شنبه، اسفند ۲۸، ۱۳۸۹

آقای رضا پهلوی ، رقم شصت یا ششصد میلیون دلار ثروت پدرت، اهمیتی ندارد ، مهم منش دیکتاتوری او بود که به رژیم اسلامی منتهی شد


آقای رضا پهلوی ؛ 


مهم نیست پدر شما چقدر پول برداشته است، مهم روشی است که کشور را اداره می کرده است، مهم این است که آمد و گفت هر کسی نمی خواهد عضو رستاخیر شود، از ایران برود. مهم این است که با مشارکت اجنبی، علیه دکتر مصدق آزاده ، کودتا کرد. 

آقای رضا پهلوی، شما تمام اعتبارت را از پدرت می گیری و از آن گذشته خود را وارث تخت و تاج پدرت می دانی؛ اما حاضر نیستید بگویید که اعمال پدرتان، چون شکنجه مخالفان، بستن دهان مخالفین و منتقدین، اجازه ندادن به مخالفین برای تشکیل حزب و .... کار زشتی بوده است. 

آقای رضا پهلوی عزیز، پدر شما چون به دموکراسی معتقد نبود  و از طرفی نیز خطر کمونیست ها وجود داشت،  به جای اینکه اجازه دهد چون کشورهای غربی، نظام مردم سالاری به مقابله با کمونیسم بپردازد ، روش دیگری برگزید. او حاضر شد به روحانیون باج بدهد، پول کلانی خرج ساخت مساجد جدید کرد و سعی کرد با افزایش تعداد آخوندها و ارسال آن به روستاها ، جلوی کمونیسم را بگیرد.

آقای رضا پهلوی ، 
این روش دیکتاتورمنشانه، به قوت گرفتن روحانیون انجامید و باعث شد که از آن وضع اسف بار، جلادی به نام خمینی قدرت بگیرد و بر گرده مردم ایران سوار شود. 
آقای پهلوی ، در اثر نبود آزادی بیان در دوره پدر گرامی شما، افکار افراد مجنونی چون خمینی و مطهری و شریعتی ، مصون از نقد باقی ماند و در نتیجه تا بعد از انقلاب نقد نشد. 

اگر پدر گرانقدر شما، اجازه فعالیت سیاسی را به احزاب می زداد، مردم ایران نیازی به انقلاب نداشتند که گرفتار غول بیابانی به نام خمینی شوند.

به من نگویید که در زمان پدر شما، رشد اقتصادی بود و مردم در رفاه بودند.  وظیفه هر دولتی اجرای بهینه قانون و ایجاد فضای رشد اقتصادی است. پدر گرامی شما از جیب مبارکشان که خرج مردم ایران نکردند!! اگر کمتر از رژیم ج.ا. فساد بوده است، دلیل نمی شود که ما گناه وجود فساد در زمان پدر شما را منکر شویم.


لینک این مطلب در بالاترین --- فرندفید-----ریشه ها ---- آزادگی 
مطالب مشابه: 
۲۰ نظر:

 1. من شاهی نیستم و خیلی‌ خوشحال هستم که میبینم رضا پهلوی در راه آزادی ایران فعالیت‌های مثبتی انجام میده. ایشون میتونستن از این کار صرف نظر بکنند و برن دنبال عشق و حال. اما در مورد پدرشون با شما گمنام جان موافق هستم. اگر شاه نریده بود ما الان گیر این آخوند‌های کثیف نیفتاده بودیم. شاه باید خطر اسلام و آخوند‌ها رو میدید و اگر لازم بود خمینی و بقیهٔ این آخوند‌ها رو بموقع ترور میکرد. آخه آدم یه کشور با یه همچنین ثروتی رو میده دست آخوندهای بیسواد شیپیشو؟ درضمن اینجا باید به خار و مادر آقای جیمی کارتر هم فحش ناموسی داده شود که شاه رو تحت فشار قرار داد که کشور رو ترک کنه و مملکت رو تحویل آخوند‌ها بده.

  پاسخحذف
 2. گمنامیان عزیز:
  چرا به گذشته ها برمیگردید و رضا پهلوی را به خاطر ندانم کاری های پدرش سرزنش میکنید ان زمان که رضا پهلوی فقط 20 سالش بوده او نبوده که در حق مردم ایران ظلم میکرده بلکه پدر و نوچه های پدر ایشان بودن که دموکراسی رو رعایت نمیکردند و حالا میبینیم که رضا پهلوی مواضع خود را روشن کردند و گفتند حاضر است برای ایران و مردم ایران چه بکند.
  حالا شما و امثال شما او را به خاطر پدرش سرزنش کنید. واقعا متاسفم

