دوشنبه، خرداد ۲۳، ۱۳۹۰

چرا انقلاب در سال پنجاه و هفت پیروز شد، اما جنبش سبز پیشرفتی درخور نداشته است؟ / نیازمندیم به رهبری مقتدر


دست بردن بر قلم سخت است؛ در وسط میدان جنگ انتقاد از همرزمان ، کاری اشتباه می نمایند، اما وقتی می بینم به بیراهه می رویم، باید که لب به سخن گفتن گشود.


متاسفانه نبود رهبری کاریزماتیک برای جنبش سبز ، تبدیل به پاشنه آشیل آن شده است. گروهی به نام شورای هماهنگی  راه سبز امید در اروپا به صورت ناشناس، سکان هدایت را به دست گرفته اند و ما نمی دانیم به کجا می رویم.

فراموشمان نمی شود در بیست و پنجم خرداد دو سال پیش، بیش از سه و نیم میلیون نفر به خیابان های تهران امدند و یکی از بزرگترین تجمعات تاریخ را رقم زدند، اما اصلاح طلبان به جای استفاده از فرصت و سرنگون کردن ولی فقیه، مردم را روانه خانه های خود کردند.

طبیعی است که برای گروهی ناشناس ، مردم در ایران حاضر نیستند جان خود را به خطر بیاندازند و به خیابان بیایند.

برای اینکه مردم اعتماد کنند، به خیابان بیایند، باید گروهی که می خواهد مدعی رهبری جنبش شود، باید سه نکته را کاملا مشخص کند:

ü     یک- سابقه و شخصیت افرادی که مدعی رهبری جنبش هستند ، مشخص شود
ü     دو- هدف افراد فوق از مبارزه نیز مشخص گردد، آیا هدف آنها سرنگونی نظام دینی جمهوری اسلامی است ، آیا می خواهند ولایت فقیه را سرنگون کنند یا نه ؟
ü     سه- با شفافیت تمام، راهکار و شیوه خود را برای مبارزه معرفی کنند.

بدون وجود این سه مولفه اساسی، متاسفانه صرفا به هرز پتانسیل ها مشغولیم ...

پی نوشت: 
فراموشمان نشود که در سال پنجاه و هفت ، انقلاب پیروز شد، چون خمینی شخصیتی کاریزماتیک بود و توان مدیریتی خوبی داشت.(هر چند که هدفش آزادی برای ایران نبود و قصد نابودی کشور را داشت!)


 لینک این مطلب در بالاترین-----آزادگی --------فرندفید

۳۹ نظر:

 1. Democracy will never be achieved until you are looking for a charismatic leader. Democracy is when people start to believe in themselves and take their lives in their own hands. We are in this mess because Khomeini so let's not use him as a good example to follow in leadership or organizational skills.

  پاسخحذف
 2. هنوزم فکر میکنید سال57 مردم انقلاب کردند نخیر این امریکا بود که میخواست شاه برود چون ایران
  یواش یواش داشت ابر قدرت میشد حالا چه کسانی وکی
  میخواهند بفهمند الله واعلم

  پاسخحذف
 3. من با ناشناسي که ميگه
  Democracy will never be achieved until you ....
  موافق نيستم چرا که حاصل شدن دموکراسي يک فرايند چند بعدي است که نياز دارد همه اجزاي پازل آن در کنار هم قرار بگيرند.
  البته امروز آنچيزي که در مصر ما مشاهده مي کنيم يک دموکراسي خواهي است که بدون وجود رهبر کاريزماتيک در حال انجام است.
  ولي اين کار را بسيار کند مي کند که مردم آن کشور را دچار گيجي و گنگي کرده است.
  زيرا رهبر کسي است که عصاره حرف ملت را بيان مي کند مانند مجلسي که يک سخنگو دارد و اگر همه بخواهند حرف بزنند هيچ صدايي شنيده نمي شود يا حداقل نظمي ايجاد نمي شود.
  همه انقلابها رهبر قوي داشتند.
  همانطور که کار تيمي بدون رهبر ميسر نيست انقلاب هم يک کار تيمي است که احتياج به رهبري دارد که بتواند سخن مردم را جمع بندي کرده و در زمانهاي مناسب در جهت پيشبرد اهداف انقلاب استفاده کند.
  ادامه دارد...

  پاسخحذف
 4. ادامه...
  مهمترين ويژگي يک رهبر فداکاري و گذشتن از منافع شخصي و گروهي است تا اعتماد عموم مردم را کسب کند آنوقت است که مي تواند هر قدرتي را شکست دهد.
  ولي ما تا زماني که چنين رهبري پيدا نکرديم بهتر است که به رشد آگاهي مردم کمک کنيم تا از چاله اي بنام حکومت آخوندي به چاه حکومت ديني با هر اسم ديگري نيافتيم و بهترين کار مبارزه با تعصب ديني است.
  بزرگترين معضلي که ما را در جهل نگه داشته قشري نگري و تعصبات ديني، قومي است.
  بايد تا مي توانيم تقدس دين را که مانند خوره به جان مردم ما افتاده از بين ببريم
  تا مردم ذهنشان از بندهاي تعصب آزاد نشود نمي توانند درست تصميم بگيرند.
  کمونيست ها، فاشيست هاو آخوندها و همه ديکتاتورها از يک چيز مشترک براي پيشبرد اهدافشان استفاده کردند و آن برانگيختن عصبيت و تعصب در ميان مردم بود.

