پنجشنبه، اردیبهشت ۰۱، ۱۳۹۰

ویدیو با زیرنویس فارسی/این مرد مرا مغرور از انسان بودنم کرد/ گلچینی از سخنان شاهکار بی خدای معروف، کریستوفر هیچنز


اجازه بدهید این ویدیویی زیبا را به جعفر پناهی تقدیم کنم، کسی از فیلم هایش دوست داشتن را یاد گرفته ایم و از شجاعتش در مبارزه با دیکتاتور، شرافت را آموخته ایم. براستی  ایران از داشتن چنین هنرمندی  سربلند و سرافراز است.

در این ویدیو پانزده دقیقه ای که آنرا ترجمه کرده و زیرنویس فارسی بر روی آن قرار داده ام، خواهید دید که چگونه کریستوفر هیچنز ، دانشمند و بی خدای معروف؛ ادیان و اعتقاد به خدا را به چالش می کشد. بی شک کمتر انسان متفکری می توان یافت که سخنان صریح و منطقی او را بشنود و لااقل برای لحظه ای به فکر فرو نرود. 

او از ادیان ، به عنوان ادیان سازمان یافته (بر وزن جرایم سازمان یافته!) نام می برد و می گوید ادیان باعث  فساد در همه چیز شده اند. او ختنه را مثال می زند و می گوید تنها سم مهلکی به اسم  دین می تواند یک انسان معمولی را مجبور کند چاقو بردارد و عضو جنسی یک نوزاد تازه متولد شده را ناقص کند. 

او با اشاره به ادیان ابراهیمی می گوید این ادیان که خوی وحشی گری دارند، در کشور متمدنی چون چین شکل نگرفته اند ، بلکه در میان قبایل بدوی و در صحرا شکل گرفته اند، در جایی که سواد و تمدن حتی در آن روزگار نیز در پایین ترین سطح خود بوده است. 


لینک این مطلب در سایت بالاترین--------آزادگی---------ریشه ها -----فرندفید


مطلب قبلی که به نوعی مرتبط هستند:

۳۵ نظر:

 1. get lost idiot, khatane is preventing hiv,islam is religion of hyghen, and middle east was the chinaorigin of civilization not

  پاسخحذف
 2. به نام خدا
  با سلام
  آیا بعد از مدتها رفتی سراغ حمایت از اصولی که قبول داری ؟ به هر جهت به قولی این آقا گند زد ! به نظرم میاد بی خدایی خود دینی سازمان یافته است با این حداقل تفاوت که تمسخر در ادیان مذموم است ولی در این آئین نیست. قانون شماره 1 حقوق بشر را بخونید : همه انسانها آزاد و برابر با هم از لحاظ حیثیت و حقوق به دنیا میآیند.آنها از عقل و وجدان برخوردارند و باید با همدیگر با روحیه برادری رفتار کنند. بعضی منطقهایش جالب است ولی قابل نقد است. مثلا جایی که خدا مرگ را قرار داده است باز از آزادیت اینچنین بهره مند میشوی. به هر حال اینکه چین را متمدن تر از خاورمیانه بدونیم به کمی بی سوادی تاریخی نیازمند است. موسی حدود 4 هزار سال پیش در بهترین تمدنها اومده. عیسی در سرزمین اوج تمدنها آمده. اگر کسی حرف حسابی برای زدن نداره خب سکوت کنه لا اقل همفکرانش استدلال کنند. درباره خدا هم تا آنجایی که من فهمیده ام صرفا یک ساختار وجود دارد : همه چیز برای انتخاب ممکن است و شما آزاد هستید تا بخواهید و به آن دست یابید. به هر حال خداباوری مانع از کشتار جمعی نشد و روحیه وحشی گری را ترس از خدا و روز بازگشت مهار نکرد حالا این اصول خدا ناباوری قراره چطور به داد آدمیان برسد خدا میدونه !! ترجمه خوبی بود.

