دوشنبه، فروردین ۰۸، ۱۳۹۰

احترام به عقاید : آیا به عقیده هیتلر هم باید احترام گذاشت ؟!/چرا من به عقاید مسلمانان توهین می کنم؟!


زمانی که منتقدین می خواهند به نقد اسلام بپردازند و وحشی گری موجود در اسلام را نشان می دهند، با استدلال مسلمانان مواجه می شوند که باید به عقاید دیگران احترام گذاشت. اصولا احترام گذاشتن به عقاید دیگران کار احمقانه ای است ، چرا که نمی توانید به عقیده همه احترام بگذارید. ما حق داریم هر عقیده ای را نقد کنیم، این شامل ادیان و اعتقادات همه می شود. 

لطفا توجه بفرمایید که، 

الف- میلیونها عقیده در دنیا است که بعضا با هم اختلاف و همپوشانی بنیادی دارند، مثلا اگر بخواهیم به عقاید سنی ها احترام بگذاریم، باید به بخشی از عقیده شیعه ، بی احترامی  کنیم !!  حال تصور کنید که میلیونها عقیده در دنیا است! احترام گذاشتن به عقیده دیگران کاری غیر عملی است. 

ب- آیا مثلا باید به عقیده هیتلر هم احترام گذاشت ؟! 
به عقیده چنگیز چه ؟! خامنه ای نیز عقیده خودش را دارد و خودش را نماینده خدا می داند ، پس باید به عقیده او هم احترام گذاشت ؟!

سه- تا زمانی که عقیده شما ، اره در ماتحت ملت نکرده است، کسی کاری به آن ندارد، اما دین شریف اسلام، باعث نابودی کشور  و زندگی مردم کشور ما شده است، چگونه توقع دارید  سکوت کنیم و حرفی علیه آن نزنیم؟!

چهار- این چه دین بند تنبانی و مسخره ای است که با نقد و شوخی  اینگونه به لرزه در می آید ؟!

پنج- زمانی که اسلام بندتنبانی شما ، من  غیر مسلمان را نجس می داند، شما کجا بودی که اعتراض کنی و بگویید بی احترامی نکنید !اسلام به عقیده من که هیچ، به خود من توهین کرده است !!
ذکر این نکته نیز لازم است : عقیده شما که اسلام است زندگی بسیاری را به باد فنا داده است.  
مساله این است که این عقیده زندگی میلیونها انسان را فنا کرده و اگر با آن مبارزه نشود، میلیونها زندگی دیگر را نیز فنا می کند، کسی  از توهین کردن لذت نمی برد ولی براستی چه کسی مرز توهین و انتقاد را مشخص می کند ؟! این محدودیت با اصل آزادی بیان در تناقض است. آیا اسلامی که به صراحت می گوید کسانی را که اسلام نمی آورند را بکشید(برابر نص صریح قرآن) ، می تواند توقع داشته باشد کسی حتی شوخی هم نکند؟! اسلام حتی حق حیات را برای غیر مسلمانان قایل نیست، چه رسد احترام به عقاید دیگران

 بعضی از مسلمانان  پا را فراتر می گذارند و می گویند این کار نقض حقوق بشر است !

ما در حقوق بشر ، دو بحث جداگانه داریم: 

یک- آزادی عقیده: یعنی شما و بنده مجاز هستیم که هر عقیده ای را برگزینیم، 
دو - آزادی بیان: یعنی من و شما حق داریم هر عقیده ای را نقد کنیم. 

به دیگر عبارت، ایمان به هر عقیده ای همانقدر آزاد است که نقد آن عقیده آزاد است. 

لینک این مطلب در بالاترین------در فرندفید ------در آزادگی 

۲۹ نظر:

 1. حضرت محمد (قرمساق) حتی به دین خود عرب‌ها بی‌ احترامی کرد و تمام بت‌های مکّه رو شکوند و فقط اجازهٔ عبادت بت الله رو به عرب‌ها داد. این هم بدونید که بت الله قبل از محمد وجود داشته و جزو مهمترین بت‌های قوم قریش بوده. همانطور که میدانید اسم عموش عبدالله بوده است. این بی‌احترامی‌ها به آنجا سر کشید که اکثریت ادیان خاورمیانه به خاطر کشت و کشتار غیر مسلمانان و تجاوز به زنهایشان و دخترانشان و دزدی املاکشان و وحشیگری عرب‌ها نابود شدند.

