یکشنبه، خرداد ۲۹، ۱۳۹۰

نظرات "پت کندل" کمدین و منتقد مشهور انگلیسی در مورد اسلام، با زیر نویس فارسی‌

این ویدیو را بنا به اهمیتش و به دلیل اینکه شبیه شرایط کنونی جامعه ایران است، به فارسی ترجمه کرده ام:

این سخنرانی را یک وبلاگ نویس بریتانیایی بر اساس فرهنگ یک فرد ساکن غرب ، انجام داده است، اما عجیب با شرح حال ما ایرانیان نیز منطبق است، چرا که اسلام ، همانطوری که ارزش های جامعه غرب (چون ازادی بیان و دموکراسی ) را مورد حمله قرار داده است، در جامعه ما رخنه کرده و جلوی رشد دموکراسی را در ایران گرفته است.

باور کنیم که اسلام، دین استی که بنا شده بر تررویسم است، کافیست چشم باز کنیم و ببینم که اگر کسی از اسلام انتقاد کند، با خطر مرگ مواجه می شود، براستی اگر این رفتار، رفتار تروریستی نیست، چه چیزی دیگری ترور محسوب می شود؟

چرا باید چشم خود را بر واقعیت ببندیم و این اشتباه فاحش را نبینیم ؟! چرا باید قبول کنیم که یک عقیده غلط، نه تنها خواستار حاکمیت بدون رقیب بر جامعه باشد و بعد ، اگر کسی از آن انتقاد کرد با خطر مرگ روبرو شود ؟!

در این ویدیو ، پات می گوید:  
هر کسی به نقد اسلام بپردازد، باید در انتظار تهدید و خشونت فیزیکی باقی بماند، براستی اگر این روش و منش ، تروریسم محسوب نمی شود، پس تروریسم چیست ؟!

اصولا کلمه اسلام هراسی، کلمه ای احمقانه است، چون تعداد مسلمانانی که  مورد آزار قرار گرفته اند، در مقایسه با دیگران گروه ها بسیار اندک است. در حقیقت همیشه این مسلمانان بوده اند که به آزار دیگران پرداخته اند .لینک این مطلب در بالاترین-------آزادگی -----فرندفید


۵ نظر:

  1. احسنت باید این گفته ها رو همه بدونند.

    پاسخحذف
  2. همه هنرت قایم شدن پشت سر عده ای احمق نادان از قبیل همین دلقک است.چرا نه این دلقک نه خودت حرفی از استعمار انگلیس در کشورهای اسلامی از جمله ایران نمیزنید !!?
    این دلقک اقلا نصف وجودش از پول دزدی وغصبی کشورهای اسلامی توسط انگلیس انگل است .
    خود بی بی سی از ازینکه در هند چند میلیون نفر از گرسنگی مردند چون چرچیل بیشرف انگل دزد دستور داده بود محصولات کشاورزی هند را به انگلیس بفرستند.
    http://www.bbc.co.uk/persian/world/2010/11/101122_an_churchill_india.shtml

    پاسخحذف
  3. مي گويند احمد کسروي به محمد رضا شاه مي گفت چرا آخوندها رو سر جاشون نمي شوني و باهاشون مدارا مي کني شاه در جواب گفت انگليس از اونها حمايت مي کنه.

    پاسخحذف
  4. عزير ناشناس!
    انظر الي ما قال و لا تنظر الي من قال
    چكار به دلقك بودن يا دزد و غاصب بودن و انگل بودن اين بنده خدا داري؟ ببين حرفي كه ميزنه درسته يا نه؟ قاعده كلي حضور در هر بحث و مذاكره اي استدلال براي اثبات نظر خود و دليل آوردن براي رد نظر طرف مقابل است نه اين كه به وبسايت يك خبرگزاري كه اتفاقاً به دليل صحت خبررساني خود در تمام دنيا طيرفداران زيادي دارد مراجعه كنند و خبري كه محكوم كننده نخست وزير شصت سال پيش كشوري است كه طرف مذاكره احتمالاً اهل آنجاست را براي رد كردن حرف او مستند قرار دهند!
    متاسفانه شرم آور است بخصوصاً براي جنابعالي كه احتمالاً تحصيلاتتان بالاي ديپلم بايد باشد.

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.