سه‌شنبه، خرداد ۲۴، ۱۳۹۰

اگر مفهوم روح از طریق خدا به بشر آموزش داده شده است، چرا قبایل بدوی غیر متمدن نیز آنرا در فرهنگ خود دارند؟!

اگر به قبایل بدوی و تکامیل نیافته ، مانند قبایلی که هنوز چندتایی از آنان در جنگل های آمازون موجود است و و به صورت کاملا بدوی زندگی می کنند، یا برخی از قبایل سرخپوست؛  نگاهی به  دقت بیاندازیم ، می بینم که برخی از آنها نیز به روح اعتقاد دارند.


با توجه به اینکه اعتقاد به روح ، مفهومی است که ریشه در ادیان دارد، این سوال پیش می آید که این قبایل بدوی، چگونه به مفهوم روح دست یافته اند؟

یادمان باشد که این اقوام ، هیچگونه ارتباطی به دیگر جوامع (مانند مسیحان و یا مسلمانان) نداشته اند.

تنها دو جواب برای این سوال متصور است:

یک- آنها نیز پیامبری داشته اند که به آنها مفهوم روح را آموخته است.

دو- مفاهیمی مانند روح ، داستان های تخیلی ساخته شده بر اساس  ترس انسان از مرگ بوده است  ، چه آنکه این اقوام بدوی ، بدون داشتن پیامبر  نیز به ساخت چنین داستان هایی دست یازیده اند.

اگر پاسخ اول را برای این سوال در نظر بگیریم و معتقد باشیم این اقوام پیامبری داشته اند، سوالات زیر پیش می آید:

الف – چرا در دیگر کتب آسمانی ، مانند قرآن و یا انجیل و تورات، هیچ ذکری از پیامبر آنها نشده است؟!

ب- این بیچاره ها چگونه پیامبری داشته اند که هیچ آموزشی به آنها نداده است و مثلا در برخی از این قبایل، آدم خواری وجود داشته یا خشونت وحشیانه با دیگران !

ج- چرا این پیامبران، هیچ رد و یا نشانی از خود به جا نگذاشته اند ؟! چرا هیچ اسمی از آنها در این قبایل وجود ندارد؟

د- چرا هیچ اثری از یکتا پرستی یا حتی پرستش یک موجود فرا زمینی در میان این قبایل نیست؟ مثلایکی از این قبایل، یکی از کوه های مجاور را به عنوان خدا می پرستد.

لذا با توجه به نکات مطرح شده در بالا، می توان براحتی فهمید که این قبایل، فاقد هیچ پیامبری بوده اند و می توان براحتی متصور شد که مفهوم روح ، مفهومی است که کاملا بدست بشر ساخته شده است ، چه آنکه این قبایل بی کمک پیامبران نیز توانسته اند این مفهوم را در بین خود به وجود بیاورند.


پی نوشت: 
نکته اینجاست که مفهوم روح، پایه و اساس تمام ادیان ابراهیمی را تشکیل می دهد و ادیان فوق ، تمام استدلال و بنیان خود را بنا بر وجود روح گذاشته اند، چه آنکه حتی انسان های اولیه نیز می دیده اند که بدون وجود روح، بدن انسان بعد از مرگ نابود می شده است.

لینک این مطلب در بالاترین--------آزادگی-----------فرندفید

۴ نظر:

 1. rooh naa be mafhoomeh soul balkeh be mafhoom Spirit yeh chizeh kollist keh har ensaani dar zamireh nakhodaagash peydaah mikoneh

  پاسخحذف
 2. بين نماز خواندن مسلمين و عبادت سنگ ها توسط قبيله هاي بدوي سرخ پوستي باکومبايي شباهت معنا داري وجود دارد.

  پاسخحذف
 3. ( کمونیست = مسلمان = ضد انتخابات آزاد = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی )

  گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند. « کورش فردوسی»

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.