  پاسخحذف
 3. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
 4. کسانی که از شاهنشاه آریامهر بدلیل برخورد با تروریست های کمونیست و تروریست های اسلامی در دهه های ۱۳۴۰ و۱۳۵۰ پس از ترور دو نخست وزیر و دو بار سوء قصد بجان خود وی انتقاد میکنند بهتر است به برخورد کشورهای ژاپن٬ اروپایی و امریکا با تروریست های کمونیست و تروریست های اسلامی نیز توجه کنند.(در قسمت راست صفحه لینک های زیر به زبانهای دیگرترجمه می شود.)
  ۱- ژاپن- ارتش سرخ ژاپن با «جبهه خلق برای آزادی فلسطین» رابطه‌ای بسیار نزدیک داشت. «ارتش سرخ ژاپن» در داخل ژاپن زیاد فعال نبود ولی در واقع «ارتش سرخ متحد» (رنگو سکیگون) بازوی ارتش سرخ ژاپن در داخل ژاپن بود. هدف ارتش سرخ ژاپن براندازی سلطنت در ژاپن و آغاز یک انقلاب بود.
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%88%D8%B3%D8%A7%DA%A9%D9%88_%D8%B4%DB%8C%DA%AF%D9%86%D9%88%D8%A8%D9%88
  ۲-ایتالیا- بریگاد سرخ یک گروه مارکسیست-لنینیست بودند که در دههٔ ۷۰ و ۸۰ میلادی دست به ترور سیاسی می زدند و مرکز آن‌ها در ایتالیا قرار داشت. مهمترین ترور آن ها، قتل آلدو مورو نخست وزیر سابق ایتالیا در ۱۹۷۸ می باشد.۴
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%AF_%D8%B3%D8%B1%D8%AE
  ۳-آلمان-فراکسیون ارتش سرخ (به آلمانی: Rote Armee Fraktion - RAF) که به صورت مخفف آر.اِی.اف نیز خوانده می‌شود، یکی از خشن‌ترین و شاخص‌ترین گروه‌های چپ‌گرا در آلمان پس از جنگ جهانی دوم بود. آر.اِی.اف در دورهٔ اول حیات خود با نام گروه بادر-ماینهوف نیز شناخته می‌شد. فراکسیون ارتش سرخ در سال ۱۹۷۰ توسط آندریاس بادر (Andreas Baader)، گودرون انسلین (Gudrun Ensslin)، هرست مالر (Horst Mahler), اولریکه ماینهوف (Ulrike Mainhof) و چند نفر دیگر پایه‌گذاری شد و خود را یک گروه چریکی شهری‌ کمونیستی و ضد امپریالیستی توصیف می‌کرد.
  فراکسیون ارتش سرخ از ۱۹۷۰ تا ۱۹۹۸ فعالیت داشت و عملیات‌های بسیاری را به خصوص در پاییز ۱۹۷۷ انجام داد. آر.اِی.اف مسوول قتل ۳۴ نفر، دستبردهای متعدد به بانک، و انفجارهای متعدد می‌باشد. در سال ۱۹۹۸ آن‌ها انحلال خود را اعلام کردند. در طول این مدت ۲۷ نفر از اعضای گروه در درگیری با پلیس یا به عللی چون خودکشی، اعتصاب غذا و بیماری جان خود را از دست دادند.
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86_%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4_%D8%B3%D8%B1%D8%AE
  ۴-ارتش جمهوری خواه ایرلند
  ۵-گروه جدایی طلب باسک اسپانیا
  گروه های تروریست کمونیست و مسلمان که اختلافشان با شاه و مردم ایران بخاطر ایدیولوژی و عقیده خودشان بود نه آزادی و رفاه مردم ایران٬ زیرا برای همه روشن شده است که اینان دشمن آزادی و رفاه ایران و ایرانی هستند٬ و هیچ اعتقادی به آزادی ندارند.
  آیا دیکتاتوری و فضای نظامی را این گروه های تروریستی بوجود آوردند یا شاه؟

  پاسخحذف
 5. آفرین. مرسی‌. بسیار عالی‌ بود. لطفا از این نوع مطالب بیشتر پست کنید. متاسفانه بیش از ۱۴۰۰ سال است که ایرانیان را به زور شمشیر و ترس الله پرست کرده اند و به هیچ کسی‌ امکان انتقاد از این دین کثیف اسلام و الله خون آشام رو نداده اند.

  پاسخحذف
 6. کیر همه مردم خداپرست تو دهن تو و این مرد...نشاشیدی شب درازه ...بذار وقتی مثل یه سگ پیر از انواع و اقسام مریضیهای روحی و جسمی رنج میبری میبینمت

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. sathe savaadet cheghadre? karegare shahrdari hasti amoo joon?Boro 2 ta ketab bekhun roshan shi BISAVAAD...

   حذف
 7. پاسخ‌ها
  1. پس می دونی که خودت هم می ری جهنم!!!!!!!

