چهارشنبه، اردیبهشت ۲۱، ۱۳۹۰

ویدیو با زیرنویس فارسی / کنفرانس زنان سایت تد / مادر جانباخته و مادر تروریست، بعد از فاجعه 9/11، بخشش و دوستی را یافتند

ترجمه این سخنرانی را برای سایت تد بازبینی کرده ام و بزودی بر روی سایت تد نیز قرار خواهد گرفت.

و مادر چه کلمه عجیبی است !

فیلیس رودریگز و عایشا الوفی دوستی عمیقی دارند که  با از دست دادن چیز غیر فابل تصوری متولد شد. پسر رودریگر در مرکز تجارت جهانی که در ١١ سپتامبر ٢۰۰١مورد حمله قرار گرفت کشته شد.  پسر ال وفی ،زکریا موسوی ، برای تفش داشتن در این حملات مجرم شناخته شد ودر حال گدراندن حبس ابد است.امید برای یافتن صلح ، این دو مادر را به درک و احترام متقابل به یکدیگر رساند.


عایشه از زندگی سخت خودش می گوید، چهارده ساله ازدواج کرده و اولین فرزندش را در پانزده سالگی از دست داده است، یک فرزند دیگر را نیز در شانزده سالگی  و اکنون با وضعیت بسیار وخیم پسرش زکریا مواجه  است.

او از طریق گروه های حقوق بشر تلاش می کند تا با مادر قربانیان فرزندش، رابطه برقرار کند و این تلاش به رابطه عمیقی با فلیس ، مادر یکی از قربانیان می انجامد.

عایشه علی رغم تمام این اتفاقات سخت در زندگیش، از امید به فردا می گوید، او معتقد است که زجری که او در زندگی کشیده، باید تبدیل به یک نکته مثبت برای دیگر مادران شود.
او سعی می کند علیه تروریست مبارزه کند، به مدارس می رود و با دختران جوان صحبت می کند و از آنها می خواهد تن به ازدواج در سنین پایین ندهند.

عایشه می گوید :
v     شما باید سخاوتمند باشید،
v     قلب شما باید سخاوتمند باشد، 
v     قلب شما باید بخشنده باشد.

 لینک این مطلب در بالاترین -------آزادگی ----------ریشه ها-------فرندفید

لینک های مشابه که ترجمه شده اند: 


۱ نظر:

  1. داستان عایشا مثل داستان میلیون‌ها زن در کشور‌های اسلامی هستش. ازدواج در سنّ پایین، ازدواج با کسی‌ که پدر و مادر انتخاب کردند نه خود دختر.

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.