سه‌شنبه، خرداد ۱۷، ۱۳۹۰

این رژیم بر اساس مخالفت با اسراییل بنا شده است، زمانی که با اسراییل معامله می کند و اینچنین اصول خود را زیرپا می گذارد، چه توقعی می توان برای رعایت اخلاقیات داشت؟!

این اول باری نیست که معامله های پنهانی رژیم آخوندی با اسراییل بر ملا می شود، اصولا رژیم آخوندی هر جا که در مقابل اعراب کم می آورد، به رابطه با اسراییل تن می دهد. شاید عمیق ترین لحظات این رابطه، زمان جنگ ایران و عراق بود که رژیم ایران تحت تحریم بین المللی قرار گرفت و فروش اسلحه به ایران ممنوع بود و این اسراییل بود که به ایران اسلحه می فروخت.

علت آن نیز بسیار مشخص است، ادامه جنگ بین ایران و عراق ( که هر دو کشور، مخالفت اساسی با اسراییل داشتند) ، باعث تضعیف دو دشمن اصلی اسراییل می شد و البته اگر اسراییل تامین اسلحه را متوقف می کرد، حتما جنگ زودتر به پایان می رسید.

البته سیاستمداران اسراییلی می گویند ما ایران را متحد درازمدت و استراتژیک خود در منطقه اعراب می دانیم و می خواسته ایم یک روزنه دوستی بین ما باقی بماند و نمی توانستیم نابودی ایران توسط اسراییل را شاهد باشیم.
مساله چرایی حمایت اسراییل از ادامه جنگ ایران و عراق نیست، بلکه مساله اینجاست، این رژیم به ساده ترین اصول خود نیز پایبند نمی ماند و برای پا بر جا ماندن ، حتی با اسراییل نیز معامله می کند، براستی از رژیمی که اینچنین اصول خود را زیر پا می گذارد، چه توقعی می توان داشت؟!

آیا می توان توقع داشت که به اخلاقیات پایبند بماند و مثلا به آزار مخالفین سیاسی و دگر اندیشان اقدام نکند؟!

پی نوشت:
کتابی است به نام پول خون، این کتاب خاطرات افسری اسراییلی است که مسول خرید اسلحه برای ایران در زمان جنگ ایران و عراق بوده که به افشاگری دست زده است. می توانید این کتاب را به فارسی از اینجا دانلود فرمایید.

در این کتاب ، او توضیح می دهد که چگونه دولت ایران در طی مدت جنگ ، مبلغ کلان هشتاد میلیارد دلار اسلحه از طریق اسراییل خریده است تا بتواند جنگ را ادامه دهد(البته به چند برابر قیمت واقعی!)

لینک این مطلب در بالاترین ----------آزادگی ----------فرندفید


۲ نظر:

  1. اسرائیلی‌ها دست کم یک خدمت بزرگ به مردم ایران بدهکار هستند. در زمان هخامنشیان کوروش کبیر پس از فتح بابل یهودی‌ها را از بردگی نجات داد. تقاضای من هم از اسرائیل نجات مردم ایران از چنگ این آخوند‌های کثافت هستش.

    پاسخحذف
  2. از این رژیم کثیف اسلامی همه چی‌ برمیاید. مگه نمی‌بینید که حتی خودیهاشون رو هم زندانی می‌کنن.

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.