  پاسخحذف
 5. متاسفانه ما هنوز اپوزیسیون دموکراتیک و محبوب و شناخته شده بغیر از اصلاح‌طلبان مذهبی‌ نداریم. با این اصلاح طلبان مذهبی‌ که حتی آخوند هم در جزوشون هستش ما به دموکراسی واقعی‌ نخواهیم رسید. خفقان جناح اصلاح طلب توسط این رژیم کثیف اسلامی شاید بهترین فرصت خوبی‌ باشه تا دمکرات‌های سکولار تشکیل بشن. ما باید ایندفعه به دموکراسی واقعی‌ برسیم و نه یه چیزی بین دموکراسی و حکومت اسلامی. جای اسلام در توالت تاریخ هستش.

  پاسخحذف
 6. به بالاترین پیشنهاد می کنیم : از ۲ ساعت قبل از تجمعات اعتراضی تا ۲ ساعت بعد از تجمعات اعتراضی بالاترین تعطیل شود.

  پاسخحذف
 7. از این به بعد بگوییم « خمینی هندوستانی ».

  پاسخحذف
 8. جناب گمنامیان رهبری هیچ ربطی بهاین قضیه نداره رژیم شاه هم مثل اینها نبود شاه دوست نداشت به طرف مردم تیر اندازی بشه یک مشت سرباز صفر را که هیچ تجربه ای در زمینه سرکوب کردن داشتند ریخته بود خیابون علاوه بر اون آمریکا و جزیره اهریمنی و اسرائیل هم می خواستند شاه بره ولی نمی خواهد آخوندها بروند
  در مورد مدریت هم خمینی شعورش را نداشت خمینی فقط شعورش را داشت که با اسب باید چجوری یا با شطر چجوری یا مثلا یکی تو زلزله اگه افتاد رو عمش حکمش چیه این بنی صدر و یزدی مامور cia قطبی زاده بودند که همه کارها را انجام می دادند به خمینی می گفتند چی بگه و ...
  در مورد رهبر هم به نظر من اگه می شد موسوی از کشور خارج بشه توانایی مدیریت را داشت خیلی هم جذبه داره ولی افسوس

  پاسخحذف
 9. بنظر منی که در انقلاب 57 شزکت فعال داشتم علت عدم موفقیت جنبش سبز اینهاست
  اولا = رهبریت جنبش سبز خائن است و دارد جنگ زرگری میکند
  چند بار در خانه کروبی را از جا کندند؟ چند بار ماشینش را له کردند؟ چرا بخودش آسیبی نرسید؟
  کروبی و موسوی، خمینی را تا آخر قبول داشتند و هرکس میداند که خمینی قبل 57 و خمینی بعد از 57 دو شخصیت متضاد بودند و هرکس هر دو را قبول داشته باشد یا شریک دزد است یا منافق مصلحت جو
  دوما افراد مزخرفی مثل گردانندگان همین سایت که واقعیت مملکت ما را نمیدانند یا نمیخواهند بدانند اب به اسیاب ملاها میریزند
  سوما تغییر بافت جامعه ایران و تک فرزندی شدن خانواده ها همت را از ملت گرفته قبول کنید یا نه این یک عامل مهم است
  چهارما حاکمان فعلی نسل اول انقلاب هستند و یادشان است که چگونه بحکومت رسید لذا اشتباهی نمیکند که ملت سود ببرد البته فرزندان اینها که در مخمل بزرگ شدند از این سلاح محرومند درست مثل شاه و پدرش ...

  پاسخحذف
 10. آفرین گمنام جون با اینکه خنگی ولی بعضی وقت ها هم چیزای خوبی می گی ها!!!!

  پاسخحذف
 11. واقعا شما باور کردین که سال 57 این مردم بودن که باعث رفتن شاه و اومدن خمینی شدن

  کی می خواین عاقل بشین . شاه رفت چون امریکا و فرانسه اون جور میخواستن و خمینی اومد چون اونا انتخاب کرده بودن که خمینی بیاد . خمینی گزینه اونا بود .

  فکر میکنین با تظاهرات و خیابان رفتن میشه رزیم رو عوض کرد . نه نمیشه . نمونه بارزش همین سوریه

  بشینین خوب نگا کنین . هروقت امریکا و اسرائل تصمیم قطعی بگیرین که حکومت سوریه دیگه بایید عوض بشه همون لحظه عوض میشه . حالا هی مردم برن تظاهرات و بمرین

  فعلا چون رزیم فعلی ایران به درد اونا می خوره نوبت ایران نرسیده هر وقت اونا تصمیم بگیرن مطمئن باشین بلافاصله این رزیم نابود میشه. و باز به انتخاب خودشون یه نفر رو انتخاب میکنن .

  گور بابای خمینی . موسوی و خامنه ای و کروبی و همشون . همشون سر و ته یه کرباس هستن .

  این لینک زیر هم نگا کنین بد نیست . می بینی که همه بازیچه دست اسرائیل و امریکا هستن

  http://www.political-articles.com/Com/Chiasma/C0017.htm
   

  پاسخحذف
 12. من با نظر ناشناس دوم موافقم تا قدرتهای بزرگ از این حکومت بهره برداری میکنند بیخود خودتان را به کشتن ندهید٬ فقط نگاه کنید غرب چگونه مبارک را کله پا کردند و با قذافی علنا وارد جنگ شده اند؟ در سال ۵۷ من نظامی بودم و بیاد دارم که چگونه بی بی سی و تمام دنیا علیه شاه دست بیکی شده بودند تا سرنگونش کنند در آنزمان غرب تهران از میدان ۲۴ اسفند تا کرج دست نظامیان پادگان توپخانه جی بود در کل چند ماهه حکومت نظامی تعداد کشته شدگان بدست این نیروها از تعداد انگشتان دو دست تجاوز نکرد ولی بی بی سی هر روز خبر از قتل عام مردم میداد تا مردم را در خیابانها نگه دارد از جنبه رهبری هم غرب چند نفر را در نظر داشت مثل مجاهدین٬ نهضت ازادی٬ دریا دار مدنی٬ خمینی وو..ولی بعد از توافق بین رییس سی آی ا امریکا(بوش پدر) و خمینی در پاریس تمام حمایتها به سوی او روان شد. تفاوت دیگر با سال ۵۷ اینستکه انموقع قانون رعایت میشد ولی امروزه یکمشت دزد قاتل حرامزاده که از هیچ جنایتی بخاطر منافع خودشان رویگردان نیستند بر ملت شریف ما حکومت میکنند.

