یکشنبه، اردیبهشت ۱۱، ۱۳۹۰

آقای خزعلی، از قیاست خنده آمد خلق را/ آشفته بازاری است که متهمین به جنایاتی (چون انتشار برنامه هویت) ؛ خود را همرده سیامک پورزند می دانند!


مهدی خزعلی ، فرزند آیت الله خزعلی عضو شورای نگهبان و مجلس خبرگان، در وبسایت خودش، ضمن تسلیت درگذشت سیامک پورزند، نوشته که :


 یکی نیست به این خزعلی بگوید پسر ایت الله خزعلی ، یادت باشد که کتاب هویت را تو چاپ کردی،  ضمنا باز هم یادت باشد که زنده یاد سیامک پورزند، مجبور به اعترافات تلوزیونی شد و می خواستند از اعترافات او ، مجموعه (هویت دو) را بسازند. شرم و حیا هم چیز خوبی است !

مجموعه هویت مجوعه ای بود که سعید امامی و حسین شریعتمداری تهیه کرده بودند و در آن به بزرگان فرهنگ و ادب ایران، چون سعیدی سیرجانی ، شاملو، سیمین بهبهانی، گلشیری و ... بدترین توهین ها را کرده بودند. 

اگر اشتباه نکنم در همان کتاب هویتی که آقای خزعلی چاپ کرده بود، به سیامک پورزند نیز فراوان توهین شده بود. (مطمین نیستم)

ضمنا، یادمان نمی رود که سیامک پورزند را به بدترین شکلی شکجنه کردند و او را مجبور کردند در تلوزیون به مانند برنامه هویت دو ، به اعتراف علیه خودش مجبور کردند و از این اعترافات ، عنوان هویت دو نام برده می شود.

در انتهای این مطلب، تصویر مصاحبه دکتر مهدی خزعلی ، با روزنامه صبح امروز درباره کتاب هویت ، آورده شده است.این قسمت ، نشان دهنده شخصیت آقای دکتر خزعلی است: 

صبح امروز : همانطوری که شما گفتید اسامی این افراد (قربانیان قتلهای زنجیره ای) در (برنامه و کتاب) هویت آمده است . در نامهء سعید امامی دربارهء اصلاحیهء قانون مطبوعات هم مثلا” اسم محمد مختاری آمده است که یکی دو ماه بعد کشته شد . حالا اگر ساخت چنین برنامه ای (و انتشار کتابش) که اسامی این افراد (قربانیان قتلهای زنجیره ای) در آن هست ، و حضور سعید امامی در تهیهء برنامهء هویت و بعد کشته شدن این افراد در قتلهای زنجیره ای به دست سعید امامی را اگر کنار هم بگذاریم ، شما به چه جمعبندی می رسید؟
مهدی خزعلی : من به سادگی بگویم . اگر اطلاعاتی داشته باشیم از طیف نهضت آزادی ، جبههء ملی ، منافقین و رجوی و بگوییم که این افراد کسانی اند که این مقالات آنهاست ، این نوشته های ایشان است ، اینها ضد انقلابند و با نظام مشکل دارند ، معارضند ، و فردا کسی با هر انگیزه ای بیاید اینها را بکشد آیا می توان (این قتلها را) به آن مقالهء نسبت داد؟ آیا باید دهانمان را ببنیدیم و دیگر روشنگری نکنیم؟


جهت اطلاع کسانی که می گویند خزعلی پشیمان از کارش است، این کامنت او را (در جواب انتقاد از چاپ کتاب هویت) اینجا نقل می کنم
((اما هنوز به متن مقدمه معتقدم و خطر دین فروشی و تساهل و تسامح را یکسان می دانم، اینها دو تیغه یک قیچی هستند و ایمان مردم را نشانه گرفته اند، شبیخون فرهنگی که آنروز گفتیم، امروز دامنگیر ماست، یگی با ارائه دین افراطی و تحجر و خرافه، یکی با دین گریزی و دین ستیزی! من هنوز هم از دین دفاع می کنم و خواهم کرد و برایم اقبال و ادبار مردم مهم نیست، حق را باید گفت، اما چون اصرار دارید زوایای ناشناخته دیگری را باز خواهم کرد و قصه دیگری از هویت را منتشر خواهم کرد( بر خلاف میلم))


 قبلا هم نوشته بودم : 
نلسون ماندلا خطاب به شکنجه گرانش که 28 سال به صورت دایم به شکنجه این مرد بزرگ پرداخته بودند، گفت: من اعمال آنها را فراموش نمی توانم بکنم، اما می توانم ببخشم.

