شنبه، خرداد ۲۱، ۱۳۹۰

آقای رییس پلیس، کجای دنیا متجاوز حق دارد بر اساس پوشش یک انسان تصمیم بگیرد که آیا به او تجاوز کند؟/آیا در زندانهای شما نیز حجاب رعایت نمی شود؟

حتما خبری دردناک را شنیده اید، جمعی افراد شرور به یک مهمانی خصوصی در یک باغ حمله کرده و بعد از بستن دست و پای مردها، به زنها در جلوی چشم شوهرانشان تجاوز کرده اند. یکی از زنان موفق شده با استفاده از تلفن همراه به پلیس اطلاع دهد و کمک بخواهد.


گویا پلیس 110 بعد از چهل و پنج دقیقه تشریف آورده اند و البته که متهمین اصلی ، فرار کرده اند.

حال بعد از چند روز ، رییس پلیس اظهار نظر کرده است که :
"اگر آنها حجاب بهتری داشتند، شاید مورد تجاوز قرار نمی گرفتند ! و البته گویا سرهنگ فوق ، در مصاحبه با روزنامه «نسل فردا» گفته بود که مقصر اصلی واقعه را، خود افرادی که مورد تعرض قرار گرفته‌اند، می‌داند. مبنع"

براستی چرا باید در یک جامعه، داشتن یا نداشتن حجاب ، ملاک برای دعوت متجاوزین به تجاوز باشد؟! کجای دنیا متجاوز اجازه دارد بر اساس پوشش فرد به خود حق بدهد که به او تجاوز کند؟ آنهم در جلوی چشم شوهرش ؟ آنهم در یک ملک خصوصی ؟

در کشورهای غربی، در فصل های گرم خصوصا، بانوان لباس های خیلی راحت می پوشند، چرا آنجا مورد تجاوز قرار نمی گیرند؟! 


دلیل خیلی ساده است، آقای پلیس احمق، این زنان قربانی این جنایت هستند و افرادی که تجاوز کرده اند، در حقیقت افرادی شرور بوده اند که حرمت انسانی چند خانواده را (با اطمینان از بی عرضگی پلیس) شکسته اند.


البته لابد متجاوزین  با خود اندیشیده اند که وقتی پلیس و رژیم تجاوز می کند، چرا ما نکنیم؟!

سوال مهمتر این است که آیا در زندان های جمهوری اسلامی نیز  که اینگونه به زندانیان و متهمین تجاوز می شود، حجاب رعایت نشده است؟!
۱۹ نظر:

 1. لطفا ایه قران رو که اشاره به تجاوز کردرو بذارید تو سایت جالبه برام.

  پاسخحذف
 2. این هم آیه قرآنی که دستور این تجاوز را می دهد:
  آیه 24 سوره النسا:
  وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاء إِلاَّ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ كِتَابَ اللّهِ عَلَيْكُمْ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاء ذَلِكُمْ أَن تَبْتَغُواْ بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَاضَيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضَةِ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا ﴿۲۴﴾
  و [همچنين‏ بر شما حرام شده است] زنان شوهردار، مگر ملك يمين [كنيز]تان، اين فريضه الهى است كه بر شما مقرر گرديده است، و فراتر از اينان بر شما حلال گرديده است كه با صرف اموال خويش، پاكدامنانه و نه پليدكارانه، آن را به دست آوريد، و آنانكه [به صورت متعه‏] از آنان برخوردار شويد، بايد مهرهايشان را كه بر عهده شما مقرر است، بپردازيد، و در آنچه پس از تعيين [در مدت يا مهر تغيير دهيد يا] به توافق رسيد، گناهى بر شما نيست، كه خداوند داناى فرزانه است‏

  پاسخحذف
 3. چه زمانی یک زن کنیز می شود و برده کسی می شود ؟!
  اصولا زنان که در جنگ مشارکت ندارند، مسلمانان وقتی به جایی حمله می کردند، مردان را می کشتند و زنان را به کنیزی می بردند و استدلال آنها این بود که این زنان ساکن دارالحرب هستند. یعنی به صرف ساکن بودن در یک مکان در این دین الهی، منجر می شود که یک انسان از مقام انسانیت پایین بیاید و تبدیل به یک کالا مانند یک گونی پیاز شود.