  پاسخحذف
 13. براي سرنگوني حكومت نبايد رهبري همانند خميني در نظر گرفت - براي موفقيت و سرنگوني رژيم بايد تجمع مردم و وحدت مردم يك رهبر باشد بعنوان مثال بايد طرحي پيشنهاد داد تا مردم با آگاهي و اطلاع از اين طرح بطور مستمر به حركت خود تا سرنگوني حكومت اقدام كنند - يعني : - 1 - مردم ايران در تمام انتخابات نبايد از منزل خود خارج شده و اين انسجام نشانه وحدت و رفراندوم خواهد بود 2 - در تمام روز هاي جمعه در اطراف نماز جمعه در سراسر كشور تجمع ميليوني كرده و با سكوت حركت كنند كه اين تجمع هم نشانه وحدت خواهد بود 3 - آخرين جمعه هر ماه در ميدان اصلي شهر خودشان مثل ميدان امام خميني كه در تمام شهرهاي كوچك و بزرگ است تجمع نمايند و حركت سكوت را انجام داده كه اين نشانه وحدت و رفراندوم خواهد بود 4 - با كارتهائي و يا تكه هاي كاغذ سفيد بنويسند ما جمهوري اسلامي نمي خواهيم و اين كارت را در صندوق صدقات كميته امداد كه در تمام شهرها و روستاها فراوان است بريزند كه اين عملكرد نشانه آن است كه مردم اين حكومت جمهوري اسلامي را نمي خواهند و مي توانند روي پول ها كم ارزش مثل و پاره با ماژيك اين جمله را بنويسند و در صندوق صدقات كميته امداد بياندازند
  ادامه اين حركت و اين عملكرد بطور استمرار مي تواند در طول سال قدمي مثبت براي سقوط حكومت و انسجام و وحدت مردم را سبب شود و يك رفراندومي خواهد بود كه مردم در اين صورت به رهبري احتياج نخواهند داشت و وحدت مردم در اين عملكرد خود هدايت و رهبر خواهد بود . از ايران - ع ع

  پاسخحذف
 14. آفرين بر سجودي
  ولي با سومن شما موافق نيستم چون نه در انقلاب 57 تک فرزندها نقشي داشتند و نه در انقلاب بعدي ولي براي من مثل روز روشن است که تا چند سال ديگر کمتر از يک دوره کامل رياست جمهوري حکومت آخوندهاتوسط فرزندان همانهايي که 57 را رقم زدند سرنگون خواهد شد.
  با چهارمن شما هم موافق نيستم من خودم فرزند کسي هستم که يکي از مهره هاي انقلاب 57 بود ولي الان ضعف استدلال او و همچنين عدم توانايي او در تحليل درست حوادث به من ثابت مي کند که اينها رو به سقوط هستند و تصميماتي از روي احساسات مي گيرند و خيلي زودتر از آنچه فکرش را بکنيد سقوط مي کنند.
  جالب است بدانيد که اين آدم يعني پدر من جزو طرفداران پر و پا قرص موسوي بود و هر کاري مي کرد که احمدي نژاد راي نياورد!!!
  و اين موضوع از همان ابتدا مرا نسبت به موسوي بد بين کرد/

  پاسخحذف
 15. ”دوما افراد مزخرفی مثل گردانندگان همین سایت که واقعیت مملکت ما را نمیدانند یا نمیخواهند بدانند اب به اسیاب ملاها میریزند“

  آقاي سجودي در اين مورد آيا مي تواني توضيح بيشتري بدهي؟

  پاسخحذف
 16. یک ایراد اساسی ملت ما احساساتی شدن و بی ثباتی هست. جو بالاترین هم فقط در راستای احساساتی عمل کردن هست. واقعا فکر می کنید اکثریت آدمای جامعه ما اصلا براشون تجمع و اعتراض مهمه؟ نخیر. کافیه یه روز از صب بری تو خیابون تا بفهمی دغدغه اصلی خیلی ها گذران زندگی و پول یارانه و خاله بازی و زندگی عادیه. تهران باز وضعیتش بهتره ولی تو شهرستان اوضاع خیلی افتضاحه. به نظر من اصلا مقایسه انقلاب 57 با این جنبش اشتباهه به چند دلیل:
  1- وضعیت اقتصادی و شعور عمومی مردم در اون دوره خیلی بیشتر بود. یکی از بلاهایی که جمهوری اسلامی بر سر ما آورد زیاد کردن قشر گدا و بی سواد و قطع ارتباط با کشورهای دیگه و سانسور بود. فکر کردی دموکراسی، حقوق بشر، انتخابات آزاد و عدم دخالت دین در حکومت و جامعه برای کسایی که بی سوادن، نون شبشون رو به زور در میارن، واسه گرفتن یارانه تو سر و کله هم می زنن بعد هر سال می رن کربلا و هنوز منتظرن امامزمان بیاد نجاتشون بده چقدر مهمه؟
  2- ابزاری به اسم دین در دست شاه وجود نداشت ولی این آخوندای کثیف با مظلوم نمایی و سوء استفاده از تمایلات مذهبی مردم و به خصوص وعده های الکی مثل آب و برق مفت و حوری و بهشت و جوب شیر مردم رو تحریک می کردن.
  3- آمریکا مایل بود شاه بره ولی مایل نیست آخوندها برن چون می خواد یه چوبی بالای سر اسرائیل وجود داشته باشه. مطمئن باش وقتش برسه عین صدام اینارو هم کنار می زنه.

