سه‌شنبه، اردیبهشت ۲۰، ۱۳۹۰

خلاصه برنامه پانورما بی بی سی از ماجرای حمله و مرگ سیف السلام بن لادن


برنامه پانورما بی بی سی را دیدم که به ماجرای مرگ سیف السلام بن لادن می پردازد، به صورت خلاصه ، نکات بامزه آنرا برای شما اینجا می نویسم:
-         همسایه بن لادن در جواب خبرنگاری بی بی سی می گوید :ما فقط دو نفر را می دیدم که هر از گاهی می آمدند، آنها در خانه گاو داشتند و خودکفا بوده اند!
-         اسامه بن لادن با سه زن و دخترش در طبقه اول خانه زندگی می کرده اند،

-         دسته گل های بن لادن به شرح ذیل است:
ü      بمب گذاری بالی  دویست و نه نفر
ü      109 نفر در مادرید
ü      52 نفر در بمب گذاری لندن
ü       
-         بن لاندن به هیچ وجه از تلفن و اینترنت استفاده نمی کرده است.
-         سازمان اطلاعات پاکستان ادعا می کند که یک سرنخ مهم را آنها به سیا داده اند، شماره تلفن شخصی به نام ابو احمی الکویتی ، رییس پیشین سازمان اطلاعات پاکستان در مصاحبه می گوید که او تلفن های بین المللی زیادی داشت و ما به او مشکوک شده بودیم.
-         با زیرنظر گرفتن ابو احمدی الکویتی ، به طارق خان (صاحبخانه بن لادن) دست یافتند.
-         سیا یک خانه نزدیک آن خانه بن لادن اجاره می کند، با ابزار جاسوسی به گوش دادن حرف های رد و بدل شده می پردازد.
زمانی بیشتر مشکوک می شوند که می بینند خانه به آن بزرگی و گرانقیمتی اینترنت و تلفن ندارد !
-         ساکنین خانه، زباله ها را به بیرون نمی انداختند، بلکه آنرا می سوزاندند.
-         بعد از دستور اوباما ، بیست تفنگدار ویژه در یک شب بدون نور ماه، با چرخبال های رادار گریز به سمت خانه بن لادن در پاکستان هجوم بردند.
-         کارشناسان می گویند که این عملیات ، بیش از انکه هدفش دستگیری بن لادن باشد، هدفش کشتن او بوده است
-         رییس حزب جماعت اسلامی پاکستان می گوید: ما بشدت عصبانی هستیم، آمریکا یک غیر نظامی را در این ماجرا کشته است(همسر بن لادن). او به حاکمیت ملی ما توهین کرده است، قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته است،
-         کارشناس سیا می گوید یا سرویس اطلاعاتی پاکستان می دانسته که بن لادن در آن خانه است یا نمی دانسته که نشان از ناتوانمندی آنها است.
-         رییس پیشین سازمان اطلاعات پاکستان می گوید ، ما خودمان قربانی طالبان و بن لادن هستیم، سالیانه بیش از بیست و پنج هزار شهروند پاکستانی در اثر بمب گذاری آنها می میرند.
-         برخی از سیاستمداران آمریکا می گویند در رابطه با پاکستان با آمریکا باید تجدید نظر کرد، بن لادن در کشور آنها یافت شده و آنها دوست آمریکا نیستند.
-         مبلغ کلان کمک سالیانه آمریکا به پاکستان که بالغ بر دو میلیارد دلار می شود. ماه گذشته بیش از سیصد و پنجاه میلیون دلار آمریکا به کودکان پاکستان برای آموزش کمک کرده است.
-         سوال این است وقتی که بن لادن بیش از پنج سال در آن خانه به آرامش زندگی کند، دیگر چه کسانی در پاکستان پنهان شده اند ؟!  ایمن الظواهری ، ملا عمر ؟!؟!
-         رییس جماعت اسلامی پاکستان می گوید : نحوه دفن جسد ملاعمر (پرت کردن در دریا)؛ خلاف دین اسلام و خلاف حقوق بشر است !
-         احتمال این وجود  دارد که ارتش پاکستان بخواهد خانه بن لادن را با خاک یکسان کند، چون این خانه به سمبل بی آبرویی برای پاکستان تبدیل شده است !!

لینک این مطلب در بالاترین---------آزادگی ---------ریشه ها -------------فرندفید

۳ نظر:

 1. ( کمونیست = مسلمان = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی )

  گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند.

  پاسخحذف
 2. ماشالله هیکلی‌ داشته این بن لادن :-)

  پاسخحذف
 3. اعظم طالقانی در گفتگو با ایرنا:
  98 درصد مردم به جمهوری اسلامی رأی دادند و شعار «جمهوری ایرانی» انحرافی است.
  ( ای جنده کس پاره ٬ پدر تخم عرب ٬ برادر کمونیست ).

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.