  پاسخحذف
 2. این وظیفه هر انسان روشنفکر و آزادیخواه هستش که با جهل، خرافات، نادانی و ایدئولوژی‌های دیکتاتوری مبارزه بکنه. اسلام تنها یک دین نیست بلکه یک ایدئولوژی دیکتاتوری هم هستش. به ادیان و عقایدی که به دیگران احترام میگذارند می‌شه و باید احترام گذاشت ولی‌ نه به عقایدی که حتی اجازهٔ زندگی‌ رو هم به شما نمیدن.

  پاسخحذف
 3. من به عقاید همه احترام میگذارم. لطفا شما هم به عقاید من احترام بگذارید.

  پاسخحذف
 4. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
 5. كساني به لينكهاي شما مثبت ميدهند كه حتي نمي دانند عبدالله اسم پدر پيامبر بوده يا عموش تو هم هرچه دلت بخواهد به اسلام فحش بده قرآن هيچ جا به صراحت دستور قتل كافران رانداده است غرض ورزي شما اجازه نمي دهد تاريخ دقيق اسلام وتفسير قرآن را بخوانيد وبدانيد به چه مناسبت آيه اي نازل شده است تازه نجس بودن كافر در اسلام چيزي مثل نجس بودن خوك در فقه اسلامي است وبراي افرادي مثل شما نجس بودن معنا ندارد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. چه فرقی دارد که دشمن ما کدام خری باشد عمویش یا عمه اش ! مهم این است که این قوم کثیف به ما ستم کرده اند چه فرقی دارد که آیه را از کجایشان در آورده اند مهم این است که این آیه زشت و ضد بشری بوده. امروزه پروش خوک در قفس های ویژه بسیار بسیار پاک تر است از زندگی بسیاری از مسلمانان که من دیده ام. چرا خوک نجس چرا ایرانی نجس و فقط عرب پاک باشد شما بروید ایرانیان آشوری را ببینید پاکیشان راببینید و خجالت بکشید. که البته خجالت برای شما معنی ندارد!

   حذف
 6. به نام خدا
  سلام
  "اصولا احترام گذاشتن به عقاید دیگران کار احمقانه ای است ، چرا که نمی توانید به عقیده همه احترام بگذارید. ما حق داریم هر عقیده ای را نقد کنیم، این شامل ادیان و اعتقادات همه می شود. " احترام گذاشتن به عقاید دیگران کار احمقانه ای است چون ما بلد نیستیم نقد کنیم ؟ "بخواهیم به عقاید سنی ها احترام بگذاریم، باید به بخشی از عقیده شیعه ، بی احترامی کنیم !!" آیا احترام گذاشتن به معنی قبول کردن است ؟ فارغ از نام هیتلر ، این روحیه دیکتاتوری است که حرمت "احترام" گذاشتن را از بین میبرد. هیتلر ، من یا شما و یا هر کس دیگری روحیه دیکتاتوری به خرج بدهیم و به حریم دیگران وارد شویم حرمت "احترام" را میشکنیم؟ عجیبه ! چطور این دین شریف اسلام در دوره شاه عباس باعث افتخار میشود در دوره جمهوری اسلامی باعث فلاکت میشود ؟! نه اون زمانش اسلام بود و نه حالا اسلام است. تکرار "ادعا" دلیل بر اثبات آن نمیشود.من و شما دلمون خونه از حکومت ظالمانه آقای خامنه ا که دلیل نمیشه هر چی او ادعا کرد راست باشه. آقای احمدی نژاد میاد میگه ایران آزاد ترین کشور دنیاست. دروغ گفته ؟! کجا اینقدر آزادانه دروغ، تهمت و بی حیایی در یک دولت باب هست ؟ آدم منافق سه تا نشانه داره : دروغ میگوید ، خلف وعده میکند به امانت خیانت میکند. آقای احمدی نژاد چند تاشو نداره ؟! "این چه دین بند تنبانی و مسخره ای است که با نقد و شوخی اینگونه به لرزه در می آید ؟! " نقد یعنی چی ؟ لغتنامه دهخدا :" خوب و بد کلامی را آشکار ساختن ." و پیش نیاز خوب و بد کلامی را آشکار ساختن بی طرفیست. من راه بیفتم بگویم یهودی پیففف یکی ازم بپرسه از دین موسی چه میدونی هیچی ندارم بگویم. میتونم بهش بگویم با دینش شوخی کردم تو چرا تحمل نقد را نداری ؟ میتونم بگویم دینت به لرزه دراومد ؟ " زمانی که اسلام بندتنبانی شما ، من غیر مسلمان را نجس می داند، شما کجا بودی که اعتراض کنی و بگویید بی احترامی نکنید !اسلام به عقیده من که هیچ، به خود من توهین کرده است !! " از این بگذریم که من قبلا از گمنامیان دفاع کردم صرفا به این میپردازم که شما عقیده داری راه بهتری آورده ای در حالیکه در جاهائیکه نقاط ضعف میدانید رفتار مشابه خرج میدهید ؟ شما میگویید حقوق بشر و از آن دفاع میکنید در حالیکه خودتون نقضش میکنید. شما دین 1 میلیارد آدم را مسخره شمردید و آن را نقد خواندید . شما میگویید دموکراسی ولی وقتی 1 میلیارد آدم به شما میگویند نه ! شما میگویید ضد حقوق بشر هستند و باید ریشه عقیده آنها را برانداخت. هر کس خدایی دارد و من خدای پر از جمع نقیضین را دوست ندارم.

