یکشنبه، فروردین ۱۴، ۱۳۹۰

آقای بازرگان، مردم ایران مجبوربه قبول دین مغولها نشدند،چون مغولها نمی گفتنداگردین ماراقبول نکنید،بایدبمیریدوبچه ها برده شوند


عبدالعلی بازرگان، آخوند کت و شلواری و یار غار آخوند کدیور، در یک مصاحبه ای به نحوه مسلمان شدن ایرانیان پرداخته است و این  ویدیو در بالاترین نیز لینک شده بود، ناچار شدم در این پست،  جداگانه به مغلطه های ایشان پاسخ دهم(ویدیو در انتهای این مطلب آورده شده است)
عمده مسایلی که توسط ایشان ، در این ویدیو درباره نحوه اسلام آوردن ایرانیان مطرح شده است، به قرار زیر است: 

((آیا اجداد ما، اینقدر زبون و بی شخصیت بودند که دین و آیین خود را به خاطر یک مشت عرب رها کردند؟ آیا مردم به این راحتی دست از اعتقادات و افکارشان می کشند؟ آیا اندیشه انسان در طول تاریخ با زور شمشیر عوض شده؟ تمام تلاش ها تا زمانی که ملت نخواهند نتیجه نمی دهد . اگر یک ملتی تحت تاثیر واقعیاتی اندیشه اش را تغییر بدهد نشاندهنده اینست که این ملت نمیخواهد تابع سنت های آباد و اجدادی اش باشد و این افتخار ما ایرانیان است.آیا مردم (منظور ایرانیان آن زمان ) به این سادگی دست از اعتقاد خود می کشند ؟ مگر می شود مردم را به زور شمشیر مجبور کرد که از ته دل آیینی را قبول کنند؟!آیا می شود ملتی آنقدر زبون باشد که از همه چیز خود دست بکشد.))

ایشان استدلال می کنند یا مردم ایران آنقدر خوار بوده اند که به زور شمشیر اعراب مسلمان شده اند ، یا اینکه خودشان خواسته اند و از ته دل ایمان آورده اند. 
در واقع ایشان یک مغلطه مضحک می کنند و می گویند اگر ایرانیان از ته دل ایمان نیاورده اند، پس زبون و خوار بوده اند و در نتیجه می خواهند شنوندگان را مجبور کنند که استدلال ایشان را بپذیرند و بگویند مردم ایران از ته دل ایمان آورده اند،این روش برخورد، که روش آخوندی است.

بارها ایرانیان در جنگ شکست خورده اند، چندیدن بار نیز دینشان عوض شده است، از مهر پرستی و زرتشتی گرفته تا ....، آیا هر بار که دین خود را عوض کرده اند، آنها خوار شده اند ؟!یا هر بار که شکست خورده اند، زبون شده اند؟!

آقای بازرگان، مغلطه نیز حدی دارد، بعد از هجوم اسلام، مردم ایران بارها در مقابل شورش اعراب قد علم کردند ولی هر بار به وحشیانه ترین روش ، سرکوب شدند. 
آقای بازرگان، مردم ایران مجبور به قبول دین مغول ها نشدند، چون مغول ها بر عکس اسلام نمی گفت اگر کسی مسلمان نمی شود، باید بمیرد و کودکانش برده شوند!

آقای بازرگان، شکست خوردن در جنگ ، نشان از بی غیرتی یا زبونی یک ملت نیست، مردم ایران از اسکندر نیز شکست خورده اند، از چنگیز نیز شکست خورده اند. 
آقای بازرگان ، صد البته که می شود به زور شمشیر ، مردم جامعه ای را مجبور به قبول یک آیین به خصوص کرد، نمونه واضح آنرا می توان در فعالیت مبلغین دین مسیحی دید، آنها به آفریقا یا آمریکای جنوبی رفتند و مردم انجا را به زور شمشیر مجبور به قبول مسیحیت کرده اند، اکنون نیز تندرو ترین افراد مسیحی را می توان به راحتی در آفریقا دید. 