بخشیدن اشتباهات افرادی چون اصلاح طلبان مذهبی و یا دکتر خزعلی  ، در صورتی که به اشتباه خویش اعتراف کنند و پوزش بخواهند ، البته که ممکن است اما معذرت خواهی آنان دلیل نمی شود که ما اعمال بسیار زشت آنها را فراموش کنیم و با چشمانی بسته ، آنها را رهبر جنبش سبز بدانیم.

اگر قرار باشد افراد حاضر و مدعی را در جنبش سبز نقد نکنیم ، سرنوشت سال 1358 مجددا تکرار می شود ، چه آنکه اگر آن موقع روشنفکران جامعه، به وظیفه خود عمل کرده و خمینی را نقد کرده بودند، مردم ایران بارکش غول بیابان نمی شدند و اجازه نمی دادند که آخوند جماعت به مدت سی سال کشور را غارت کند و خون جوانان را بریزد

لینک این مطلب در بالاترین------آزادگی----ریشه ها

مطلب مشابه: 

۲۰ نظر:

 1. خدا وکیلی این بالاترینی ها شدن مثل جمهوری اسلامی سعی می کنند همه نظر ها را بشنوند و توافق کنند به شرطی که روی نظر آن ها همه به توافق برسند مرتب هم برای هم نوشابه باز می کنند و تند وتند مثبت می دن......
  حالا خزعلی هرکی شما ها اگر راست می گین و ریگی به کفشتون نیست این قدر سرکه نقد زیاده که عقل سالم حکم می کنه حلوای نقد را فراموش کنید! فعلا که همین خزعلی حکم در مسجد را برای حضرات یدا کرده که نه می تونن بکنن و نه بسوزونن! ....
  هر وقت شما ها هم مثل اون تونستید به خاطر اعتقاداتتون قید خیلی چیز ها را بزنید، هر وقت تونستید بدون ترس تمام قد جلوی کسانی بایستید که خودی و غیر خودی براشون فرق نداره دم از قهرمانی بزنید چرا از پورزند و ستوده مایه می ذارید خودتون چی دارید؟! یک مشت ترسو که فقط بلدن از ناکجا آباد پشت کامپیوتر هاشون بشینن و علیه این و اون مطلب بنویسن این براشون شده آخر مبارزه! حالا مبارزه با کی معلوم نیست شاید با تفکراتی مثل خزعلی که برای حاکمیت خیلی خطرناکه!
  اگر راست می گید تمام لینک هایی را که خود خزعلی درباره برنامه هویت، سعید امامی، فعالیت های اقتصادیش و خیلی چیزهای دیگه (که به نفع شما نیست ) توضیح داده بذارید قضاوتش باشه با خوانندگان......

  پاسخحذف
 2. آقای عزیز شما دنبال اصلاح طلبی و جنبش سبز نیستید بلکه به دنبال دیکتاتوری بد تر از این رژیم هستید سخنان شما مورد تایید همین رژیم میباشد و از جنس سخنان خارج نشینان بی دردی که حتی یک سیلی از چماقداران رژیم نخورده اند و خارج گود هیاهو میکنند است که به موسوی و کروبی در باره اتفاق افتادن! قتل های دهه شصت خرده گرفتند(که اصلا به اینها مربوط نبود)
  بخاطر افکار گذشته آدمها نمیتوان افکار آینده کسی را محکوم کرد
  شما قطعا اینرا میدانید اگر بپذیرید
  با سمپاشی سایت های بالاترین سعی در تشویش اذهان نداشته باشید امروز جنبش سبز نیاز به آرامش و همسویی و وحدت دارد تا تفرقه افکنی
  این حرفها خوشایند رژیم است تا جنبش سبز

  پاسخحذف
 3. آقای عزیز شما دنبال اصلاح طلبی و جنبش سبز نیستید بلکه به دنبال دیکتاتوری بد تر از این رژیم هستید سخنان شما مورد تایید همین رژیم میباشد و از جنس سخنان خارج نشینان بی دردی که حتی یک سیلی از چماقداران رژیم نخورده اند و خارج گود هیاهو میکنند است که به موسوی و کروبی در باره اتفاق افتادن! قتل های دهه شصت خرده گرفتند(که اصلا به اینها مربوط نبود)
  بخاطر افکار گذشته آدمها نمیتوان افکار آینده کسی را محکوم کرد
  شما قطعا اینرا میدانید اگر بپذیرید
  با سمپاشی سایت های بالاترین سعی در تشویش اذهان نداشته باشید امروز جنبش سبز نیاز به آرامش و همسویی و وحدت دارد تا تفرقه افکنی
  این حرفها خوشایند رژیم است تا جنبش سبز
  امثال شما شاید هم جزو همان ارتش سایبری های رژیم هستند که با نفوذ در وب سعی در تخریب آن دارند

  پاسخحذف
 4. ناشناس دومی،
  زمانی که خزعلی مشعول همکاری با سعید امامی بود، من در رژیم اسلامی دستگیر شدم، به زندان رفتم و شکنجه شدم.