  به نظر من فقط تحریک مردم که بریم این حکومت ظم رو نابود کنیم و فلان باعث نمی شه کسی بیاد تو خیابون. دلیلش هم واضحه تجربه انقلاب 57 با همین احساساتی کردن مردم شروع شد و آخر سر تمام اونهایی که خون داده بودن کنار زده شدن و باز هم دیکتاتوری حاکم شد. تمام وعده ها تو خالی از آب دراومد. چه تضمینی هست که ما بریم توی خیابون، انقلاب کنیم آخوندها رو کنار بزنیم و بعد به یک حکومت دموکرات برسیم و تجربه تلخ 57 تکرار نشه؟ الان چه فرقی کرده با اون موقع؟ به نظر من که هیچی. تازه فکر کردین اینها برن کنار مجاهدین و سلطنت طلبها و جدایی طلبها و هزاران هزار کسایی که منتظرن از آب گل آلود ماهی بگیرن سر و کلشون پیدا نمی شه؟ لابد 30 سال هم بدهکار مجاهدین و بقیه خواهیم بود. از کجا معلوم موسوی یا کروبی یا هرکس دیگه ای بعد از پیروزی نگه خدعه کردیم؟ نه خیر آقاجان. تا برنامه مشخص وجود نداشته باشه. حزب مشخص، اهداف مشخص من خودم حاضر نیستم برم تو خیابون چون بابام انقلاب 57 خودشو دخالت داد و الان مثل سگ پشیمونه. همین الانش یه عده هنوز فکر می کنن قرار نیست حکومت اسلامی نباشه و فقط به اصلاحات فکر می کنن، یه عده مثل من به هیچ عنوان حاضر نیستن زیر بار دخالت نه فقط اسلام بلکه هرنوع ایدئولوژی دیگه ادر حکومت برن. یه عده سلطنت طلبن، یه عده مجاهدن، یه عده پان تورکن، یه عده منتظرن ببینن باد کدوم وری می وزه همون وری برن. الان دیگه وجود یه شارلاتانی مثل خمینی کافی نیست که امثال من برن تو خیابون چون آدم همیشه باید از تاریخ درس عبرت بگیره

  پاسخحذف
 17. aya doostany ke dar in safhe nazar migozarand ta be hal az khodeshan posidehand ke chetor yek tedad akhoondeh bisavad, va yek mosht lat opoothayeh har mahaleh in keshvar ra edareh mikonand, va chtor ba in nazm va tartib75 million ra ba zoor va erab kontrol mikonand?????

  chera dar enghelabeh arabha inghadr koshteh shodand???????? valy irane 75 milliony ba chomagh yek tedad adameh ahmagh kontrol mishavad

  in soalha 2 javab darad

  *** iraniha kheyly tarsoo hastand
  *** akhoondha sareh nakheshan dar daste kasany mibashad ke az akhoondha kheyly pichidetar hastand

  پاسخحذف
 18. سلام خره پس فهمیدی که رهبر ما چقدر مقتدر و بی نقص است البته برای خرهایی همچون شما که فقط باعث تنش در میان جوانها می شوید و نمی گذارید ما جوانان این مملکت به کار و تلاش برای بدست آوردن مهارتهای جهانی برسیم لازم به توضیح و ثابت کردن نیست پس بروو به درک

  پاسخحذف
 19. احمد عزیز
  نیازی به توضیح بیشتر نیست فقط کافیست در همین ستون، کمی بالاتر ببینید یکی با نام
  {فاطمه زهرا (کس کچل)}
  نظرش را نوشته، این مثل فحش خواهر و مادر دادن به قشر بزرگی از ملت ماست که سودش به ملایان میرسد
  این افراد بی ادب حتی فرق بین نقد و انتقاد و فحش را تشخیص نمیدهند
  ای احمد عزیز و درد بزرگتر در اینجاست که در زندگی مجازی اینطوریند ولی خیلی هایشان در زندگی عملی و حقیقی، شاید برای لقمه نان بسیجی هم بشوند

  پاسخحذف
 20. سجودی،

  اصلا مهم نیست که به فاطمه زهرا (ک. ق.) چند میلیون نفر اعتقاد داشته باشن یا . حزب نازی آلمان هم میلیون‌ها طرفدار داشت. ولایت فقیه هم هنوز میلیون‌ها (یا هزاران؟) طرفدار داره. بنده مبارزه با خرافات را وظیفه خودم میدانم. فحش و بی‌احترامی به مقدسات این رژیم اسهالی و دین کثیف اسلام را در این شرایط خفقان صحیح میدانم. درضمن چطور شما مشکلی‌ با قران ندارید که به کافران و غیر مسلمانان فحش میده (گوساله، بزغاله، الاغ، ابله، ...) و دستور سر بریدن اون‌ها رو میده؟ چطور شما با تجاوز زنان در اسلام یا برده داری مشکلی‌ ندارین؟ شما واقعا فکر می‌کنید انجام این جنایات کار الهی هستش؟ شما فکر می‌کنید کافران (میلیارد‌ها انسان غیر مسلمان) نجس هستند و خون‌شان حلال هستش؟ من شاشیدم به عقیده هر کسی‌ که با این افکار موافق هستش، حالا باشه یک نفر یا میلیون‌ها نفر.