  پاسخحذف
 3. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
 4. پیش بینی هایی از حوادث سال های آینده ایران و جهان

  http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=103&catid=52

  پاسخحذف
 5. چگونه خامنه ای و احمدی نژاد با دادن پیام نوروزی به ریش پیامبر و امامان خود می رینند؟

  نوروز این زیبا ترین جشن دنیا یادگار نیاکان ماست و مردم این روز را بمناسبت بر تخت نشستن جمشید شاه پس از آبادانی ایران ورفاه ایرانیان جشن میگرفته اند.
  فردوسی بزرگ: جمشید شاه......
  به فر کیانی یکی تخت ساخت
  چه مایه بدو گوهر اندر نشاخت
  که چون خواستی دیو برداشتی
  ز هامون به گردون برافراشتی
  چو خورشید تابان میان هوا
  نشسته برو شاه فرمانروا
  جهان انجمن شد بر آن تخت او
  شگفتی فرومانده از بخت او
  به جمشید بر گوهر افشاندند
  مران روز را روز نو خواندند
  سر سال نو هرمز فرودین
  برآسوده از رنج روی زمین
  بزرگان به شادی بیاراستند
  می و جام و رامشگران خواستند
  چنین جشن فرخ ازان روزگار
  به ما ماند ازان خسروان یادگار

  ما ایرانیان به کسی اجازه نمی دهیم که ازاعتقادات و رسوم ایرانیان اصیل سوء استفاده نماید و باید برای همیشه این خطوط و مرز ها مشخص باشد.
  اگر کسی مسلمان یا کمونیست است و اعتقادی به ایران و ایرانی ندارد٬ حق ندارد نوروز و چهارشنبه سوری و سیزده بدر را جشن بگیرد
  اگر خامنه ای و احمدی نژاد بخواهند ریاکارانه بمناسبت نوروز پیام بدهند مثل این است که یک کمونیست روز عید قربان را جشن بگیرد٬ یا یک مسلمان روز تولد مارکس را جشن بگیرد.
  گذشت زمان وقرنهاهیچ دلیلی بر فراموش کردن اصل فلسفه نوروز نمیشود. کما اینکه از اسلام ۱۴۰۰ سال و از کمونیسم حدود صد سال گذشته است.
  واگر خامنه ای یا احمدی نژاد و یا کمونیستها بخواهند ریاکارانه پیام نوروزی بدهند باید بدانند و در لحظه تحویل سال بیا د آورند که در همان لحظه دارند به رو وروح پیامبر و امامان خود و مارکس و لنین می رینند.
  نوشته های مرتضی مطهری در مخالفت با نوروزو چهارشنبه سوری و سیزده بدر و فردوسی کواه این مدعاست.
  ویکی‌پدیا- مرتضی مطهری معتقد بود که بزرگداشت آیین چهارشنبه سوری از آن «احمق‌ها» و آیین نوروز «ضد اسلام» است و در مطبوعات و سخنرانی‌ها به این مطلب اشاره کرده‌است.[۷]
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%B6%DB%8C_%D9%85%D8%B7%D9%87%D8%B1%DB%8C#.D8.B1.D8.B3.D9.88.D9.85_.D9.85.D9.84.DB.8C_.D8.A7.DB.8C.D8.B1.D8.A7.D9.86.DB.8C

  پاسخحذف
 6. رضا پهلوی پاک ترین سیاست مداری است که بر خلاف آقایان اصلاه طلب که برای اسلام و دوران امام سنگ به سینه می زنند قلبش برای ایران می تپد. من برای رضا پهلوی بسیار احترام قائل هستم و ایشان را به جنایات کارانی مثل سردار بسازو بفروش رفسنجانی و خاتمی خائن و آن مهاجرانی و فرخ نگهدارطرفدار آخوند ها ترجیح می دهم.

  پاسخحذف
 7. شما که دم از دموکراسی میزنید چرا نظرات کاربران را خدف میکنید

  در ضمن اگر شاه جانی بود و جنایت میکرد که همین شما ها خوشی زیر دلتون نمیزد بیاید بیرون و یک عمر نسل مارا به نابودی بکشید ... شاهم اگر 3500 سال وارث نسل ارثیه خانوادگی بودید بیش از این داشتید
  همه اون چیزی که رضا شاه برد در برابر اموال این ملت را که امثال حاشمی خوردند و بردند قطره در برابر دریاست ...اونها اگر هم بردند مال را بردند و مثل اینها ابرو و ناموس ایران را با خودشون چپاول نکردند ...

  پاسخحذف
 8. شما تاریخ دانان برید ببینین ایران در زمان قبل از رضا شاه چه شکلی بوده و بعد از سلطنت رضا شاه و پسرش چه شلکی شدش !؟
  اگر این پدر و پسر نبودند ایران کشوری میشد مثل افغانستان یک کمی بهتر !
  خواهش میکنم یه سری به یوتوپ بزنید و ببینید در در اون سالهاایران چی بوده !
  شضت میلیون بردش !؟
  نوش جونش باید شضت میلیارد میبرد !

