سه‌شنبه، خرداد ۱۰، ۱۳۹۰

برای حفظ حرمت زن، باید او را به عنوان یک انسان به رسمیت شناخت ، نه با پرداخت مبلغی پول در ازا تن دادن به رابطه جنسی(یا همان مهریه)


 مدیریت سفله سالار و اسلامی  رژیم، در همه ابعاد به نابودی هستی ایرانیان همت گماشته است، از مدیریت پالایشگاه بگیر تا قانون خانواده!

به شکلی شرم آور ، قانون خانواده در رژیم اسلامی، یادآور مدیریت سران رژیم سفله پرور اسلامی در ابعاد دیگر است، یک زن را از حقوق انسانی خود محروم می کنند و شان پیوند زیبای ازدواج بین دو انسان را به یک معامله جنسی تنزیل می دهند، بعد که مرد ناتوان از پرداخت بهای معامله می شود، او را به زندان می اندازند تا در زندان بمیرد.

آگهی زیر را ببینید، جوانی به علت عدم پرداخت مهریه به زندان رفته است و در زندان جان خویش را از دست داده است.

اجازه بدهید با هم نگاهی به قانون اسلامی خانواده در ایران و قانون خانواده در کشورهای متمدن بیاندازیم.

در ایران ازدواج و تشکیل خانواده در حقیقت یک خرید و فروش بین زن و مردم تلقی می شود، زن جسمش را در قبال مبلغی پول (مهریه) در اختیار مرد می گذارد و متاسفانه از حقوق انسانی برابر با مرد برخوردار نیست.

ü      مرد طبق قرآن مجاز است زنش را کتک بزند،
ü      اجازه دارد شریک جنسی دیگری (چه به شکل صیغه و چه زن رسمی دیگر) داشته باشد،
ü      با اینکه زن نقش اصلی را رشد و تعالی کودکان دارد، حق سرپرستی کودک به شکلی مضحک با مرد است.
ü      در صورتی که مرد و زن تصمیم به طلاق بگیرند، مرد تنها موظف است که مهریه ای را پرداخت کند و زن هیچ حق دیگری از حاصل آن زندگی مشترک ندارد.
ü      اگر زنی از قبول رابطه جنسی با شوهرش سر باز زند، از حقوق خود در خانواده محروم خواهد شد و مرد مجاز است به زور با او رابطه جنسی برقرار کند.
تنزیل جایگاه انسانی زن در کانون خانواده و تعیین مهریه به عنوان تنها اهرم قانونی زن در دفاع از خود، باعث شده که مردان بسیاری به علت عدم توانایی در پرداخت مهریه به زندان بروند.

حال به بررسی قوانین خانواده در کشورهای متمدن می پردازیم:

ü      مرد و زن از حقوق برابری برخوردار هستند.
ü      بنای تشکیل خانواده بر اساس اعتماد و احترام به حقوق انسانی طرفین شکل گرفته است، در صورتی که یکی از طرفین خیانت کرد، طرف دیگر می تواند تنها تقاضای طلاق کند.
ü      در صورتی که مرد و زن تصمیم به طلاق بگیرند، تمام اموال حاصل از آن زندگی به صورت مساوی بین آنها تقسیم می شود.
ü      اگر مردی زنی را کتک بزند، با زندان و مجازات های شدید روبرو می شود
ü      چیزی به نام مهریه وجود ندارد و معامله ای در کار نیست، ازدواج یک پیوند انسانی است.
ü      به صورت مشخص کودک بیشتر به مادر نیاز دارد و قانون حق سرپرستی مادر و پدر را به صورت توما به رسمیت می شناسد.
ü      رابطه جنسی در صورت توافق دو طرفین صورت خواهد گرفت و اگر مرد به زور اقدام به رابطه جنسی کند، کار او تجاوز محسوب شده و مجازات بسیار شدید در پی دارد. (توضیحات بیشتر در این لینک)
ü      در حقیقت در کشورهای متمدن، حفظ حرمت زن با به رسمیت شناختن برابری او با مرد صورت می گیرند، نه با پرداخت مبلغی پول به عنوان مهریه در ازا تن دادن زن به رابطه جنسی.
در جامعه متمدن ، اصولا تا جایی که پای کلاه برداری و فساد اقتصادی در میان نباشد، هیچ انسانی به زندان فرستاده نمی شود، شایسته نیست که یک انسان صرفا به دلیل ناتوانی از پرداخت پول به زندان افتاده شود.

لینک این مطلب در بالاترین-------آزادگی --------دنباله---------فرندفید


.