  پاسخحذف
 21. در دین اسلام و بر اساس آیات قرآن، مسلمانان آزادند همه ی غیرمسلمانان، دگراندیشان، منتقدان اسلام و حتی پیروان ادیان دیگر را هرگونه که خواستند مورد توهین و فحاشی قرار دهند و آنها را با القاب و برچسب های زشت و توهین آمیز خطاب کنند از جمله: ابله، نادان، حیوان، چهارپا، بوزینه، خوک، سگ، نجس، زنازاده، فاسق، بی شعور و … و با تلاوت کردن هر روزه این آیات الهی، از ثواب دنیوی و اخروی بهره مند شوند. برای بهتر آشنا شدن با آزادی فحاشی در قرآن و اسلام و همچنین فرهنگ و تربیت و ادب اسلامی ناب محمدی، نمونه هایی از آیات قرآن که نشانگر توهین و فحاشی های رکیک می باشد نقل می شود:  سوره بقره – آیه 10:

  في قلوبهم مرض فزادهم اللّه مرضا و لهم عذاب أليم بما كانوا يكذبون

  در دلهایشان مرضى است و الله بر مرضشان افزود و به [سزاى] آنچه به دروغ مى گفتند، عذابى دردناک [در پیش] خواهند داشت.  سوره بقره – آیه 13:

  و إذا قيل لهم آمنوا كما آمن النّاس قالوا أ نؤمن كما آمن السّفهاء ألا إنّهم هم السّفهاء و لكن لا يعلمون

  و هنگامی که به آنان گفته شود: همانند (سایر) مردم ایمان بیاورید، می گویند: آیا همچون ابلهان ایمان بیاوریم؟! بدانید اینها همان ابلهانند ولی نمی دانند.  سوره بقره – آیه 15:

  اللّه يستهزئ بهم و يمدّهم في طغيانهم يعمهون

  الله تمسخرشان مى کند و آنان را سرگردان در ستمکاری شان سوق مى دهد.  سوره بقره – آیه 65:

  و لقد علمتم الّذين اعتدوا منكم في السّبت فقلنا لهم كونوا قردة خاسئين

  به طور قطع از حال کسانی از شما، که در روز شنبه نافرمانی و گناه کردند، آگاه شده اید. ما به آنها گفتیم: به صورت بوزینه هایی طرد شده درآیید.  سوره بقره – آیه 118:

  و قال الّذين لا يعلمون لو لا يكلّمنا اللّه أو تأتينا آية كذلك قال الّذين من قبلهم مثل قولهم تشابهت قلوبهم قد بيّنّا الآيات لقوم يوقنون

  و نادانان گفتند: چرا الله [بىواسطه] با ما سخن نمىگويد يا [چرا] برايمان معجزه اى نمىآيد؟ همچنين پيشينيانشان [هم سخنى] مانند سخن آنان گفتند. دلهايشان همانندى دارد. به يقين نشانهها [ى خود را] براى گروهى كه يقين مىكنند، [به روشنى] بيان كرديم.  سوره بقره – آیه 171:

  و مثل الّذين كفروا كمثل الّذي ينعق بما لا يسمع إلاّ دعاء و نداء صمّ بكم عمي فهم لا يعقلون

  مثل کافران، مثل حیوانی است که کسی در گوش او آواز کند و او جز بانگی و آوازی نشنود اینان کرانند ، لالانند ، کورانند و هیچ در نمی یابند.

  پاسخحذف
 22. سوره مائده – آیه 60:

  قل هل أنبّئكم بشرّ من ذلك مثوبة عند اللّه من لعنه اللّه و غضب عليه و جعل منهم القردة و الخنازير و عبد الطّاغوت أولئك شرّ مكانا و أضلّ عن سواء السّبيل

  بگو : آیا شما را از کسانی که در نزد الله کیفری بدتر از این دارند خبر بدهم: کسانی که خدایشان لعنت کرده و بر آنها خشم گرفته و بعضی را بوزینه و خوک گردانیده است و خود بت پرستیده اند؟ اینان را بدترین جایگاه است و از راه راست گمگشته ترند.  سوره اعراف – آیه 166:

  فلمّا عتوا عن ما نهوا عنه قلنا لهم كونوا قردة خاسئين

  آری، هنگامی که در برابر آنچه از آن نهی شده بودند سرکشی کردند، به آنها گفتیم: به شکل میمون هایی طرد شده در آیید.  سوره اعراف – آیه 176:

  و لو شئنا لرفعناه بها و لكنّه أخلد إلى الأرض و اتّبع هواه فمثله كمثل الكلب إن تحمل عليه يلهث أو تتركه يلهث ذلك مثل القوم الّذين كذّبوا بآياتنا فاقصص القصص لعلّهم يتفكّرون

  و اگر میخواستیم به آن آیات او را رفعت مقام می بخشیدیم، لیکن او به زمین (تن) فروماند و پیرو هوای نفس گردید، و در این صورت مثل و حکایت حال او به سگی ماند که اگر بر او حمله کنی و یا او را به حال خود واگذاری به عوعو زبان کشد. این است مثل مردمی که آیات ما را بعد از علم به آن تکذیب کردند. پس این حکایت بگو، باشد که به فکر آیند.  سوره اعراف – آیه 179:

  و لقد ذرأنا لجهنّم كثيرا من الجنّ و الإنس لهم قلوب لا يفقهون بها و لهم أعين لا يبصرون بها و لهم آذان لا يسمعون بها أولئك كالأنعام بل هم أضلّ أولئك هم الغافلون

