یکشنبه، تیر ۰۵، ۱۳۹۰

چرا از اصلاح طلبان رژیم ، این سوپاپ های اطمینان رژیم، متنفر هستم ؟


اصلاح طلبان دینی ، چونان سوپاپ اطمینان برای این رژیم جنایت کار عمل می کنند، زمانی که پتانسیلی برای سرنگونی این رژیم جمع می شود ، این اصلاح طلبان پا به میدان می گذارند و برای حفظ رژیم تلاش می کنند.

دلیل علاقه آنها به حفظ رژیم نیز کاملا مشخص است،دو دلیل اساسی وجود دارد:

یک - آنان به خوبی می دانند در یک نظان دمکراتیک ، هیچ جایگاهی در ساختار قدرت نخواهند داشت ، چرا که مردم به واسطه مشارکت سی ساله آنها در جنایات رژیم ، به آنها اعتماد نخواهند کرد.
دو- می دانند که در یک نظام مردم سالارانه، بسیاری از آنها باید برای اعمال خود و مشارکتشان در بسیاری از جنایات رژیم و فساد های اقتصادی ، پاسخگو باشند.
 در حقیقت ، تنها دغدغه اصلاح طلبان ، درخواست انها برای مشاکرت در قدرت است، دعوای آنها با خامنه ای این است که خامنه ای بخشی از قدرت را نیز به انها واگذار کند. (اینجا)

قریب سه ده از عمر نامیمون رژیم خونخوار جمهوری اسلامی می گذرد، در این میان ، شاید تنها یک بار به سقوط بسیار نزدیک شده باشد و آن بیست و پنجم خرداد دو سال پیش بود، بعد از آن نیز بارها مردم جان خود را به خطر انداختند و به خیابان آمدند ، اما به نحو عجیبی اصلاح طلبان این پتانسیل را نابود کردند.

در بیست و پنجم خرداد ماه، بیش از سه و نیم میلیون نفر (بنا بر اعتراف شهردار تهران در مجلس) ، به خیابان آمدند تا یکی از بزرگترین تظاهرات تاریخ بشری را رقم بزنند، اما اصلاح طلبان ، به جای هدایت مردم و تلاش برای سرنگونی رژیم، مردم را به خانه های خود برگرداندند و فرصت کم تکرار از مردم ایران سلب شد.

برای میر حسین موسوی و اینکه در بند است، احترام قایلم ، همچنین برای مهدی کروبی ، اما این دلیل نمی شود که چشم بر واقعیت ها ببندیم.

عدم علاقه اصلاح طلبان به تغییر رژیم به رژیمی  دمکراتیک ، باعث شده است که آنها متاسفانه در نقش رهبری جنبش سبز، انرژی و پتانسیل جنبش آزادی خواهی ایران را در این دو ساله ، بر باد بدهند.این گفته خاتمی را ببیند:

"آنچه اصلاحات همواره بر آن تأکید کرده است این است که نظام باید تقویت شود و تقویت نظام از جمله با اصلاح روش ها و سیاست ها است و اینکه نگذاریم نارواییها و نارساییها به نام اسلام تمام شود." 

پی نوشت: لطفا برای من از اینکه چند اصلاح طلب در زندان هستند، ننویسید، چه آنکه هزاران ایرانی در این دوساله به مانند سهراب اعراب جان باخته اند

۸ نظر:

 1. گمنام جان، با این نظرتون ۱۰۰% موافق هستم. به خواب رفتن این جنبش تقصیر اصلاح طلبان هستش. امیدوارم که دوباره یه جرقه‌ای این جنبش به خواب رفته را دوباره به راه بندازه. نابود باد جمهوری اسلامی. نابود باد اسلام. تًف به آخوند و قرآن.

  پاسخحذف
 2. بی انصافی است اگر اصلاح طلبان را سوپاپ اطمینان بدانیم. همین جسارت نوشتن و اعتراض کردن را مدیون اصلاح طلبان و گفتمان اصلاح طلبی هستیم. مطمئناً اصلاح طلبان در همین اتفاقات اخیر و حتی در گذشته پر اشتباه ظاهر شده اند اما خیلی از آنهایی که در زندان به سر می برند جزء اصلاح طلبان اند.

  پاسخحذف
 3. ممنون از مطلب خوبت.گمنامیان عزیز مطالب شما مثل اینکه خوب توی بالاترین برد داره.پیشنهاد میکنم درمورد این جناب امیر ارجمند که فکر کنم در حال حاضر خیانتی بیشتر و بدتر از خاتمی داره میکنه هم چندتا مطلب بنویس.مردم ما فقط کورکورانه میرن جلو.اولا که میرحسین واسشون شده خدا.بعد هم اینکه امیرارجمند هم به واسطه ی مشاور میرحسین بودن ، حرفاش شده وحی منزل واسه مردم.اگه در این مورد هم بنویسی خیلی خوبه.آرزوی موفقیت.
  این رو هم من نوشتم اگه به دردتون خورد مطالعه کنید.نکات امنیتی توی اینترنت هست :
  http://doniayemajazi.wordpress.com/2011/06/27/%D9%85%D8%AE%D9%81%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C/

  پاسخحذف
 4. ناشناس دومی،
  عجبا،
  فرمایشی می فرمایید،
  از زمان کسروی و فرخی یزدی و دهخدا، مردم ایران بلد بوده اند حرف بزنند و برای آزادی مبارزه کنند.
  زمان مشروطه، اصلاح طلبان کدام قبری بودند ؟! یا زمان مصدق کجا بودند ؟

  پاسخحذف
 5. اصلاح طلبان و این رژیم کثیف جاشون تو زباله دونی تاریخ هستش. ما این جمهوری اسلامی رو نمی‌خواهیم. به هیچ نوع و صورتی‌. از اسلام هم بیزار هستیم.

  پاسخحذف
 6. صد در صد قبول دارم. متاسفانه اصلاح طلبان ترمز جنبش مردمی علیه رژیم هستند.

  پاسخحذف
 7. یک موی گندیده اصلاح طلبان شجاع و صادقی مثل بهزاد نبوی و تاجزاده می ارزد به صد روشنفکرتندرو بیعمل که فقط شعارهای تند توخالی میدهند!

  پاسخحذف
 8. این اصلاح طلبان شجاعی که میگی‌ نه فقط موهاشون بلکه خودشون هم بزودی میگندند. این رژیم اصلاح بشو نیست. خامنه‌ای حرف گوشکن نیست. دیکتاتوری عین صدام و قذافی می‌مونه.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.