  پاسخحذف
 5. مرگ بر سبزالله همتای حزب اللهیکشنبه, اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۰ ۴:۲۴:۰۰ بعدازظهر

  ناشناس دومی کی بهت گفته اینها نقشی در کشتارها و سرکوب دهه شصت نداشتن؟ پس کدوم خارکسه اییه که میگه باید به دوران طلایی امام کسکش برگردیم ضمنا اینکه ما از اینها متنفریم اتفاقا به خاطر افکار الانشونه نه گذشته اصلن بیا به من بگو فرق کدیور و موسوی و کروبی با اینایی که الان حکومت میکنن چیه؟ به غیر از اینه که از قدرت کنار گذاشته شدن و میخوان دوباره برگردن این جمله آخرت واقعا مضحکه و اوج حماقت یک سبزاللهی رو نشون میده کدوم اتحاد نکنه منظورت اتحاد سبزاللهیان با همه شما که توی اینهمه سایت و تلویزیون که دارید ندیدیم بذارید یک غیر خودی حرف بزنه یه مشت خط امامی همون تبلیغاتی رو بی بی سی و آمریکا براشون میکنن که قبل از انقلاب برای خمینی میکردن با این تفاوت که ایندفعه خواب ببینید به قدرت برسید

  پاسخحذف
 6. مرگ بر سبزالله همتای حزب اللهیکشنبه, اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۰ ۴:۲۷:۰۰ بعدازظهر

  صدها و شاید هزاران زن در دوران طلایی خمینی ملعون مورد تجاوز قرار گرفته و یا به عنوان هدیه به پاسداران و بسیجیان فاشیست در جبهه های جنگ ضد میهنی
  تعارف میشدند شعار موسوی گم و گور شده در دوران طلایی: امروز خرمشهر فردا کربلا جنگ جنگ تا پیروزی صدها هزار کشته به خاطر این شعار.......درباره نقش اصلاحطلبان در سرکوب و کشتار سند زیاده به زودی در دادگاههای ملی پوزه شما کثافتها رو به خاک میمالیم

  پاسخحذف
 7. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
 8. خیلی بی انصاف نوشتی. شما یا مامور جمهوری اسلامی هستی یا اونقدر نادونی که برای اونها کار می کنی. واقعاً متاسفم!

  پاسخحذف
 9. پسر جون معلومه کم سن و سال هستی و داری احساساتی می نویسی و دنبال حقیقت نیستی.پاشو برو با خود مهدی خزعلی صحبت کن تا حقیقت برات منکشف بشه.

  پاسخحذف
 10. علی 51
  خزعلی می تواند به من جواب بدهد ، سوالاتی که من مطرج کرده ام چون انتشار کتاب هویت، واقعیت است.

  پاسخحذف
 11. ( کمونیست = مسلمان = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی )

  گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند.

  پاسخحذف
 12. جامی که تحمل مخالفان و افکار مختلف رو نداره هنوز هامون جهان سوم هست. دموکراسی برایی جامعه با افکار باز که تحمل مخالفانش را داشته باشه و بتونه حرف بزنه .
  پس تا ان زمان با همان سیستم آخوندی بساز

  پاسخحذف
 13. این پسر خزعلی زرنگ است. شلوغ می کند که کتابهایش را بفروشد و پول جمع کند. همراه ما سبزها نیست. سالهای درازی دشمن آزادگان و دست در دست افسران وزارت اطلاعات رژیم بوده است.