  پاسخحذف
 9. baba bekashid beron az in khanevadeg pahlavi see sal tamam ba in ke rozegar behtari dashtem
  baz hanoz megoeed maohammad reza al moahamad reza bel bas koned

  پاسخحذف
 10. کاملا"بامطالبی که عنوان شده موافقم دیکتاتوری پهلوی منتج به دیکتاتوری ویرانگرتری به نام حکومت اسلامی شد.پهلویها شریک گناه جنایات جمهوری اسلامی هستند.

  پاسخحذف
 11. اول باید تأسف خورد به حال شما که هنوز پس از گذشت ۳۲ سال مشکل را در پهلوی می‌بینید، این نشان از بی‌ فکری و یا دور بودن از واقیعییات و به احتمال زیاد غرضورزی شماست که به خیال خودتان با این کارها میتوانید مبارزه رضا پهلوی را خدشه دار کنید ، خوشبختانه مردم بسیار باهوش و داناتر از آن هستند که شما میپندارید.

  خمینی و نوادگانش این همه بالا سرتون آوردند هیچ نیست, یعنی‌ شما را نسوزاند ولی‌ شاه چرا!

  طبق آمار منتشر روزنامه‌های جمهوری ملّا یان زمان شاه کمتر از ۲۵۰۰ زندانی در کلّ ایران وجود داشت . اعدامها فقط خلاصه میشد به کسانی‌ که خرابکار یا مبارزه مسلحانه علیه دولت داشته بودند.

  مثلمان هر کشوری سازمان امنیت دارد ، ساواک در دست اینتلیجن سرویس و سازمان سیا آمریکا اسیر بود. به خاطر وطن فروشانی مثل فردوست که ریاست سازمان امنیت را به عهده داشت.برای خراب کردن وجهه شاه ، می‌توانستند نارضایتی بوجود بیاورند. وووووو

  در مورد مصدق عزیز شما باید گفت، مصدق اگر به فکر براندازی رژیم توسط حزب توده نمی‌‌افتاد هم شاه حمایتش میکرد هم آیت الله کاشانی.

  شخصیت هیچکس از پدر به ارث نمیرسد ،اگر امروز رضا پهلوی اعتباری دارد این از مبارزات خالصانه ایشان علیه رژیم ملایان بدست آماده .برعکس شما که فقط چوب لای چرخ گذاشتن بلدین و بس.

  نوشتید شاه به روهانییت میدان بیشتری میداد. با این همه آزادی یادت رفته چطور خمینی وای اسلاما وای اسلاما میکرد؟

  دوست عزیز ، نوشتید، بخاطر نبود آزادی و دیکتاتوری و و و افکار پوچ خمینی مطهری حتا شریعتی‌ آنالیز نشد و این بالا سرملت آمد. یادتون رفته که افرادی باسواد مثل فروهر وکالت خواند ه بود بازرگان مهندس قطب زاده یزدی ووووو آدمهای مدعی سیاست چطور به دست بوسی خمینی می‌رفتند ، وقتی شاه میگفت شما سیاستمدار نیستید بلکه مهره‌های سیاسی که آلت دست سازمانهای کا گ ب سیا اینتلیجن سرویس موساد وووو میباشید ، آقایانی مثل شما ناراحت میشدید و فکر میکردید شما بهتر از کارگزاران کاخ سفید هستید. حالا هم قبول ندارید که شما ریدید به مملکت نه‌ شاه.

  در مورد فساد زمان شاه. اولا فساد همه‌جا هست اما کمی‌ انصاف باید داشت که اگر جامعه سالم باشد هیچ وقت فساد در هیچ جا بوجود نخواهد آمد، اول باید خودمان قبول کنیم که درستکاری را پیشه کنیم بعد انتظار از دیگران داشته باشیم. به شاه گفتند، شما هم مثل شاه نروژ یا سوئد هلند ووو باش ، شاه گفت این آرزوی بزرگ من است، اما لطفا شما هم به اندازه نصف مردم هلند و نروژ و سوئد باشید.

  دوست من این حرفها را کنار بگذار بیا به میدان دست در دست هم مبارزه کنیم بعد ملت میداند چه راهی‌ بهتر است.