  حال اگر یک خانواده کامل (یعنی هم مرد و هم زن) به اسارت مسلمین درآیند، تبدیل به یک برده می شوند و صاحب آنان که یک مسلمان است، می تواند طبق قرآن به زن شوهر دار فوق ، همبستری یا بهتر است بگوییم تجاوز کند.

  تصور کنید که خانواده ای مشغول زندگی در بلاد دارالکفر هستند، بعد ناگاه لشکر مسلمین به آنها حمله می کند و آنها تبدیل به برده می شوند. آن مسلمان صاحب آن خانواده ، مجاز است به آن زن ، در حالی که شوهرش زنده است، تجاوز کند.

  این هم آیه قرآنی که دستور این تجاوز را می دهد:
  آیه 24 سوره النسا:
  وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاء إِلاَّ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ كِتَابَ اللّهِ عَلَيْكُمْ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاء ذَلِكُمْ أَن تَبْتَغُواْ بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَاضَيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضَةِ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا ﴿۲۴﴾
  و [همچنين‏ بر شما حرام شده است] زنان شوهردار، مگر ملك يمين [كنيز]تان، اين فريضه الهى است كه بر شما مقرر گرديده است، و فراتر از اينان بر شما حلال گرديده است كه با صرف اموال خويش، پاكدامنانه و نه پليدكارانه، آن را به دست آوريد، و آنانكه [به صورت متعه‏] از آنان برخوردار شويد، بايد مهرهايشان را كه بر عهده شما مقرر است، بپردازيد، و در آنچه پس از تعيين [در مدت يا مهر تغيير دهيد يا] به توافق رسيد، گناهى بر شما نيست، كه خداوند داناى فرزانه است‏

  پاسخحذف
 4. مرگ بر اسلام
  دين تجاوز.
  دين کثيف که بهشتش جنده خانه اي بيش نيست
  آخوندهاي کثيف در بهشتشان در حال جنده بازي هستند.
  لعنت بر اسلام لعنت بر آخوند لعنت بر دين متجاوز و کثيف

  پاسخحذف
 5. لعنت بر محمد و آل محمد لعنت بر محمد و آل محمد لعنت بر محمد و آل محمد لعنت بر محمد و آل محمد لعنت بر محمد و آل محمد لعنت بر محمد و آل محمد لعنت بر محمد و آل محمد لعنت بر محمد و آل محمد لعنت بر محمد و آل محمد لعنت بر محمد و آل محمد لعنت بر محمد و آل محمد لعنت بر محمد و آل محمد

  پاسخحذف
 6. گمنامیان عزیز منم ایه رو خوندم.
  ازدواج با تجاوز فرق داره!!!ایه میگه شما میتونی ازدواج کنی نه تجاوز!!!!در واقع اشاره به این داره که با زنانه شوهر دار ازدواج حرامه ولی در جنگ غیر مسلمانی به اسارت مسلمان در بیاد ازدواج حرام نیست نه اینکه تجاوز کنی!!!
  از اينجا روشن مى‏شود كه اسلام به هيچوجه اجازه نداده است كه مسلمانان با زنان شوهردار حتى از ملل و مذاهب ديگر ازدواج كنند ، و به همين جهت ، عده براى آنها مقرر ساخته و در دوران عده از ارتباط زناشوئى با آنها جلوگيرى نموده است.
  اگه ازدواج به معنی تجاوزه اونوقت همه به همسرانشون تجاوز کردن!!بیخودی بل نگیرید.منطقی حرف بزنید.
  خدا تو قران میگه مرد یا زنی به غیر از همسرشون ارضا بشن گناهه بعد چطور بیاد بگه تجاوز کنید؟؟؟
  با این کارا قدرت خدارو نمیتونید زیر سوال ببرید.
  جمع کنید کاسه کوزتونو.
  آخوندهاي کثيف در بهشتشان در حال جنده بازي هستند
  ===================================
  (اخوند غلط کنه بیاد بهشت)اخوندم بلا نسبت یه بیشعوری مثله شما!!