   حذف
 8. همین دو تا کامنت آخر نشون میده که این ناشناس الله پرست احمق چقدر خرافاتی هستش. ایشون با همین کامنت هاش دقیقا حرف آقای کریستوفر هیتچنس (Hitchens) رو تائید میکنه که اینها از خدایشان میترسند و به همین علت از این خدا اطاعت میکنند. و به همین دلیل اینجور آدم‌ها رو می‌شه به کار کثیف در راه حق الهی وادار کرد. مثلا سر بریدن غیر مسلمین. یه سری حمال هم فکر میکنند که حکومت خامنه‌ای مقدس هستش و ایشون جانشین امام زمان هستند.

  پاسخحذف
 9. گمنامیان عزیز این زیرنویسها مشکل دارند. یا حداقل ما نمی تونیم ببینیم . اگه فونت خاصی استفاده می کنی بزار واسه دانلود . الان حسابی کلافه ام واسه این زیر نویس های مربعی .

  پاسخحذف
 10. عزیز جان
  مرورگر خود را عوض کنید،
  می توانید ببیند،
  نیازی به فونت خاصی نیست.

  پاسخحذف
 11. فدای شما گمنامیان عزیز . برادر ما هم IE9 و هم firefox4 استفاده می کنیم در هر دو همین مشکل هست . اما چشم برادر حتما تست می کنم .

  پاسخحذف
 12. با تشکر از ترجمه ی زیبای شما گمنام عزیز، بیان علمی اثبات عدم وجود خدا در کتاب « وهم خدا» به خوبی آمده است. به فارسی:
  http://hfcdn1.hostfile.org:13370/hahaibrokeyourlinks/GodDelusionRichardDawkinsfarsi.pdf?fullname=God+Delusion+Richard+Dawkins+farsi.pdf

  دکتر ریچارد داوکینز مطالب علمی زیبایی در این باب دارد:
  http://www.youtube.com/user/DawkinsPersian#p/f/1/Um2cWjfDVXo

  پاسخحذف
 13. زنی بسیار زیباکه در حال خشم پیش شیخی از شوهرش شکایت میکردشیخ گفت اول رویت را بپوشان بعد با من حرف بزن زن گفت من که غرق خواهش دنیا هستم چنان از خود بیخود شده ام که از خود خبرم نیست تو چگونه غرق محبت خالقی که از نگاهی بیم داری.

  پاسخحذف
 14. گمنام عزیز:
  جان حضرت داوکینز لینک مستقیم ویدئوهایی رو که می‌ذاری توُ وبلاگت، جداگانه منتشر کن. چون در بسیاری موارد امکان نمایش ویدئو از طریق وبلاگ تو وجود نداره و تنها خون به جگر ما می‌شه!
  در پناه کریستوفر.

  پاسخحذف
 15. درود نقی بر شما گمنامیان عزیز که وقت میذاری و ترجمه می کنی اینا رو. امیدوارم این مومنان ترک عقل کرده حداقل یه تکون ریز بخورن و حاضر بشن یه به حرف مخالف فکر کنن اگه تواناییشو دارن.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. حتما توانایی آنرا دارند و مطمینم که به فکر فرو خواهند رفت...

   حذف
 16. من عاشق کریستوفر هیچنم، مردی کە یک عمر برای حقیقت جنگید، مردی کە در همە مناقشەها و بحثها پیروز میدان بود..یادش گرامی

  پاسخحذف
 17. به امید روزی که بجای اسمهای سکینه،غلام،حسین٬علی صغرا و غیره نامهای زیبای ایرانی داشته باشیم و بجای فرهنگ دروغ،پول پرستی ریاکاری،خشونت و غیر انسانی فرهنگ انسانهای متمدن و تکامل یافته و بجای پرستش انسانهایی که تماماً پر از خشونت و خوی کشتار و ویرانی بودند و نه تنها تمدن و فرهنگ کشور ما را از بین بردند بلکه همین کار را با تمدن های دیگر کردند و بعلت همین ویرانی های نگذاشتند ما حقیقت را در مورد این افراد بشناسیم انسانهای شریف و بزرگ را ارج بدهیم . از کودکی چنان ذهن ما را شرطی کردند که این انسانهای بیگانه و ویرانگر را اسطوره آزادی!،مظهر پاکی! و سمبول انسانیت بدانیم. صدها سال برای مرده ی این افراد خاک بر سر خود میریزیم و گریه ها می کنیم. ملتی شده ایم که در عمق تاریکی و ظلمت زندگی میکنیم.و عمیقاً رنج میکشیم و برای تسلی خود روزی چند بار برای مردگان همان افرادی که ما را به این روز سیاه و تیره و این جهل و رنج بی پایان کشانده اند سینه میدریم و جامعه پاره میکنیم و نام این افراد را بر فرزندانمان میگذاریم. کسی قادر نیست ما را از این ورطه جهل و رنج نجات دهد جز خودمان. ما باید ببینیم که چگونه به این جا کشیده شده ایم و چرا مغز ما اینچنین شرطی و گرفتار شده است.ما باید تاریکی و ظلمتی که در آن زندگی میکنیم و اینکه چه کسانی عامل سیه روزی ما بوده اند ببینیم. باید چشمهایمان را یکبار و برای همیشه باز کنیم. متاسفانه در احساس همدردی و مهربانی وجود ندارد.ما انسانهایی که گرسنه هستند و در فقر مطلق زندگی میکنند نمی بینیم اما پولهای بسیاری برای ساختن معابد برای مردگانی که زندگی واقعی را از ما گرفتند خرج میکیم.تا ما در تاریکی و جهل مطلق زندگی میکنیم نیروهای حاکم بر این تاریکی مانند دیکتاتورها، آدمکشان،غارتگران،متجاوزان و جنگ های مهیب بر در این تاریکی بر ما حاکم خواهند بود.