  پاسخحذف
 7. یك نگاهی به كامنتهای مقالاتتان بیندازید. پر از فحشهای ناموسی است. شما اول آنها را حذف كنید؛ باقی حرفها پیشكشتان.

  پاسخحذف
 8. kazemita برای چی‌ باید کامنتها حذف بشن؟ این تابوی اسلام و امامان و مقدسات باید شکسته بشن. بخاطر همین چرندیات مردم خودشون رو به کشتن میدان یا حتی حاضر هستند دیگران رو سرکوب بکنند یا بکشند. اگر این بسیجیان احمق یا حتی کسانی‌ مثل شما به این خرافات اعتقاد نداشتند امسال خمینی و خامنه‌ای و جنتی‌ها و دیگر آخوند‌ها هیچ قدرتی‌ نداشتند.

  پاسخحذف
 9. شناسایی شد:
  آخوند گمنامیان از عناصر کددار وزارت اطلاعت معروف به حاجی شکری و دارای 3 نام کاربری mitra و gomnamian و sashtyani ملقب به سام در بالاترین میباشد که هدف اصلی تعریف شده برای ایشان ایجاد اختلاف در بین کاربران سایت بالاترین میباشد، به زودی اطلاعات بیشتری از این مزدور بسیجی منتشر میشود

  پاسخحذف
 10. ناشناس بالایی‌: اینقدر کس شعر نگو. چند کلاس مدرسه رفتی‌؟ داری بچه خر میکنی‌؟ اگه روت رو کم نکنی‌ شمارهٔ تلفنت رو با آدرس خودتو خواهرتو میزارم تو اینترنت.

  پاسخحذف
 11. اسلام عقايد خودش را صراحتا بیان می کند و کسانی که ایمان نمی آورند وبعد از شناخت با آن روبرو می شوند را حیوان بلکه بدتر معرفی نموده است، وهمچنین فحشهای مخالفین ومنکرین دین را هم در قرآن ذکر کرده است. وابایی از ذکر آنها نداشته است.

  اما نکته ای که اینجا خدمت شما بگم اینه که:

  اسلام تنها دینی است که روحانی را نمی پذیرد واز آن بیزار است، ودر قرآن به صراحت گفته است، که بسیاری از روحانیون مال مردم را با باطل می خورند، وسدی هستند در مقابل دین خدا

  انچنان که شاهدش هستیم تو ایران عزیز ما

  پیامبر در طول عمرش بعد از اینکه او را از شهر و دیارش بیرونش کردند ومال وزندگیش ویارانش را به یغما بردند وجنگهای زیادی علیهش کردند فقط یه نفر را کشته است، ( به دست خود ایشان) اون هم زمانی بوده که شخص به او هجوم آورده بوده.

  یکسر اعمال در قرآن نیست اما ایه ای که صاحب مقاله گفت: زمانی است که جنگ بین دو گروه صورت گرفته است. ودر قبل از آن ایه وبعد از آن آیه وجود داره مبنی بر صلح است نه جنگ.