  پاسخحذف
 7. پاكدامنانه و نه پليدكارانه، آن را به دست آوريد
  ==============================================
  پاکدامنانه یعنی همون ازدواج!!!!
  نه پلیدکارانه یعنی زنا!!!!!
  پس نمیگه تجاوز کنید میگه ازدواج کنید!!
  بازم بگید تجاوز!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخحذف
 8. گرامی ،
  قرآن به صراحت می گوید کنیزی که شوهر دارد، اگر مال شما است، بر شما حالا است. آیه را از اول بخوانید.
  -------
  طرف شوهر دارد، دارد به شوهرش نان و ماست خودش را می خورد،
  مسلمانان به انجا حمله می کنند، شوهرش را برده خود می کنند، بعد در حالی که شوهرش زنده است، زن می شود کنیز یک مسلمان، بعد طبق این آیه ، مرد مسلمان حق دارد به کنیزش (حتی اگر شوهر هم داشته باشد) بخوابد.
  -----------
  در این رابطه ، به صورت مشخص زن راضی به خوابیدن نیست(چرا که به زور او را اسیر و برده کرده اند) ،
  --------
  حال یکی برای من توضیح بدهد:
  چطور این رابطه جنسی می تواند پاکدامنانه باشد؟ چطور می تواند ازدواج باشد(طرف شوهرش زنده است!! قران دارد می گوید کنیز شوهر دار، یعنی خوابیدن با کنیزی که شوهرش زنده است!!
  می گویید این زن به اسارت درآمده، اولا مگر در جنگ زنان می جنگیده اند که بخواهد اسیر شود؟! زن بیچاره داشته خانه اش را تمیز می کرده، مسلمانان او را اسیر می کرده اند !!
  شوهرش هنوز زنده بوده، مردی که مالکش شده بوده، با او به زور می خوابد، آیا این اسمش تجاوز نیست؟!

  پاسخحذف
 9. ریدم به اسلام و قرآن و محمد ابن عبدالله و هر چی‌ آخونده

  پاسخحذف
 10. تجاوز مشروع!
  برگرفته از :
  http://www.ahmadnia.net/blog/spip.php?article1286

