شنبه، اردیبهشت ۱۰، ۱۳۹۰

خامنه ای همکار دکتر حسین فاطمی را کشت و یکی دیگر از قله های جنایت را فتح کرد./ البته برای آزادی باید هزینه داد، به مانند سیامک پورزند

بی شک نام مهرانگیز کار و سیامک پورزند، برای همیشه در تاریخ مبارزات آزادی خواهان ایرانی ، ثبت می شود. 

مهرانگیز کار، مدافع حقوق زنان است ، وکیلی که برای آزادی و حقوق زنان قد علم کرده و سالهاست که در غربت به تبعید است. دادگاه انقلاب او را به زندان طولانی مدت محکوم کرده است.


اما داستان سیامک پورزند، داستان متفاوتی است، او نیز هم وکیل بوده است، کارش روزنامه نگاری را از نشریه باختر دکتر حسین فاطمی ، آغاز کرد و سپس فعالیت خود را ادامه داد. او در سال 1379 و پس از  ماجرای کنفرانس برلین دستگیر و به یازده سال زندان محکوم شد، وزارت اطلاعات رژیم ، پیرمرد را زیر شکنجه مجبور کردند که در تلوزیون علیه خود اعتراف کند. علی رغم وضع جسمی خیلی وخیم سیامک پورزند،  رژیم خامنه ای ، از آزاد کردن او ابا داشتند، چون از بازگویی شکنجه های او در زندان ، وحشت داشتند.

اکنون ، او در اثر آزار طولانی مدت رژیم ، درگذشته است، اما یاد و نام او برای همیشه با آزادی خواهان ایرانی خواهد بود و اسم او افتخاری همیشگی برای کانون وکلا دادگستری ایران است.
نکته جالب اینجاست که پدر سیامک پورزند نیز از مبارزین مشروطه خواه ایران بوده است ، البته که پسر چه خوب نشان از پدر داشته است.


به مهرانگیز کار ، لیلی و آزاده پورزند ، غم از دست دادن پدر و همسر را تسلیت می گوییم و به یاد آنها می آوریم که نسل های آینده ایران ، همیشه اسم سیامک پورزند را به احترام بر زبان خواهند آورد.

لینک این مطلب در بالاترین-------آزادگی -----ریشه ها -----فرندفید


وی همچنین از اقدام پدرش با عنوان حرکتی تازه و اعتراضی برای نشان دادن «لایه‌های دیگری از ظلم و جوری که مردم ایران در این ۳۲ سال متحمل می‌شوند» یاد کرده است.
«لحظه‌ای رسید در زندگی ایشان که آن را با ما هم قسمت نکردند و فکر کردند که این همه التماس برای گناه ناکرده بس است و زندگی خودشان را اینطور پایان دادند تا اعتراض کنند به این همه سال‌های رنج و ناعدالتی.»  

۵ نظر:

 1. >خیلی غصه نخورید چون اگر بقول شما خامنه ای همکار دکتر حسین فاطمی را کشت اما همسر دکتر حسین فاطمی از مبلغین احمدی نژاد است پس این به آن در ! البته کاری ندارم که شادروان پورزند علاوه بر همکاری با دکتر حسین فاطمی همکار بسیاری از مخالفین و احتمالا با محاسبات شما قاتلین دکتر فاطمی هم بود !
  >برآی آزاد نکردنش نمیدانم اما مسلما دلیل آن آن نیست که شما میگویید یعنی عدم افشای شکنجه ها ! چون
  شکنجه های صورت گرفته خیلی وسیعتر و پیش تر منتشر شده بود .حداقل کمی فکر کنید ودلیل بهتری برای آن بسازید

  پاسخحذف
 2. بی شک نام مهرانگیز کار و سیامک پورزند، برای همیشه در تاریخ مبارزات آزادی خواهان ایرانی ، ثبت می شود.

  پاسخحذف
 3. گمنام جان،،،مهرانگیز کار در کنفرانس برلین بود و همسرش سیامک پورزند را به دلیل دیگر گرفتند( که دخترش در مصاحبه با بی‌ بی‌ سی‌ هم تاکید کرد!)

  پاسخحذف
 4. داریوش عزیز
  می خواستم بنویسم:
  بعد از ماجرای برلین ، حق با شماست

  پاسخحذف
 5. من با خوندن زندگینامه دکتر حسین فاطمی پله پله به جلو رفتم تا به همسرش خانم سطوت و زندگینامه اش رسیدم . بعد متوجه شدم که اون شامپانزه دیوث همون رییس جمهور سالهای 84 تا 92 با حقه سر خانم سطوت کلاه گذاشته و وانمود کرده که عملکرد اون شبیه دکتر حسین فاطمی هست در حالیکه بین این دو تفاوت از زمین تا آسمونه و خانم سطوت متاسفانه قدر همسرشونو ندونسته و اونو با خوکی مثل رییس جمهور سالهای 84 تا 92 مقایسه کرده که باید یک نفر اون رو از این اشتباه دربیاره. در مورد خانم مهرانگیز کار هم من یادمه این خانم اون قدر معروف بود که من تصادفا تو یکی از همون برنامه های تلوزیون داخلی شبکه 2 تو سال 75 داشتم به برنامه احتمالا مشاوره ای اون گوش می دادم . واقعا تصور نمی کنم این جونورها این قدر ترسو هستند که حتی اینچنین افرادی رو هم می خوان حذف کنند و البته همسرشون هم که اگه تو نشریه دکتر حسین فاطمی کار کرده پس حتما آدم خوبی بوده آقای سیامک پورزند رو میگم . که به سرنوشت قتل های زنجیره ای درایوش فروهر و پروانه فروهر دچار شدند . بدبختا آخرهای رژیمه مثل سگ به دست و پا زدن افتادن در حالیکه تو باتلاقی افتادن که با هر حرکت بیشتر , بیشتر از قبل تو باتلاق فرو میرن و نابود میشن .

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.