  پاسخحذف
 18. آیا در این بهشتی که وعده دادن"مومن کاری بجز سکس نداره ؟ تو این دنیا زجر میکشیم که تو بهشت فقط با حوریان بخوابیم ؟ این بهشتی که به مومنین وعده دادن فقط آقایون میرن ؟ پس جای خانوما کجاست ؟ اونا چیکار میکنن ؟

  آیا دینداری بخاطر 1 وجب زیر شکمه ؟

  فغان از دست جهالت و بی فکری ما که بااین کلمات و وعده های دروغین ایران را نابود کردند.

  نوشته های زیرو بخونید و خون گریه کنید


  دربهشت توان بدنی انسان درکامیابی از زنان به اندازه صد نفر می گردد. (کتاب کنزالعمال، جلد14، ص 468)

  بهترین چیزهایی که مردم در دنیا و آخرت از آنها لذّت می‌برند، لذت آمیزش
  و بهره برداری از زنان می‌باشد. (کتاب وسائل، جلد14، ص 468)

  همانا بهشتیان به چیزی بیشتراز نکاح اشتها ندارند و لذت نمی‌برند. (کتاب لثالی، ص 503)

  حوری از خیمه خود بیرون آید و روی به تخت مؤمن بخرامد و چون به نزد مؤمن می آید با پانصد سال ازسالهای دنیا همدیگر را بوسه زنند که برای هیچ کدامشان ، خستگی و ملال حاصل نمی گردد. هرمؤمنی را هفتاد زوجه از حوران می دهند و چهار زن از آدمیان، که ساعتی با حوریّه صحبت می‌دارد و ساعتی با زن دنیا و ساعتی باخود خلوت می کند و بر کُرسیها تکیه زده‌اند و بایکدیگر صحبت می‌دارند. (بحارالانوار،ج 8، ص 157، ح 98)

  بیشتر نهر های بهشتی از نهر کوثر است که در کناره آن دختران نار پستان (مانند گیاه) می‌رویند. در بهشت نهری وجود دارد که در دو طرفش دختران باکره سفید روی و سفید پوش نشسته‌اند و مشغول تغنی (آواز خواندن) هستند (بحارالانوار،ج۸،ص۱۹۶)

  دوشیزگان با چنان صدایی می خوانند که خلایق تا کنون چنین صدایی را
  نشنیده‌اند و این نعمت، بالاترین نعمات بهشتی است این دوشیزگان به تسبیح (ذکر صفات الهی) تغنی میکنند. (بحارالانوارص۱۲۷)

  هریک ازآن حوریان، هفتاد حلّه پوشیده اند و سفیدی ساق ایشان از زیر هفتاد حلّه معلوم است. از جماع با هر یک ازآن حوریان لذّت صد مرد را می یابد که هریک چهل سال خواهش مجامعت و آمیزش داشته باشند و برایشان میسّر نشده باشد. (بحارالانوار،ج 8، ح 205)

  پس آن مؤمن با قوّت صد جوان با آن حوری جماع و آمیزش کند و یک آغوش با او هفتاد سال طول می کشد. مؤمن متحیّر می باشد که نظر به کدام اندام حوری بکند، بر روی او یا بر پشت او یا بر ساق او، بر هر اندام او که نگاه می کند از شدّت نور و صفا، روی خود را درآن مشاهده می نماید. پس دراین حال زن دیگری بر او مشرف میگردد که خوشروتر و خوشبویتر از اوّلی است. (بحارالانوار،ج 8، ح 205)