  و به راستى بسيارى از جن و انس را براى جهنم آفريدهايم، دلهايى دارند كه با آن در نمى يابند و چشمهايى دارند كه با آن نمىبينند و گوشهايى دارند كه با آن نمىشنوند، آنان چون چهارپايانند، بلكه اينان گمراهترند، ايشان بى خبرند.  سوره توبه – آیه 28:

  يا أيّها الّذين آمنوا إنّما المشركون نجس فلا يقربوا المسجد الحرام بعد عامهم هذا و إن خفتم عيلة فسوف يغنيكم اللّه من فضله إن شاء إنّ اللّه عليم حكيم

  ای کسانی که ایمان آورده اید، مشرکان نجسند و از سال بعد نباید به مسجدالحرام نزدیک شوند و اگر از بینوایی می ترسید، الله اگر بخواهد به فضل خویش بی نیازتان خواهد کرد زیرا الله دانا و حکیم است.  سوره فرقان – آیه 44:

  أم تحسب أنّ أكثرهم يسمعون أو يعقلون إن هم إلاّ كالأنعام بل هم أضلّ سبيلا

  آیا گمان میبری بیشتر آنها میشنوند یا میفهمند؟ آنها فقط همچون چهارپایانند بلکه گمراه تر.  سوره مدثر – آیات 49،50 ، 51:

  فما لهم عن التّذكرة معرضين كأنّهم حمر مستنفرة فرّت من قسورة

  چه شده که است از این پند اعراض می کنند؟ مانند خران وحشی که از شیر می گریزند.  سوره جمعه – آیه 5:

  مثل الّذين حمّلوا التّوراة ثمّ لم يحملوها كمثل الحمار يحمل أسفارا بئس مثل القوم الّذين كذّبوا بآيات اللّه و اللّه لا يهدي القوم الظّالمين

  مثل کسانى که به تورات مکلف شدند ولى به آن عمل نکردند همچون خرى است که کتابهایى را حمل کند، چقدر بد است مثل قومى که آیات الله را تکذیب کردند. الله ستمکاران را هدایت نمی کند.  سوره القلم – آیه 13:

  عتلّ بعد ذلك زنيم

  گستاخ [و] گذشته از آن زنازاده است.  سوره انبیاء – آیه 67:

  أفّ لكم و لما تعبدون من دون اللّه أ فلا تعقلون

  تف بر شما و بر آنچه غير از الله مى پرستيد مگر نمى انديشيد.  سوره انفال – آیه 22:

  إنّ شرّ الدّوابّ عند اللّه الصّمّ البكم الّذين لا يعقلون

  بدترین جانوران در نزد الله این کران و لالان هستند که در نمی یابند.  سوره انفال – آیه 55:

  إنّ شرّ الدّوابّ عند اللّه الّذين كفروا فهم لا يؤمنون

  به یقین، بدترین جنبندگان نزد الله، کسانی هستند که کافر شدند و ایمان نمی آورند.

  پاسخحذف
 23. سوره انعام – آیه 35:

  و إن كان كبر عليك إعراضهم فإن استطعت أن تبتغي نفقا في الأرض أو سلّما في السّماء فتأتيهم بآية و لو شاء اللّه لجمعهم على الهدى فلا تكوننّ من الجاهلين

  و چنانچه انکار و اعتراض آنها تو را سخت و گران می آید اگر توانی نقبی در زمین بساز یا نردبانی بر آسمان برافراز تا آیتی بر آنها آوری و اگر الله میخواست همه را مجتمع بر هدایت میکرد؛ پس تو البته از جاهلان مباش.  سوره محمد – آیه 12:

  إنّ اللّه يدخل الّذين آمنوا و عملوا الصّالحات جنّات تجري من تحتها الأنهار و الّذين كفروا يتمتّعون و يأكلون كما تأكل الأنعام و النّار مثوى لهم

  الله کسانی را که ایمان آوردند و اعمال صالح انجام دادند وارد باغ هایی از بهشت می کند که نهرها از زیر (درختانش) جاری است؛ در حالی که کافران از متاع زودگذر دنیا بهره می گیرند و همچون چهارپایان می خورند و سرانجام آتش دوزخ جایگاه آنهاست.  اما در مقابل، مسلمانان تاب و تحمل شنیدن کوچک ترین انتقادی درباره اسلام، تناقضات قرآن، حقایق تاریخی درباره پيامبر و آیات قرآن ندارند و با سفسته های گوناگون از پاسخ دادن به این حقایق درباره دین شان فرار می کنند. شماری از سفسته های رایج که در گفتگو با اسلام گرایان رایج است:

  حق توهین به مقدسات را ندارید!
  شما اسلام ستیزان به مقدسات مسلمانان فحاشی می کنید!
  شما فقط بلدید مسخره کنید!
  درباره پيامبر و قرآن و امامان شیعه از واژه های زنباره، پدوفیل، جنایتکار، راهزن و … استفاده نکنید!
  برچسب زدن به غیرمسلمانان و دگراندیشان و بکار بردن واژه های نجس، کافر، ملحد، مرتد، مشرک، فاسق و… در اسلام توهین نیست!
  نجس خطاب کردن دگراندیشان در قرآن توهین نیست! منظور نجاست روحی معنوی است نه نجاست جسمانی!
  نجس خطاب کردن غیرمسلمانان جزو تمثیل های الهی است!
  در قرآن گفته شده به کفار فحاشی نکنید!!

  پاسخحذف
 24. به محض اینکه خبر دار شوی قرار است اتفاقی در کشور به ضرر جمهوری اسلامی بیفتد یا جنبش سبز ضربه ای به حکومت وارد کند سرو کله شما با یک لینک انحرافی،چرند یا بی ربط پیدا میشود،حتا مرغ پخته هم میداند که عامل جمهوری اسلامی و حقوق بگیرش هستید.