منطق قران و سیره محمد برای گسترش اسلام چه بوده است؟

منطق و دیدگاه  قران :
قَاتِلُواْ الَّذِينَ لاَ يُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَلاَ بِالْيَوْمِ الآخِرِ وَلاَ يُحَرِّمُونَ مَا حَرَّمَ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَلاَ يَدِينُونَ دِينَ الْحَقِّ مِنَ الَّذِينَ أُوتُواْ الْكِتَابَ حَتَّى يُعْطُواْ الْجِزْيَةَ عَن يَدٍ وَهُمْ صَاغِرُونَ
ترجمه: با كسانى از اهل كتاب كه به خدا و روز بازپسين ايمان نمى‏آورند و آنچه را خدا و فرستاده‏اش حرام گردانيده‏اند حرام نمى‏دارند و متدين به دين حق نمى‏گردند كارزار كنيد تا با [كمال] خوارى به دست‏خود جزيه دهند

بر اساس این منطق ، غیرمسلمانان (چه کفار و چه اهل کتاب مانند مسیحی ها) ،تنها سه راه پیش روی خود دارند:
روش اول: یا باید مسلمان شوند و طبیعتا خمس و زکات بدهند(پول زور به رهبر مسلمین و محمد) / روش دوم: یا باید جزیه بدهند(بخشی از درامد تک تک افراد جامعه)/روش سوم: یا باید جهاد کنند و بدست مسلمین کشته شده و زن و فرزندان آنها به اسارت و بردگی گرفته شوند.

روش مسلمانان نیز در برخورد با غیرمسلمین و جنگ با آنها بسیار وحشیانه و خشن است، چه آنکه قرآن می گوید:
مائده 33: إِنَّمَا جَزَاء الَّذِينَ يُحَارِبُونَ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الأَرْضِ فَسَادًا أَن يُقَتَّلُواْ أَوْ يُصَلَّبُواْ أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُم مِّنْ خِلافٍ أَوْ يُنفَوْاْ مِنَ الأَرْضِ ذَلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا وَلَهُمْ فِي الآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ
سزاى كسانى كه با [دوستداران] خدا و پيامبر او مى‏جنگند و در زمين به فساد مى‏كوشند جز اين نيست كه كشته شوند يا بر دار آويخته گردند يا دست و پايشان در خلاف جهت‏يكديگر بريده شود يا از آن سرزمين تبعيد گردند اين رسوايى آنان در دنياست و در آخرت عذابى بزرگ خواهند داشت

سیره محمد چگونه بوده است؟
برای دیدن سیره محمد کافیست نگاهی به جنگ او و فتح قلعه خیبر بیاندازیم. محمد شبانه به آنان حمله کرد، بیست و پنج روز مکان آنها را به محاصره گرفت، آن هم در حالی که زنان و کودکان در آن جمع به محاصره گرفته شده وجود داشته اند. بعد که آنان تسلیم شدند، تمام مردان را کشت و زنان و کودکان را نیز برده مسلمانان کرد. وحشی گری مسلمانان از اینجا مشخص است که اولا زنان و کودکان را نیز مشمول محاصره و گرسنگی کردند و از طرفی بعد از تسلیم شدن قبیله، محمد به زنان و کودکان نیز رحم نکرد. انتشار خبر رفتار و منش مسلمانان و محمد در قبایل اطراف، آنان را به وحشت می انداخت و آنها برای فرار از وحشی گری محمد، مسلمان می شده اند. علت رشد سریع و سرطانی اسلام صرفا همین بوده است، خوی وحشی محمد و مسلمانان!
دو نکته نیز لازم به ذکر است:

یک- اسلام به صورت پیش فرض، دین هر کودکی که متولد شود را مسلمان در نظر می گیرد.

ب- اگر کسی بخواهد از اسلام خارج شود، سزایش مرگ است. 

با این روش وحشیانه، البته که اسلام چون سرطان رشد می کند

پی نوشت: 
آقای بازرگان اگر جرات  مباحثه  دارد،  بیاید و با من مصاحبه کند، نه با یک خانمی که سوالش را با لکنت می پرسد و مشغول تملق این آخوند کراواتی است !