  پاسخحذف
 14. جناب گمنامیان
  منکه از هرچی آخوندوآخوندزاده هست بیزارم، ولی تو هم اینکه اطلاعات که دکتر مهدی خزعلی نویسنده کتاب هویت است را به چه استنادی میگویی؟
  همینجوری رو هوا حرف زدن کار تیم مشترک احمدی نژاد و خامنه ای است ، اگر برای حرفت مدرک واقعی نداشته باشی و به اشتباهت اعتراف نکنی تو هم از اون ها حساب خواهی شد حتی اگر هیچ دستمزدی هم بهت ندن تازه خواهی شد حمال مفت خامنه ای پس مبنای ادعایت را بری ما هم روشن کن و البته اینکه "'یک منبع موثق میگفت تکرارهمان حرفی است که حسین بازجودربه استناد ان مدعی شده شاملو و سایر نویسندگان ما وابسته به بیگانه هستند.
  از همان بدو تاسیس وزارت اطلاعات یکی از سیاست های اطلاعا تی جمهوری اسلامی پخش شایعه درموردروشنفکران, سیاستمداران و حتی خودی هایی استکه با باند قدرت راه نیامده اند. یادتان هست چقدر جوک در باب ساده لوحی ایت الله منتظری بیچاره سر دهان ها انداخته بودند، یک دفعه دیدیم عین عبارت ساده لوح در حکم بر کناری وی توسط آقای خمینی بکار رفته. هر کدام ازماهم هنرهایمان این بوداین بود این این جوکهارا چربتر کنیم, یعنی نا آگاهانه مامور بی جیره مواجب اطلاعات آخوند هابودیم و فکر میکردیم داریم علیه ج ا مبارزه میکنیم.
  منظورمن اینستکه روشن کنی که کتاب مربوط به همان برنامه هویت که از تلوزیون ج ا پخش شد همین دکتر مهدی پسر ایت الله خزعلی است و الا من بی سواد بیش از ۱۰ تا کتاب میشناسم که کلمه هویت در عنوانش وجود دارد که یکی از آنها هم توسط چاپخانه ای که مهدی خزعلی داشته چاپ شده
  ، اما تا آنجا که ما شنیده یم متن سناریو برنامه تلویزیونی هویت که ان توهین ها را به مفاخر فرهنگی ما داشته توسط دارودسته حسین بازجو نوچه های سعید امامی تحریر و پس از تائید خامنه ای در چاپخا نه کیهان حسین شریعتمداری بچاپ رسیده است.

  پاسخحذف
 15. آقای احمد،
  اگر کمی اهل مطالعه باشید، می دانید که ناشر کتاب هویت، مهدی خزعلی و موسسه انتشاراتی حیان بوده اند که وابسته به اوست.
  من ننوشته ام نویسنده ، نوشته ام ناشر کتاب هویت.
  بین ناشر و نویسنده کمی فرق است !!
  این هم مدرک :
  http://www.aebadi.com/wp-content/uploads/2010/09/khazali.jpg

  پاسخحذف
 16. این آقای خرعلی‌ اصلا قیافش هم مثل آخوند‌ها کیری هستش

  پاسخحذف
 17. سلام آقای گمنامیان.
  استدعا دارم که لینک دانلود کتاب هویت،به اهتمام مهدی خزعلی،رو بدید.
  نه تو کتابفروشی های ایران پیدا میشه و نه تو اینترنت پیداش کردم.
  ممنون

  پاسخحذف
 18. گرامی،
  با پوزش فروان هنوز نتوانسته ام این کتاب را به صورت الکترونیکی بیابم، اگر یافتم حتما آنرا تقدیم می کنم.

  پاسخحذف
 19. گمنامیان جان پیشنهاد می کنم یه وبلاگ دیگه باز کنی که توش همین مقاله ها رو بذاری، ولی قانون بذاری که توی کامنت ها کسی به دیگری توهین نکنه وگرنه کامنتش پاک می شه! بابا هر بار می یام نوشته هات رو می خونم و بعد کامنت ها رو از ادب بعضی ها حالم بد می شه. ایده ی خوبیه ها، هر کس که موافق آزادی بیانه بیاد اینجا... متحجرهایی مثل من که نمی خوان اعصابشون رو با یکسری توهین بی هدف بریزن به هم برن توی اون وبلاگ که سانسور داره :)))
  یه طوری شده که هر کس بددهن تر باشه اینجا توی کامنت ها موفق تره. داریم بحث می کنیم، حرف می زنیم، تبادل نظر می کنیم. چه لزومی داره آخه این حرف ها... جون عزیزت سانسور کن!!!

  پاسخحذف
 20. جناب هیچ لینکی برای دانلود برنامه تلویزیونی هویت پیدا نکردم اگر مطلع هستید که میشود از کجا به دست یافت لطفا زحمتش رو بکشید

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.