جمعه، اردیبهشت ۲۳، ۱۳۹۰

یک زندانی که به دلیل کشتن یک زن با تبر محکوم شده است، دولت انگلیس را به دادگاه کشاند و حق رای را به زندانیان باز گرداند


یک زندانی که به دلیل کشتن یک زن با تبر محکوم شده است، دولت انگلیس را به دادگاه کشاند و حق رای را به زندانیان باز گرداند

جان هیرسست یک مجرمی است که زن صاحبخانه اش را  با هفت ضربه تبر در سال 1979 کشته است و به این دلیل به پانزده سال زندان محکوم شده است.

هیرتس در سال 2001 به دادگاه عالی بریتانیا شکایت که ، چرا که بنا به قانون، زمانی که در زندان بوده است، اجازه رای دادن نداشته است. دادگاه حق را به او نداند ، او به دادگاه عالی حقوق بشر اروپا شکایت کرد  و و در سال 2010 ، او دادگاه را برد و دادگاه عالی حقوق بشر اروپا ، به بریتانیا شش ماه فرصت داد که اجازه رای دادن را به زندانیان بازگرداند.

در این فیلم ، شادی هریتس را بعد از بردن دادگاه نشان می دهد.

لینک این مطلب در بالاترین---------آزادگی -------ریشه ها-------فرندفید

۵ نظر:

 1. گمنامیان خانوم! اگه این هریس بعد از 15 سال بیرون بیاد و مادر تو رو گیر بیاره و با تبر بکشه اونوقت چه شعاری داری بدی؟

  پاسخحذف
 2. دهشمن الله و عرب:

  گوز به شقیقه چه ربطی‌ داره؟ مگه کسی اینجا گفته که این آقا بیگناه هستش؟ مقاله رو مثل اینکه نخوندی.

  پاسخحذف
 3. @ ناشناس اول:

  درست نیست که اینجوری با پدرت صحبت کنی‌.

  پاسخحذف
 4. بجای الله اکبر: (قول میدم همه چی یک هفته ای درست می شه٬ بیخود هم لازم نیست برید مثلاً شهید بشوید. بدون درد و خونریزی٬ با کلی خنده و تفریح. امتحانش هم مجانیه)

  بسیجی کس ننت
  مجتبی کس ننت

  بسیجی کس ننت
  مجتبی کس ننت

  بسیجی کس ننت
  مجتبی کس ننت

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.