  ضمن بحثی که در باره ی خشونت خانگی و آن هم از نوع جنسی اش در کلاس دیروز درگرفته بود داشتم توضیح می دادم که برخلاف تصور عمومی تجاوز به عنف فقط به تعرض از جانب افراد غریبه و در مورد مجردین اتفاق نمی افتد. از انواع عمل تجاوز مواردی است که شوهر بر خلاف میل همسرش و به زور اقدام به عمل جنسی می نماید. یکی از دانشجویان کلاس در پی این گفته شروع کردند به توضیح تجربه ی یکی از دوستان صمیمی خود که سابقه ی دوستی شان به دبیرستان باز می گشت. تعریف کردند که آن دختر بعد از این که در رشته ی مورد علاقه اش در دانشگاه قبول شد خواستگاری برایش آمد و پس از یکی دو ماه آشنایی با چیزی در حدود 10 سال اختلاف سنی مرد خواستگار بنا به صلاحدید خانواده به عقد ازدواج دائم او درمی آید. در ایامی که خانواده همسرش در سفر حج بوده اند این دختر را که همسر عقدی اش بوده به خانه پدری دعوت می کند و از فرصت غیبت برادر کوچکترش استفاده می کند و با قفل کردن در اتاق، با همسر خود به زور اقدام به عمل مقاربت می نماید به طوری که بدترین خاطره و تجربه از اولین فعالیت جنسی را برای او به وجود می آورد. این دختر به قدری متوحش و سردر گم شده بوده که جرات نکرده در برابر این عمل شکایتی به هیچیک از والدین ببرد و درد دل خود را تنها با دوست صمیمی خود مطرح کرده بوده است. با خود فکر کرده مگر می توانسته به پدرش مراجعه کند و معترض شود نسبت به عملی که شوهرش با او انجام داده است؟! پس از آن نیز شوهرش او را وادار کرده به انصراف از رشته دانشگاهی که درس می خوانده است و اکنون خانه نشین شده است و به دلیل حساسیت ها و سوء ظن شوهر حتی اجازه رفت و آمد آزادانه به منزل والدین اش و یا تماس تلفنی با دوستان همکلاسی اش را که با یکدیگر در یک مدرسه مذهبی همکلاس بوده اند نیز ندارد. پرسیدم آیا این دختر هرگز به تقاضای طلاق فکر کرده (به نظرم البته بدیهی است که در چنین شرایطی احتمال این که این خانواده به طرح حق وکالت طلاق ضمن عقد اقدام کرده باشند از محالات است!) پاسخ شنیدم به دلیل آبروداری و شرایط سختگیرانه ای که در خانواده معمول است، والدین این دختر حتی نسبت به این که رفت آمد دخترشان به خانه ی پدری این قدر محدود است مشکوک و معترض نیستند چرا که تصور ایشان بر این است که شوهرش حق دارد معاشرت همسرش را محدود کند! رفنارهای خشونت بار جنسی نسبت به این دختر از والدین اش نیز پنهان مانده اما حتی اگر مطلع شوند قرار است چگونه مداخله ای بنمایند؟!

  پاسخحذف
 11. تصور کنيد آخوندا توبهشت هر کدوم هفتاد تا حوري دور و برشون
  وسط حوري ها مي گه بيا آااااااااااه بيا ااااه
  ساک بزن ساک بزن ساک بزن .

  همشون به اين کار مشغولن و شب روز ندارن
  بعد يکم عسل مي خورن که قوه باء شون زياد بشه دوباره ميپرن وسط حوري ها اااااااااااااااه
  اااااااااه مي کنن

  پاسخحذف
 12. آخوند ها با اين تصوير مسخره از بهشت و حوري جز تحقير انسانيت کاري براي بشر انجام ندادند.
  لعنت بر همه شان

  هيچ وقت دقت کردين در بهشت قراني يک کتاب براي مطالعه يا يک قلم براي نوشتن وجود ندارد.

  فقط شکم و زيرشکم. حيوان صفتي رذالت در بهشت آخوند هاي حرامزاده بيداد مي کند

  بهشت مسلمانان پست ترين جايي است که مي تواند وجود داشته باشد زندگي ابدي شان را با وارد شدن به يک جايي مثل جنده خانه مي خواهند شروع کنند.
  من ترجيح مي دهم به جهنم بروم ولي در اين جاي کثيف جايي که جز حرامزادگي چيزي در آن پيدا نمي شود وارد نشوم.
  لعنت بر شياطين که لباس انسانها را پوشيدند (آخوندها)