  پاسخحذف
 25. @سجودی: فاطمه زهرا و امام حسین و بقیهٔ این کس شعر ها نون و آب آخوند‌ها هستش. چطور فحاشی به این مقدسات سودش به ملایان می‌رسد؟

  پاسخحذف
 26. مادر جنده چرا نظراتی رو که مبنی بر جاسوس جمهوری اسلامی بودنت هست نمیذاری؟ جمهوری اسلامی سرنگون بشه یکی از افرادی که از همون اول باید ننش گائیده بشه تو هستی ،کس کش مزدور حروم زاده مادر جنده زن کونی

  پاسخحذف
 27. تظاهرات دیروز ترس به جون شما جاسوس های جمهوری اسلامی انداخته گمنامیان جاسوس کونی؟

  پاسخحذف
 28. میفرمایید چرا جنبش سبز به پیروزی نرسید؟ معلوم است چرا. چون این جنبش در بعد رسمی خود ،هیچگاه خواهان سرنگونی حکومت اسلامی نبوده و نیست.به همین خاطر مردم همراهی نکردند .
  ما نباید از کشور های عربی الگو بگیریم و به خیابانها بریزیم . شما هر چی هم که بگید این جنبشهای مصر و یمن و لیبی دموکراسی خواهانه است دیگر نمیتوانید تصاویر و شعارهای مردم را انکار کنید. وقتی من به چشم میبینم که در میدان التحریر همه ی معترضین در حال نماز خواندن هستند وشعار الله اکبر بر زبان دارند . چطور باور کنم که این انقلابها به یک حکومت دموکراتیک منجر می شود! اگر قرار است از جایی الگو بگیریم بهتر است از تجربه ی مردم آلمان بخصوص آلمان شرقی پس از جنگ جهانی استفاده کنیم .در سال 1945 حتی کسی نمیتوانست تصور کند که آلمان ویران شده به این سرعت بازسازی شود و از زیر استعمار شوروی وآمریکا بیرون بیاید. آیا این فرآیند به وسیله ی یک جنبش سازمان یافته به انجام رسید؟
  خیر . عامل ، خود آگاهی جمعی بود.
  خمینی حرف درستی زد که گفت: این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.مساجد را پر کنید،مساجد سنگر است
  من کارمندهای زیادی رو میشناسم که در اجتماعات مذهبی شرکت میکنن و ادعا میکنن که ما با حکومت مخالفیم و برای اینکه توبیخ نشیم در این مراسم ها شرکت میکنیم .من نمیدونم واقعا توی کله ی اینها به جای مغز چی وجود داره. اگر اینها از همراهی کردن با مبانی اعتقادی حکومت امتناع کنن واقعا چه خطری اینها رو تهدید میکنه ؟!اگر تعداد زیاد باشه مطمئنا هیچ خطری. و اگر تعداد کم باشه باز هم در بدترین حالت اخراج نمیشن.چون دولت نمیتونه به آسانی نیرو جایگزین کنه چون اگر بخاد اینکار رو بکنه باید از جوونهای باهوش تحصیلکرده استفاده کنه که مطمئنا نمیتونه بهشون اعتماد داشته باشه . و ترجیح میده همون شخص رو نگه داره.چون ضررش کمتره.
  مسیر درست همینه که هر کس گامی منطقی در حوزه ی تواناییهای خودش برداره نه اینکه یه عده آدم پاکباز بیان تو خیابون جون بدن و فردا ،روز از نو روزی از نو .

  پاسخحذف
 29. مزدک خان، من با حرف شما موافقم و فکر نمیکنم که مردم دنبال دوران طلائی باشند، که درواقع از این دوران بسیار گه تر بود. مردم آزادی میخوان ولی‌ حاضر نیستند برای موسوی و کروبی و امسال اینها کشته بشن. ما با اشخاص مذهبی‌ به دموکراسی و آزادی نخواهیم رسید.

  پاسخحذف
 30. در جواب (فحاشی در قران) و در (جواب کس ننه!!)
  -------
  اولا وقتی بگویم فلانی مثل خر عربده میکشد این تشبیه توهین نیست خب نکشد تا نگوییم
  توهین این است که بگویم ریدم به صلیب یا کس ننه آتش و آتش پرست ها!
  دوما فرض کنیم که قران فحش میدهد چرا شما از قران تقلید میکند؟
  سوما مخالفت با نازیسم این نیست که مثل بچه ها فحش بدهیم مودبانه هم میشود عیب هایش را گفت
  چهارما اگر شما این چیز آشکار را نمیتوانید درک کنید بحث با شما فایده ای ندارد! پس دیگر از من انتظار ادامه بحث بی فایده را نداشته باشید
  و پنجما: اصلا میدانید من خودم با گوش هایم از زندانیان شکنجه شده کاملا مورد اعتماد شنیدم که شکنجه گران در حین شکنجه وقتی که قربانی برای آنها واسطه می کرد فاطمه زهرا را ! آنها فاطمه زهرا را تمسخر میکردند
  و اخیرا در سایت ها تایید حرف دوستانم را دیدم خانمی میگفت بمن تجاوز میکردند و بعد میگفتند یا فاطمه زهرا قبول کن !!
  پس چه فرقی است بین شما و آنها؟

  پاسخحذف
 31. سجودی، شما مثل اینکه مغز خر خوردین. من از فاطمه زهرا و حسین و علی‌ و محمد و قرآن بیزار هستم. شکنجه‌گران شاید یا فاطمه زهرا یا یا علی‌ هم در حین شلاق زدن و تجاوز بگن. مردم هم در حین سنگسار الله اکبر فریاد میزنند. این چه ربطی‌ داره به منی‌ که میگم باید به این عقاید عقب افتاده و این اشخاص شاشید؟ شما بیخود دارین سعی‌ می‌کنین که منی‌ که اصلا به این مزخرفات اسلام اعتقادی ندارم رو با شکنجه گران این رژیم کثیف اسلامی مقایسه بکنید. هذیون گفتن هم حدی داره. داداش از این وبسایت خوشت نمیاد برو به وبسایت‌های قرآن سر بزن.