  هیچ مؤمنی داخل بهشت نمی شود مگر آنکه خداوند غنیّ ، پانصد حوری به او عطا می‌فرماید که با هر حوری هفتاد غلام وهفتاد کنیز نیز می‌باشد که هریک مانند لؤلؤ منثور و لؤلؤ مکنون می‌باشند. (بحارالانوار،ج 8، ح 205)

  جهت اطلاع عزیزان

  داروخانه ای هم در بهشت الله وجود دارد که فقط ویاگرا میفروشد

  پاسخحذف
 19. I think one has to draw a line between religion and GOD (at least for the time being). I agree with Christopher Hitchens that the GOD described within the context of religions, is nothing but a big Joke. I believe the concept of religion is the biggest enemy of mankind, and I can't find any other source other than religion responsible for uncountable number of people who have been killed throughout the history. But one cannot stop thinking how this world came about. Science has not reached the point to solve this mystery yet but I have no doubt that one day science will find the answer for it, and once and for all we will put this killing machine behind us.

  پاسخحذف
 20. گمنام جان تو این 1 سال که مطالب وبلاگ دنبال کردم قانع شدم که دین اسلامو پرت کنم تو اشغالی که از این بابت خیلی ازت ممنونم.دیگه یواش یواش باید برم سر وقت خدا!

  بی نهایت ازت ممنونم.

  پاسخحذف
 21. نوشتاری از صادق هدایت :( آنچه اسلام به ایران داد )
  -
  ما که عادت نداشتیم دخترانمان را زنده به گور کنیم ، ما برای خودمان تمدن وثروت و آزادی و آبادی داشتیم و فقر را فخر نمیدانستیم همه اینها را از ما گرفتند وبجاش فقرو پشیمانی و مرده پرستی و گریه و گدائی و تأسف واطاعت از خدای غدار و قهار و آداب کونشوئی و خلأ رفتن برایمان آوردند ، همه چیزشان آمیخته با کثافت و پستی و سود پرستی و بی ذوقی و مرگ و بدبختی است.

  چرا ریختشان غمناک و موذی است و شعرشان چوس ناله است چونکه با ندبه و زوزه و پرستش اموات همه اش سرو کار دارند.

  برای عربی که چندین صد سال پیش به طمع خلافت ترکیده، زنده ها باید به سرشان لجن بمالند و مرگ و زاری کنند.

  ... ، در مسجد مسلمانان اولین برخورد با بوی گند خلاست که گویا وسیله تبلیغ برای عبادتشان و جلب کفار است تا به اصول این مذهب خو بگیرند. بعد این حوض کثیفیکه دست و پای چرکین خودشان را در آن می شویند و به آهنگ نعره مؤَذن روی زیلوی خاک آلود خودشان دولا و راست میشوند و برای خدای خونخوارشان ورد و اَفسون میخوانند.

  ... , عید قربان مسلمانان با کشتار گوسفندان و وحشت و کثافت و شکنجه جانوران برای خدای مهربان و بخشایشگر! است خدای جهودی آنها قهار و جبار و کین توز است و همه اش دستور کشتن و چاپیدن مردمان را میدهد وپیش از روز رستاخیز حضرت صاحب را میفرستد تا حسابی دخل امتش را بیاورد و آنقدر از آنها قتل عام بکند که تا زانوی اسبش در خون موج بزند.

  تازه مسلمان مومن کسی است که به امید لذتهای موهوم شهوانی و شکم پرستی آن دنیا با فقر و فلاکت و بدبختی عمر را بسر برد و وسایل عیش و نوش نمایندگان مذهبش را فراهم بیاورد. همه اش زیر سلطه اموات زندگی میکنند و مردمان زنده امروز از قواننین شوم هزار سال پیش تبعیت میکنند کاری که پست ترین جانوران نمیکنند.

  عوض اینکه به مسائل فکری و فلسفی وهنری بپردازند ، کارشان این است که از صبح تا شام راجع به شک میان دو و سه استعامنه قلیله و کثیره بحث کنند.

  این مذهب برای یک وجب پائین تنه از عقب و جلو ساخته و پرداخته شده. انگار که پیش از ظهور اسلام نه کسی تولید مثل میکرد و نه سر قدم میرفت ، خدا آخرین فرستاده خود را مامور اصلاح این امور کرده!