  پاسخحذف
 13. اولا که منظور به همه ادیانه نه مسلمان!!یعنی دیندارها(یهود-مسیح)اونایی که کتاب دارن.(اهل کتاب)فقط مسلمون نگفته!!
  دیندارهایی که به بی دین حمله کنند و زنانه انهارا به اسارت بگیرند میتونن با اونها ازدواج کنند.
  اسیره تو شده بهتره که ازدواج باشه تا تجاوز!!
  تاکید کرده زنا نکنید!!
  ((((در این رابطه ، به صورت مشخص زن راضی به خوابیدن نیست(چرا که به زور او را اسیر و برده کرده اند) ،
  --------
  مرد مسلمان حق دارد به کنیزش (حتی اگر شوهر هم داشته باشد) بخوابد))))
  =============================================
  گمنامیان مثل اینکه هنوز معنی ازدواجو نفهمیدی!!
  ازدواج یعنی همخوابی؟؟یعنی فقط همبستر بشی؟؟؟؟
  خدا گفته با هم بخوابید؟؟؟ایه میگه مهرشم باید بدی خرجشم.البته شما میگی ولش کنی همونجا از گرسنگی و تشنگی بمیره!!

  پاسخحذف
 14. ----------------
  گفته اید:((
  دیندارهایی که به بی دین حمله کنند و زنانه انهارا به اسارت بگیرند میتونن با اونها ازدواج کنند.))
  ---------------------------------
  عزیز جان،
  از کی تا به حال کنیزی ، شده است ازدواج ؟!
  طرف زن بیچاره را صاحب می شود، به او تجاوز می کند و بهد اجازه دارد آنرا بفرشد،
  اسم این کار ازدواج است؟!
  ==========================================
  گفته اید:
  ((گمنامیان مثل اینکه هنوز معنی ازدواجو نفهمیدی!!
  ازدواج یعنی همخوابی؟؟یعنی فقط همبستر بشی؟؟؟؟
  خدا گفته با هم بخوابید؟؟؟ایه میگه مهرشم باید بدی خرجشم.البته شما میگی ولش کنی همونجا از گرسنگی و تشنگی بمیره!!))
  ------------------------------------
  عزیز جان،
  مغلطه هم حدی دارد،
  آیه فوق به صراحت می گوید به زنی که اسیر شما شده و کنیز شما است، حتی اگر شوهر هم دارد ، می توانید بخوابید!
  آیا این اسمش ازدواج است یا تجاوز ؟!
  طرف شوهر دارد،
  راضی به رابطه جنسی هم نیست، چون او را به زور اسیر کرده اند ، بعد شما می گویی این اسمش ازدواج است؟!

  پاسخحذف
 15. و زنان شوهردار [بر شما حرام است‏؛] مگر آنها را كه [از راه اسارت‏] مالك شده‏ايد؛ [زيرا اسارت آنها در حكم طلاق است‏؛] اينها احكامى است كه خداوند بر شما مقرّر داشته است‏. اما زنان ديگر غير از اينها [كه گفته شد]، براى شما حلال است كه با اموال خود، آنان را اختيار كنيد؛ در حالى كه پاكدامن باشيد و از زنا، خوددارى نماييد. و زنانى را كه متعه [= ازدواج موقت‏] مى‏كنيد، واجب است مهر آنها را بپردازيد. و گناهى بر شما نيست در آنچه بعد از تعيين مهر، با يكديگر توافق كرده‏ايد. [بعداً مى‏توانيد با توافق‏، آن را كم يا زياد كنيد.] خداوند، دانا و حكيم است‏.
  اگه قرا بر تجاوزه دیگه چرا مهر تایین میکنه؟چرا میگه ازدواج کنید؟چرا اولش بگه زن شوهر دار حرامه؟
  گلا میگه هر کیرو گیر اوردید تجاوز کنید دیگه چرا محدود به شرایط خاص بکنه!!!!!
  (((((آیه فوق به صراحت می گوید به زنی که اسیر شما شده و کنیز شما است، حتی اگر شوهر هم دارد ، می توانید بخوابید!
  آیا این اسمش ازدواج است یا تجاوز ؟!
  طرف شوهر دارد،
  راضی به رابطه جنسی هم نیست، چون او را به زور اسیر کرده اند ، بعد شما می گویی این اسمش ازدواج است؟!)))))
  ==========================================
  والا من هر چی گشتم حرفهای شمارو از ایه نتونستم در بیارم.شما مقایسه کن ببین این چیزایی که گفتی تو ایه هست؟؟؟؟؟؟
  جالبه واسه خودت پاره میکنی میدوزی!!!
  نمیدونم اون راضی به رابطه جنسی نبوده!!اسیر بگیرید شوهر داره ولی بخوابید باهاش!!!!!نخوابید به مامانش میگه باباش ببینه دعواتون میکنه!!!!!
  جمع کن بابا کاسه کوزتو!!نظر شخصی وبرداشته خودتو از ایه رو مینویسی به حسابه کی؟؟