لینک این مطلب در بالاترین------در فرندفید-----در آزادگی------در ریشه ها


۲۳ نظر:

 1. دوستان زیاد سخنهای این بچه مسلمانها را جدی نگیرید آنها نیز همچون علی و محمد و دیگر بزرگانشان دهانشان همچون کونشان گشاد است

  پاسخحذف
 2. آیا واقعا اینقدر سخت است که یکبار در عمرمان به گذشته نگاه کنیم و بگوئیم اقا ما غلط مردیم،اشتباه کردیم؟! آقا جان اینقدر سعی نکنید دین اسلام را در هجوم بایران و غارت و کشتار و تجاوز به این اب و خاک بیگناه جلوه بدهید. از سوسک شدن میترسید؟ تازیان به ایران هجوم آوردند: کشتند، سوزاندند، غارت و تجاوز کردند، کتابخانه ها و مظاهر بزرگ تمدن ایران را نابود کردندهیچکس اجازه نداشت نام فارسی روی فرزندانش بگذارد. مردم را بمدت 200 سال مجبور به سخن گفتن بعربی کردند. طوری که مادران پنهانی زبان فارسی را ببچه های خود یاد میدادند. نکند شما فکر میکنید یکدفعه ایرانیها انقدر شیفته زبان و فرهنگ با افتخار عربی(!) شده بودند که همینجوری دلشان خواست اسمشان را هم عوض کنند و عربی حرف بزنند؟! یکبار 1400 سال پیش شکر اضافه خوردیم عربها را راه دادیم، یکبار 32 سال پیش دوباره نجاست مالیدیم به سرمملکت بدبختمان و آینده بچه هیامان، هنوز ول نمیکنید؟ هنوز میخواهید بزور این دین را موجه جلوه بدهید و دلیل بیاورید. اگر این دینتان اینقدر موجه است چرا برده داری را مطلقا ممنوع نکرده؟! خرید و فروش انسان را بدترین شغل میداند ام آنرا ممنوع نمیکند؟ چطور مشروب خوردن و نقاشی و مجسمه سازی از موجودات زنده را بلد بوده حرام کند ولی برده داری را نه؟ لابد میخواهید برای این هم یک دلیل خرکی دیگر بیاورید؟ چطور این دین پیشرفته شما اجازه میدهد یک نفر دیگر(پدر) کسی را بعقد ازدواج طفل خود بدون پرسیدن نظرش درآورد؟ چطور در این دین ففوق مدرن شما اگر پدر فرزندش را بکشد کسی عارضش نمیشود ولی مادر اگر همان کار را بکند قصاص میشود؟ و هزاران هزار مورد از این قبیل. دفاعهای بیهوده شما تنها تنفر مردم را بیشتر می کند.

  پاسخحذف
 3. درود
  این بازرگان از اون کسس کشای به تمام معنا بوده ها
  مرتیکه با سرمایه ی دولت در زمان پهلوی رفته فرانسه درس خونده اونوقت اومده محاسبه کرده که آب کر چه اندازه است.واقعاً که باید به ذهنیت دینی رید که ازش جز کثافت چیزی برنمی خیزد
  فری

  پاسخحذف
 4. به نام خدا
  سلام
  اگر کتاب دو قرن سکوت دکتر زرین کوب را بخوانید میبینید نه اسلام اون طرفیها اسلام درست حسابی بوده( در دوران اموی و بنی عباس جزیهء غیر اسلامی میگرفتند) و در عین حال ایرانیان هم خیانت ها در حق وطنمون کردند. خود شماها با این همه فحش دادن دارید آبروی "زبان پارسی " را خدشه دار میکنید. ( البته در ابعاد کوچک )

  پاسخحذف
 5. Omidvaram ke hala hala ha democrasy be Iran vared nasheh. Mardome a ma, yanei maha, hanose leiagat bahs e mantegei ro nadarim. Nemidoonam key garareh yad begirim keh nazar e mokhalef ro beshnovim va ba dalil va borhan on roo tajzieh va tahleil kardeh va rad ya gabool koonim. Hala be man ham fohsh bedein va barchasb e ajnabei bezaneid bebinam in vaze ta key peish mireh!!!