  زن گرفتن وزن دادن وخوردن غذای اهل کتاب ومجوس جایز شمرده شده است اگر بنا بر کشتن وعدم روابط بود که این اایات معنایی نداشت.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. البته درسته اسلام زن گرفتن از کفار را جایز می داند ولی دست دادن با آنها را نجس و گناه می داند و خونشان را روا می داند، یعنی کفار را فقط برای زنانشان می خواهند چگونه است که دست کافر نجس است ولی فرج کافر خوب است!؟ اسلام همان است که به سرزمین تو تجاوز کرد چقدر آدم باید بی غیرت بی وطن بی ناموس باشد که از غاصبان کشورش دفاع کند. فقط متاسفم

   حذف
 12. ehteram na vali tolerance baraye ham zisti lazeme ehteram pasandideye chizi hast ke behesh eteghad darim

  پاسخحذف
 13. به نام خدا
  سلام
  شما بیجا کردی که بدون ارائه مدرک گمنامیان را متهم به اطلاعاتی بودن میکنی. در ضمن تو همین وزارت اطلاعات هم کم نیستند کسانی که برای امنیت تک تک ما تلاش میکنند و هدفشون هر چی که باشه به هر حال امنیت را برای ما به ارمغان میارند. کار به قشر کثافتشون ندارم. خوب و بد را با هم بگوییم.

  پاسخحذف
 14. ناشناسی پیام مسخره ای گذاشته به این مضمون :
  ناشناس گفت...
  شناسایی شد:
  ((آخوند گمنامیان از عناصر کددار وزارت اطلاعت معروف به حاجی شکری و دارای 3 نام کاربری mitra و gomnamian و sashtyani ملقب به سام در بالاترین میباشد که هدف اصلی تعریف شده برای ایشان ایجاد اختلاف در بین کاربران سایت بالاترین میباشد، به زودی اطلاعات بیشتری از این مزدور بسیجی منتشر میشودناشناس گفت...))
  -----------------------------------------------------
  یک-
  اگر کسی یک ذره با بالاترین آشنا باشد می داند که میترا ، مدیر بالاترین است (بعد از مهدی یحیی نژاد) و همان بانو بالایار است!!
  سام آشتیانی نیز، یکی از طنز نویسان آتئیست است.
  اینکه کسی ما سه نفر را با هم قاطی کند، نشان می دهد شعورش در حد بزغاله است !!
  --
  دو-
  کاربری در کودتای 28 آذر ، آتش بیار معرکه بود و تمام درگیری های بالاترین از او آغاز شد.
  چند وقت پیش سوتی داد و همه فهمیدند که او یک اطلاعاتی است که مشغول جاسوسی کاربران منتقد اسلام و رژیم است.
  چون در بالاترین نمی تواند غلطی بکند، آمده و اینجا به من انگ می زند(داستان جاسوسی او را در بخ نظرات لینک همین پست از وبلاگ من در بالاترین می توانید ببیند)
  سه-
  همانقدر انگ مزدوری به من می چسبد که صفت آزادی خواه بودن و یا با شرف بودن به خامنه ای و مزدورانش می چسبد
  چهار-
  خوانندگان این وبلاگ، هم مرا شناخته اند و هم با عقاید من آشنا هستند.
  کسی که اسلام را نقد می کند (دینی که رژیم بر آن بنا شد) و با مطالبش به رژیم حمله می کند؛ چگونه می تواند مزدور رژیم باشد ؟!

  پاسخحذف
 15. به بهانه مطلب: آی ملت ، به جز سلطنت‌طلب‌ها، مجاهدین، خارج‌نشین‌ها، کمونیست‌ها، سکولارها، خداناباورها، مذهبی‌ها، لاییک‌ها و هرکس دیگر... که دیروز در بالاترین چاپ شد.
  با ارز معذرت، من عضو بالاترین نیستم و میخام از این فرصت استفاده کنم و به همه هشدار بدم که مطلب بالا مشکوک هاست و به احتمال زیاد توسط وزارت اطلات و شخص مزدور جانی مصلحی طراحی شده برای تفرقه در صفوف جنبش. آخوند کدیورهم به نظر میاد یک سناریوی موزون رو با مصلحی دنبال میکنه. اکثر کامنت هایه مطلب فوق هم توسط سربازان گمنام سایبری نوشته شده. حالا جلادان و قاتلان از قربانیان طلب کار شدند. آقای کدیور دیگه امداد های غیبی برای کمک به رژیم جنایتکار بسه!
  دوستان عزیز، هر کس که در فکر متفرق کردن اتحاد برای سرنگونی رژیم ددمنش خمینی - خامنه ای هاست را ترد کنید. هر کس در این مبارزه اگر بخد صداقتش رو نشون بده باید بگه: لعنت بر روح خعمینی دجال و مرگ بر خامنه ای. همانطور که تمام وابستگان به رگم خمینی برای اثبات وفاداری خود در قتل عام سال ۶۷ میبایست تیر خالص به یک زندانی اعدامی میزدند. (به قول محسن نوربخش - رئیس بانک مرکزی رژیم در دورانه خمینی دجال) . حال آقایان کدیور و دوستان باید ثابت کنند که تیر خالص نزدند، اگر اینکار رو کردن باید مینیمم عذر خواهی کنند نه اینکه پر رویی و زبان درزی. زهی بیشرمی!!!