۱۴ نظر:

 1. حساب كردن غذای رستوران و پرداخت پول بلیط سینما -به قصد همبستری-چطور؟(dating) آیا اینها هم دون شان خانمها است یا فقط مهریه كه برای یك عمر زندگی مشترك پرداخت می شود مشكل دارد؟

  پاسخحذف
 2. عزیزم مثل این که تو با مفهوم مهریه آشنا نیستی. پس بذار روشنت کنم: مهریه دادن پول در ازای تن نیست بلکه به جور تضمین مرد به زن هستش که یهو بعد از چند سال زندگی اون رو ول نکنه و در صورتی که کوچکترین خیانتی از طرف مرد سر بزنه مهرش رو به اجرا بذاره تا بتونه حقش رو از اون زندگی بگیره..و باید خدمتت عرض کنم که این قانون در دورانی گذاشته شد که زن جزو اموال اعراب جاهلی حساب می شد و کوچکترین حقی توی زندگی نداشت؟ حالیته یا حالیت کنم؟ چهارپای احمق و نوکر بهرام مشیری؟!!!!!!!

  پاسخحذف
 3. و در ضمن گوگولی جون بذار بهت بگم نه طبق قانون نه طبق اسلام مرد به هیچ وجه حق نداره زنشو بزنه فقط این زدن منحصر به موقعی می شه که ترس از به هم پاشیدن نظام خانواده باشه هم چنین اگه در اثر زدن کوچکترین جراحتی بر بدن زن وارد بشه (حتی اگه منجر به درد جسمانی زن بشه حتی در کمترین حد) زن این حق رو داره که بره دادگاه و ضمن درخواست طلاق ادعای دیه بکنه و حتی شوهرش رو به زندان بندازه این رو که میگم رو هوا نمی گم و این جزو قوانین صریح اسلامه. افتاد؟ یا میخوای بازم بگم؟ چهارپای نفهم!!!!!!

  پاسخحذف
 4. ناشناس گرامی،
  یک-
  اگر دو زار سواد داشتی و می دانستی معنای لغوی کلمه نکاح چیست، ادعا نمی کردی مهریه یک نوع تضمین است.
  دو-
  اینکه میگویی مرد حق دارد در صورتی که ترس از هم پاشیدن نظام خانواده را داشت زنش را کتک بزند، نشان از شخصیت شما دارد و بس.

  پاسخحذف
 5. این مقاله بسیار جالب است . کسانی که مخالفت میکنند همان انسان هایی هستند که عکس خمینی را در ماه میبینند
  همان نادان هایی که بعد از 1000 سال نمیدانند معنی نکاح همان سکس در مقابل مبلغی معین هست یعنی فاحشگی

  لطفا لینک این آگهی ترحیم را به در صورت امکان اعلام کنید.

  پاسخحذف
 6. گمنامیان عزیز باز هم تاکید می کنم که باز هم متن رو بخون من گفتم می تونه بزنه ولی اگه کوچکترین جراحتی به بدن زن وارد بشه اون زن طبق قوانین موثق اسلامی میتونه بره دادگاه و تقاضای طلاق بده و حتی شوهرش رو به زندان بندازه.
  اگر واقعا نظر من رو می خوای بدونی من می گم مردی که زنش رو به هر دلیلی کتک بزنه از حیوون هم پست تره.بعدشم این جراحتی که می گم یعنی حتی به گونه ای باشه که زن در بدنش احساس کوچکترین دردی بکنه حق داره بره و شکایت کنه.
  ثانیا جناب گمنامیان من بیشتر از اون چیزی که شما قرآن رو مطالعه کردی من مطالعه کردم. و این قدر سواد دارم که بدونم نکاح یعنی چی. محض اطلاع شما نکاح یک امر دوطرفه است. یعنی وقتی مرد با زن نکاح می کند زن هم با مرد ازدواج می کند.
  در تمام طول تاریخ تمام افراد اسلام شناس اعم از آخوندها و روشنفکرانی مثل شریعتی و ... دادن مهریه را نوعی تضمین دانسته اند و باید بگویم شما اولین فردی هستید که با این دیدگاه به مهریه نگاه می کنید و این نظر را می دهید. به شما پیشنهاد می کنم این کتاب ها را مطالعه کنید:
  1.فاطمه فاطمه است
  2.انسان و اسلام(دکتر شریعتی)
  3.زن در چشم و دل محمد(دکتر شریعتی)

  پاسخحذف
 7. چیز دیگه ای که باید خدمتتون عرض کنم اینه که ضرب به معنی ترک کردن هم هست. شما به نظر من آیه ی بعدی رو هم بخونین بعد متوجه می شین که معنی ترک کردن خیلی عاقلانه تر است.ثانیا اگر این رو بخواهیم با توجه به سنت محمد معنی کنیم دیگر باید گفت که ضرب صد در صد به معنی ترک کردن است چرا که خود او هر وقت با ناسازگاری از طرف همسرانش مواجه می شد خانه را برای چند روز ترک می کرد(آن هم در روزگار جاهلیتی که اگر یک مرد عرب زنش را می کشت هیچ کس او را حتی ملامت هم نمی کرد!!!!)

