سه‌شنبه، خرداد ۰۳، ۱۳۹۰

ترجمه خلاصه ویدیو/ اساس افسانه وجود حضرت نوح از کجا سرچشمه می گیرد؟ / نقش زیگورات (احتمالا چغازنبیل در نزدیکی شوش) در این بین چیست ؟!


آیا می دانید بسیاری از پیامبران ، همان پادشاه هان قدیم هستند ؟!

رود دجله و فرات دو رود بزرگ هستند، رود فرات بزرگترین رود  جنوب غرب آسیا است. از شرق ترکیه سرچشمه می گیرند. این رودها از کوه آرارت در نزدیکی مرز ایران سرچشمه می گیرند، کوهی آتش فشان که نیمه فعال است. در نزدیکی آن کوه زمین لرزه ای با قدرت هفت و نیم ریشتر نیز ثبت شده است.

آخرین باری که کوه آرارت فعال شده و گداخته به بیرون پرت کرده است، پنج هزار سال قبل است، و این دقیقا زمانی است که داستان نوح پیامبر نقل می شود.

در 1955 فرندا نوروا به قله آرارت صعود کرد و ادعا کرد که کشتی نوح را آنجا یافته است، تحقیقات (رادیوگرافی) نشان داد که تخته هایی که یافته است ، متعلق به هفتصد سال پیش است و نمی تواند مربوط به دوران نوح باشد.
داستان نوح از قوم سوم سومر (جنوب عراق) و آکد (بغداد کنونی) و منطقه سوریه به وجود آمده است، این سه فرهنگ قدیمی هر سه داستان نوح را نقل کرده اند.

ولی داستان واقعی نوح در حدود چهار هزار سال پیش چیست ؟!

بعد از یک بارش تند، رود فرات طغیان کرده و ارتفاع آن شش متر بیش از حد معمولی افزایش یافت.
پادشاهی به نام زوسودرا (یا اوتنپیشتیم)،   از این سیل زنده ماند. او موفق شد خانواده خود و چند تا از حیواناتش را سوار بر یک کشتی کوچک کند و به سمت انتهای رود حرکت کند، او سپس به نشانه شکر گزاری ، در معبد زیگورات(احتمالا چغازنبیل در  نزدیک شوش ) چند تا از حیوانات خود را قربانی می کند.

معبد چغازنبیل ، ساختمانی است که ارتفاع آن شاید در آن زمان به چند ده متر می رسیده است و البته ساختمان بلندی محسوب می شده است.

در یکی از سنگ نبشته ها ، آمده که او گفته است :من بر پشت کوه زیگورات ، به نشانه شکر گذاری قربانی کرده ام و تمام داستان هایی که نوح کشتیش بر روی کوهی فرود آمد، از این نقل قول پادشاه موصوف ، سرچشمه می گیرد. در آن سنگ نبشته آمده است که خدا به من دستور داده برای نجات خانواده ام و حیوانات ، کشتی بسازم. مسافرت او بر روی رودخانه فرات ، هفت روز طول کشیده است.
تصویر این سنگ نبشته : 

این مساله صرفا ناشی از عوامل طبیعی بود هاست و هیچ ربطی به خدا و معجزه او نداشته است!

همچنین نشانه ای از یک سیل بزرگ دیگر نیز در حدود سه هزار سال پیش وجود دارد، که تکه یخ های بزرگی آب شدند. این آب شدن یخ ها ، باعث افزایش سطح آب دریای مدیترانه شده و در نتیجه سطح آب رودخانه ها نیز بسیار افزایش یافته است. وجود این سیل (که در اثر آب شدن یخ بندان بوده و نه بارش باران) ، باعث سیل در مناطق گسترده ای از بلغارستان کنون و اتریش گرفته تا منطقه خاورمیانه شد و نحوه ته نشین شدن خاک در دریای سیاه آنرا تایید می کنند.

سیل همیشه وجود داشته است، از بارش باران شدید و عدم کشش رودخانه گرفته تا سونامی یا آتش فشان می توانند باعث سیل شوند.

داستان سیل در زمان پادشاه زیودسودرا ، در تاریخ بارها عوض شده و بر آن شاخ و برگ افزوده شده است ، از داستان قربانی کردن حیوانات توسط پادشاه مذکور در معبد چغازنبیل برای خدای آب ها گرفته تا داستان پیامبری نوح !
سنگ نبشته شاهان قدیم ایران را بخوانید، چگونه می گوید خدای فلان ما را  از بهمان چیز حفظ کرده است! داستان نوح نیز چنین سرمنشایی دارد.