  پاسخحذف
 6. فکر می کنم که فحش نوشتن راحترین کاری باشه که آدم بخواد با نداشتن جواب ، خودش رو خالی کنه. اگر جامعه ما امروز درگیر هنجارهای این چنینی شده یکی از عواملش همینه که ما فقط خودمون رو صاحب حق می دونیم و به نظرات دیگران احترامی قایل نمی شیم.

  پاسخحذف
 7. دوست عزیز، وقتی‌ یک بحث با توهین و انگ آغاز میشود، به آن معناست که ما از قبل تصمیم خود را گرفتیم که صرفا طرف مقابل را وادار به قبول افکارمان کنیم و خود سر سوزنی آمادگی پذیرشی نداریم، به امید یادگیری چگونه گفتن و درست زیستن. واقعیت اینست که اکثر ما بیش از اندازه خسته ایم.

  پاسخحذف
 8. این صحبت های بازرگان مرا به یاد گذشته ای نه چندان دور انداخت که برخی از مردم در برابر سخنان مهندس مهدی بازرگان می گفتند که باید عمامه آیت اله طالقانی را بر سر بازرگان گذاشت...این ها همه آخوند های کت و شلواری هستند....

  پاسخحذف
 9. اگر مغولها و عربها نبودند،فارسها هنوز در جهل،خرافات و بی سوادی بسر میبردند.روح چنگیز خان شاد که این قوم وحشی را ادم کرد

  پاسخحذف
 10. آیا این ما نبودیم که در قرن بیستم این انقلاب را کردیم و به رژیم ملایان آزادانه آری گفتیم. من با سخنان آقای بازرگان موافقم و حقیقت اسلام را در تفاسیر زیبای ایشان از قران در وب سایتشان آموختم.

  پاسخحذف
 11. "اگر جامعه ما امروز درگیر هنجارهای این چنینی شده یکی از عواملش همینه که ما فقط خودمون رو صاحب حق می دونیم و به نظرات دیگران احترامی قایل نمی شیم."

  فعلا که گیر اصلی حکومت اسلام است. اصلاح طلبان هم از دموکراسی اسلامی حرف میزنند که تناقض است (دینی که کافر و مومن دارد و فقط سه دین دیگر را به رسمیت میشناسد و غیره و غیره). مسلمانان فعلا تناقض را رفع کنند (با دورغ و ماست مالی یا به زباله انداختن اسلام از زندگی اجتماعی) تا ببینیم.

  پاسخحذف
 12. "حقیقت اسلام را در تفاسیر زیبای ایشان از قران در وب سایتشان آموختم. "

  اسلام را از خود قرآن بشناسید. مثلا این:

  http://mamnoe.wordpress.com/آزادی-بیان-در-اسلام/

  بیشتر آن تفسیرها ماست مالی است بویژه در دوران جدید در مواجهه با پیشرفت علم و حقوق بشر و با سو استفاده از تناقضاتی که در قرآن و اسلام وجود دارد. هم خود محمد به علت مواجهه با شرایط واقعی پیرامون خود در تناقض بوده و هم مسلمانان بعدی (مفسرین و اسلامیان بعدی). بویژه پس از تسخیر سرزمینهای دیگر با شمشیر، اسلامیان با پدیده‌های نو و پیچیده‌تری نسبت به مسایل ساده صحرای عربستان مواجه شدند که راه حل آنها را در قرآن یا روش محمد پیدا نمیکردند یا اگر می‌یافتند فایده و کارایی نداشت. پس ماست مالی اسلامی (فقه) از همان موقع آغاز شد.

  مثلا اهل کتاب فقط مسیحی و زرتشتی و یهودی بودند ولی وقتی اسلام به هند و انبوه جمعیت هندو را دید، چاره‌ای ندید چز اینکه مدارا با هندوان را هم به همان شیوه مدارا با مسیحیان به اسلام بچسباند. هر موقع لازم شده از تغار ماست مالیشان موارد لازم را بیرون کشیده اند . همین الان دارد از اسلام دموکراسی بیرون میکشند که خنده دار است.