  پاسخحذف
 12. درود بر دوستان گرامی
  ما ایرانیان تا کی می خواهیم در گذشته زندگی کنیم و همه چیز را تقصیر این و آن بیاندازیم . هم اکنون رضا پهلوی آمده و مانند بسیاری دیگر می گوید که آماده مبارزه برای نبرد با ستم و دیکتاتوری است . من به عنوان یک ایرانی همانگونه که از همه کسانی که در این آرمان گام بر می دارند پشتیبانی کردم، از رضا پهلوی نیز در این راستای پشتیبانی می کنم و دست گرم به سوی او دراز می کنم . ساختار آینده کشور بگونه حتم از راه دمکراسی و همه پرسی انجام خواهد گرفت . در این راستا رضا پهلوی و یا هر کس دیگری نیز می تواند دیدگاه خود را به زبان بیاورد و سپس داوری را به مردم بسپارد . مساله مهم فراهم کردن زمینه های آزادی و دمکراسی واقعی در ایران از راه همبستگی و یکپارچگی همه ایرانیان میهن پرست است . سپاس

  پاسخحذف
 13. Shah and his father were both Dictator, but you forget that, in the 20th century Most countries were run in dictatorial way

  Remember, Italy, Germany, Spain, Turkey,and leaders like; Franco, Hitler, Stalin, Mao, and etc.. Yes, there were Gandi, too, but we know that Iranians like Turks and Arabs and Afdghans,
  would have eaten a leader, like Gandi, alive
  It is easy to forget our political, social and cultural condition
  But 1950's was a completely different world than the years 2000's

  For us, now, what is important is that, luckily, both Shah and Reza Shah were pro-West and modern people, otherwise, NOW, Iranians were like the masses of Aghans or Saudis, or Talibans
  Or, on the other side, like people of Turkaministan, Kazakistan, or etc.
  We should notice that before Reza Shah Iranian culture and condition was quite the same az Afghanistan and other similare countries.
  I do think that the History of the World will talk of the Pahlavi era as one of the greatest historical moment of Persian culture that changed and reformed Iranians medieval culture and mentalities..
  Yes, now we are proud of Iranians in the US and other places, but we forget that these people were the first cultural friuts of Pahlavi's era.

  پاسخحذف
 14. به طور اتفاقی گذارم به وبلاگ شما خورد٬ از خواندن مقاله تون بسیار لذت بردم.

  نوشته های شما بسیار مستند و منطبق بر واقعیات مدرج در اسناد تاریخی -سیاسی ایران و نشاندهنده روح کاوشگر و محقق شماست.

  در مقابل نوشته های کوبنده و منتقد شما٬ خواننده های سلطنت طلب شما ظاهرا (طبق معمول) به جز فحاشی هنر دیگری ندارند و میدانم در روحیه محقق نویسنده هیچ خللی وارد نمیکند.

  هزاران درود بر شما و قلم کوبنده تان.

  با احترام
  دفترها

  پاسخحذف
 15. اگر واقعا بیطرف هستید چرا برخی نظرات را حذف میکنید؟

  پاسخحذف
 16. دفترها گرامی،
  سپاس از محبت شما و کامنت شما

  پاسخحذف
 17. ناشناس آخری،
  صرفا کامنت هایی که لینک های آلوده (بدافزار) اینجا می گذارند ، حذف خواهند شد.
  چون برخی سادنیس خوران سعی می کنند با گذاشتن لینک های آلوده ، جاسوسی خوانندگان این وبلاگ را بکنند.
  شما و دیگران حتی در فحش دادن به من نیز آزاد هستید و کامنت شما حذف نخواهد شد

  پاسخحذف
 18. من فکر می‌کنم حالا این کمنیستها زیر لبای دمکراسی می‌‌خواهند خود را با اینطور نوشتها بی‌ گناه یا آدم دمکراتی جلو دهند شما در منطقه خاور میانه کدام کشور آزادی مثل ایران را داشتید ملتی‌ که ۷۰ در صد بی‌ سواد بود میخواستین همه آزادی را به شما کمنیستها وابسته به شوروی یا نوکران آخوند‌ها میدادند شرم کنید کدام یک از شماها در این ۳۲ سال به شفافیت رضا پهلوی سخن گفتین نسل امروز بیدار هست زمان شاه یکی‌ را ترور میکردین مینداختین به گردن شاه سینما را آتش زدین انداختین گردن شاه کثافت کاری شماها همه رو شده دیگه

  پاسخحذف
 19. چرا نمیگید اگر شاهنشاه رضا شاه نبودند خوزستان همسایه ما بود و اگر هم شاهنشاه آریامهر نبودند چهره های همه ما را کسی نمیتوانست از سالک و کوری نگاه کنه و از اینها گزشته سر ایران را هم روسها میبریدند و همه آزربایگان میشد همسایه ایرانمان..!! ببینیم شما شرم میدانید چیه؟ خودتان را میشورید؟ راستی ببینیم شما در کدام کشوری؟ چرا در ایران نیستی اگر هستی خوش میگزره؟..!!! باشد تا در این خواب بمیری و سدات آه بچه ها و خانواده ات بشه.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.