یکشنبه، فروردین ۰۷، ۱۳۹۰

چرا از سقوط رژیم اسلامی مطمین هستم ؟ چون جعفر پناهی در زندان است

بی شک جای جعفر پناهی ، در مجامع هنری است نه زندان ، البته که جای ده نمکی نیز به جای مجامع هنری ، زندان است، چرا که پرونده ای سیاه مبنی بر جنایت دارد. 
ساخت فیلمی مسخره با شرکت بازیگران سرشناسی که فقط پول می گیرند و بازی می کنند، دلیل بر ارزش هنری کار مسعود دهنمکی نیست. 

آقای خامنه ای، کسی که تا ابد جنایتکار خوانده می شود تو هستی ،  همانطوری که  جعفر پناهی تا ابد سربلند و قهرمان باقی خواهد ماند.
هنر، یکی از مهمترین تفاوت های انسان و حیوان است، هر در سایه آزادی رشد می کند و تعالی می یابد، البته بدون آزادی نیز می توان شاهد رویش جوانه هنر بود. گل سنگ هایی مانند جعفر پناهی در سخترین شرایط ممکن رشد می کنند و در سطح جهانی مطرح می شوند. 

دیکتاتورها و رژیم های دیکتاتوری مهمترین دشمنان هنر هستند ، چرا که به خوبی می دانند هنرمند با قلم و اثر هنری خود، براحتی ریشه های آنان را هدف قرار می دهد  و تولیدات هنری هنرمندان ،تا اعماق جامعه نیز نفوذ دارد.
بعد از قدرت گرفتن رژیم اسلامی، حکوت ملایان به صورت نظام یافته ، دست به قلع و قمع هنرمندان زد، از شاعران و خوانندگان گرفته تا نویسندگان. شاید اوج جنایات آخوندها با کشتن فرخزاد در آلمان نمود پیدا می کند، اما این پایان راه نیست، چرا که یک جامعه پوینده، باز هنرمندان دیگری را عرضه خواهد کرد. 
راهی که رژیم خامنه ای می رود، همان بن بستی است که حکومت شوروی رفت ، البته نه رژیم ایران از رژیم شوروی قوی تر است و نه خشن تر. اما در نهایت این رژیم شوروی بود که  در مقابل زایش جامعه  هنری و رشد و تعالی مردم ، کمر خم کرد و تسلیم شد.

رژیم ایران با بند کشیدن جعفر پناهی نشان داده که چقدر لرزش ستون های رژیم را حس کرده و این لرزش چقدر شدید بوده است، چرا که زندان کردن جعفر پناهی بی آبرویی بسیار برای رژیم در پی دارد و نشان می دهد که تا چه احکام این رژیم بی اساس و احمقانه است.
لینک این مطلب در بالاترین ----فرند فید------آزادگی 
۳ نظر:

 1. به نام خدا
  سلام
  من نفهمیدم کجای این رژیم، اسلامی بوده که شما از اصطلاح رژیم اسلامی استفاده میکنی. بی انصافی میکنی گمنام گمنامیان ؟! در اسلام زندان وجود ندارد. هر جرمی حکمی دارد باید اجرا بشود و طرف برود به زندگیش ادامه بدهد. در اسلام بازداشت وجود دارد آن هم در نهایت به مدت 3 یا 5 یا 7 روز است. ( این را مطمئن نیستم منبع شنوایی بوده است. آدم معتبری گفت ولی دیدن در کار نبوده ) این حکومت یک بازداشتگاه کهریزک بنا کرد 3 نفر را توی اون کشتند. نه نه ! این حکومت یک حکومت jتوتالیتاریزم شده ( رژیم حکومت متمرکز در یک قدرت مرکزی ) و ساده ترین تعریف این حکومتها این است که از گوش دادن به مردمشان سر باز میزنند. آخرش هم همون سرنوشت شوروی را دارند.