  پاسخحذف
 8. من نمیدونم این الله پرستان این مزخرفات رو از کجا میارن که زن قبل از اسلام در عربستان هیچ حقی‌ نداشته؟!؟!؟! این رو میگن انگار که زنان باید بدهکار هم باشن! درضمن این اعراب وحشی با این مزخرفات اسلام و قرآن برای ما ایرانیان یا زنان ایرانی‌ چه چیز خوبی‌ اوردن؟

  فراموش نشود که زنان در عربستان قبل از به قدرت رسیدن محمد تجارت میکردند و حتی رئیس قبیله‌ هم بودند. زن اول محمد یک مثال، مثال دیگر هم اون زنی‌ که رئیس یک قبیله‌ بود و محمد داد بستنش به چندین شتر و تیکه پارش کردند.

  پاسخحذف
 9. شریعتی‌ یک آخوند کت شلواری بیش نبود. تًف به روح کثیفش.

  پاسخحذف
 10. ناشناس گفت...
  شریعتی‌ یک آخوند کت شلواری بیش نبود. تًف به روح کثیفش.
  جناب گمنامیان شمادر یک کامنت بنده را به بی شخصیتی محکوم کردید و هم چنین به بی سوادی هم اکنون بیایید و شاهد باشید. این است شخصیت طرفداران شما که بدون این که کتاب های شریعتی رو بخونن این جوری و بدون هیچ استدلالی بهش توهین می کنن. بله جناب گمنامیان اگر شخصیت اون چیزی باشه که شما و امثال این ناشناس دارن من به شرافتم قسم می خورم که بی شخصیتم.

  پاسخحذف
 11. ناشناس گفت...
  من نمیدونم این الله پرستان این مزخرفات رو از کجا میارن که زن قبل از اسلام در عربستان هیچ حقی‌ نداشته؟!؟!؟! این رو میگن انگار که زنان باید بدهکار هم باشن! درضمن این اعراب وحشی با این مزخرفات اسلام و قرآن برای ما ایرانیان یا زنان ایرانی‌ چه چیز خوبی‌ اوردن؟

  فراموش نشود که زنان در عربستان قبل از به قدرت رسیدن محمد تجارت میکردند و حتی رئیس قبیله‌ هم بودند. زن اول محمد یک مثال، مثال دیگر هم اون زنی‌ که رئیس یک قبیله‌ بود و محمد داد بستنش به چندین شتر و تیکه پارش کردند.
  در جواب شما فقط من دو آیه از خود قرآن رو میارم تا متوجه بشین دیدگاه عرب جاهلیت در آن دوران نسبت به زن چه بوده:
  سوره ی نحل آیات 58 و 59:
  و هر گاه يكى از آنان را به دختر مژده آورند چهره‏اش سياه مى‏گردد در حالى كه خشم [و اندوه] خود را فرو مى‏خورد (58) از بدى آنچه بدو بشارت داده شده از قبيله [خود] روى مى‏پوشاند آيا او را با خوارى نگاه دارد يا در خاك پنهانش كند وه چه بد داورى مى‏كنند (59)
  سوره ی تکویر آیات 8 و 9: و گاهي كه از به گور شده پرسيده شود (8) به كدامين گناه كُشته شده است (9)
  از آيات متعدد قرآني اين مهم استنباط ميگردد كه در دوره جاهليت وجود زن را باعث ننگ و سرافكندگي و شرمساري خانواده بود تا جايي كه او را زنده بگور ميكردند .

  پاسخحذف
 12. ناشناس یکی مانده به آخری ،
  گرامی ،
  من کجا به شما گفته ام بی شخصیت ؟!
  درباره شریعنی نیز نوشته ام :
  چگونه شریعتی با توجیه تشیع علوی و صفوی، پایه گذار نظام جنایت کار ولایت فقیه شد و نقش شاه چه بود
  http://gomnamian.blogspot.com/2010/07/blog-post_17.html

  پاسخحذف
 13. کجای قران نوشته مرد میتونه زنشو بزنه؟؟؟؟؟؟؟؟
  دری وری چرا میگی؟کجا میگه مرد میتونه بزور رابطه برقرار کنه؟؟؟؟؟
  مهریه به ازی تن؟؟؟؟؟؟؟؟
  سطح فکریت تا این حد دیگه!!!اون تو فرهنگ شماست که پول میدن ..ده میبرن خونشون!!!
  کشورهای متمدنو خوب اومدی.تمدنشون خیلی بالاست مثلا میگن یک باغبون اول باید از میوه باغ خودش استفاده کنه!!یعنی یه پدر اول باید با دختر خودش رابطه داشته باشه!!!!با کلاسن دیگه!!تمدن دارن.
  ای بابا از تمدنم موندیم عقب!!!

  پاسخحذف
 14. اخه توکه از زندگی و خدا چیزی حالیت نیست واسه چی میای ایه قران میذاری(ناشناس)؟
  اول خوب بخون کل سوررو بعد بیا با اون ذهن سبکت نظر بده!!مثلا اومدی از خدا ایراد بگیری(استغفرالله)که ارزش واسه دختر نذاشته؟؟؟خوب ابله این دوتا که از زن و دختر دفاع میکنه؟قبل و بعدشم مینوشتی دیگه!!!
  همتون مثله همید چون از شیطان پیروی میکنید!!و حیله و مکر شیطانم سسته!!!عقل که داری حداقل عاقلانه بنویس.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.