  تمام فلسفه اسلام روی نجاسات بنا شده اگر پائین تنه را از آن حدف کنیم اسلام روی هم میغلتد و دیگر مفهومی ندارد. بعد هم علمای این دین مجبورند از صبح تا شام با زبان ساختگی عربی سرو کله بزنند سجع و قافیه های بی معنی و پر طمطرق برای اغفال مردم بسازند ویا تحویل بدهند.

  سرتا سر ممالکی را که فتح کردند، مردمش را به خاک سیاه نشاندند و به نکبت و جهل و تعصب و فقر و جا سوسی و دوروئی و دزدی و چاپلوسی و کون آخوند لیسی مبتلا کردند و سرزمینش را به شکل صحرای برهوت در آوردند.
  ...
  اما مثل عصای موسی که مبدل به اژدها شد وخود موسی از آن ترسید این اژدهای هفتاد سر هم دارد این دنیا را می بلعد. همین روزی پنج بار دو لا راست شدن جلو قادر متعال که باید بزبان عربی او را هجی کرد، کافی است تا آدم را تو سری خور و ذلیل و پست و بی همه چیز بار بیاورد.

  مگر برای ما چه آوردند ؟ معجون دل به هم زنی از آرا و عقاید متضادی که از مذاهب و ادیان و خرافات پیشین ، هول هولکی و هضم نکرده استفراق و بی تناسب بهم در آمیخته شده است، دشمن ذوقیات حقیقی آدمی، و احکام آن مخالف با هر گونه ترقی و تعالی اقوام ملل است و به ضرب ششمشیر به مردم زوزچپان کرده اند. یعنی شمشیر بران و کا سۀ گدائی است، یا خراج و جزیه به بیت المال مسلمین بپردازید یا سرتان را میبریم. هر چه پول و جواهر داشتیم چاپیدند. آثار هنری ما را از میان بردند و هنوز هم دست بردار نیستند؛ هر جا رفتند همین کار را کردند.

  پاسخحذف
 22. آیا می دانستید که امام حسین و یزید با هم فامیل بودند !؟

  نام:یزید
  شهرت:بنی امیه
  نام پدر:معاویه
  نام پدربزرگ:ابوسفیان
  نام جد بزرگ:عبدالمطلب
  —————————–
  نام:حسین
  شهرت:بنی هاشم
  نام پدر:علی
  نام پدربزرگ:محمد و ابوطالب
  نام جد بزرگ:عبدالمطلب
  —————————–
  نتیجه گیری:

  رابطه حسین و یزید: پسر پسرعمو
  رابطه علی و معاویه:پسرعمو
  رابطه معاویه و محمد:پسرعمو
  رابطه ابوسفیان و ابوطالب:برادر
  رابطه محمد و ابوسفیان:ابوسفیان عموی محمد
  رابطه ابوسفیان و علی:ابوسفیان عموی علی
  —————————–
  محرم ماه اول سال قمری است و همه ی عرب های دنیا دقیقا تا 10 محرم جشن میگیرند.
  حالا این وسط ما شدیم کاسه ی داغ تر از آش و از اول تا 10 محرم عزاداری می کنیم !
  حالا به مردم بگو که کدومتون بابک خرم دین ، مازیار ، ابومسلم و غیره رو میشناسید !؟
  به قول مرحوم احمد کسروی تبریزی :
  بدبخت ملتی که تاریخ کشورش را نداند
  شوربخت تر از آن ملتی که نخواهد تاریخ کشورش را بداند
  تیره بخت تر از آن ملتی که تاریخ کشورش را به ریشخند بگیرد
  که هر سه گزینه متاسفانه شامل حال ما می شود
  و یکی از عوامل اصلی بدبختی و تیره روزی و عقب موندگی ما همین موضوع است.

  پاسخحذف
 23. سرانجام به مدينه فاضله رسيديم!

  سال ها بود كه دلسوزان نظام آرزوی رسيدن به مدينه فاضله را داشتند، همان مدينه ی فاضله ای كه

  پيامبر اكرم در زمان حيات گرانقدرشان ساخته بودند. خدا شاهد است كه در راه رسيدن به اين رويا

  از هيچ كوششی فروگذار نكردند، سختی ها كشيدند، مرارت ها ديدند، تهمت ها شنيدند و چه خون دل

  ها كه نخوردند اما سرانجام همانطور كه خداوند سبحان در قران كريم وعده داده؛ مزد زحمات شان را

  گرفتند و ايران عزيزمان را تبديل كردند به همان مدينه ی فاضله ای كه سی و سه سال پيش، خمينی

  كبير وعده اش را داده بود.