  پاسخحذف
 2. محمد، رو چه حسابی‌ میگی‌ این رژیم اسلامی نیست؟ رژیم که ادعا میکنه که این حکومت اسلامی هستش. هزاران هزار آخوند در رتبه و درجه‌های متفاوت هم این رژیم رو تائید میکنند. شما رو چه حسابی‌ فکر می‌کنید که اسلام رو از این آیت‌الله‌ها بهتر بلدید؟ لطفا این رو به ما بگین. نه فقط این رژیم بلکه خود اسلام یه ایدئولوژی دیکتاتوری هستش. درضمن باید رید به اسلام که در ظرف پنج دقیقه حکم اعدام یا سنگسار یک انسان رو صادر می‌کند. بالاخره من نفهمیدم بنظر شما حکومت باید اسلامی (اسلامی که شما دوست دارین و هنوز کتابش نوشته نشده) باشه یا باید از دین جدا باشه؟

  پاسخحذف
 3. به نام خدا
  سلام
  ببین بلال عزیز . وقتی ما میخواهیم یک عبارت را در علوم سیاسی به کار ببریم مثلا ایکس = .... باید تعریفی از ایکس ارائه بدهیم سپس تعریفی از .... ارائه بدهیم و بعد بگوییم به دلیل اینکه در این موارد ایکس و .... مشابه هستند میتوانیم ایکس را نوعی از .... بدانیم و یا بالعکس. به عنوان مثال تعریف رژیم حکومتی دست نشانده است با این حساب حکومت آقای خمینی ( که من به اندازه نیم لایه پوست پیاز قبولش ندارم ) در ابتدا یک حکومت از نوع رژیم نبود هرچند حکومت آقای خامنه ای از همون اول رژیم محسوب میشده است چون در زمانی که ایشون رهبر شد مرجعیت جزو لازمی از قانون اساسی بوده پس آقای خامنه ای یک فرد دست نشانده محسوب میشود. آقای احمدی نژاد در دور دوم که یک لوپ بسته شده رژیم مورد تایید رژیم شد(دست نشانده دست نشانده ! چه شود؟ کهریزک!! ) حکومت اسلامی در زمان نبودن امام معصوم بر عهده جماعت است. یعنی جماعت گفتن لائیک میشه لائیک !رژیم چرا ادعا نکنه اسلامیه ؟! اینها که بنیهء وطن پرستی ندرند .( این وطن دوستی بخشی از اسلام است که با حکومت این آقایان سازگاری نداره ! مثلی هست میگن از عیسی مسیحی تره !! ) fمیخواستند بگویند اسلامی هم نیست دیگه روی چی حساب باز میکردند ؟ من نگفتم حکومت متخصصین دینی نیست. ادعا هم نکردم بهتر از این آقایان اسلام را بلد هستم. ادعا کردم آن چیزهایی که من از اسلام میدانم را رعایت نمیکنند. به عبارت بهتر آقایان حزب باد هستند وقتی کم می آورند از حقوق بشر هم میگویند. اینکه آقای خامنه ای میگذارد انتخابات مجلس خبرگان برگزار شود و بعدا اعلام میکنه که یک تعداد مومن مخلص بد دهنی نکنند خدا خشمش میگیره ! ایشون برای نظام(خودش ! ) احساس خطر میکنه سریع یک سالن را پر میکنه 3 ساعت حرف میزنه وقتی "مصلحت" حکم میکنه میگذاره تو جلسه ای بعد از خبرگان از خشم خدا حرف میزنه . این چه اسلامیه ؟!! اسلام هیچوقت یکی را با اون قبایح کمتر از 4000 تومان جریمه نمیکنه و یک نفر را بابت تظاهرات چند ماه بگیره بدون تفهیم اتهام گوشه زندان اوین بندازه. من میگم حکومت شاه اسلامی تر از حکومت این آقایان است ! من میگویم حکومت دینی مخصوص امام معصومه مگر اینکه اکثریت مردم بخواهند و در عین حال بتوانند این حکومت را هر وقت خواستند به راحتی عوض کنند.اسلام 5 دقیقه ای حکم اعدام نمیدهد. مگه مرتضوی آدمه که بخواهد حکم اسلامی بده ؟

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.