  پاسخحذف
 13. توبه آیه ۲۹:

  با کساني از اهل کتاب که نه به خدا، و نه به روز جزا ايمان دارند، و نه آنچه را خدا و رسولش تحريم کرده حرام مي‌شمرند، و نه آيين حق را مي‌پذيرند، پيکار کنيد تا زماني که با خضوع و تسليم، جزيه را به دست خود بپردازند!

  این خضوع و تسلیم، خواری هم ترجمه شده است.

  همین آیه نشان میدهد که اسلام با دموکراسی و هم نشینی انسانها با هم خوانایی ندارد. چون دلیل جزیه دادن را نپذیرفتن دین محمد دانسته، پرداخت آنرا خضوع و تسلیم و خواری میداند. در مقابل دموکراسی یعنی اگر روزی مثلا مردم ایران اسلام را نخواستند، بتوانند آنرا کنار بگذارند. چنین آیه‌هایی و دهها نمونه دیگر در قرآن، اجازه چنین چیزی را در سرزمینهایی که اسلام حاکم است نمیدهد. برقراری قانونهای اسلام در هر سرزمینی سم مهلک است و ۱۴۰۰ سال تجربه نیز این را ثابت نموده که نه دموکراسی از اسلام بیرون آمد و نه پیشرفت علمی و نه حقوق بشر. (مسلمانان گرامی، آخرین آزمایشتان را کردید و ۳۲ سال به شما فرصت داده شد و گند زدید: جمهوری اسلامی و خمینی) منتسب نمودن پیشرفت علمی دوران بنی عباس (که در ضمن شیعیان از آنها متنفرند و زمان در عزلت نگاه داشتن امامانشان بوده) به اسلام هم بی مورد است. آن پیشرفت علتهای مختلف داشته، از جمله برخورد فرهنگها به علت حمله عرب، به نسبت سکولارتر بودن مامون و هارون الرشید و منصور (منظور سکولاریسم امروزی نیست) و آخر اینکه اگر این اسلام عرضه داشت در همان زادگاه محمد یعنی عربستان علم تولید میکرد که هیچ زمانی نتوانسته این بکند. هر چه به نام دوران زرین اسلامی یاد میشود از ایران، میان رودان (عراق) و اندلس است و نه جاهای دیگر سرزمینهای اسلامی. و مهم همان طویله محمد است که هیچ وقت، هیچ دانشمندی تولید نکرده بجز شاید ماست مالی فقه، که همان دین است و نه دانش.

  اسلام یک حزب سیاسی است و تنها دینی که اکثرا با شمشیر جلو رفته و گسترش یافته است. در رده بعدی هم مسیحیت قرار دارد ولی خیلی کمتر.

  پاسخحذف
 14. آیا اسلام برای ایران علم آورد؟

  http://www.zandiq.com/articles/0000000385.shtml

  پاسخحذف
 15. بحث های مختلفی وجود داره در این رابطه که اسلام با زور شمشیر گسترش پیدا کرده. به نظر من مشکل اصلی مطلق گرایی در بین هواداران و مخالفان این ایده است. تفاوت تاریخ با ریاضیات همینه که نمیشه قضاوت مطلقی از یک پدیده داشت. بهترین جواب من به کل این بحث اینه که: اسلام توسط عوامل متعددی در ایران توسعه یافت. توسل به زور هم یکی از این عوامل بوده و نه تنها دلیل. بعضی ها با آغوش باز اسلام آوردند، بعضی ها به دلیل منافعشان، بعضی ها از روی ترس و ... مطلق فکر نکنید دوستان و به قانون نسبیت همواره توجه کنید، درود بر روح بزرگ انیشتین :-))) چطوری باید تو بالاترین عضو شد؟

  پاسخحذف
 16. سی و اندی سال پیش اگر کسی جرات پیدا میکرد عقیده غیر دینی بیان کند، خود ما مردم،پدرش را در میاوردیم. الان اگر کسی بگوید مسلمانم پدرش را در میاوریم. تا زمانی که تک تکمان دست از افراط و تفریط و افکار مستبدانه بر نداریم، اگر موفق به تغیر حکومتی هم شویم، فقط نوع دیکتاتوری را تغیر داده ایم.