  پاسخحذف
 16. درود بر شما

  بدون خواندن این مطلب متوجه کلمه هیتلر شدم

  این هم پنجره ای به دور از رسانه ها و مطالب پیروز شوندگان جنگ دوم جهانی
  http://www.amordad.net/forum/index.php?topic=11286.msg86590#msg86590

  پاسخحذف
 17. آخه چرا شما اسلام رو از دید کسی که اون رو اجرا میکنه میبینید...آخوند میگه من اسلام رو اجرا میکنم و شما هم اونی رو که اجرا میکنه میگید اسلام و بعد میاید دربارش میویسید
  اسلام رو از نگاه خودش بررسی کنید نه اینکه کسی که میگه من مسلمونم و بیاید اون رو بررسی کنید و بگید این اسلامه
  ضمنا کجای قرآن میگه فردی که اسلام نداره رو بکشید مگه محمد ابن عبدالله هرکس که اسلام نداشت رو میکشت،مگه بعد از فتح مکه توسط مسلمانان کسانی که اسلام نیاوردند را محمد کشت...
  یا کجای قرآن میگه کسی که اسلام نداره نجسه مگر محمد ابن عبدالله با کسانی که اسلام نداشتند معاشرت نمیکرد،او با آغوش باز توی سلام گفتن به تمام افراد پیشی میگرفت و حتی با آن ها دست میداد...
  باور کنید فقط کمی دانستن تاریخ همه ی این ابهامات رو بر طرف میکنه

  پاسخحذف
 18. امید جان،
  آیه 29 سوره توبه را بخوانید، می بیند که می گوید کسی که اسلام نمی آورد رابکشید.
  اصلا اسلام به همین روش پیشرفت کرده است.

  پاسخحذف
 19. خطاب به مدیر وبلاگ و منتقدان اسلام لطفا اسلام ناب اخوندی را با اسلام الله مقایسه نکنید.
  من خودم منتقد اسلامم
  1- دینی که اخوندان به نام اسلام در ایران ترویج کرده اند دین اسلام نیست.
  2-هیچ یک از اعمال و رفتار اخوندان را نمیشه در دین اسلام پیدا کرد.
  3-ریدم به اسلامی که ولی فقه ان در حدسیکل هم سواد ندارند خونخوار جنایتکار قاتل چپاولگر هم است و 4تا توله سگ خوتخوار از این کفتار(خامنهای) پیروی میکنند.
  یکی به من جواب بده ایا پیامبر اسلام محمد دستور به قتل منتقدان دگر اندیشان روشنفکران دانشجویان فیلمسازان و مهم تر از ان مسلمانان ((که در خیابان های تهران وسایر شهر های ایران به دست سگان ولایت کشته میشوند)) و....داده است؟

  پاسخحذف
 20. دوست بالایی، شما هم مثل اینکه مثل اکثر مسلمانان از دین و پیغمبر الله کم می‌دانید. جواب شما آره است. پیامبر اسلام شخص بسیار کثیفی بوده. ایشون شخصاً آدم کشتند و فرمان کشتار هزاران هزار انسان و به بردگی کشاندن زنان و کودکان را داده‌اند. خمینی و خامنه‌ای با جنایت‌هاشون پیش پیغمبر اسلام لنگ میندازند. محمد جزو وحشی ترن اشخاص در دنیا بوده و دست چنگیز مغول، هیتلر و استالین رو از پشت بسته! لطفا قرآن و حدیث‌ها رو به فارسی بخون.