سیل اخیر پاکستان را به یاد دارید ؟! چند عکس آنرا در انتهای این مطلب گذاشته ام، براستی اگر مردم عصر برنز، سیل پاکستان را دیده بودند، داستان ده تا پیامبر بزرگتر از نوح را نمی ساختند ؟!می توان نتیجه گرفت که داستان معجزه و پیامبری حضرت نوح در کتب آسمانی ، صرفا برگرفته از 

یک سیل معمولی بوده است، نه افسانه خیالی و مضحکی مانند ساخت کشتی توسط نوح و جا دادن یک جفت از تمام حیوانات در آن کشتی فسقلی یا عمر هزار ساله نوح !!


لینک این مطلب در بالاترین------آزادگی----------ریشه ها ---------فرندفید


۸ نظر:

 1. سلام
  کسي هست يه دعوتنامه براي ما ارسال کند
  yahya2400@gmail.com

  پاسخحذف
 2. آن جریان آب شدن یخها و سیل بزرگ و پرتر شدن مدیترانه را در یک فیلم مستند دانشیک در مورد آب و هوا دیدم (فکر کنم همین است که شما گفتید). آب بزرگی (در واقع دریایی) در کانادا و آمریکا پشت کوههای یخ کانادا حبس شده بوده. زیر یخها تا جایی که یادم است به علت گرمتر شدن زمین (یا علتی دیگر) ذوب میشود و آب حبس شده از زیر یخهها به اقیانوس اطلس سرازیر میگردد. آب در اقیانوس اطلس پخش میشود تا به تنگه جبل الطارق هم میرسد و آنجا همچون آبشار بزرگی به داخل محل کنونی مدیترانه، که گودتر است، سرازیر میگردد. این آبشار تا جایی که یادم است دهها سال ادامه داشته و میلیونها لیتر آب روانه مدیترانه میکند و از جمله زمینهای خشک در محل دریای سیاه را زیر آب میبرد. این آنقدر ادامه مییابد تا آب در اقیانوس اطلس و مدیترانه هم سطح میگردد.

  پاسخحذف
 3. دقیقا ،
  یکی دیگر از دلایل می تواند فعالیت آتش فشان آرارت نیز باشد.

  پاسخحذف
 4. همچنین رجوع کنید به افسانه گیل گمش

  ترجمه احمد شاملو

  پاسخحذف
 5. " شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید!"
  یک،دو، سه! تست میکنیم تست میکنیم:
  کیرم دهن نویسنده وبلاگ

  نه مثل اینکه آزادی بیان اینجا کار میکنه :)
  دم نویسنده وبلاگ گرم

  پاسخحذف
 6. داستان طوفان نوح از اسطوره‌های سومریان سرچشمه می‌گیرد.

  پاسخحذف
 7. سلام با تشکر لطفا در مورد عمر نوح هم توضیح دهید که باورنکردنی تر از طوفان است.

  پاسخحذف
 8. داستان سیل بزرگ (نوح) واقعیت دارد نه به شکلی که در ادیان آمده افسانه آتلانتیس را بخوانید
  حدود ۳۵۰ سال قبل از میلاد افلاطون در رساله‌ای تیمائوس نوشت ۱۲ هزار سال پیش از این جزیره‌ای بوده‌است بزرگ با تمدنی ستایش انگیز موسوم به آتلانتیس . در رساله کریتیاس شرح بیشتری از آتلانتیس آمده آتلانتها افزون بر ۲۰ میلیون نفر بودند که در جزیره‌ای خوش آب وهوا به وسعت ۱۵۴ هزار مایل مربع زندگی می‌کردند در جنگلهای انبوه آتلانتیس انواع جانوران بزرگ وکوچک می‌زیستند و شهرهای آباد آن با ساختمانهای عظیم بود در مرکز جزیره معبدی با شکوه ساخته بودند که دیوارهای عظیم داشت و درهای آن تزیین یافته بود از سنگها و فلزات قیمتی در زیر تابش نور خورشید همچون الماس می‌درخشید.در قاره آتلانتیس شهرها به شکلی هندسی و زیبا ساخته شده بودند و کانال‌های آب که همچون رگها در بدن به هر سو امتداد داشتند مزرعه‌ها و باغها را سیراب می‌کردند. اساس فرهنگ و تمدن این مردمان سعادتمند همانا برادری و صفات عالی انسانی بود. اما چون قدرت ایشان روز افزون شد به تدریج شروع به دست درازی به دیگر سرزمینها کردند افلاطون می‌گوید: روح احساس و کمک در آنها دیگر از بین رفته بود آنها اعتقاد و ایمان خود را از دست داده بودند طوفانی بر انها نازل شد مجازاتی که به هیچ وجه قابل تصور نبود. افلاطون مینویسد «طوفان سبب زمین لرزه و سیل‌های بزرگی شد که به مدت یک شبانه روز به شدت ادامه داشت دریا جزیره آتلانتیس را به زیر خود فرو برد و ناپدید گشت اقیانوس در آن نقطه به مکانی غیر قابل عبور و جستجو تبدیل شده است».

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.