  پاسخحذف
 32. در پاسخ به سجودي و هر احمقي که مستقيم يا غير مستقيم از قران و فاطمه وعلي و ... دفاع مي کنند

  همه بايد به قران پراز گنده گويي و دروغ و تناقض فحش بدهيم تا تقدس دروغينشان از بين برود.

  همه بايد به اماماني که برده داري مي کردند، مال حرام (مالي که از غارت کشورهاي غير مسلمان بدست مي آمد) مي خوردند و باز هم معصوم بودند (من نمي دانم اين چه عصمتي است) فحش بدهيم تا تقدس دروغينشان از بين برود

  همه ما بايد به کساني که دين ما را (بد يا خوب) از ما گرفتند فحش بدهيم و تقدس دروغينشان را بشکنيم.

  علي که به گفته خميني 700 نفر را در يک روز به نام اسلام سر بريد و در عين حال مولاي متقيان بود!!!
  در عين حال عصمت داشت!!! در حالي که در دنياي ما هيچ سياستمداري مقدس نيست و نمي تواند هم تقوا داشته باشد و همآدم(حتي پليد ترين آدمها) را بکشد.

  هم عصمتشان دروغ است هم تقوايشان. بايد اين تقدس دروغين بشکند.

  بايد به آخوند و اسلام و محمد(لعنت ا... عليه) فحش داد چون آنها از هر جنايتي براي پيش برد اهدافشان استفاده مي کنند و در عين حال خود را مقدس مي دانستند بايد اين تقدس دروغين از بين برود.

  ما مانند آنها سر نمي بريم ولي وظيفه خود مي دانيم که تقدس دروغينشان را از بين ببريم. و آنها را نفرين و لعنت کنيم.

  پاسخحذف
 33. اگر من مغز خر نخورده بودم با شماها دهن به دهن نمیشدم،و برای شماهایی که به اندازه یک پر پشه هم در ایران تاثیر نداشته و ندارید و نخواهید داشت، وقت صرف نمیکردم!

  پاسخحذف
 34. دوستان!
  هر کسي که مي گويد به اسلام نبايد حمله کرد طرفدار ديکتاتوري و استبداد است.
  چرا که آنهايي که امروز فرياد جمهوري ايراني را سر مي دهند اگر دين دروغين اسلام را از فرهنگ مردم پاک نکنند نتيجه کارشان همان استبداد شاهنشاهي مي شود که در آن آخوندها همه کاره بودند.
  ما بايد منشا استبداد را دريابيم که همان تعصب و قشري نگري است و احکام قبيله هاي عرب 1500 سال پيش که آنرا بدروغ از طرف خدا به خورد ما دادند و هر کسي با آن مخالفت کرد کشتند.
  اگر جمهوري ايراني برقرار شود ولي براي زدودن افکار پريشان اسلامي از ذهن مردم کاري نشود نتيجه بهتر از حکومت شاهنشاهي نخواهد بود.
  چون حکومت شاه هم غير ديني بود ولي آخوندها در آنزمان از شاه قدرت بيشتري داشتند.
  چون تعصب را در بين مردم ريشه دوانده بودند.
  اسلام دستمايه اي بيش نيست که مردم را بنام آن سرکوب کنند و عامل اصلي بدبختي را حکومت بدانند.
  به برکت جمهوري اسلامي اين خدعه آخوندها رو شد.
  حتي بهتر است اين حکومت سالها باقي بماند تا چهره آخوندهاي دجال را به مردم کاملا بشناساند نه اينکه انقلابي رنگين صورت گيرد و آخوندها باز به يک گوشه بروند و همه تقصير ها را به گردن حکومت بياندازند.

  پاسخحذف
 35. آفرین احمد خان. این هم یه مقالهٔ‌ جالب:

  http://5char.blogspot.com/2011/06/blog-post_13.html

  پاسخحذف
 36. سجودی خان، ما همون خس و خاشاک هستیم :)

  لطفا اینقدر ناراحت نشو و سعی‌ کن خودت را از تعصب‌های دینی جدا کنی‌. از کامنت‌هایت میبینم که پتانسیل داری که به مردم ایران (نه اسلام) خدمت کنی‌. شاید شما بتوانید بهتر از من و بطور مودبانه با خرافات مبارزه کنید تا این هموطنان ما گردن خودشان را با طناب به امام زاده‌های گوساله برای شفا شدن نبندند. من یکی‌ دیگه متاسفانه زدم به سیم آخر و هیچ احترامی دیگر برای این دین کثیف و کسانی‌ که این مهملات را ترویج میدهند و بخصوص رژیمی که بر پایهٔ این چرندیات بنا شده قائل نیستم.

  پاسخحذف
 37. ”فاطمه زهرا (ک.ق.)“ لطفا به امثال سجودي دل نبند اينها خيلي کار دارد که بتوانند تعصب را کنار بگذارند بهتر است هر کسي کار خودش را انجام دهد و ذره اي اميد به ديگران نبندد

  پاسخحذف
 38. چشم محمد زنباز (ص) . هر چی‌ شما بگید.

  پاسخحذف
 39. ( کمونیست = مسلمان = ضد انتخابات آزاد = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی )

  گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند. « کورش فردوسی»

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.