جمعه، اردیبهشت ۰۹، ۱۳۹۰

گاهی اوقات ، از انسان بودن باید خجالت کشید / عکس زنی که بعد از تجاوز، چشمهایش را از حدقه بیرون آوردند، چون متجاوز را شناخته بود.

می گویند که بعضی وقتها، یک عکس ، کار صد نوشته را می کند.
گاهی اوقات نیز اتفاقاتی می افتد که قلب انسان را به درد می آورد، آنگاه عکسی که از آن جنایت روایت می کند، برای همیشه در ذهن بیننده باقی می ماند. 

در جمهوری دموکراتیک کنگو و جنگ داخلی که از سال 1996 تا 2006 جریان داشت،  بیش از پنج میلیون انسان کشته شده اند و میلیونها انسان بی خانمان گردیدند، و البته که طبق معمول همه جنگ ها، زنان و کودکان قربانیان اصلی خشونت بودند و در آفریقا نیز به مانند بسیاری از فرهنگ ها، تجاوز به زنان طرف های دیگر درگیری ، یک اتفاق طبیعی قلمداد می شود. 
در طی جنگ داخلی جمهوری دموکراتیک کنگو ، بیش از پانصد هزار زن و کودک ، قربانی تجاوز جنسی شدند.

و این داستان باسموی موامبی است ،این زن ، آخرین چیزی که دید ، تصویر مردی بود که به او تجاوز می کرد. 
در طی تجاوز، او مرد را شناخت ، به امید اینکه آن مرد ، شرم کند و تجاوز به او را متوقف کند، اسم او را صدا کرد، اما صدا کردن اسم این مرد متجاوز، تنها شرایط را بدتر کرد، آن مرد چاقویش را در آورد و چشمان زن بی دفاع را از حدقه خارج کرد. 
این عکس  عجیب و خیره کننده را رابین هومند گرفته است.


و داستان تجاوز و آزار زنان و کودکان ، هنوز ادامه دارد. این زن خورشید  و نور خورشید را حس می کند، اما هرگز دیگر آنرا نمی تواند ببیند. 


این عکس بر اساس همین توضیحات برنده جایزه جهانی عکاسی شده است، طرف نگران شناخته شدنش نبوده است، چه آنکه اگر غیر از این بود، او را می کشت که جایی شهادت ندهد، بلکه فقط از گفته شدن اسمش ، ناراحت شده است (لینک منبع از روزنامه تلگراف)

لینک این مطلب در بالاترین --------آزادگی ------ریشه ها ---فرندفید

پی نوشت: 
ویدیوهایی با زیرنویس فارسی درباره حقوق زنان: 

۴ نظر:

 1. بله. بعضیا چه روح لطیفی دارند.

  پاسخحذف
 2. آخوند‌های ما دست کمی‌ از این جنایت کاران ندارند.

  پاسخحذف
 3. صدها و شاید هزاران زن در دوران طلایی خمینی ملعون مورد تجاوز قرار گرفته و یا به عنوان هدیه به پاسداران و بسیجیان فاشیست در جبهه های جنگ ضد میهنی
  تعارف میشدند شعار موسوی گم و گور شده در دوران طلایی: امروز خرمشهر فردا کربلا جنگ جنگ تا پیروزی صدها هزار کشته به خاطر این شعار.......

  پاسخحذف
 4. به یاد دختران و زنانی که در زندان‌های رژیم کثیف اسلامی بهشون قبل از اعدام تجاوز شده.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.