  پاسخحذف
 16. در مرگ هاله سحابی
  ضمن تسلیت به همه هموطنان بی ادب و بی دین و ایمون به خاطر مرگ خانم هاله سحابی، باید یک نکته ای رو عرض کنم خدمت همه شیعه های دو آتیشه و جماعت مثلا اصلاح طلب. میگن که وقتی علی شنید که خلخال از پای زن یهودی در آوردن اینقدر ناراحت و غصه دار شد که ارواح کونش نزدیک بود دق کنه و بمیره ولی نمرد تا بالاخره با شمشیر مرحوم ابن ملجم رفت اون دنیا. از دوره علی تا حالا اگر برای هر ستمی که به یک زن میشه یک مرد مسلمون دق کرده بود و مرده بود نسل مرد مسلمون هم تا حالا مثل نسل دایناسورها منقرض شده بود. از بعد از انقلاب هم اگر برای ستمی که نه به یک زن بلکه به هر هزار تا زن میشه یکی از این آخوندای کس کش دق میکرد و میمرد دیگه یک آخوند هم نمی موند. بیا این خانم هاله سحابی رو روز روشن میکشن، خانم ستوده بی گناه تو زندون هست، ندا آقا سلطان، زهرا کاظمی و زهرا بنی یعقوب و هزارها زن دیگه زندون میرن، شکنجه میشن، اعدام میشن و هزار بدبختی و بیچارگی دیگه ولی تا حالا دیدین یا شنیدین که آخوندی دق کنه بمیره؟ نه، امثال رفسنجانی و خاتمی و کدیور و ابطحی و اشکوری فقط گردنشون کلفت تر میشه و کونشون گنده تر. نه، اینها هیچکدوم از غصه هیچ زنی دق نمیکنن بمیرن. این آخوندا هم مثل همون علی یک مشت کون گشاد خالی بند هستن که زر زر زیاد میکنن، علی از شنبه تا پنج شنبه هزارجور کون میداد بعد روز جمعه میرفت منبر و حرفای گنده گنده میزد. اون جاکش که خودش دهن هفتادودوملت رو گائیده بود از ستمی که به زنها میشد دق نکرد بمیره تا ابن ملجم با شمشیرکله اش رو مثل هندونه شکافت. از این همه آخوند مادر جنده هم یکیش از ستمی که به زنها میشه دق نمی کنه بلکه باید یک ابن ملجمی پیدا بشه این مادر قحبه ها رو دو شقه کنه بفرسته بر دست علی

  پاسخحذف
 17. ناشناس بالایی‌، مرسی‌. حرف دلم رو زدی.

  پاسخحذف
 18. از این به بعد به هر آخوندی که با عبا و عمامه وارد سیاست می شود چه خوب باشد چه بد فحش خواهر و مادر و زن بدهیم. اگر آخوندی می خواهد وارد سیاست شود اول از همه عبا و عمامه اش را در آورد بعد وارد سیاست شود. خامنه ای و خاتمی و رفسنجانی و کروبی و ... فرقی ندارد. اگر واقعاٌ نمی خواهند از عبا و عمامه شان سوء استفاده کنند و صداقت دارند اول آنرا در آورند بعد مثل آدم وارد سیاست شوند.

  پاسخحذف
 19. تجاوز به زنان در حکومت اسلامی ایران

  http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=1613615320706&oid=163359787025180&comments

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.