  شكر خدا رهبر فرزانه ای داريم كه در دزدی و غارت همچون جد بزرگوارش ماهر و چيره دست است. البته در نظر داشته باشيد كه ايشان فاقد یک دست است و اگر دو دست داشت چه ميكرد؟

  در قتل و كشتار مخالفين كه به حمدالله همچون سيره نبوی عمل كرده ايم و نگذاشته ايم حتی یک مخالف نيز جان سالم به در برد.

  در تجاوز به عنف كه كارنامه درخشانی داريم و بی شک اين يكی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

  در تهی كردن جامعه از رحم و مروت و عطوفت و جوانمردی فوق العاده استثنايی عمل كرده ايم به طوريكه برادر به برادرش رحم نميكند.

  از رخت بر بستن اخلاق و معنويات از فضای جامعه كه ديگه هر چی بگيم كم گفته ايم. ماشاء الله همين طور دروغ و غيبت است كه از دهان ها بيرون می آيد.

  در اجرای احكام الهی كه بسيار عالی ظاهر شده ايم چنانكه مقامات عربستان نيز به ما رشک ميورزند. خوشبختانه آمار قطع دست و پا، اعدام، سنگسار، شلاق و زندان روز به روز در حال افزايش است.

  در خوار و پست كردن زنان نيز گرچه با دشواری هايی مواجه بوديم اما شكر پروردگار بسيار خوب عمل كرده ايم و خبرهای خوشی از بازار صيغه و ازدواج مجدد به گوش ميرسد.

  در ايجاد فقر و فساد و فحشا و تن فروشی كه بنابر روايت اسناد و مدارک با اختلاف فاحشی از صدر اسلام جلوتر هستيم.

  و البته با تمام اين پيشرفت ها بايستی اذعان كرد كه در زمينه های كشور گشايی، صدور اسلام، تصاحب زنان كفار و مهم تر از همه، هم آغوشی با طفل شيرخواره و ازدواج با دختر شش ساله بسيار ضعيف عمل كرده ايم كه انشاءالله اين نقيصه نيز با تدبير و رهنمودهای حكيمانه ی مقام معظم رهبری بر طرف خواهد شد.

  پاسخحذف
 24. نظر دو طرف بحث رو بزارید.کار شما مثل کار صدا و سیمامی مونه.

  پاسخحذف
 25. دوست عزيز علی ! مگه مخالفان گمناميان بغير از فحاشی و بكار بردن الفاظ ركيك كه برازنده خود و فك و فاميلشون است حرف ديگه ی هم دارند اينجا بزنند ؟!

  پاسخحذف
 26. اولین آیات وحی به زبان چینی نازل شد !
  به تندرستی و میمنت و دل خوش در راستای تعامل همه جانبه و بهینه بین ایران و دوست و برادر چین ، اولین قرآن به زبان چینی در حضور برادر "سلیمان بای جی سو" به نمایندگی از مسلمانان جهان واحد دیوار چین رونمائی شد .

  در اینجا ضمن آرزوی اینکه بزودی مفاتیح الجنان و وصیتنامه سیاسی-الهی امام نیز بدلیل کاربرد زیاد به چینی ترجمه بشود تعدادی از آیات الهی مندرج در این قرآن اینجا می‌آید :

  清 創 勇 ۞
  چونگ چینگ بونگ (از اعجاز چینی است کسی نمی‌داند یعنی چی)


  和你知道什麼 ۞
  و تو چه می‌دانی که چین کجاست الدنگ ؟

  我認為, 我們當然有我們的眼睛是他們正在做的方式嗎 ۞
  پس خیال کرده‌ای ما چون چشمهایمان اینجوری است خودمان هم اینجوری هستیم ؟

  你肯定我們的厚愛和好評和姿勢的壽衣和卡爾巴拉建 ۞
  همانا ما برای شما مهر و تسبیح و عبا و عمامه و رکعت شمار و چفیه و کفن کربلا ساخته‌ایم

