پنجشنبه، اردیبهشت ۲۹، ۱۳۹۰

جایگاه آتیئست ها در جامعه آمریکا کجاست ؟ چند درصد در زندان و چند درصد استاد دانشگاه هستند ؟

این تصویر به خوبی نشان می دهد که جایگاه افراد آتیئست در جامعه چگونه است و جامعه آتیئست از چه اشخاصی تشکیل شده است. نود و سه درصد از افراد آتیست در دانشگاه ها مشغول به فعالیت هستند، کمتر از دو دهم درصد تجربه زندان رفتن دارند.  البته این رقم برای مردم عادی بیش از سه درصد است. 
الف)- نود و سه درصد آتیست ها در مراکز دانشگاهی و آکادمیک مشغول فعالیت هستند! 
ب)- بیست درصد جامعه، آتیست هستند. 
ج) - از هر ده هزار نفر آتیست، تنها بیست و یک نفر در زندان به سر می برد. این رقم برای عموم جامعه، سیصد نفر از هر ده هزار نفر است! 
------------------------------------------
چند نکته ساده را از این چارت می توان دریافت:
یک- احتمال اینکه یک آتیست خلاف کار باشد، پانزده برابر کمتر از یک انسان دیندار جامعه است
دو- نود و سه درصد(!) از آتیست ها در مراکز دانشگاهی مشغول به فعالیت هستند
سه- با توجه به اینکه تنها بیست درصد از مردم آمریکا آتئیست هستند، این آمار بسیار قابل توجه است، چرا که نود و سه درصد در مراکز آکادمیک مشغول به کار هستند و از طرف دیگر، درصد آتئیست هایی که به زندان می روند، در مقایسه با آمار مردم عادی بسیار بسیار جالب است. 

لینک این مطلب در بالاترین-----------آزادگی -----ریشه ها-------فرندفید
۴ نظر:

 1. درود،

  یک اشتباه کوچک در خوانش شما از نمودار هست. نود و سه درصد بی خدایان در مراکز دانشگاهی کار نمی کنند، بلکه نود و سه درصد اعضای آکادمی ملی علوم بی خدا هستند.

  این نمودار نشان می دهد که هر چه جامعه آماری شما نخبه تر باشد، احتمال یافتن افراد بی خدا در آن بیشتر است.

  شاد باشید.

  پاسخحذف
 2. Afarin bar too dooste aziz.
  baz ham az in maghalat befrest.
  ghorbanet Aref

  پاسخحذف
 3. نخبه‌ها در حوزه‌های علمیه قم فراموش نشود :)

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.