  پاسخحذف
 17. دین باید از سیاست به کلّ جدا باشه. چیزی مثل دموکراسی اسلامی وجود نداره. دموکراسی اسلامی یعنی‌ چی‌؟ یعنی‌ دوباره قوانین باید مطابق با قرآن باشن؟ لطفا یکی‌ به من بگه دموکراسی اسلامی یعنی‌ چی‌؟ چیش اسلامیه؟ پس من و کسانی‌ که از دین اسلام بیزار هستیم چی‌؟ ما هم حق ابراز نظر خواهیم داشت؟ دموکراسی فقط با جدایی از مذهب امکان پذیر و قابل قبول هستش.

  پاسخحذف
 18. لطفا الله رو الله بنامید و با کلمه خدا جایگزینی نکنید. وقتی‌ که الله را خدا مینامیم یعنی‌ داریم به الله کلی‌ امتیاز میدیم. درضمن این بی‌احترامی به ادیان دیگر هم هست.

  پاسخحذف
 19. این بازرگان به اندازهٔ هر آخوندی کثیف هستش. من هیچ فرقی‌ نمیبینم.

  پاسخحذف
 20. اخوندش که بوی کون بده، دیگه از بقیشون چه انتظاری دارید. دین کثافتی که از یک مشت عرب کون برهنه ۱۴۰۰ سال پیش منشأ گرفته باشه جز این نمیشه. فیلم لواط آخوندی که عمامه‌اش رو زیر زانوش گذاشت تا به بچه بسیجی‌ تو توالت مسجد حال بده رو اینجا ببینید. یکی‌ از کسانی که میشناسم و در جامعه بسیجی‌‌ها رفت و آامد داشت میگه بساط کونی‌ بازی بین بسیجی‌‌ها حسابی‌ گرمه
  http://holycrime.com/CrimeDoc60.asp

  پاسخحذف
 21. این تلاشها بی‌ارزش‌تر از آن است که باعث کتمان حقیقت شود. آنقدر انسان کشته شده در حمله اعراب به ایران که دلیل پذیرش اسلام از سوی ایرانیان نیاز به توضیح ندارد.

  http://graylove20.blogspot.com/2011/02/blog-post.html

  با این مغالطات را به جایی نمی‌برید.

  پاسخحذف
 22. چندتا.باصطلاح.دکتر.مهندس.که.درخارج.کشور.و.داخل.کشور.بودند.برای.اینکه.به.بهشت.ببرندشان.شروع.کردند.باکمک.اربابهای.بیگانه.شان.تبلیغات.موذیانه.شیعی.کردن.علی.شریعتی.که.بااجازه.ساواک.مدتها.درحسینیه.ارشاد.عرعرمیکرد.مهندس.بازرگان.و.پسرش.عبد.علی.بازرگان.مصطفی.چمران.ساوه.ای.که.دریکی.ازسازمانهای.علمی.درامریکا.کارمیکرد.ناگهان.باصادق.قطب.زاده.وارد.مصر.شدند.و.زیر.سایه.عبدالناصر.مصری.دوره.چریکی.دیدند.و.چمران.ناگهان.سر.از.تل.زعتر.برای.چریک.بازی.دراورد.ابراهیم.یزدی.که.خودش.میداند.برای.چه.سازمانی.درامریکا.پادویی.میکرده.بنی.صدر.که.بوده.؟این.دکتر.مهندسهارا.کدام.ایرانی.میشناخته.که.با.خمینی.واردایران.شدند.وبرای.مردم.ایران.حکومت.اسلام.عربی.تجوبز.کردند.عبدالعلی.بازرگان.از.چه.محلی.امور.مالی.خودرا.میگذراند؟.اوکه.ثروتی.نداشته.این.روضه.خوان.فکلی.بدستور.چه.سازمانی.تبلیغ.دین.عربهارامیکند.؟این.شخص.وبقیه.در.خونهای.ریخته.شده.جوانان.ایران.و.به.فحشاکشیده.شدن.صدها.هزار.دخترایرانی.وبه.اعتیاد.کشیده.شدن.میلیونها.جوان.ایرانی.شریک.خمینی.هستند.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.