  پاسخحذف
 21. بله،
  همین محمد بود که دختر 6 ساله ابوبکر یعنی عایشه را به همسری گرفت و در سن 9 سالگی به اون تجاوز کرد
  تا قبل از مرگ خدیجه ، جرأت نداشت زن بگیره ولی بعد از مرگ خدیجه یکدفعه عقده های جنسی اش سر باز کرد و تا دلت بخواد زن گرفت و حال کرد و حتب به زن پسرخوانده اش هم رحم نکرد.
  پیشنهاد می کنم حتما کتاب « 23 سال» نوشته مرحوم علی دشتی که به دست وزارت اطلاعات کشته شد را دانلود کنید و بخونید.

  پاسخحذف
 22. الف - اسلام واقعی این نیست؟

  پس کدام است؟ یک نمونه تاریخی را مثال بزنید که "اسلام واقعی" در آن وجود داشته است! شما کدام یک از کشورها و جوامع اسلامی را میتوانید به عنوان نمونه نام ببرید که در مورد حقوق بشر، دموکراسی، در این ۱۴۰۰ سال سر آمد جهان بوده است؟ حتی صدر اسلام آقای خمینی هم سرشار از راهزنی، غارت، باجگیری از دیگر پیروان خدا پرست ادیان ابراهیمی (ماجرای فدک)، ثروت اندوزی، زنباره گی، غلام و کنیز (برده داری) بوده است.

  میفرمائید که قران میگوید که "هیچ اجباری در دین نیست". خوب بود که اضافه میفرمودید که: "چنانچه اموال، ناموس خود را در اختیار مسلمین بگذارند" (رجوع بفرمائید به سوره نسا و مجددا به قضیه فدک)

  از ائمه فرقه مندرآوردی شیعه (خود شیعه زاده میباشم) نام آوردید. خوب بود که اضافه میفرمودید که امام حسین در لشکر کشی معاویه به قبرس شرکت داشته است. خوب بود میفرمودید که امام حسن «المِطلاق» (طلاق دهنده، تعداد زنان او را نود نفر و تعداد متعه های او را سیصد تا چهار صد نفر نوشته‌اند) امام دوم فرقه شیعه، سالی ۲ میلیون درهم از معاویه دریافت میکرده است. خوب بود اضافه میفرمودید که در زمان امامت برادر ایشان، امام حسین، این مبلغ به ۴ میلیون درهم در سال ارتقاء پیدا کرد! (آقا زاده گی سابقه ای بس طولانی در این دین مبین دارد) و چنانچه دعوت کوفه و وسوسه خلافت و ریاست به سر ایشان نمی افتاد، جریان مبالغه آمیز و سوال برانگیز کربلا و بقول شما "قیام آزاده گی" ایشان هم هرگز به وقوع نمی پیوست.

  آقای دکتر شریعتی و دیگر "روشنفکران دینی" ( تضاد کلمه) دانسته و یا ندانسته، با دادن یک تصویر غیر واقعی و اتوپیایی از اسلام به مردم و با بیراه کشیدن حرکت آزادی خواهی ایرانیان، از مشروطه تا به امروز، ضربه ای هولناک به احقاق اهداف مدنی ما زده اند.

  نه دوست عزیز، اسلام واقعی همین است که ما در ایران، عربستان و افغانستان طالبان شاهد آن هستیم و بس.

  ب -

  ۱- زمانیکه دین شما، سر از آستین حکومت در میآورد و در کوچکترین تصمیمات شخصی مردم فضولی میکند، بسیار طبیعی استکه مسیر نقد "حکومت دینی" سرانجام به نقد همان دین بیانجامد. یک دولت سکولار، بزرگترین حامی احترام به اعتقادات مذهبی است، چنانچه در حیطه خصوصی افراد باقی بماند ( که نماند ).

  ۲- حکومت غاصب دینی در ایران و "دینداران"، هیچ طرز فکر دگر اندیشی را تحمل و محترم نمیدارند ( نگاه کنید به تعطيلی علوم انسانی دانشگاه ها و قتلهای زنجیره ای ) ولی خواستار تحمل و احترام به عقایدشان میباشند. چرا؟ بهائيان و دیگران که جای خود دارند، اما چگونه استکه حتی مسلمانان سنی هم در تهران حق ساخت مسجد ندارند؟ پس احترام به عقاید دینی ایشان چه شد؟

  ۳- در شرایطی که حکومت جهل و دروغ حاکم، با اتکاء به خرافات و دروغ های مندرآوردی ۱۴۰۰ ساله دینی، خصوصا فرقه شيعه ( بخوانيد روایات و حدیث) و تفسیر قرآن ( بخوانيد ماله کشی و توجیه تناقصات قرآن )، مردم ما را دچار خفقان کرده اند، پرواضح استکه در چنین شرایطی روشنفکران ما میبایستی به رسالت و مسئوليت افشاگر خود وفا کنند.