  你有否決所有決議 ۞
  و تمام قطعنامه‌های شما را وتو کرده‌ایم

  我們拋 出你有假冒偽劣的一切 ۞
  و هر چی بنجل داشته‌ایم به شما انداخته‌ایم

  務必繁榮 ۞
  باشد تا رستگار شوید

  但採取 ۞
  ولی نشدید

  所以,我們擊敗中國棒 ۞
  پس دادیم شما را با چماق چینی کتک بزنند

  做你的車濕灑水中國 ۞
  و با ماشین آب پاش چینی خیس‌تان بکنند

  逼你成功 ۞
  تا به زور رستگار شوید

  正如我們已經成功地在我們自己的國家 ۞
  همانطوریکه امت خودمان را زوری رستگار کرده بودیم قبلاً

  當然,我們自己和你的錢 ,肚子 ۞
  و با پولهای شما شکم ملت خودمان را که خیلی زیادند سیر نمودیم

  為低, 因為動物吃了自己的座位上 ۞
  چونکه کم کم داشتند بین چهارپایان صندلی را هم می‌خوردند


  雖然我們肯定喋喋不休,神是能夠 和能夠做任何事 情 ۞
  همانا ما هم عین این جغجغه‌ ای که خدایمان است به هر کاری قادر و توانائیم

  如果真實的話 ,我們 說把它一首詩 ۞
  اگر راست می‌گوئی برو یک آیه عین اینهائی که ما گفتیم بیاور

  或的套鞋我們的話使 ۞
  یا یک آفتابه عین اینهائی که ما می‌سازیم بساز

  否則,澄平湧 ۞
  وگرنه چونگ چینگ بونگ (اینرا هم کسی نمی‌داند . احتمالاً آدرس کهریزک آنطرفها باشد)

  阿里和佛陀偉大的真理 ۞
  صدق بودا العلی العظیم !

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. احسنتم ا... ، من که چینی نمی دانم ولی ایمان آوردم

   حذف
  2. همانا من هم ایمان آوردم. حالا باید چه بگویم تا مچلمان* شوم؟
   احتمالا باید بگویم: لا اله الا الچاه


   توضیح:
   مچلمان یعنی شخصی که دین جدید چینی را پذیرفته و به خدای جدید چینی ایمان آورده است.
   الچاه (بر وزن الله) یعنی خدای دین جدید چینی

   حذف
 27. در گيرودار جنگ پارسيان و اعراب روزي مردي عرب، از يك پارسي پرسيد: چرا زنان شما حجاب ندارند؟ ، مرد پارسي گفت: حجابِ زنان ما پلكِ چشمانِ مردانِ ما است  در گيرودار جنگ پارسيان و اعراب روزي مردي عرب، از يك پارسي پرسيد: چرا زنان شما حجاب ندارند؟ ، مرد پارسي گفت: حجابِ زنان ما پلكِ چشمانِ مردانِ ما است


  در گيرودار جنگ پارسيان و اعراب روزي مردي عرب، از يك پارسي پرسيد: چرا زنان شما حجاب ندارند؟ ، مرد پارسي گفت: حجابِ زنان ما پلكِ چشمانِ مردانِ ما است

  در گيرودار جنگ پارسيان و اعراب روزي مردي عرب، از يك پارسي پرسيد: چرا زنان شما حجاب ندارند؟ ، مرد پارسي گفت: حجابِ زنان ما پلكِ چشمانِ مردانِ ما است

  پاسخحذف
 28. گمناميان عزيز لطف كن و سطر های تكراری را از مطلب من پاك كن .

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. شرمنده ام
   نمی توانم در محتوای کامنت شما دست ببرم، فقط می توانم کامل حذف کنم که دلیلی برای حذفش نیست.

   حذف
 29. پاره ای از نظام ها ؛ اعمال سانسور را با این عبارت توجیه میکنند که : " ما نمیگذاریم میکرب وارد بدن مان بشود و سلامت فکری ما و مردم را مختل کند " .
  آنها خودشان هم میدانند که مهمل میگویند . سلامت فکری جامعه فقط در بر خورد با اندیشه مخالف محفوظ میماند . تو فقط هنگامی میتوانی بدانی درست می اندیشی که من منطق ات را با اندیشه نادرستی تحریک کنم .. من فقط هنگامی میتوانم عقیده سخیفم را اصلاح کنم که تو اجازه سخن گفتن داشته باشی .حرف مزخرف خریدار ندارد .پس تو که پوزه بند به دهان من میزنی ؛ از درستی اندیشه من و از نفوذ اندیشه من میترسی . مردم را فریب داده ای و نمیخواهی فریب ات آشکار شود .
  نگران سلامت فکری جامعه هستید ؟پس چرا مانع اندیشه آزادش میشوید ؟ سلامت فکری جامعه تنها در گرو همین واکسیناسیون بر ضد خرافات و جاهلیت است که عوارض اش درست با نخستین تب تعصب آشکار میشود .
  برای سلامت عقل فقط آزادی اندیشه لازم است

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.