقول شما)این خدای دیوانه وحشی !وفرستاده وحشی ترش میگریختی اما افسوس که نهایت 99سال زنده ای(البته با فرض 1ساله بودن شما!) وبعد میری أأأأت میفتی تو بغل همون خداییکه رییس همه ی اون دیوونه هاست!(اوه اوه چه شود!!)که به فرستاده هاش فحش میدادی!اونوقته که همه اون فرستاده هاشو مخصوصا محمد روجمع میکنه ودسته جمعی بهت...!!!
  (بدلیل وجود صحنه های دل خراش از توضیح بقیه قصه معذورم...!)

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.