  مهران

  پاسخحذف
 23. متاسفانه نویسنده مطلب تفاوت بین نقد و توهین رو هم متوجه نیست!

  اکثر منتقدین هر در امری از باسوادترین افراد در زمینه مربوطه هستند، آیا کسی که چشمش رو بسته و به هر دلیلی به شخص یا تفرکی توهین می کنه، اصلا میشه گفت این فرد فهم و شعور داره؟ انتقاد بر اساس بیشتر لغت نامه های فارسی به معنی "برگزیدن بخش نیکوی چیزی" و توهین به معنی " و توهین به معنای "خوار شمردن" هست!
  حامیان افکاری مثل طرز تفکر شما (من جمله لیبرال دموکرات ها) خود از جانیان تاریخ بوده اند.
  آزادی از دید حقوق بشر طبق مقاله 19ام ICCPR با استنثنائی به نام "احترام به حقوق و آبروی دیگران" مواجه هست. آیا شما به حقوق مسلمانان احترام گذاشتید؟ این گونه مقالات یک جانبه و پر از توهین در سرتاسر آن خود عین زیرپا گذاشتن حقوق بشر هست.
  دوست عزیز، شما حرف از چه کسی می زنید؟ حکومت قبلی ایران؟ مسیحیان؟ یهودیان؟ هخامنشیان؟ لیبرال ها؟ کمونیست ها؟؟ تک تک این گروه ها بزرگترین جنایات تاریخ را به دنبال گذاشته اند... در مورد جنایات اکد و بابل چی می دونید؟ درباره اباحه گریهای مسیحیان، درباره پولس؟ بفرمائید "انتقاد" کنید... آب خرد و توهین با هم به یک جوب نمی رود.

  پاسخحذف
 24. سلام
  با نظرتان در مورد اسلام موافقم من حافظ کل قرآن بوده ام و در مورد اسلام اطلاعات بسیار بیشری دارم که در این مجال نمی گنجد و البته به همه دوستان عزیز توصیه میکنم که بیشتر در مورد تاریخ اسلام مطالعه کنند هرچند که میدانم شما هموطنان دلبندم با احساسات پاکتان یقینا اگر آنچه که من از این دین میدانم بدانید و از ناگفته های تکان دهنده تاریخ اسلام مطلع شوید بشدت متاثر و خشمگین خواهید شد و البته این ناشی از روح لطیف و احساسات پاک و عزیز شماست که تحمل زشتی را ندارید و به بیرحمی و عافیت طلبی و هوس رانی عادت ندارید ولی عزیزانم برای اینکه افراد بیشتری حرفتان را بپذیرند باید بردبار باشید اگر ما مانند آنها تندخو باشیم پس فرق ما با نویسندگان قرآن چیست؟ حرفتان راست است ولی صبرتان کم است.
  زنده باشید

  پاسخحذف
 25. ای اهل کتاب ...... چرا می خواهید داستان را به گونه ای دیگر جلوه دهید ........ ما را می کشید ....... دست کم بگزارید ما به شما توهین کنیم .......سوره توبه آیه 123

  يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ قَاتِلُواْ الَّذِينَ يَلُونَكُم مِّنَ الْكُفَّارِ وَلِيَجِدُواْ فِيكُمْ غِلْظَةً وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ.

  ای کسانیکه ایمان آورده اید، کافرانی که نزد شمایند را بکشید! تا در شما درشتی و شدت را بیابند. و بدانید که خداوند با پرهیزکاران است

  پاسخحذف
 26. این ایرانیها عن کدوم کونی اند دیگه ... اسلام به اینها هویت و افتخار و دانشمند داد حالا میان گه اضافه هم میخورند ... عذر میخوام دینم اصلا اجازه نمیده بد صحبت کنم اما خب با هر کسی باید با ادبیات خودش صحبت کرد که بفهمه

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.